konto usunięte

Temat: umowa zlecenie,umowa o pracę mniej opłacalna niż...

Dlaczego zatrudniając np:handlowca , bardziej się opłaca "dać" pieniądze na działalność gospodarczą niż zatrudnić go? Wiele firm stosuje takie rozwiązania.Jaka jest z tego korzyść ?
Arvind Juneja

Arvind Juneja Współtwórca @
Fangol.pl | Blogger
@ Fitback.pl

Temat: umowa zlecenie,umowa o pracę mniej opłacalna niż...

nie musisz płacić składek...
tyle pamiętam :)

konto usunięte

Temat: umowa zlecenie,umowa o pracę mniej opłacalna niż...

jaki składek ? pracodawca opłaca zus, daje pensję w oddzielnej umowie
Arvind Juneja

Arvind Juneja Współtwórca @
Fangol.pl | Blogger
@ Fitback.pl

Temat: umowa zlecenie,umowa o pracę mniej opłacalna niż...

o ile dobrze zrozumiałem to przechodząc na działalność pracodawca - pracodawcą już nie jest. Teraz korzysta z usług Twojej jedno-osobowej firmy.

konto usunięte

Temat: umowa zlecenie,umowa o pracę mniej opłacalna niż...

wszystko sie zgadza , niemniej jednak opłaca wszystko, więc gdzie jest korzyść ?
Arvind Juneja

Arvind Juneja Współtwórca @
Fangol.pl | Blogger
@ Fitback.pl

Temat: umowa zlecenie,umowa o pracę mniej opłacalna niż...

opłaca, owszem ale w mniejszych kwotach (bo sama za siebie płacisz zus np.) a tak formalnie to chyba dobrze to tu opisali:

http://www.praca.egospodarka.pl/18689,Umowa-o-prace-cz...
Angelika K.

Angelika K. Samodzielna księgowa
KPiR

Temat: umowa zlecenie,umowa o pracę mniej opłacalna niż...

Agnieszka G.:
wszystko sie zgadza , niemniej jednak opłaca wszystko, więc gdzie jest korzyść ?

Wbrew pozorom taka forma współpracy jest naprawdę korzystniejsza dla potencjalnego pracodawcy, m.in.:

- taki "zleceniodawca" nie musi udzielać urlopu samozatrudnionemu
- nie martwi się on kontrolą z Państwowej Inspekcji Pracy
- umowę można wypowiedzieć łatwiej, niż w przypadku umowy o pracę
- osiągając przychody w ramach samozatrudnienia można skorzystać z wielu dróg obniżenia obciążeń podatkowych czy składek na ZUS. Stosunek pracy nie daje takich możliwości.

Niestety - nie gwarantuje to trwałości współpracy, a ponadto samozatrudniony nie ma zagwarantowanych podstawowych praw pracowniczych, gdyż taka współpraca nie podlega pod Kodeks Pracy.
Marek Feliks

Marek Feliks Doradztwo Prawne

Temat: umowa zlecenie,umowa o pracę mniej opłacalna niż...

Czy to bedzie umowa zlecenia, dziela lub jakkolwiek inna nazwa, to jezeli będą te czynności nosily znamiona zatrudnienia ze stosunku pracy,będzie to umowa o pracę. Jest taki przepis w kodeksie pracy ktory o tym mówi. A kiedy bieda do dupy zajrzy, to wówczas każdy wszystko podpisze aby zarobic parę złotych. Dziwi mnie fakt dlaczego sobie ludzie ciemnote wciskają, że jezeli jest coś czarne to za wszelka cenę chcą to wybielić. W imię czego ?

konto usunięte

Temat: umowa zlecenie,umowa o pracę mniej opłacalna niż...

Marek Feliks:
Czy to bedzie umowa zlecenia, dziela lub jakkolwiek inna nazwa, to jezeli będą te czynności nosily znamiona zatrudnienia ze stosunku pracy,będzie to umowa o pracę. Jest taki przepis w kodeksie pracy ktory o tym mówi. A kiedy bieda do dupy zajrzy, to wówczas każdy wszystko podpisze aby zarobic parę złotych. Dziwi mnie fakt dlaczego sobie ludzie ciemnote wciskają, że jezeli jest coś czarne to za wszelka cenę chcą to wybielić. W imię czego ?

W imię tego, ze nie mam nad głową gościa, który nie rozumie. Bo są inni, którzy rozumieją.

Przez pierwsze dwa lata mam zus około 300 pln. To jest zus na poziomie 600 brutto na umowie o pracę. Robiąc kontrakt, cóż, godzę się na to ryzyko.

Założenie co do biedy - cóż, do mnie nie trafia. Choćby dlatego, że raczej mam problem z czasem a nie z robotą.

I żeby nie było - obecnie dwa stałe kontrakty - jeden pół roku, drugi rok. Okresy wypowiedzenie - 2 tygodnie jeden, miesiąc - drugi.

A do tego dwa razy w miesiącu "strzały" - krótkie roboty, z szybką kaską. Nie muszę nikogo prosić o wolne, urlop itp.

Ale co kto woli, nie namawiam, bo ja akurat lubię luz i niezależność, wtedy pracuję szybciej. Ale wiem, ze są ludzie, którzy bez pewnego poczucia stabilizacji nie mogą pracować.

Tylko to jest dość złudne. ;-)))Grzegorz K. edytował(a) ten post dnia 13.04.08 o godzinie 20:17
Marek Feliks

Marek Feliks Doradztwo Prawne

Temat: umowa zlecenie,umowa o pracę mniej opłacalna niż...

A pózniej na takich cwaniaków z moich skladek beda zabierali aby ci rzucic na jalmurznę i pewnie na mops bede musial niezlą sumkę z podatkow odprowadzac. Owszem instytucja zus jest przestarzala zle zarządzana i zabiera sporo, ale to jest instytucja ktora wyplaci Twoim dzieciom rente jak zginiesz w wypadku w pracy gdy Twój kontrachent oleje warunki pracy i bhp. Ty przeciez jestes przedsiebiorca który winien działac zgodnie z prawem, a nie dzialasz bo stwarzasz chora konkurencję przez, którą cześc naszych rodaków musiala wyjechala za granicę, bo tam szanuje się bardziej prawa pracownicze. Spójrz na malezję taiwan tam doprowadzi cie Twój tok myslenia. Jak to mówia dzisiaj nie jeden jest młody silny i głupi, jutro tylko głupi i biedny.

konto usunięte

Temat: umowa zlecenie,umowa o pracę mniej opłacalna niż...

Marek Feliks:
A pózniej na takich cwaniaków z moich skladek beda zabierali aby ci rzucic na jalmurznę i pewnie na mops bede musial niezlą sumkę z podatkow odprowadzac. Owszem instytucja zus jest przestarzala zle zarządzana i zabiera sporo, ale to jest instytucja ktora wyplaci Twoim dzieciom rente jak zginiesz w wypadku w pracy gdy Twój kontrachent oleje warunki pracy i bhp. Ty przeciez jestes przedsiebiorca który winien działac zgodnie z prawem, a nie dzialasz bo stwarzasz chora konkurencję przez, którą cześc naszych rodaków musiala wyjechala za granicę, bo tam szanuje się bardziej prawa pracownicze. Spójrz na malezję taiwan tam doprowadzi cie Twój tok myslenia. Jak to mówia dzisiaj nie jeden jest młody silny i głupi, jutro tylko głupi i biedny.

Chyba masz jakiś problem?

Mi jałmużny żaden zus nie będzie rzucał, bo w przeciwieństwie do młodych i głupich jestem dość wysoko ubezpieczony. Na wszelki wypadek w dwóch firmach.

A całości postawy nie rozumiem, bo znaczy się co? Nie moge woleć być niezależny, bo muszę robić w kieracie, pod szefami którzy nie do końća wiedzą co chcą?

Muszę czekać na zmianę kadry i ich nowe pomysły, które rozwalą całość moich dokonań i całe jeszcze mnóstwo miłych i ciekawych spraw?

Tylko dlatego żeby twoje dzieci nie musiały na mnie płacić, bo firma i tak nie przestrzega BHP? Bez jaj...

Chcesz mi powiedzieć, ze lepiej siedzieć w firmach, w których akurat w mojej branży zatrudnienie jest na minimalna kasę, a reszta idzie innymi formami?

Coś chyba nie tędy droga. Pracuję sam bo mi jest wygodniej. Wolę, zeby te kilka tysiączków, które by trafiły do ZUS, trafiły do mojej kieszeni, a nie na kolejną siedzibę "królewiąt". I w przeciwieństwie do wielu młodych i głupich, wolę sam decydować, a nie opłacać kursy angielskiego po 6 tysiaków za miesiąć, wizażystkę i inne dodatki szefów ZUS

To już nie jest złe zarządzanie, tylko jawne rąbanie ludzi.

A ja rąbany nie lubię być. Jak ty lubisz - twoje prawo.
Marek Feliks

Marek Feliks Doradztwo Prawne

Temat: umowa zlecenie,umowa o pracę mniej opłacalna niż...

Zgodni jestesmy w jednej kwestii. Zus to złodziejska instytucja. Owszme przyznam Ci rację w kwesti, ze nie wszystkie zajecia musza byc wykonywane w ramach umowy o pracę. Jednakze należy rozgraniczyc co mozna ując pod stosunkiem pracy a czego nie. A jak bedziesz mial trocę kasy i zainteresują Cię podróze to pewnie zobaczysz jak teoria Smitha wyglada w takich krajach jak USA, Indie, mależja. Pozdrawiam i zyczę miłego dnia.

konto usunięte

Temat: umowa zlecenie,umowa o pracę mniej opłacalna niż...

A czemu założyłeś, ze nie mam i nie widziałem?
Paweł Tyniec

Paweł Tyniec Adwokat w: Tyniec
Kostrz i Wspólnicy
adwokaci i radcowie
...

Temat: umowa zlecenie,umowa o pracę mniej opłacalna niż...

pracodawca wyda każdego miesiąca na pracownika blisko 4500 zł aby pracownik otrzymał netto ok. 2500 zł

przy działalnośći aby zlecenioborca otrzymał 2500 "na rękę" zleceniodawca wyda ok. 3300 zł (4026 z VAT, który przecież US mu zwróci albo VAT w ogóle nie odprowadzi)

ok. 2500 na rękę wyjdzie po odliczeniu ZUS i zaliczki na pdof...

generalnie im większe zarobki tym większa opłacalność samozatrudnienia (gorzej jest z późniejszą emeryturą, ulopem itp.)



Wyślij zaproszenie do