konto usunięte

Temat: Szkoły

Czy znacie w Polsce, ale nie tylko, szkoły, gdzie uczy się refleksologii w tym stóp?

W Polsce znam Miedzynarodowa Szkołe Refleksologii. Jeśli uczą na takim pozionie, na jakim jedna z nauczycielek, którą znam, to ze szczerym sercem moge polecic.

Moje doswiadczenia w Austrii. 38 h kurs za okolo 500 E, masz papierek, hulaj dusza! W przeciwienstwie do PL 120h. (A mnie mowia, ze Polska ma nizszy poziom.)
Bożena Gradzik

Bożena Gradzik psychotronik
,bioenergoterapeuta
biomasażysta,
refleksol...

Temat: Szkoły

ja sie uczyłam w szkole psychotronicznej tzn policealne studium kierunek medycyna naturalna , tam poznałam holistyczne podejscie do człowieka, dwa lata nauki potem specjalizacja i praca dyplomowa która musiałam obronić, a teraz coż praktyka

konto usunięte

Temat: Szkoły

coz?

konto usunięte

Temat: Szkoły

Miedzynarodowy Instytut Refleksologii :) To widze, że łączy nas ta sama szkoła. A Pani Beata Sekuła faktycznie dobrze prowadzi kursy, przynajmniej ja jestem bardzo zadowolona.

konto usunięte

Temat: Szkoły

Cześć Aniu!
Polecam Ci Międzynarodową Akademię Refleksologii i Terapii Meridianowej(tel.022 8190932,tel.kom.0501 252123),gdzie odbywają się zawodowe kursy refleksologii metodą Inge Dougans.
Masz szanse uzyskać międzynarodowy tytuł refleksologa pod okiem doswiadczonej i kompetentnej kadry dydaktycznej i -co wydaje się chyba najważniejsze- zdobyć certyfikat uznawany przez Ministerstwo Oświaty.
Powodzenia!!!
Pozdrawiam.
Aneta.
Piotr Szczotka

Piotr Szczotka Dyplomowany
masażysta Bodyworker

Temat: Szkoły

Aneta G.:
Masz szanse uzyskać międzynarodowy tytuł refleksologa pod okiem doswiadczonej i kompetentnej kadry dydaktycznej i -co wydaje się chyba najważniejsze- zdobyć certyfikat uznawany przez Ministerstwo Oświaty.
Powodzenia!!!
Pozdrawiam.
Aneta.

Witam, co to dokładnie znaczy: Międzynarodowy certyfikat oraz certyfikat Ministerstwa Oświaty, tak dokładniej?

Ciekawy program szkół to jedno, ale obiecywanie międzynarodowego certyfikatu to drugie.

Trochę jestem w temacie z racji szkoleń oraz miedzynarodowych kontaktów, owszem wiele systemów i szkół jest rozpoznawalnych w skali międzynarodoewej, ale jak niby funkcjonują te certyfikaty, jeśli np nie ma nawet w U.E. jednolitej platformy dla fizjoterapeutów?

Rozumiem standard wg pewnej szkoły, tradycji, ale jak to się ma do tzw. miedzynarodowych certykikatów?

Wspomniane ministerstwo nie jest w stanie uporać się z kwestią kursów masażu jako takich, a co dopiero z pojedynczą metodą, chyba że coś się od wczoraj zmieniło?

Np. w trakcie nauki w Stanach, w mojej szkole w programie też był program dotyczący refleksologii (jej częścią jest refleksoterapia) bardzo ciekawy, ale nikt tak nie obiecywał jakiś międzynarodowych certyfikatów.

A chyba nie są anonimowe w świecie refleksoterapii osoby dr Fitzgeralda i Eunice Ingham? Nie wspominając juz o USA.

Pozdrawiam, powodzenia w promowaniu refleksologii.

Piotr
Małgorzata Kukułka

Małgorzata Kukułka Doradca Klienta, PDF

Temat: Szkoły

Witam was wszystkich

IARAMT czyli Międzynarodowa Akademia Refleksologii i Terapii Meridianowej jest jedynym licencjonowanym ośrodkiem w kraju uprawnionym do szkolenia refleksologów metodą Inge Dougans, ma wszystkie ważne dokumenty podpisane z Wydziałem Edukacji i Kuratorium Oświaty w Warszawie.

Nauka jest w systemie dwuetapowym: Kurs Refleks. I° i KR II° (razem 300 godzin) oraz Kurs refleksologii metodą Vacuflex III° - specjalistyczny, prowadzony indywidualnie.

Po ukończonych kursach otrzymuje się dwa certyfikaty: jeden w języku polskim i drugi po ok. miesiącu od zdanego egzaminu (opieszałość poczty) w języku angielskim, podpisany przez Inge Dougans w Johanesburgu. Certyfikaty są uznawane na całym świecie ponieważ istnieją tylko licencjonowane placówki przez Dougans. Są one co roku kontrolowane (w Pl Inge była w X 2008) i mają podobny program.

Uważam że kursy sa bardzo profesjonalne, a jak ktoś chce więcej informacji to daję stronkę
http://refleksoterapia.pl

Pozdrawiam
Magdalena C.

Magdalena C. Valkea Media S.A.

Temat: Szkoły

Ja też polecam tą szkołę "IARAMT czyli Międzynarodowa Akademia Refleksologii i Terapii Meridianowej". Sama ją skończyłam, zdobyłam dyplom refleksologa i jestem zadowola, że mogę pomagać ludziom.

Pozdrawiam
Alicja Krauze

Alicja Krauze Promotor Zdrowia,
Specjalista Zdrowia
Publicznego

Temat: Szkoły

Witam,

Ja polecam Międzynarodowe Studium Refleksoterapii, które realizuje wspaniały autorski program refleksologii estetycznej twarzy COSMOFACIAL I JAPANES COSMOLIFTING chroniony patentem SORENSENSISTEM - światowej sławy terapeutka Dunka Lone Sorensen stworzyła nurt terapii odruchowej zwany neuro-refleksologią.

Kursy odbywają się we wszystkich szkołach na świecie w formie 4-dniowych spotkań warsztatowych.

Uczestnicy kursu otrzymują dyplom, który uprawnia do wykonywania zabiegów CosmoFacial i Japanes Cosmlifting w Polsce i za granicą. Absolwenci mogą brać udział w kursach dokształcających i specjalistycznych takich jak refleksologia twarzy, refleksologia dla ciężarnych i rodzących, refleksologia dla dzieci niepełnosprawnych, refleksologia dla osób w podeszłym wieku, refleksologia w walce z niepłodnością, neurorefleksologia stóp , Praxis Vertebralis, metoda Temprany, które to kursy pozostają pod ochroną prawną przynależną sorensensistem.

Informacje i zapisy na http://reflexology.com.pl

Pozdrawiam.

Temat: Szkoły

Jestem fizjoterapeutką i ostatnimi czasy interesuję się refleksologią. Mam zamiar w najbliższym czasie wziąść udział w kursie pierwszego stopnia. Znalazłam dwie storny internetowe dwóch róznych szkół; Międzynarodowa Akademia Refleksologii http://www.refleksoterapia.pl/index.php?chm=1 oraz Polski Instytut Refleksologii http://www.refleksologia.com/. Dokonałam porównania obu szkół na podstawie ich stron internetowych. Jednak chciałabym poznać Państwa opinię na temat tych szkół. Chodzi mi przede wszystkim o jakość prowadzonych zajęć. Z tego co przeczytałam obie szkoły mają różną ilość godzin kursu i inaczej rozdzielone stopnie wtajemniczenia :). Szczerze mówiąc nie wiem na którą szkołę mam się zdecydować, która jest bardziej wiarygodna...??
Izabela Milczarek

Izabela Milczarek Terapeuta
Refleksolog, Praktyk
Medycyny Chińskiej,
Wykład...

Temat: Szkoły

Witajcie,
Chciałabym Was zaprosić do nowej przestrzeni REFLEKSOLOGICZNEJ na Mapie Polski - to SZKOŁA TERAPEUTÓW ODNOWA .
Do ukończenia kierunku Terapeuta Refleksolog zapraszamy zarówno osoby, które jeszcze nie wybrały swojej drogi zawodowej, jak również doświadczonych terapeutów i masażystów, którzy pragną nadal się rozwijać i udoskonalać posiadane umiejętności. Gwarantujemy staż kliniczny!

To nowatorska metoda nauki pełnej wiedzy refleksologicznej mocno wspartej podstawami Medycyny Chińskiej, Merydianologii, Komunikacji z pacjentem na poziomie zewnętrznym, ale tez opartym na wewnętrznym rozwoju osobistym, bhp energetycznym .. poprzez swój osobisty proces stajesz się z semestru na semestr coraz bardziej świadomym terapeutą. Nauka trwa 3 semestry.

Poznaj szczegóły: https://odnowacentrum.pl/oferta-szkoly/kursy-zawodowe/

zapraszam <3

Następna dyskusja:

Potrzebne osoby w charakter...




Wyślij zaproszenie do