konto usunięte

Temat: Cała prawda o programistach

dosłownie strach się bać
http://www.wykop.pl/link/282027/dlaczego-programisci-n...
Piotr Nowicki

Piotr Nowicki JFB Systems,
właściciel

Temat: Cała prawda o programistach

niecałe 3 minuty i po FizzBuzz, więc nie jest ze mną źle ;]
Mirosław O.

Mirosław O. netBOMB.pl

Temat: Cała prawda o programistach

smutna codzienność.

Temat: Cała prawda o programistach

Wydaje mi się, że to specyfika tamtego rynku. Coraz częściej słyszy się opinie o zapaści tamtejszej edukacji technicznej. W Polsce jednak każdy średnio rozgarnięty programista poradzi sobie z przedstawionymi tam problemami.
Łukasz C.

Łukasz C. Senior Technical
Architect

Temat: Cała prawda o programistach

Wojciech Małota:
W Polsce jednak każdy średnio rozgarnięty programista poradzi sobie z przedstawionymi tam problemami.

to powiedz mi dlaczego tylu odpada podczas rekrutacji :>?

konto usunięte

Temat: Cała prawda o programistach

Łukasz Cepowski:
Wojciech Małota:
W Polsce jednak każdy średnio rozgarnięty programista poradzi sobie z przedstawionymi tam problemami.

to powiedz mi dlaczego tylu odpada podczas rekrutacji :>?

nie potrafią napisać programu 'Hello Word'? :)
Paweł Korba

Paweł Korba Webdeveloper php

Temat: Cała prawda o programistach

Piotr Nowicki:
niecałe 3 minuty i po FizzBuzz, więc nie jest ze mną źle ;]

To się podbudowałem, bo u mnie podobnie :-)
Łukasz C.

Łukasz C. Senior Technical
Architect

Temat: Cała prawda o programistach

Przemysław R.:
nie potrafią napisać programu 'Hello Word'? :)

no ale ten caly fizzbuzz to poziom ciut wyzszy od hello world, wiec mysle ze w polsce jest bardzo podobnie :)

Temat: Cała prawda o programistach

Łukasz Cepowski:
to powiedz mi dlaczego tylu odpada podczas rekrutacji :>?

Tylu to znaczy ilu? I powiedz mi czy na pewno odpadają na podstawie tak banalnych testów?

konto usunięte

Temat: Cała prawda o programistach

Moim faworytem w testach jest rekurencyjne wypisywanie drzewa (implementującego nestedset) w postaci zagnieżdżonych list htmlowych.
Ok 100 linii kodu i wiesz o piszącym bardzo dużo.
Łukasz C.

Łukasz C. Senior Technical
Architect

Temat: Cała prawda o programistach

Wojciech Małota:
Łukasz Cepowski:
to powiedz mi dlaczego tylu odpada podczas rekrutacji :>?

Tylu to znaczy ilu? I powiedz mi czy na pewno odpadają na podstawie tak banalnych testów?
na oko 50 osob przychodzi z 2..3 jest o czym rozmawiac
Michał Wujas:
Moim faworytem w testach jest rekurencyjne wypisywanie drzewa (implementującego nestedset) w postaci zagnieżdżonych list htmlowych.
Ok 100 linii kodu i wiesz o piszącym bardzo dużo.
niema zbyt wielu kandydatow ktorzy wiedza co to w ogole jest nestedset a co dopiero implementacja ;)

konto usunięte

Temat: Cała prawda o programistach

Może taki poziom studiów?
albo masa ludzi którzy potrafią hello world napisać rzuca się na takie stanowiska bo wydaje mu się ze programowanie to pikuś.
Jest zdania że jak czegoś nie wie to będzie na forach siedzial i szukal rozwiązania.
Jak przychodzi do tego aby program na kartce napisać to karpia strzelają.
Łukasz C.

Łukasz C. Senior Technical
Architect

Temat: Cała prawda o programistach

Mariusz M.:
Może taki poziom studiów?
czy ja wiem, obecnie studiuje i lekko nie jest, chociaz z drugiej strony to co robie w pracy to zupelnie inna bajka niz to co jest na uczelni

konto usunięte

Temat: Cała prawda o programistach

Mariusz M.:
Może taki poziom studiów?
Wcześniej studiowałem informatykę i zrezgnowałem na koszt łatwiejszego kierunku. Powód: sama matematyka, elektrotechnika i inne bzdety. Co tyczy się informatyki, miałem jedynie programowanie w Pascalu :D
Paweł G.

Paweł G. właściwy

Temat: Cała prawda o programistach

Sory ale polskie szkoły w większości nie potrafią uczyć programowania, jeśli na wykładach w dodam do tego w państwowej uczelni, podobno jednej z lepszych u nas w kraju, usłyszałem od osoby z tytułem dr. „ ...wielu z państwa zna się na tym lepiej niż ja... ” o o czym my w ogóle mówimy. Zderzenie z rzeczywistością osoby wychodzącej z uczelni z tytułem inż, jest często bolesne. Jak to mówią teoria a praktyka.
Łukasz C.

Łukasz C. Senior Technical
Architect

Temat: Cała prawda o programistach

Kamil Brenk:
Mariusz M.:
Może taki poziom studiów?
Wcześniej studiowałem informatykę i zrezgnowałem na koszt łatwiejszego kierunku. Powód: sama matematyka, elektrotechnika i inne bzdety. Co tyczy się informatyki, miałem jedynie programowanie w Pascalu :D

taa pewnie, to polecam zacznij cos robic z grafika komputerowa bez znajomosci, matmy, algebry liniowej, rownan rozniczkowych itd itp... dlatego na studia wrocilem zeby tych "bzdetow" sie wkoncu naumiec :P
pozatym studia chyba nie sa od tego zeby cie uczyc programowania w jezyku A i technologi B
Mirosław O.

Mirosław O. netBOMB.pl

Temat: Cała prawda o programistach

Wojciech Małota:
Tylu to znaczy ilu? I powiedz mi czy na pewno odpadają na podstawie tak banalnych testów?

Nie docierają nawet do tego momentu ;)
Michał Jarosz

Michał Jarosz Frontend Developer &
Team Leader

Temat: Cała prawda o programistach

Łukasz Cepowski:
Michał Wujas:
Moim faworytem w testach jest rekurencyjne wypisywanie drzewa (implementującego nestedset) w postaci zagnieżdżonych list htmlowych.
Ok 100 linii kodu i wiesz o piszącym bardzo dużo.
niema zbyt wielu kandydatow ktorzy wiedza co to w ogole jest nestedset a co dopiero implementacja ;)


Z nestedset to się habilitacje robi :D

Temat: Cała prawda o programistach

Michał Wujas:
Moim faworytem w testach jest rekurencyjne wypisywanie drzewa (implementującego nestedset) w postaci zagnieżdżonych list htmlowych.
Ok 100 linii kodu i wiesz o piszącym bardzo dużo.

Ciekawe. Chyba bym tego nie rozwiązał :-). Codziennie korzystam z nested set i jeszcze nigdy w życiu do jego obsługi nie wykorzystałem rekurencji ;-). Aczkolwiek się da tylko po co... O wiele ciekawszym zadaniem byłoby nierekurencyjne wypisywanie owej listy. Od razu odsiałbyś dwa razy więcej ludków.

Temat: Cała prawda o programistach

Kamil Brenk:
Wcześniej studiowałem informatykę i zrezgnowałem na koszt łatwiejszego kierunku. Powód: sama matematyka, elektrotechnika i inne bzdety. Co tyczy się informatyki, miałem jedynie programowanie w Pascalu :D

Nie powiem, moja uczelnia (polibuda śląska) nie nauczyła mnie niczego na czym kiedykolwiek zarobiłem jakiekolwiek pieniądze(a cały czas siedzę w zawodzie). Niemniej jednak takie głupie przedmioty jak modelowanie cyfrowe i inne badziewia dają jakiś ogląd czy dany ludek posiada zdolności analitycznego rozwiązywania problemów ścisłych czy też nie.



Wyślij zaproszenie do