Filip Szamborski

Filip Szamborski prezes zarządu Order
Group

Temat: Jaki framework?

Za pewne temat rzeka ale jaki radzicie framework.. najlepiej z polską dokumentacją... zastanawiam się na Zend lub Cake - dopiero zamierzam zacząć prace z frameworkami..?
Patryk Kowalczyk

Patryk Kowalczyk Full-stack Developer

Temat: Jaki framework?

Ja zaczynałem z CodeIgniterem, ale to dosyć dawno był. Obecnie zaniechano tworzenia jego kolejnych wersji. Jednak ma następcę tworzonego przez "lud" Kohana. Moim zdaniem dosyć ciekawe, ale sam nigdy się nie zagłębiałem w nią

Temat: Jaki framework?

Podobnie jak przedmówca mogę wskazać na Kohana Framework. Lekki, w miarę prosty, nie przytłacza konfiguracją.
Filip Szamborski

Filip Szamborski prezes zarządu Order
Group

Temat: Jaki framework?

jak na razie to wszystko to czarna magia :] hehe musze poczytac troche :]
Adam W.

Adam W. senior php
developer, Symfony

Mirosław O.

Mirosław O. netBOMB.pl

konto usunięte

Temat: Jaki framework?

Ja od siebie polecam ZF ;-)

A tutaj bardzo ładny przegląd frameworków w php.
Piotr Gabryjeluk

Piotr Gabryjeluk Production Engineer

Temat: Jaki framework?

Ja polecam Doctrine ORM + różne fragmenty ZendFramework.

Przypominam, że każdy programista PHP w pewnym momencie swojego życia dochodzi do tego, że pisze swój framework :).

konto usunięte

Temat: Jaki framework?

Filip Szamborski:
Za pewne temat rzeka ale jaki radzicie framework.. najlepiej z polską dokumentacją... zastanawiam się na Zend lub Cake - dopiero zamierzam zacząć prace z frameworkami..?

Zend albo Cake.
Hmm - nie mam pojecia jak mozna korzystac z frameworka niewykorzystujacego mozliwosci PHP5 - tak wiec nie bede sie wypowiadal.
Co do ZF proponuje poczytac

http://till.vox.com/library/post/zendframework-perform...
http://till.vox.com/library/post/zendframework-perform...

i poszukac w Sieci o wydajnosci poszczegolnych narzedzi do PHP i pomyslec czy nie lepiej czasem pisac cos wiecej samemu pod konkretny serwis ( ja mam to szczescie obecnie :) )

Pozdrawiam
Jędrzej Danko

Jędrzej Danko System Architect,
LookLED24.pl

Temat: Jaki framework?

Z tego przeglądu frameworków wynika, że wszystkie są super :)

A co do wyboru: imho w tej chwili warto inwestować w ZF. Ja osobiście nie wierzę w ORM w PHP, tworzę własne klasy kontenerowe i wszystkie zapytania SQL rzeźbię ręcznie.

konto usunięte

Temat: Jaki framework?

Jędrzej Danko:
Z tego przeglądu frameworków wynika, że wszystkie są super :)

A co do wyboru: imho w tej chwili warto inwestować w ZF. Ja osobiście nie wierzę w ORM w PHP, tworzę własne klasy kontenerowe i wszystkie zapytania SQL rzeźbię ręcznie.

Można sobie utrudniać życie i robić dodatkową pracę tylko po co?:D

Polecam http://symfony-project.org . Proponuje kilka prostych tutoriali zrobić, a wtedy uwierzysz w ORM w PHP :)
Piotr Maliński

Piotr Maliński Programista
Python/Django

Temat: Jaki framework?

Swego czasu używałem CodeIgnitera (podobny do Kohany) - jest dość fajny, ale prosty i nie oferuje zbyt wiele. Szukałem czegoś lepszego, ale też prostego w użyciu i wybór padł na Django - framework w Pythonie :)

konto usunięte

Temat: Jaki framework?

Ja jestem w trakcie przesiadania się z Zend Framework na Symfony, i wniosek jest taki, że ZF to bardziej zbiór bibliotek niż rasowy framework.

konto usunięte

Temat: Jaki framework?

A ja polecam KohanaPHP. To był pierwszy i jak na razie jedyny jakiego używałem. Prosty w nauce, przyjemny w używaniu. Nadaje się i do małych stronek i do większych witryn.

Naprawdę polecam :)
Filip Górny

Filip Górny Programista,
webdeveloper.

Temat: Jaki framework?

Piotr Gabryjeluk:
Ja polecam Doctrine ORM + różne fragmenty ZendFramework.

Przypominam, że każdy programista PHP w pewnym momencie swojego życia dochodzi do tego, że pisze swój framework :).

Ja poszedlem zupelnie w druga strone. Z wlasnego przeszedlem na Kohana, i nie zaluje. Mam dosc martwienia sie o predkosc, bezpieczenstwo i takie tam. Klient chce np. miec portal to robie portal, a nie orm'a :]

konto usunięte

Temat: Jaki framework?

Ja pracuje nad ZF i nie narzekam :)
Piotr Stanek

Piotr Stanek Programista PHP /
JS developer

Temat: Jaki framework?

ja też ZF i polecam każdem. Ogromne support...
Artur Świerc

Artur Świerc Programista PHP/Java

Temat: Jaki framework?

IMO to Kohana i ZF sa bardzo podobne do siebie i co wazne w pelni oparte o PHP5. Nie mialem problemu z przestawieniem sie z Kohany na ZF - robilem wszystko tak samo intuicyjnie. Polecam.

O symfony slyszalem jedynie pogloski, ze jest to straszny kombajn - sporo fajnych rzeczy kosztem wydajnosci.

Nie zgadzam sie z tym ze ZF to tylko zbior bibliotek, to jest powielanie zdan ludzi, ktorzy mieli stycznosc z pierwszymi wersjami ZF.

konto usunięte

Temat: Jaki framework?

Ja od około roku pracuję głównie z CodeIgniter. Jak dla mnie bardzo prosty framework, który można niewielkim nakładem pracy rozbudować/dostosować do swoich potrzeb. Dzięki sterwonikom baz dancyh i wbudowanej obsłudze ActiveRecord dobrze napisana aplikacja jest praktycznie niezależna od bazy danych (CI udostępnia sterowniki do najpopularniejszych DBMS).

Jedyne co mi się nie podoba, to kwestia niepotrzebnej kompatybilności z PHP4.
Plusem CI jest jego "lekkość" i niewielkie rozmiary.
Framework Kohana jest pochodną CodeIgniter napisaną przez programistów, którzy uważają, że CI jest "za mało obiektowy" (kwestia kompatybilności z PHP4).Piotr Polak edytował(a) ten post dnia 29.11.08 o godzinie 17:31

konto usunięte

Temat: Jaki framework?

Artur Świerc:
O symfony slyszalem jedynie pogloski, ze jest to straszny kombajn - sporo fajnych rzeczy kosztem wydajnosci.

A ZF to niby co? Przecież klas jest tam zatrzęsienie. Nikt mi nie wmówi, że ZF jest bardziej wydajny niż Symfony (chyba, że dysponuje czymś więcej niż tylko test "HelloWorld").
Symfony jest o niebo lepszy od Zend Frameworka w kwestii szybkości tworzenia aplikacji. Fakt, że jak np. budujesz swój framework, to ZF jest świetną podstawą, a jego elastyczność jest nie do pogardzenia, ale kodowanie w Symfony jest jednak bardziej... "do przodu".
Swoją drogą, ostatnio u mnie w pracy koledzy odkryli, że nie da się bibliotek ZF zakodować ZendEncoderem. ;) Wyskakują jakieś błędy. Śmieszne, nie? ;o)
Nie zgadzam sie z tym ze ZF to tylko zbior bibliotek, to jest powielanie zdan ludzi, ktorzy mieli stycznosc z pierwszymi wersjami ZF.

Ale ZF to jest zbiór bibliotek. Tak samo jak każdy inny framework, tylko że tutaj sposób budowania aplikacji, to tylko "sugestia" w dokumentacji.

Następna dyskusja:

Jaki framework dla serwisu ...




Wyślij zaproszenie do