Mieczysław Wojski

Mieczysław Wojski specjalista, UM

Temat: Edytory treści online

Jakiego edytora treści używacie/polecacie?
Odnalazłem jedynie fck editor - jako ten który mi sieczki z kodu nie zrobi jeśli napisze się do niego specjalnie css.

Jakie macie z tego typu narzędziami doświadczenie?
Piotr T.

Piotr T. Mobile software
developer / Product
engineer

Temat: Edytory treści online

a ja uzywam pico bezposrednio na serwerze przez ssh:)
Bartosz Olchówka

Bartosz Olchówka Chief Product
Officer at LiveChat

Temat: Edytory treści online

Zapoznaj się z edytorem o nazwie Xinha. Darmowy z mnóstwem przydatnych pluginów. Jest naprawdę świetny.

konto usunięte

Temat: Edytory treści online

Użyłem FCK w jednym z projektów i szczerze przyznam, że żałuję. Na początku ceniłem sobie jego wszechstronność, jednak generowany kod z każdą edycją powodował się coraz bardziej zaśmiecony. Możliwe, że dzięki plikom CSS będzie lepiej generował kod, jednak szczerze przyznam, że nie po to używam narzędzie, by jeszcze klepać dodatkowy kod.
Ostatnio zacząłem się interesować TinyMCE, jednak nie wiem o nim zbyt dużo. Na pierwszy rzut oka wygląda nieźle.
Mieczysław Wojski

Mieczysław Wojski specjalista, UM

Temat: Edytory treści online

Bartosz O.:
Zapoznaj się z edytorem o nazwie Xinha. Darmowy z mnóstwem przydatnych pluginów. Jest naprawdę świetny.

Wygląda naprawdę Ciekawie - warto spróbować ;)

@Piotr: a weź tego naucz zwykłego usera to będziesz niezły :P
Maciej S.

Maciej S. Analityk Programista

Temat: Edytory treści online

Jest jeszcze edytor o nazwie SPAW Editor -> http://www.solmetra.com/en/disp.php/en_products/en_spa...

konto usunięte

Temat: Edytory treści online

Maciej W.:
Użyłem FCK w jednym z projektów i szczerze przyznam, że żałuję. Na początku ceniłem sobie jego wszechstronność, jednak generowany kod z każdą edycją powodował się coraz bardziej zaśmiecony. Możliwe, że dzięki plikom CSS będzie lepiej generował kod, jednak szczerze przyznam, że nie po to używam narzędzie, by jeszcze klepać dodatkowy kod.
Ostatnio zacząłem się interesować TinyMCE, jednak nie wiem o nim zbyt dużo. Na pierwszy rzut oka wygląda nieźle.
Plusem TinyMCE jest jego rozpowszechnienie i łatwość znalezienia solucji przy jakiś problemach.

konto usunięte

Temat: Edytory treści online

Dla mnie na korzyść TinyMCE przemawia również fakt, że mogę go używać z Django, a SPAW Editor'a - nie (chyba, że się w nim pogrzebie (?)).
Paweł F.

Paweł F. Z Joomla! od 2005
roku, inne CMS też
się trafiają.

Temat: Edytory treści online

Dla ciekawskich wymienię kilka popularnych narzędzi tego typu:
- XStandard XHTML WYSIWYG Editor
- TinyMCE
- TinyFCK (TinyMCE with FCKEditor)
- TinyMCPUK
- OpenWysiwyg
- InnovaStudio WYSIWYG HTML Editor
- FCKeditor

Ot co ;)
Paweł F.

Paweł F. Z Joomla! od 2005
roku, inne CMS też
się trafiają.

Temat: Edytory treści online

Bartosz O.:
Zapoznaj się z edytorem o nazwie Xinha. Darmowy z mnóstwem przydatnych pluginów. Jest naprawdę świetny.

Ten edytor jest używany w CMS np. na stronie http://piotrkow.miasto.biz/
Jarek Kowalczyk

Jarek Kowalczyk Właściciel, AK59
Group

Temat: Edytory treści online

Witam.

Od jakiegoś czasu udostępniamy naszym klientom autorskie oprogramowanie wykonane we FLASH'u do tworzenia i aktualizacji stron.

Jest to bardzo wygodne narzędzie działające w oparciu o metodę wysiwyg.

System nie wymaga żadnego oprogramowania. Po prostu otwieramy odpowiednią stronę logujemy się do systemu i zarządzamy wszystkimi stworzonymi przez siebie stronami. Jest to niezmiernie proste a za razem bardzo skuteczne.

Mogę ewentualnie uruchomić na okres próbny taki panel dla sprawdzenia.

PozdrawiamJarek Kowlaczyk edytował(a) ten post dnia 04.11.07 o godzinie 14:03

konto usunięte

Temat: Edytory treści online

Jarek K.:
Od jakiegoś czasu udostępniamy naszym klientom autorskie oprogramowanie wykonane we FLASCH'u do tworzenia i aktualizacji
stron.

Jest to bardzo wygodne narzędzie działające w oparciu o metodę
wysiwyg.


Ładnie brzmi. Niestety renderowanie HTML we Flashu jest bardzo ograniczone. Widziałem już kilka projektów tego typu. Wszystkie są ładne, przyjemne w obsłudze, bardzo przenośne, ale niestety nie dorównają aplikacjom napisanym za pomocą JS pod względem rozwijalności

Jak chcę by coś dobrze wyglądało w przeglądarce, chcę to widzieć w przeglądarce, a nie w osobnym interpreterze jakim jest player flasha.
Paweł F.

Paweł F. Z Joomla! od 2005
roku, inne CMS też
się trafiają.

Temat: Edytory treści online

Jarek K.:
Witam.

Od jakiegoś czasu udostępniamy naszym klientom autorskie oprogramowanie wykonane we FLASCH'u do tworzenia i aktualizacji stron.

Jest to bardzo wygodne narzędzie działające w oparciu o metodę wysiwyg.

System nie wymaga żadnego oprogramowania. Poprostu otwieramy odpowiednią stronę logujemy się do systemu i zarządzamy wszystkimi stworzonymi przez siebie stronami. Jest to niezmiernie proste a za razem bardzo skuteczne.

Mogę ewentualnie uruchomić na okres próbny taki panel dla sprawdzenia.

Można prośic o zrzut ekranu lub demo?
Jarek Kowalczyk

Jarek Kowalczyk Właściciel, AK59
Group

Temat: Edytory treści online

Proszę o mail do mnie wówczas odeślę adres hasło i login. Do strony.
HTML-a tam się wcale nie używa. Wszystkie elementy jakie umieszczamy na stronie są obiektami, które możemy dowolnie skalować, pozycjonować itd. Umieszczenie tekstu polega na otwarciu obiektu typu pole tekstowe i wpisaniu lub skopiowaniu tekstu. Kolor, wielkość czcionki, typ czcionki ustawiamy praktycznie jak w edytorze.

No to tak w skrócie. Narzędzie jest rzeczywiście proste w działaniu i do rozbudowywania swoich serwisów bez znajomości informatyki bardzo dobre.

Pozdrawiam.

Jarek.

konto usunięte

Temat: Edytory treści online

Jarek K.:
HTML-a tam się wcale nie używa. Wszystkie elementy jakie umieszczamy na stronie są obiektami, które możemy dowolnie skalować, pozycjonować itd. Umieszczenie tekstu polega na otwarciu obiektu typu pole tekstowe i wpisaniu lub skopiowaniu
tekstu. Kolor, wielkość czcionki, typ czcionki ustawiamy praktycznie jak w edytorze.

No tak. Ale jaką mam gwarancje, że będzie to tak samo wyglądać na stronie? Mowa oczywiście o tym, gdy strona wynikowa jest w postaci HTML/xHTML. Musiałbym zobaczyć, ale moim skromnym zdaniem edycja HTML z poziomu flasha ma taki sam sens jak z poziomu Worda. Ale faktycznie jeśli mowa o osobie, która jest zielona w 200% to można dać jej drobną satysfakcje, że coś potrafi zrobić.

Jeśli natomiast jest w postaci flash, to wydaje mi się, to niezbyt dobrym pomysłem. Poza nielicznymi przypadkami strona 100% we flash jest nieefektywna i trudna do pozycjonowania.
Jarek Kowalczyk

Jarek Kowalczyk Właściciel, AK59
Group

Temat: Edytory treści online

Dlatego rozsądnie jest aby ktoś - najlepiej informatyk - przygotował normalną stronę a te o których ja mówię i które z powodzeniem są wykorzystywane przez naszych klientów były podstronami. Natomiast co do pozycjonowania stron we FLASH trzeba zrobić to trochę innaczej.

Chętnie udostępnię panel administratora, na okres kilku dni, każdemu kto chce się zapoznać a systemem.Jarek Kowlaczyk edytował(a) ten post dnia 19.10.07 o godzinie 15:07

konto usunięte

Temat: Edytory treści online

Jarek K.:
Dlatego rozsądnie jest aby ktoś - najlepiej informatyk - przygotował normalną stronę a te o których ja mówię i które z powodzeniem są wykorzystywane przez naszych klientów były podstronami. Natomiast co do pozycjonowania stron we FLASH trzeba zrobić to trochę innaczej.

Chętnie udostępnię panel administratora, na okres kilku dni, każdemu kto chce się zapoznać a systemem.Jarek Kowlaczyk edytował(a) ten post dnia 19.10.07 o godzinie 15:07

Chętnie w wolnej chwili przeglądne, ale głównie pod kątem ew sugesti co można by było zmienić. Maila wyślę w PM.
Marcin K.

Marcin K.
sprzedaż/marketing/d
ział IT, Fornet MK

Temat: Edytory treści online

Z wszystkich edytorów, ktore tutaj się pojawiły - polecam zdecydowanie Tiny MCE. Jest prosty w implementacji do własnego projektu, ma liberalną licencję i jest stostunkowo lekki (czytaj nieduzy js w porównaniu z innymi).

Fakt, miewa swoje chimery i czasami usiłuje siać w kodzie śmieci, ale to też daje się dość szybciutko ograniczyć paroma prostymi RegExpami (oczywiście zależy od projektu :) ale jeśli projekt zrobiony jest ok - to zwykle wystarczą dwa RXy na wczytaniu i zapisaniu pliku :) )

Zdecydowanie odradzam FCE - kobyła opłacalna do implementacji tylko i wyłącznie w przypadku projektów, gdzie redaktorem będzie techie. Pomijam fakt zerowego supportu bezpośredniego ze strony FCE i dużej ociężałości ich reakcji na kontakt (nawet w sprawie zakupu...)

Chętnie pomogę w implementacji - proszę o kontakt.Marcin Kaskiewicz edytował(a) ten post dnia 20.10.07 o godzinie 19:04
Jarek Kowalczyk

Jarek Kowalczyk Właściciel, AK59
Group

Temat: Edytory treści online

Jeśli ktoś chce zobaczyć jak działa nasz panel tworzenia strony we FLASH to zapraszam.

Adres strony http://fcmp.ekk.pl
login jarkopol-demo
hasło jarkopol

możliwe jest stworzenie do 10 stron.
Sugeruję aby jeśli ktoś się zalogował stworzył swoją stronę, natomiast pozostałe ewentualnie tylko oglądał bez zapisywania zmian.
Nad projektem cały czas pracujemy i dodajemy nowe funkcje.
Jestem ciekaw opinii.

konto usunięte

Temat: Edytory treści online

Dla tych, co szukają czegoś sensownego i lekkiego zarazem - WYMeditor ;)

Następna dyskusja:

Darmowe edytory graficzne HTML




Wyślij zaproszenie do