Natalia Kowalewska

Natalia Kowalewska specjalista ds.
reklamy

Temat: promocja miasta

Co sądzicie o nowej kampanii promującej miasto, związanej z pojawieniem się niebieskich gwiazdek w różnych miejscach miasta. Zauważalna w ogóle była przez was?
Katarzyna S.

Katarzyna S. specjalista ds.
promocji, grafik
projektowy

Temat: promocja miasta

w rożnych punktach - ważnych dla miasta (plac Wolności, pod krzyżami przy Mickiewiczu), na budynkach - siedzibach poznańskich firm. Kampanii jak na razie zauważyłam towarzyszą pop up'y w necie. W czwartek odsłona logotypu...;)
Ewa B.

Ewa B. marketing, podróże

Temat: promocja miasta

to dobrze, że zmieniają logo, bo aktualne jest strasznie smutne, mało optymistyczne;)
Katarzyna S.

Katarzyna S. specjalista ds.
promocji, grafik
projektowy

Temat: promocja miasta

Ewa Banasiak:
to dobrze, że zmieniają logo, bo aktualne jest strasznie smutne, mało optymistyczne;)

;))) hehehe...dałaś fajne podsumowanie dla złotego herbu i hasła Poznań. Tu warto żyć - bo to od jakiś kilku lat funkcjonowało jako logotyp;)
wcześniej było logo - napis Poznań z rogami (choć w sumie na sieciówkach cały czas jest) Potem jeszcze Poznań gra fair. No to ciekawe co tym razem..I jakie hasło. Może bardziej lotne niż dotąd;)
Dawid Piaskowski

Dawid Piaskowski Productz MIB GmbH

Temat: promocja miasta

billboard przy Marcelińskiej już jest ;-)
Rafał Janta

Rafał Janta aj em ju ar

Temat: promocja miasta

Gwiazdki zauwazylem, ale skad pewnosc, ze to kampania promujaca miasto??
Jędrzej Michalski

Jędrzej Michalski Digital / Mobile /
Project Management

Temat: promocja miasta

wuchta miejsc ... pomnik Powstańców, gmach UE, gdzieś na Sołaczu w drodze na Piątkowo, bilbordy na Targach, przed Browarem...

Ogólnie zastanawiałem się co to jest i czy to oby na pewno kampania promująca miasto ?Jędrzej Michalski edytował(a) ten post dnia 31.03.09 o godzinie 22:35
Wojciech K.

Wojciech K. realizator pomysłów
własnych

Temat: promocja miasta

Rafał Janta:
Gwiazdki zauwazylem, ale skad pewnosc, ze to kampania promujaca > miasto??

Hortex Poznań :)

Temat: promocja miasta

W czwartek o 20:00 premiera nowego logotypu i hasła promocyjnego Poznania.

A gwiazdki są wszędzie:

-
Obrazek

-
Obrazek

-
Obrazek

-
Obrazek

- ... i w wielu innych miejscach (Stary Browar, Bazar, W.Kruk, Browary Lecha, Altum, Stadion...)Mateusz Jarmuszkiewicz edytował(a) ten post dnia 01.04.09 o godzinie 19:28
Miłosz D.

Miłosz D. Dyrektor Łańcucha
Dostaw / Supply
Chain Director

Temat: promocja miasta

na biurowcu mojej firmy też jest gwiazdka ;-) Zresztą jak pojawiła się najpierw rama do bilbordu to wiele kontrowersji wśród pracowników wywołała ;-)

Jakby w związku z tym (po co? co to? Czy to promocja firmy? Czy to promocja miasta?) trochę mi brakuje informacji. Kampania wydaje się ciekawa, ale niedociągnięcia organizacyjne moim zdaniem są (brak lub niewystarczająca informacja).Miłosz D. edytował(a) ten post dnia 01.04.09 o godzinie 09:54
Ewa B.

Ewa B. marketing, podróże

Temat: promocja miasta

zgadzam się, bardzo mało informacji i aż się boję o efekt końcowy, ponieważ niestety pamiętam taki niewypał związany z promocją Poznania, jako miasta akademickiego (by studentów ściągnąć do nas); też promocja owiana była tajemnicą, a w sumie sam pomysł kampanii był mało atrakcyjny
Natalia Kowalewska

Natalia Kowalewska specjalista ds.
reklamy

Temat: promocja miasta

W Wyborczej pisali, że to kampania promująca miasta, stąd taka mądra jestem. Wydaje mi się, że efekt jest zamierzony, czyli najpierw teaser w postaci gwiazdek (tak jak było z czerwoną łapką Heya) a potem będzie druga część, która da hasło (trzymam kciuku za coś fajnego i chwytliwego) i strategię. Swoją drogą odświeżenie loga to moim zdaniem dobry pomysł, dość wytartych herbów i koziołków :)
Justyna U.

Justyna U. Koordynator ds.
Obsługi Klienta

Temat: promocja miasta

Wojciech K.:
Rafał Janta:
Gwiazdki zauwazylem, ale skad pewnosc, ze to kampania promujaca > miasto??

Hortex Poznań :)

A mi się ta gwiazdka skojarzyła z branżą medyczną :-) Mam nadzieję, że logo będzie lepsze.

Temat: promocja miasta

Miłosz D.:
na biurowcu mojej firmy też jest gwiazdka ;-) Zresztą jak pojawiła się najpierw rama do bilbordu to wiele kontrowersji wśród pracowników wywołała ;-)

Jakby w związku z tym (po co? co to? Czy to promocja firmy? Czy to promocja miasta?) trochę mi brakuje informacji. Kampania wydaje się ciekawa, ale niedociągnięcia organizacyjne moim zdaniem są (brak lub niewystarczająca informacja).Miłosz D. edytował(a) ten post dnia 01.04.09 o godzinie 09:54

Efekt zamierzony. Nikt nic nie wie, każdy pyta skąd te gwiazdki? Pamiętacie początek Heyah i pełno czerwonych łap?
Miłosz D.

Miłosz D. Dyrektor Łańcucha
Dostaw / Supply
Chain Director

Temat: promocja miasta

Mateusz Jarmuszkiewicz:
Miłosz D.:
na biurowcu mojej firmy też jest gwiazdka ;-) Zresztą jak pojawiła się najpierw rama do bilbordu to wiele kontrowersji wśród pracowników wywołała ;-)

Jakby w związku z tym (po co? co to? Czy to promocja firmy? Czy to promocja miasta?) trochę mi brakuje informacji. Kampania wydaje się ciekawa, ale niedociągnięcia organizacyjne moim zdaniem są (brak lub niewystarczająca informacja).Miłosz D. edytował(a) ten post dnia 01.04.09 o godzinie 09:54

Efekt zamierzony. Nikt nic nie wie, każdy pyta skąd te gwiazdki? Pamiętacie początek Heyah i pełno czerwonych łap?

Zobaczymy.

Temat: promocja miasta

Miłosz D.:

Zobaczymy.

Oczywiście. Pierwsze efekty w postaci zmiany wizerunku Poznania w kraju zobaczymy najwcześniej za trzy, cztery lata. Tyle minimum powinno trwać budowanie solidnej marki miasta Poznania, jako kontrapunktu dla Warszawy.

Dotychczas miasto miało promocję zerową, a jeśli w ogóle to była to autopromocja władz ;) Jeszcze niedawno rocznie na promocję przeznaczano ok. pięć milionów. W tym roku pierwszy raz w budżecie jest ich dwadzieścia pięć.Mateusz Jarmuszkiewicz edytował(a) ten post dnia 01.04.09 o godzinie 21:10
Marta P.

Marta P. kreatywna

Temat: promocja miasta

a dla mnie to zapowiedź Gwiazdki:) a tak poważnie, to miły odnośnik...:)
Łukasz Paikert

Łukasz Paikert człowiek nie miejsce

Temat: promocja miasta

Widziałem gwiazdki ale nie nigdy bym nie przypuszczał, że w ten sposób miasto się promuje.
Ostatnio miasto dość często zmienia strategię i symbolikę promocji.
Włodarze miasta mogliby wypracować jednolitą strategię promocji miasta.
A widząc te gwiazdki to sądziłem że jakaś firma akcję promocyjną nowego produktu prowadzi.
Magdalena Ż.

Magdalena Ż. Human Resources
Generalist

Temat: promocja miasta

A mi ta akcja od początku bardzo podoba. Może nie same gwiazdki, które są nieco kiczowate i faktycznie przypominają Hortex:), ale sam zamysł wypromowania wszystkiego co w Poznaniu najcenniejsze - niezależnie od branży, pochodzenia czy przeznaczenia. Bardzo dużo zrobiły reklamy, które już pojawiły się m.in. na Gazecie. Moim zdaniem pomysł - świetny, wykonanie (gwiazdki) już gorzej, ale może zaskoczą nas jeszcze!
Miłosz D.

Miłosz D. Dyrektor Łańcucha
Dostaw / Supply
Chain Director

Temat: promocja miasta

Mateusz Jarmuszkiewicz:
Miłosz D.:

Zobaczymy.

Oczywiście. Pierwsze efekty w postaci zmiany wizerunku Poznania w kraju zobaczymy najwcześniej za trzy, cztery lata. Tyle minimum powinno trwać budowanie solidnej marki miasta Poznania, jako kontrapunktu dla Warszawy.
A konkretniej? Bo "kontrapunkt" dla Warszawy sloganowo i populistycznie brzmi ;-)
Dotychczas miasto miało promocję zerową, a jeśli w ogóle to była to autopromocja władz ;) Jeszcze niedawno rocznie na promocję przeznaczano ok. pięć milionów. W tym roku pierwszy raz w budżecie jest ich dwadzieścia pięć

Sam budżet nie wystarczy, ale to oczywista oczywistość.



Wyślij zaproszenie do