konto usunięte

Temat: Cyklady

witam. na przełomie sierpnia i września wybiaram sie na Cyklady. bedę na Santorini, Naksos, Paros i Mykonos. Czy ktoś był i mógłby się podzielić wrażeniami? może jeszcze warto gdzieś tam w pobliżu się wybrać/podpłynąc na inną wysepkę? Mam dylemat z tym Naksos i Paros, bo tylko na jednej z nich bede nocować, a drugą zwiedzać "zdalnie" i nie wiem którą wybrać jako tą do chwilowego zamieszkania i poświęcenia jej większej uwagi. z gory dziekuje za porady.

konto usunięte

Temat: Cyklady

Chętnie się podzielę wrazeniami, bo wrzesień na w-pach greckich to jedno z moich najlepszych wspomnien :)

Byłam na wszystkich wymienionych wyspach i jesli miałabym wybierac Naxos/Paros to mi się lepiej mieszkało na Naxos- jest większa, moim zdaniem ciekawsza - mozna np. wdrapac się na najwyzszy szczyt Cykladów.
Ale z Paros blisko na Antiparos-warto wyskoczyc na jedniodniową wycieczkę.

Czy rezerwowałas noclegi?
Bo ja podrózujac we wrzesniu nic wczesniej nie załatwiałam,a oferty kwater czekaja na Ciebie po zejsciu z promu. Wiec sugerowałabym nocleg na jednej i drugiej :)

konto usunięte

Temat: Cyklady

polecam wybra się do księgarni Traffic i kupic sobie przewodnik Greek Island Hopping wydawnictwa Thomas Cook, 65 zeta chyba kosztuje. Skarb nie do przecenienia.
Mirka Jot

Mirka Jot HR Manager STRABAG
Sp. z.o.o.

Temat: Cyklady

polecam przewodnik Pascala po wyspach Greckich - kosztuje ok 50 zł a zawiera mapy i wiele bardzo przydatnych informacji oraz opisów historycznych i krajobrazowych miejsc wartych odwiedzenia.

konto usunięte

Temat: Cyklady

narazie nic nie rezerwowałam i jestem w trakcie załatwiania wyszstkiego, ale poki co raczej nastawiam sie na hotele. moze dlatego ze jade tam pierwszy raz i na... podróż poślubną :]

konto usunięte

Temat: Cyklady

Jesli chodzi o przewodniki to wolałabym znaleźć tylko po wyspach, a jeśli już by się znalazł o samych Cykladach byłoby bosko! poki co w Grecji na wyspach i nie tylko juz byłam wiec troche przewodników mam, ale kolejny by się przydał... :] dzieki

konto usunięte

Temat: Cyklady

Natalia P.:
Jesli chodzi o przewodniki to wolałabym znaleźć tylko po wyspach, a jeśli już by się znalazł o samych Cykladach byłoby bosko! poki co w Grecji na wyspach i nie tylko juz byłam wiec troche przewodników mam, ale kolejny by się przydał... :] dzieki

Hej, robię doktorat z turystyki na wyspach Morza Śródziemnego i serio, że wszystkich dzieł dostępnych an rynku polecam ci greek island hopping. O niebo więcej i sensowniejszych informacji, niż u Pascala. Ponadto masz tam nawet rozkłady rejsów promów, a to jest bardzo przydatne w podróży. Przewodnik po prostu stworzony na twoją wycieczkę, a jeszcze kiedyś ci się z pewnością przyda. Pascal - wyspy greckie jest minimalnie tylko tańszy, a moim zdaniem, po porównaniu treści, nie wart kupna. Jeśli znasz angielski, w co nie wątpię, będziesz sobie ceniła GIH

konto usunięte

Temat: Cyklady

aha, i można pewnie znaleź go gdzieś w internecie,a le widziałam w trafficu

konto usunięte

Temat: Cyklady

Natalia P.:
narazie nic nie rezerwowałam i jestem w trakcie załatwiania wyszstkiego, ale poki co raczej nastawiam sie na hotele. moze dlatego ze jade tam pierwszy raz i na... podróż poślubną :]

To gratulacje :)
Poza Santorini to raczej hoteliki niz hotele.
Ale w stolicy Thiry i w Oia sa baaardzo klimatyczne hotele i hiteliki. Ah, zazdroszcze :)

konto usunięte

Temat: Cyklady

dzieki za informacje. przewodnik zakupiłam wczoraj... :]

konto usunięte

Temat: Cyklady

no to git!
będę czekac na relację z podróży
z twoich wysp byłam tylko na Thirze
Sławomir Szumierz

Sławomir Szumierz Associate Director,
Buro Happold

Temat: Cyklady

Super pomysł na podróż poślubną, gratulacje btw;) Z wysp które wybrałaś byłem na Naksos, Mykonos i Santorini. Każdą z nich polecam bo każda ma coś do zaoferowania. Santorini i Mykonos to wizytówki Cyklad, zdjęcia z nich są najczęściej publikowane przy okazji stosownych artykułów w prasie itd. Przebijają pozostałe wyspy cenami i ilością turystów niemniej jednak warto je poznać. Naksos również jest warte grzechu, oprócz wspomnianej już w tym wątku najwyższej na Cykladach góry którą można zdobyć, ładnej stolicy i plaż jest tam dużo czarujących miejsc w głębi wyspy. A jeśli okazałoby się że możesz swoją podróż wydłużyć to polecam Amorgos albo Tinos.

Temat: Cyklady

zadam bluźniercze pytanie.
Czy orientujecie się jak jest z dostępem do darmowego WI-Fi na Cykladach?

Następna dyskusja:

Grecja - CYKLADY




Wyślij zaproszenie do