Jacek Synowiec

Jacek Synowiec zainteresowania:
e-commerce,
e-biznes, marketing
internetowy

Temat: PrestaShop 1.0 dostępna

> Paweł F.:
> Jacek - jak widzisz od wczoraj jest wersja stabilna, z poprawionym
> kodem. Przypuszczam, że w kolejnych wersjach będą już coś
> dodawać, na razie jest "stabilnie" i powinno działać.
>
> dałem "" - bo jeszcze nie testowałem tej wersji.

Nareszcie ... teraz zapewne zaczną powstawać już komercyjne sklepy ... bo wiele osób na to czekało ...
Piotr Wieczorek

Piotr Wieczorek właściciel, F.H.U.
Open-Business

Temat: PrestaShop 1.0 dostępna

Ja jeszcze czekam na moduł dopay ale jakoś nie widać go na horyzoncie :(

Pisałem nawet w tej sprawie do działu technicznego dotpay ale spławili mnie pisząc że aktualnie nie mają w planach napisania modułu do tego systemu.
Swoją drogą działają tym na swoją niekorzyść a poza tym dział techniczny jest od tego żeby wdrażać płatności w sklepach.Piotr Wieczorek edytował(a) ten post dnia 07.08.08 o godzinie 16:41
Jacek Synowiec

Jacek Synowiec zainteresowania:
e-commerce,
e-biznes, marketing
internetowy

Temat: PrestaShop 1.0 dostępna

To może jakiś inny system płatności wdrożyć?
Andrzej B.

Andrzej B. Freelancer

Temat: PrestaShop 1.0 dostępna

Piotr Wieczorek:
Ja jeszcze czekam na moduł dopay ale jakoś nie widać go na horyzoncie :(

Pisałem nawet w tej sprawie do działu technicznego dotpay ale spławili mnie pisząc że aktualnie nie mają w planach napisania

No cóż widocznie nie wszyscy chcą zarabiać. Są w Polsce firmy, które mają nadmiar klientów :)
Tomasz Ducin

Tomasz Ducin System Designer &
Architect, Trainer

Temat: PrestaShop 1.0 dostępna

Witam na forum prestashop!

Wątek jest już dosyć stary, chciałbym poprosić Was o komentarze i wrażenia związane z pracą z prestashop. Zastanawiam się nad wyborem pomiędzy Magento i Presta.

W Magento zniechęca mnie ogrom rzeczy przez jakie należy przebrnąć żeby zrozumieć logikę i ogólnie wszystkie funkcjonalności. No ale tych funkcjonalności jest więcej. No i podobno magento jest bardzo wymagające pod względem szybkości sprzętu itp.

Presta zaś szybciej i mniej wszystkiego (a i podobno layout ciężej się zmienia).

Będę bardzo wdzięczny za jakiekolwiek komentarze, opinie i sugestie :)

konto usunięte

Temat: PrestaShop 1.0 dostępna

Myślę że Magento jest dla bardziej zaawansowanych użytkowników, tzn. jeśli chodzi o modyfikacje. Jest tam Zend Framework bodajże który wymaga jakiegoś tam stylu pisania, trzeba poznać framework, potem system. Na pewno skalowalność Magento jest bardzo duża.

Ale Presta to również bardzo dobry system, oparta o wzorzec MVC jest na prawdę przyjemna do modyfikacji, szablony oparte o Smarty edytuje się z bardzo dużą swobodą, więc nie wiem skąd opinia że szablony edytuje się trudno :)

Co do serwera - wiadomo, zarowno Presta jak i Magento działają wolniej przy większej ilości produktów, jednak to Magento działa gorzej na samym początku, ale to już pytanie do stałych użytkowników Magento.

Osobiście - polecam PrestaShop.

konto usunięte

Temat: PrestaShop 1.0 dostępna

Też mnie zastanawia o co chodzi z tą 'trudnością' ;) Jedyne klocki, które zauważyłem to rozmieszczenie modułów.

Do opanowania w 20minut. ;)

R.
Sebastian K.

Sebastian K. programista,
elaboro.pl

Temat: PrestaShop 1.0 dostępna

nam udało się przerobić prestę na bazę danych postgresql i dzięki temu sklep dostał przysłowiowego kopa ... działa dużo stabilniej i szybciej.

zapraszam do testów na http://elaboro.pl

Temat: PrestaShop 1.0 dostępna

Sebastian Kozik:
nam udało się przerobić prestę na bazę danych postgresql i dzięki temu sklep dostał przysłowiowego kopa ... działa dużo stabilniej i szybciej.

zapraszam do testów na http://elaboro.pl

mozesz rozwinac? jakie slabe punkty mysql byly nie do obejscia?
Sebastian K.

Sebastian K. programista,
elaboro.pl

Temat: PrestaShop 1.0 dostępna

Głównie chodziło o wydajność i stabilność, ale także np. tranzakcie. A konkretnie to robiliśmy na nasze potrzeby testy i wydajność na postgresie była naprawdę sporo lepsza ( a na oraclu była jeszcze lepsza ... ale z przyczyn kosztowych skończyło się na testach ) , widać to zwłaszcza kiedy na jednym serwerze z bazą danych pracuje kilka sklepów, i obserwuje się obciążenie procesorów, na postgresie zazwyczaj rozkłada się to ślicznie na wszystkie rdzenie i sklepy nie mają "czkawek" , mam wrażene też że cache postgresa w dużym obciążeniu działa też lepiej ...a na mysql'u rozłożenie obciążenia wygląda znacznie gorzej czego zazwyczaj nie widać na testach syntetycznych, ale w normalnej pracy różnica jest ogromna.Także przy okazji przerabiania na postgresql ... przepisaliśmy i zoptymalizowaliśmy także spore ( zwłaszcza krytyczne ) fragmenty kodu co pewnie też miało duży wpływ na wydajność. Ogólnie ... jesteśmy dość zadowoleni z szybkości pracy po przeróbce, zwłaszcza że udało się utrzymać to na czym nam zależało czyli stronę skórkowo modułową ( dużo grafików zna ten sklep ) śmiejemy się w firmie że presta to wydmuszka ... bo cały środek jest już praktycznie nasz ;-)Sebastian Kozik edytował(a) ten post dnia 06.08.10 o godzinie 23:49

Temat: PrestaShop 1.0 dostępna

Sebastian Kozik:
Głównie chodziło o wydajność i stabilność

1) mozesz wkleic jakies wyniki z siege lub ab na psql dla porownania i jakiej maszyny uzywasz?
2) php modul czy fastcgi?
3) apache jakiego MPM uzywa?

u mnie po przerobkach z mysql(i) obserwuje wzrost i wydluzenie polaczen do db przy c >= 200 w konfiguracji php modul, prefork, 64bit linux, 8gb, 2ghz
Sebastian K.

Sebastian K. programista,
elaboro.pl

Temat: PrestaShop 1.0 dostępna

1) wyników nie mam bo po prawdzie nie żadnych robiliśmy testów syntetycznych, mało to profesjonalne ale różnicę widać było widać na "oko" ... i generalnie czym większe obciążenie tym oko widziało więcej :-) ( ale trzeba przyznać że przy małych obciążeniach mysql zachowywał się troszeczkę lepiej) ... czasem przy testach na 3-4 sklepach (po około 2-3 tysiące produktów) na mysql jeden z nich dostawał wyraźnej czkawki na kilkanaście kilkadziesiąt sekund ... to było dla nas wystarczające. Maszyna bazodanowa, 2 x 4 rdzenie, 12 GB , i macierz z 8 dysków SSD (RAID 10)

2,3) php i apache stoją na osobnej maszynie/nach (php modul, prefork, 64bit linux, 2 x 4 8 GB 4 dyski w macierzy RAID 10 ) ... a baza na innym serwerze więc te ustawienie w mojej ocenie nie powinny mieć znaczenia ( a serwery "aplikacyjne" praktycznie śpią)Sebastian Kozik edytował(a) ten post dnia 07.08.10 o godzinie 12:09

Temat: PrestaShop 1.0 dostępna

Sebastian Kozik:
1) wyników nie mam bo po prawdzie nie żadnych robiliśmy testów
testy to podstawa poniewaz bottleneck moze byc gdziekolwiek, niekoniecznie nawet w mysql, a czesto db to tylko skutek uboczny prawdziwego problemu - opcji jest wiele I/O, max socket, reqestes/s, maxconn itp itd
10 minut pracy z SIEGE, AB, MYSQLTUNER, MYSQLREPORT i juz wszystko wiesz :)
2,3) php i apache stoją na osobnej maszynie/nach (php modul, prefork, 64bit linux, 2 x 4 8 GB 4 dyski w macierzy RAID 10 ) ... a baza na innym serwerze więc te ustawienie w mojej ocenie nie powinny mieć znaczenia
niekoniecznie, jest tu wiele czynnikow ktore moga miec znaczenie i wygladac jak problem bazy, np max_conn, file_limit, socket_limit, mpm i tryb php maja duze znaczenie przy load balancingu procesow i zwalnianiu zasobow i to wychodzi w testach

slowem strzeliles w ciemno i trafiles szczesliwie :)
BTW u mnie problem pojawia sie jak dodaje pluginy, sa tak kiepsko napisane ze plakac sie chce
Sebastian K.

Sebastian K. programista,
elaboro.pl

Temat: PrestaShop 1.0 dostępna

hmmm ... u nas wąskim gardłem była na 100% baza mysql, fakt faktem że bazę postgresql znamy o niebo lepiej ( optymalizacja, i wyciskanie z niej maxa, co pewnie też nie jest bez znaczenia ) a poza tym przenieśliśmy do postgresa kilka procedur ( wąskich gardeł ) które robią się teraz po stronie bazy, zmieniliśmy teź indeksy i rodzaje pól ... co przyniosło w sumie niezły efekt.

z drugiej strony w praktyce optymalizacja środowiska apache/php w naszych zastosowaniach miało śladowe znaczenie, np. praktycznie zmiany mpm apache są u nas w praktyce niemierzalne ( te serwery mają tak duży zapas mocy że w zasadzie w praktyce nawet nie widać takich zmian może na słabszych maszynach by było coś czuć ... )



Wyślij zaproszenie do