konto usunięte

Temat: Dlaczego firma nie powinna używać mikroblogów?

Witam,

piszę sobie tekst który ma być, no powiedzmy, takim poradnikiem dla firm, które zastanawiają się, czy wykorzystywać potencjał mikroblogów - Twittera, Blipa itp.

Zbieram argumenty mówiące dlaczego nie warto tego robić. Czyli: jeśli Twoja firma chce zacząć od śledzenia wszystkich użytkowników blipa - nie idźcie tą drogą. Jeśli chcecie traktować Twittera jako kanał RSS - nie idźcie tą drogą itd.

Pomożecie? :)
Grzegorz Wszelaczyński

Grzegorz Wszelaczyński Interim Product /
Project / Marketing
Manager

Temat: Dlaczego firma nie powinna używać mikroblogów?

Jak dla mnie nie ma przeciwskazań innych niż efektywność. Nie widzę sensu w twitowaniu np. urządzeń przemysłowych. Takoż nie widzę sensu w twitowaniu w mikrofirmach usługowych (na przykład: >>Dzisiaj "Stasiu & Co." zmienili 20 zestawów opon. Zdjęcie: http://www.xxxxxxx.xxx/xxx<<; albo >>Nowe dysze natryskowe do piaskarek typu abc1234 http://www.xxxxx.xxx) )

Ogólnie w moim przekonaniu te narzędzia są mocno śmietnikowate, ale jak na razie modne... . Trochę czasu minie zanim moda odejdzie w zapomnienie i faktyczna użyteczność w podszczególnych branżach będzie dawała się zaobserwować w czymkolwiek innym niż owczym pędzie marketingowców.

konto usunięte

Temat: Dlaczego firma nie powinna używać mikroblogów?

informowanie świata o pierdnięciu jest przesadą ale wiele firm nie wie kiedy przestać.Jan D. edytował(a) ten post dnia 15.08.09 o godzinie 16:00
Piotr L.

Piotr L. • Weź Mnie •

Temat: Dlaczego firma nie powinna używać mikroblogów?

Jan D.:
informowanie świata o pierdnięciu jest przesadą ale wiele firm nie wie kiedy przestać.Jan D. edytował(a) ten post dnia 15.08.09 o godzinie 16:00
przesada przesadą - ale dobry sygnał dla klienta "o, to dzisiaj nie odwiedzamy firmy X bo atmosfera jest nie ciekawa :)"... sorry za OT ;)

Wszystko zależy od profilu firmy jak i grupy w jakiej znajduje się klient. Przykładowo - cluby, knajpy, szkoły itp. dzięki takim blogom mogą skutecznie poprawić relacje między firmą a klientami, przy tym dając im szanse na stworzenie własnych grup które mogą aktywnie działać na korzyść firmy poprzez plotki i opinie :)

konto usunięte

Temat: Dlaczego firma nie powinna używać mikroblogów?

piszę o często bezsensownym klepaniu czegokolwiek byle by coś było wpisane.
czasami widać że niewiele się dzieje w firmie po przeczytaniu bloga....
Tomasz G.

Tomasz G. Dyrektor Działu
Marketingu

Temat: Dlaczego firma nie powinna używać mikroblogów?

Ten sam wątek jest chyba na grupie Marketing...

Pewnie ktoś może się ze mną nie zgodzić, ale:

- moim zdanie mikroblogi i blogi firmowe nie są dla każdej branży
przykład z mojego podwórka - faktoring

jeśli firma jest w stanie wypuścić dwa nowe produkty/usługi w ciągu roku - to jest wszystko - 3 lub 4 promocje, jakieś wzmianki w prasie i raport z obrotów branży.

po co zatem męczyć ludzi takim blogiem? kto będzie jego stałym widzem i będzie o nim pamiętał jeśli przez miesiąc lub dwa nic się tam nie zdarzy.

- firmy, których klienci rzadko / nie korzystają z internetu

- firmy, które nie są w stanie wydelegować pracownika, który będzie zajmował się takim blogiem regularnie - po fali entuzjazmu przestanie być aktualizowany.

to chyba 3 główne argumenty, które mi przychodzą do głowy.
Zapewne jest ich więcej ale lecę na koncert...

Miłego weekendu Dawidzie

konto usunięte

Temat: Dlaczego firma nie powinna używać mikroblogów?

Tomasz G.:
Miłego weekendu Dawidzie

Dzięki! Na Marketingu założyłem wątek w pierwszej kolejności ale nikt się nie palił - poza Tobą - do odpowiedzi, więc założyłem i tu. Jak widać - trzeba było tak od razu... ;)

Ale wracając do tematu. Zgodzicie się ze zdaniem "Jak masz pisać o pierdnięciach pracowników - daj sobie spokój"? Czyli - nie rozdrabniać się, nie iść w ilość?

A z drugiej strony, czy w mikroblogi powinny iść tylko te branże, które mają tam swoich klientów? Jeśli projektuję wieżowce - nie powinienem się w to bawić?

konto usunięte

Temat: Dlaczego firma nie powinna używać mikroblogów?

Moze trochę OT, ale zapytam: czy klienci powinni mieć swoje fora dyskusyjne? Czy świecące pustką fora, na których pisze jedynie klient, agencja i opłacony moderator mają jakąkolwiek funkcję do spełnienia?

konto usunięte

Temat: Dlaczego firma nie powinna używać mikroblogów?

powinny istniec jeśli ma się coś do powiedzenia
nie jest ważna branża ,może być budowlankaJan D. edytował(a) ten post dnia 15.08.09 o godzinie 19:09

konto usunięte

Temat: Dlaczego firma nie powinna używać mikroblogów?

ja nie pomogę, bo osobiście uważam każdy kanał komunikacji (zwłaszcza darmowy) za właściwy
Paweł Tkaczyk

Paweł Tkaczyk Branding, marketing,
reklama i social
media. The Jedi way.

Temat: Dlaczego firma nie powinna używać mikroblogów?

IMO chodzi o to, żeby ta informacja miała jakąś wartość. Czasem może to być mała nowinka z branży, czasem coś „z zaplecza” firmy, ale nie powinien to być marketingowy bełkot czy nieustanna reklama, propozycja sprzedaży itp.

Sprawa druga: Twitter czy Blip powstały jako platforma komunikacji ludzi, a nie firm. Występowanie pod nickiem „firma” czyni z tego kanału kolejną tubę propagandową lub centrum kontaktu z Klientami. To ostatnie jest lepsze, ale brakuje osobistego charakteru. Weź przykład blipa: użytkownik ^blip jest botem informacyjnym, a „twarzą” blipa jest ^reuptake (Marcin Jagodziński). I nikt od tego ostatniego nie wymaga, żeby „był Blipem” 24/7. Może pisać, co chce :)
Daniel K.

Daniel K. Omnitan Studio

Temat: Dlaczego firma nie powinna używać mikroblogów?

Paweł Tkaczyk:
IMO chodzi o to, żeby ta informacja miała jakąś wartość. Czasem może to być mała nowinka z branży, czasem coś „z zaplecza” firmy, ale nie powinien to być marketingowy bełkot czy nieustanna reklama, propozycja sprzedaży itp.

Sprawa druga: Twitter czy Blip powstały jako platforma komunikacji ludzi, a nie firm. Występowanie pod nickiem „firma” czyni z tego kanału kolejną tubę propagandową lub centrum kontaktu z Klientami. To ostatnie jest lepsze, ale brakuje osobistego charakteru. Weź przykład blipa: użytkownik ^blip jest botem informacyjnym, a „twarzą” blipa jest ^reuptake (Marcin Jagodziński). I nikt od tego ostatniego nie wymaga, żeby „był Blipem” 24/7. Może pisać, co chce :)

Pawle, twittuje Ciebie i TVN24 - i szczerze mowiac, juz kilkakrotnie wchodzilem na strone TVN24 zainspirowany ich twittem. Twoje twitty na razie nie zwrocily mojej uwagi. Nie zmienia to mojego podejscia do faktu, ze dobre blogi (jak Twoj) lubie czytac, a telewizji nie chce mi sie ogladac.

Mozemy subiektywnie oceniac, ze wolimy Iksinskiego od Firmy X, ale przede wszystkim jestesmy hedonistami, konsumentami nowych mediow - e-klientami:) I chcemy, zeby bylo nam dobrze!

Jesli firmy beda pamietac o tym, ze jestesmy najwazniejsi, to sobie poradza:) Bo nikogo nie obchodzi po co powstal blip i tweeter - wazne jest, do czego nam sluzy:) Ja szukam dobrej tresci lub dobrych agregatorow tresci:)Daniel K. edytował(a) ten post dnia 15.08.09 o godzinie 23:55

konto usunięte

Temat: Dlaczego firma nie powinna używać mikroblogów?

Paweł Tkaczyk:
IMO chodzi o to, żeby ta informacja miała jakąś wartość. Czasem może to być mała nowinka z branży, czasem coś „z zaplecza” firmy, ale nie powinien to być marketingowy bełkot czy nieustanna reklama, propozycja sprzedaży itp.

podpisuje się pod tym - problem jest taki, że większość ludzi na np. blipie pisze - takiej muzyki słucham teraz (i link) zamiast np napisać: Adam nasz nowy klient kupił towaru za 3 koła - to nasze największe zamówienie w tym miesiącu ;)

Temat: Dlaczego firma nie powinna używać mikroblogów?

mikroblog to fajna opcja dla klubów, sklepów z ciuchami, muzeów i innych instytucji, gdzie się często coś dzieje i dobrze jest o tym wiedzieć w porę. "dziś rusza wyprzedaż kolekcji", "dziś zagra X, zostały jeszcze bilety"
Dominik Szewior

Dominik Szewior decolights.pl

Temat: Dlaczego firma nie powinna używać mikroblogów?

i dla firm, których klienci korzystają z mikroblogów, np. firmy z ciuchami młodzieżowymi czy coś... :)

konto usunięte

Temat: Dlaczego firma nie powinna używać mikroblogów?

@ Aga:
Dell nie podpada pod żadną z ww. kategorii a całkiem nieźle sobie radzi z wykorzystaniem Twittera i osiąganiem + ROI

Temat: Dlaczego firma nie powinna używać mikroblogów?

Mirek Połyniak:
@ Aga:
Dell nie podpada pod żadną z ww. kategorii a całkiem nieźle sobie radzi z wykorzystaniem Twittera i osiąganiem + ROI

jasne - nie wyczerpałam tematu - to był tylko pierwszy z brzegu przykład

Temat: Dlaczego firma nie powinna używać mikroblogów?

tak naprawdę to najlepszym mikroblogiem jest status na facebooku
Paweł Tkaczyk

Paweł Tkaczyk Branding, marketing,
reklama i social
media. The Jedi way.

Temat: Dlaczego firma nie powinna używać mikroblogów?

Agnieszka Wiącek:
tak naprawdę to najlepszym mikroblogiem jest status na facebooku
Ja używam HelloTXT do synchronizowania ich :) Ale Facebook rzeczywiście ma mnóstwo zalet.

konto usunięte

Temat: Dlaczego firma nie powinna używać mikroblogów?

Mateusz Namysłowski:
Moze trochę OT, ale zapytam: czy klienci powinni mieć swoje fora dyskusyjne? Czy świecące pustką fora, na których pisze jedynie klient, agencja i opłacony moderator mają jakąkolwiek funkcję do spełnienia?
świadczą o braku rozsądku ich twórcy
kanał komunikacji powinien tętnić życiem albo być zlikwidowany

co do mikroblogów i blogów... one nie służą do informowania świata o byle pierdółce w firmie, tylko do budowania zainteresowania firmą, jej działalnością, branżąitd.
przykład: http://porthos.blog.pl - blog pewnej firmy, który kiedyś przez krótki czas prowadziłem na zlecenie (już od dawna się nim nie zajmuję, dla porządku). można pytać, co ciekawego można napisać na blogu firmy czapniczej? otóż można wszystko, oprócz informowania o nowych kolekcjach i pokazach mody, bo do tego służą zupełnie inne kanały komunikacji.



Wyślij zaproszenie do