Marcin S.

Marcin S. Konsultant /
Menedżer /
Freelancer

Temat: Miejsca, które PRZEROSŁY Wasze oczekiwania

Zainspirowany wątkiem o miejscach rozczarowujących, proponuję opisać te, które nas pozytywnie zaskoczyły, przerosły nasze oczekiwania. Spodziewaliśmy się, że będzie słabo, a było ok, a nawet lepiej. Spodziewaliśmy się, że będzie ok, a było rewelacyjnie. Spodziewaliśmy się, że będzie rewelacyjnie, ale na miejscu kopara nam opadła... :)

Ze świeżych moich przykładów: Norwegia. To ten trzeci przypadek, z opadłą koparą :) Raj na ziemi, góry, morze, wodospady, lodowce, no i oczywiście, karmione przez turystów, fiordy. Nieskażona przyroda, przyjaźni ludzie... To chyba jedynie miejsce, które znam, które na żywo wygląda lepiej niż na folderach turystycznych.

Inne: aglomeracja katowicka. Po raz pierwszy byłem tam dość dawno temu. Spodziewałem się brudu i syfu. I owszem, krajobraz postindustrialny to nieodłączny element tego miejsca. Ale jaka architektura! Jak dużo zieleni! Jak mili ludzie! A same fabryki i kopalnie... jakie fotogeniczne :)

Zupełnie inną bajką jest Warszawa. Gdy tu się przeprowadzałem, nie przepadałem za tym miastem. Kojarzyło mi się ze śmierdzącym dworcem i wciąż pędzącymi gdzieś ludźmi. Ale im dłużej w Warszawie mieszkam, tym bardziej ją lubię - obecnie jestem już na etapie sporego zauroczenia ocierającego się o poważne uczucie ;) To miasto, które swoje skarby skwapliwie chowa, pozwalając odkrywać je bardzo powoli... Tym większa satysfakcja dla odkrywającego.

Hm, to zupełnie jak z kobietami ;)

Macie takie miejsca?

konto usunięte

Temat: Miejsca, które PRZEROSŁY Wasze oczekiwania

Chiny! Myślałam, że będzie nijak. I tak było w dużych miastach. Ale górskie prowincje Yunnan i Sichuan powaliły mnie na kolana. Tam jest pięknie - góry, widoki, ludzie, miasteczka. Rewelacja!

I jeszcze Bajkał. Myślałam, że to będzie jezioro jak każde inne, a było absolutnie przepięknie. Widoki takie jak w Nowej Zelandii.

Pozdrawiam
Magda
http://careerbreak.wordpress.com

konto usunięte

Temat: Miejsca, które PRZEROSŁY Wasze oczekiwania

Frankfurt. Pierwszy rok mieszkania w tym miescie byl straszny. Po pieciu latach szkoda sie wyprowadzac.

To nie jest miasto, ktore powala na pierwszy rzut oka, dlugo skrywa swoje atrakcje ale powoli wciaga; zanim sie zorientujesz, wpadles na dobre.
Katarzyna Rutecka

Katarzyna Rutecka trener/ konsultant
HRD/ coach

Temat: Miejsca, które PRZEROSŁY Wasze oczekiwania

Mostar w Bośni i Hercegowinie.
Jechaliśmy tam ok. 100km z miejsca, w którym spaliśmy po to żeby zobaczyć "jakiś tam most" :)

Niesamowity most, plus jego historia, plus historia miasta, płynąca pod nim rzeka i młodzi chłopcy, którzy skakali z tego mostu do tej rzeki na główkę bez żadnych zabezpieczeń.

Robi wrażenie

Polecam, wartoKatarzyna R. edytował(a) ten post dnia 20.09.09 o godzinie 23:00
Emilia S.

Emilia S. Senior HR in
multicultural
environment. Career
Coach

Temat: Miejsca, które PRZEROSŁY Wasze oczekiwania

Pokhara i prowadząca do niej trasa :)


Obrazek



Obrazek



Obrazek
Marek Hyla

Marek Hyla Dyrektor
Zarządzający
e-learning.pl

Temat: Miejsca, które PRZEROSŁY Wasze oczekiwania

Utah - w szczególności Parki Narodowe Zion i Bryce.

Miałem to szczęście odwiedzić je tuż po sezonie (mało ludzi...). Wprawdzie poskutkowało to niewielką ilością wody w wodospadach, ale mimo to urzekły mnie piękne widoki, monumentalność form skalnych. różnorodność (mimo niewielkiej odległości między nimi), piękno przyrody.

Zion, po przejechaniu Doliny Śmierci dzień wcześniej, był dla mnie objawieniem.
Joanna Pawłowska

Joanna Pawłowska Lufthansa Global
Business Services

Temat: Miejsca, które PRZEROSŁY Wasze oczekiwania

Witam,

w tym roku udało mi sie dotrzeć do Nowej Zelandii :-)
Powiem tak. Niby nie ma tam krajobrazu, ktorego nie spotkalibyście juz gdzieś indziej, ale przez to, ze tak wiele róznorodnych form krjaobrazu znajduje sie na tak małej przestrzeni jest niesaowite :-) Mają tam wszystko, jak w pigułce, no chyba z wyjątkiem pustyn ;-) Jedzie sie autem, a krajobraz zmienia sie jak w kalejdoskopie!
Mnie urzekły długie dzikie surowe plaże i niesamowite lasy parotkowe. Paprocie, ktore wyglądaja jak palmy.. I są ta zielone, a wplecione w inne drzewa sprawiaja wrażenie lasu deszczowego.
Wyspa Południowa zdecydowanie ciekawsza! Polecam :-)

Pozdrawiam gorąco!
Anna T.

Anna T. GL Accountant / CIMA
student

Temat: Miejsca, które PRZEROSŁY Wasze oczekiwania

Rzym! Kilka lat temu znalazłam się tam przez przypadek!:) ten cały wyjazd zapowiadał się tak sobie, ale zakochałam się już pierwszego dnia... teraz jestem tam tak często jak to tylko możliwe, za niecałe 3 tygodnie lecę 3 (i nie ostatni:)) raz w tym roku.
Za każdym razem kiedy tam jestem, Rzym zaskakuje mnie na nowo...Anna T. edytował(a) ten post dnia 21.09.09 o godzinie 20:35

Temat: Miejsca, które PRZEROSŁY Wasze oczekiwania

Jezioro Bodeńskie i mała miasteczko na południu Niemiec Konstancja. Śliczna średniowieczna starówka, widoki na jezioro, ludzie uśmiechnięci, szwajcaria oddalona o 10 min piechotą i fajne knajpki wokoło, polecam latem!

Słowenia, nie spodziewając się za wiele, miło zaskoczyło mnie zarówno wybrzeże - przepiękne miasteczko Piran, jak i sama stolica. Co prawda w Ljublanie tylko kilka godzin spędzonych, ale z pewnością jeszcze tam trafię.

Np takie fotki:
http://www.holidaycheck.pl/detail-Zdjecia_Piran+Miasto...

http://www.holidaycheck.pl/detail-Zdjecia_Piran+Miasto...

konto usunięte

Temat: Miejsca, które PRZEROSŁY Wasze oczekiwania

Taj Mahal (Agra, Indie) - to chyba jedno z nielicznych bardzo turystycznych miejsc na świecie, które w rzeczywistości jest jeszcze lepsze niż na zdjeciach :-)
Ilona Ż.

Ilona Ż. Sales Manager -
Modern Trade

Temat: Miejsca, które PRZEROSŁY Wasze oczekiwania

Korsyka z łąkami kaktusów, skałami schodzącymi do morza. Piękne urokliwe miasteczka i wioski. SZCZERZE polecam szczególnie w maju kiedy zakwitają różne odmiany kaktusów- cudnie!
Maciek G.

Maciek G. www.SadyBlotnica.pl

Temat: Miejsca, które PRZEROSŁY Wasze oczekiwania

Hebrydy Zewnętrze - są przecież tak blisko, a zapiera dech ich wyjątkowość, nie tylko ta wizualna, której odbiciem jest surowy, skalisty krajobraz na jednej wyspie czy kwitnące (teraz akurat) aż po horyzont wrzosowiska, na innej, ale również ta kulturowa - tam mówią w gaelik a do kościoła w niedziele chodzą dwa razy dziennie (to w Wolnym Kościele Szkockim, który tam gra pierwsze skrzypce) - polecam goraco, bo tam czuje się przestrzeń...


Obrazek
Maciek Góral edytował(a) ten post dnia 24.09.09 o godzinie 14:45

konto usunięte

Temat: Miejsca, które PRZEROSŁY Wasze oczekiwania

Joanna Pawłowska:
w tym roku udało mi sie dotrzeć do Nowej Zelandii :-)
Wyspa Południowa zdecydowanie ciekawsza! Polecam :-)
Potwierdzam! Raj na ziemi!
Joanna Żymła

Joanna Żymła Consolidations &
Reporting Accountant

Temat: Miejsca, które PRZEROSŁY Wasze oczekiwania

Sankt Petersburg - spodziewałam się (współczesnych zdjęć widziałam niewiele) zapyziałej, postkomunistycznej ruiny, a miasto okazało się olśniewające. No i pogoda, jak na ten rejon Europy była wyjątkowo piękna.

konto usunięte

Temat: Miejsca, które PRZEROSŁY Wasze oczekiwania

Pawel B.:
Frankfurt. Pierwszy rok mieszkania w tym miescie byl straszny. Po pieciu latach szkoda sie wyprowadzac.

To nie jest miasto, ktore powala na pierwszy rzut oka, dlugo skrywa swoje atrakcje ale powoli wciaga; zanim sie zorientujesz, wpadles na dobre.
który Frankfurt?nad Menem czy Odrą? :-)

konto usunięte

Temat: Miejsca, które PRZEROSŁY Wasze oczekiwania

nad Menem
Agata K.

Agata K. energy management &
wędrówki

Temat: Miejsca, które PRZEROSŁY Wasze oczekiwania

mnie zachwyciły pocztówkowo cudne widoki nad Jeziorem Como - szczególnie miasteczka Tremezzo i Bellagio. Może dlatego ze był to mój pierwszy raz w Italii, i nie wiedziałam czego się spodziewać, a może dlatego, że są obiektywnie urocze :) Błękitne jezioro, cyprysy, kolorowe stare wille i pałacyki obwieszone kwiatami glicynii, a w tle górskie szczyty pokryte śniegiem - wszystko to tak piękne, że aż kiczowate :)

poza tym, Bruksela - spodziewałam się że będzie nijaka (nie wiem czemu), a to bardzo klimatyczne miasto. Niesamowita starówka, architektura na rynku odbiera mowe :) no i pyszne małże, czekoladki, belgijskie piwo, same przyjemności :)

i jeszcze Ałma-Ata. Bardzo zielone miasto u stóp gór, o przedziwnej atmosferze bo jakieś takie zadumane, przykurzone, jakby troche zostało w przeszłości - architekturą i klimatem nasuwa myśl o przedwojennych miastach wschodniej Europy, a muzułmańskie i "azjatycko-radzieckie" akcenty tylko dodają smaczku. Niezwykle przyjaźni ludzie, pyszne jedzenie. Jak komus po drodze, to polecam :)Agata S. edytował(a) ten post dnia 25.09.09 o godzinie 14:21
Przemysław G.

Przemysław G. Dystrybucja, Womag
Salon PCV

Temat: Miejsca, które PRZEROSŁY Wasze oczekiwania

Egipt! Niezwykłe krajobrazy – bezkresna pustynia łączy się z morzem, można tam zarówno przeżyć burzę piaskową, jak i posłuchać spokojnego dzwięku fal rozbijających się o brzeg lazurowego morza.
Bogactwa naturalne, kulturowe i historyczne Egiptu, jego egzotyczna roślinność, ciepłe, ciągnące się kilometrami, złote plaże i błękitne morze zapraszające do kąpieli sprawiają, że nie można być obojętnym wobec uroków tego kraju. I pewnie za rok równiez wybiorę się do Egiptu.
Pozdrawiam. Przemek.
Artur Piniewski

Artur Piniewski Pilot wycieczek.
Podróżnik.

Temat: Miejsca, które PRZEROSŁY Wasze oczekiwania

Burgundia. Pojechałem tam kiedyś w czasie studiów zbierać winogrona nie oczekując niczego szczególnego. Stereotypy wyniosłych Francuzów i standardowe nudne europejskie krajobrazy, tego oczekiwałem. Ludzie okazali się fantastyczni, otwarci, pełni życia. Małe, urocze miasteczka, wzgórza porośnięte po horyzont winoroślą są po prostu piękne.
pozdrawiam
Artur

konto usunięte

Temat: Miejsca, które PRZEROSŁY Wasze oczekiwania

Barbara Świderska:
Jezioro Bodeńskie i mała miasteczko na południu Niemiec Konstancja. Śliczna średniowieczna starówka, widoki na jezioro, ludzie uśmiechnięci, szwajcaria oddalona o 10 min piechotą i fajne knajpki wokoło, polecam latem!

dodatkowo polecam i wg mnie oczywiscie zdecydowanie Konstanz przebija Lindau i Meersburg a na jezeiorze Wyspa Mainau .Ale Lindau to Perełka Natomiast juz Friedrichshafen to juz komercja mimo ,ze to miasto ma tak wielki wpływ na rozwój lotów- zeppeliny oraz juz po stronie Austrii- Bregenz . O niebo lepiej wyglada np St Gallen co prawda lekko w głab ładu po stronie CH - z cudowna biblioteka, ktora mozna zwiedzic ...!!!!! znajdziecie tam fantastyczne pierwsze ksiegi, mapy czy rekopisy poswiecone np geografii i podrozaKrzysztof Stasiak edytował(a) ten post dnia 09.10.09 o godzinie 07:26

Następna dyskusja:

Top 10 - najlepsze miejsca ...




Wyślij zaproszenie do