Adam Urbanowski

Adam Urbanowski Dyrektor ds.
komunikacji i
rozwoju produktów
(finanse) / ...

Temat: Greckie wyspy - Kreta, ew. Korfu

Witam wszystkich!
Wybieram się w maju na Kretę. Możecie polecić jakiś region?
Jeśli macie jakieś zdjęcia z pobytu i informacje o hotelach w jakich
byliscie to bede bardzo wdzieczny za mail
Myślałem też o Korfu, ale znajomi polecają Krete.
Dzięki za pomoc!

Pozdrawiam
...adamAdam Urbanowski edytował(a) ten post dnia 06.09.10 o godzinie 14:11

konto usunięte

Temat: Greckie wyspy - Kreta, ew. Korfu

Jeśli na Kretę - to polecam Rethymnon - myślę, że to najbardziej urokliwa część tej wyspy ;)
A co do hoteli....wybrałabym jeden z Grecoteli - to grecka sieć hoteli oferująca naprawdę dobry standard.

Pzdr i udanych wakacji ;)

konto usunięte

Temat: Greckie wyspy - Kreta, ew. Korfu

Rethymnon - tak i szczegolnie w nocy. Jest super.

Jest jeszcze kilka fajnych miejsc oraz kilomtery plaz ze smazacymi sie wakacjuszmi. Bueee....

Dla mnie Kreta jest dobra na tydzien, potem zaczyna byc nudnawa. Dobra tez dla ludzi z malymi dziecmi - bo ma sie mniej czasu na zwiedzanie w tym calym zamieszaniu ;)
Kuba Puchajda

Kuba Puchajda www.puchajda.pl

Temat: Greckie wyspy - Kreta, ew. Korfu

Kasiu, też lubię Rethymnon :) Moje ulubione miasto Krety, obok kilku innych ;)
Grecotele są fajne, tylko nie każdy chce tyle wydawać. Niestety ;)
Pozdrowienia,
kubaKuba Puchajda edytował(a) ten post dnia 04.03.08 o godzinie 09:38

konto usunięte

Temat: Greckie wyspy - Kreta, ew. Korfu

Kuba Puchajda:
Kasiu, też lubię Rethymnon :) Moje ulubione miasto Krety, obok kilku innych ;)
Grecotele są fajne, tylko nie każdy chce tyle wydawać. Niestety ;)
Pozdrowienia,
kubaKuba Puchajda edytował(a) ten post dnia 04.03.08 o godzinie 09:38

Hello Kuba,

To fakt - Grecotele do droższych należą ;)

Pzdr
Justyna Ratajska

Justyna Ratajska marketing/social
media/dziennikarstwo
, prawo, sprzedaż,
P...

Temat: Greckie wyspy - Kreta, ew. Korfu

czy ktoś z was był może akurat w hotelu BLUE MARINE?
Adam Urbanowski

Adam Urbanowski Dyrektor ds.
komunikacji i
rozwoju produktów
(finanse) / ...

Temat: Greckie wyspy - Kreta, ew. Korfu

Widzę że Rethymnon cieszy się dobrymi opiniami:) Obejrzałem hotele z tej okolicy i jest ciekawie...wjakich byliście? Macie może jakieś zdjęcia?

Dzięki!
Adam Urbanowski

Adam Urbanowski Dyrektor ds.
komunikacji i
rozwoju produktów
(finanse) / ...

Temat: Greckie wyspy - Kreta, ew. Korfu

Słyszałem że najpiękniejsza plaża to Elafonissi, byliście tam? Podobno do mieszkania najlepiej w Agios Nikolaos. Mam dylemat na co się zdecydować............

konto usunięte

Temat: Greckie wyspy - Kreta, ew. Korfu

Bylem - cieplo, rozowo. Tlumy i ciezki dojazd. Warto zobaczyc.
Ewa A.

Ewa A. art director, V&P

Temat: Greckie wyspy - Kreta, ew. Korfu

Witaj
Jesli chodzi o Krete ,z miast polecam Chanię,cudowny port wenecki cudowne urokliwe miasteczko. Z plaż polecam Matalę zwaną też plażą hipisow niesamowite formy skalne i atmosfera a z ciekawostek socjologicznych koniecznie wioske w gorach Annogię(tak to sie chyba pisze) nakrecono o niej film z cyklu Lonley Planet, w centrum wyspy.(Znajdz na mapie) Wioska w ktorej pracują tylko kobiety, faceci ubieraja sie na czarno i cale dnie graja w karty lub przygladaja sie innym mieszkancom. Zupelny odjazd .W maju cala wyspa kwitnie i zbiera sie pomarancze wiec smacznego i wielu wrazen milych zycze
ewa

konto usunięte

Temat: Greckie wyspy - Kreta, ew. Korfu

Adam Urbanowski:
Słyszałem że najpiękniejsza plaża to Elafonissi, byliście tam? Podobno do mieszkania najlepiej w Agios Nikolaos. Mam dylemat na co się zdecydować............

Agios Nikolaos jest istotnie bardzo urokliwym miasteczkiem.

konto usunięte

Temat: Greckie wyspy - Kreta, ew. Korfu

Z moich spostrzezen to po zachodniej czesci wyspy znajdziesz glownie turystow z Niemiec (glownie tych wschodnich wrecz), Czech czy Polski. Po wschodniej wiecej Angoli i Francuzow. Ten aspekt (socjologiczny) tez moze byc ciekawy jesli chodzi o dobor miejsca do stacjonowania ;)
Adam Urbanowski

Adam Urbanowski Dyrektor ds.
komunikacji i
rozwoju produktów
(finanse) / ...

Temat: Greckie wyspy - Kreta, ew. Korfu

hmmm...nie poleciliście mi żadnego hotelu, no prócz Kasi- Grecotele, które podobną nie należą do tanich:) Ewo dzięki za info, na pewno odwiedze te miejsca.Co warto jeszcze zwiedzić? Słyszałem o kanionie na południowym brzegu wyspy...knossos w sumie też, ale ze zdjęć nie wygląda imponująco... 14 dni wystarczy na ogarnięcie całej wyspy? Co powiecie o Grekach na wyspie? Na kontynentlanej podobno są okropni. Ja mam np. nie ciekawe wspomienia z arabami i do kraju arabskiego na pewno już nie polece:)

konto usunięte

Temat: Greckie wyspy - Kreta, ew. Korfu

Samaria (wawoz) jest spoko. My zeszlismy z 9miesiecznym dzieckiem w nosidelku. A dwa tyg pozniej dwoje polakow tam zginelo (no - nie dokladnie tam, ale to dziwna historia). Faktycznie jest imponujacy. najlepiej z wycieczka sie wybrac - nie bedziesz mial problemow z wracaniem.

Hotele - lepiej postarac sie o lepszy - z *** bywa bardzo roznie. Mysmy w takim byli. Pierwszy pokoj jaki dostalismy (apartament- sorry) byl ciemny, brudny z super grzybem w lazience. Dopiero jak zrobilem dobra awanrute na recepcji to sie okazalo, ze byl piekny apartament i dalo sie (w czesci gdzie glownie mieszkali angole - nomen-omen). Nastepne turnusy mialy juz pelny hotel i zero wyboru. Wiele osob mieszkalo w warunkach nie odpowiadajacych reklamom w folderach.

14 dni to po mojemu az za duzo na Krete.
Adam Urbanowski

Adam Urbanowski Dyrektor ds.
komunikacji i
rozwoju produktów
(finanse) / ...

Temat: Greckie wyspy - Kreta, ew. Korfu

Dzięki Rafał! Ze zdjęć Samaria wygląda świetnie, mam nadzieję że nie zginę:) za hotelami cały czas się rozglądam na wakacje.pl, jadę w maju, to chyba nie full sezon. Właśnie, orientujecie się jak jest z pogodą i temperaturą powietrza, wody w maju? Decyduję się na maj , bo podobno wyspa wtedy jest bardzo zielona, później jałowieje.

konto usunięte

Temat: Greckie wyspy - Kreta, ew. Korfu

Maj i czerwiec to bardzo dobre miesiące na odwiedzenie Krety.
Potem wyspa staje się bardzo sucha. Ja byłam w czerwcu i wszystko wokół było pięknie zielone a upał jeszcze do zniesienia ( ok 32 st. ;)
Co do hoteli....Grecotele są drogie, ale nie wybrałabym na Twoim miejscu Adamie hotelu ***.
Mam podobne doświadczenia co Rafał, tyle że na Rodos - zdecydowałam się na hotel *** bo ładnie wyglądał na folderach, a potem marzyłam tylko żeby dzień się nie kończył lub noc była długa ;) i żebym nie musiała tam wracać. Łazienka była jednym wielkim koszmarem....tak naprawdę dla mnie wystarczy, aby w pokoju było czysto, schludnie i w miarę nowocześnie oraz żeby łazienka była utrzymana w 100% czystości i jakoś wyglądała - myślę że to niewiele ;)
Ja również urządziłam scenę na recepcji, ale niestety mieli 100% obłożenia i nic nie dało się już zrobić.
W tym roku wybieram się na Wyspy Kanaryjskie i będzie to min. hotel ****, dlatego że *** w każdym kraju wyglądają inaczej.
Jeżeli miałyby to być *** w hotelu sieciowym to być może podjęłabym jeszcze raz to ryzyko ;), ale prywatne *** hoteliki raczej nie spełniają standardów.
Adam Urbanowski

Adam Urbanowski Dyrektor ds.
komunikacji i
rozwoju produktów
(finanse) / ...

Temat: Greckie wyspy - Kreta, ew. Korfu

Właśnie martwie się żeby w maju nie było za chłodno, ale świetnie że będzie zielono:)
Znalazłem **** bez połówki gwiazdki :) http://www.wakacje.pl/oferty/grecja/bali/xidas-garden-...
Co sądzicie?
Anna Samorowska

Anna Samorowska nauczyciel,
Gimnazjum

Temat: Greckie wyspy - Kreta, ew. Korfu

Mój głos też po stronie Rethymnonu:) Hotelu, w ktorym bylam jakoś szczególnie nie polecam - przyzwoicie, ale nic poza tym - Dmitrios Beach. Knossos zobaczyć jednak warto - wcale nie taka kupka kamieni, jak się wydaje:) Udanych wakacji. A z wysp greckich jeszcze bardziej polecam Rodos - piękna stolica i ten rum z miodem:)

konto usunięte

Temat: Greckie wyspy - Kreta, ew. Korfu

Ja bylem w zeszlym roku koncowka czerwca poczatek lipca. Byly rekordowe upaly. Samaria byla zamknieta przez tydzien. Bylo ciezko. Zwiedzanie ruin itp. to bylo prawdziwe wyzwanie.

Maj-czerwiec to dobry pomysl.

konto usunięte

Temat: Greckie wyspy - Kreta, ew. Korfu

ja mieszkałam w Platanias blisko Chanii. Miasteczko jak każdy kurort wakayjny, ale to dobre miejsce na wypady wycieczkowe, blisko do Chanii, Rethymnonu i na zachód na Gramvoussę (fajna wycieczka, polecam)
No i koniecznie musisz popłynąć na Santorini, przepiękna wyspa, szkoda, ze ta wycieczka trwa tak krótko w tym miejscuBeata B. edytował(a) ten post dnia 09.03.08 o godzinie 22:03

Następna dyskusja:

Wyspy Greckie




Wyślij zaproszenie do