Mariusz Kowalski

Mariusz Kowalski Zarządzanie,
szkolenia i wsparcie
Sprzedaży

Temat: Składka z OFE do ZUS, co ?!?

W gazetach aż chuczy od informacji że rząd chce przesunąć składkę z OFE do ZUS,
a na głównym forum w GL o emeryturach cisza jak makiem zasiał...
Po zmianach w OFE pozostanie 3% a w ZUS-ie będzie już 16,52% - podstawy wynagrodzenia brutto.
Minister finansów tłumaczy że po zmianach na nasze indywidualne konto w ZUS zostanie przelana cała kwota, a więc i emerytura będzie w efekcie wyższa.
http://emerytury.onet.pl/2072912,wiadomosci.html

Ja rozumiem to tak:
Dzisiaj na OFE odkładam 100 zl/miesiąc x 12 miesięcy x 40 lat
= 48.000 zł (kapitał na emeryturę)
Po zmianach będę odkładał 40 zł/miesiąc x 12 miesięcy x 40 lat
= 19.200 zl(kapitałek na emeryturę)

I jak z tego mam być większa emerytura ?!?
Co Wy sprzedawcy/klienci sądzicie o tym pomyśle ?Mariusz Kowalski edytował(a) ten post dnia 06.11.09 o godzinie 15:51
Zdzisław N.

Zdzisław N. Ubezpieczenia,
emerytury,
inwestycje

Temat: Składka z OFE do ZUS, co ?!?

Widzisz Mariusz jest cisza bo to sprawa polityczna jest.
Straszono na Samoobroną a tu za nacjonalizację bierze się niby liberalny rząd.
Coś mmi się wydaje że cały ten biznes zostanie rozwalony. Rano czytałem że przy tych zmianach 8 funduszy prawdopodobnie przestanie działać. Także konkurencja na rynku sie zmniejszy, obsługa klienta sie pogorszy a argument o niższych kosztach w ZUSie to tylko mydlenie oczu
Arkadiusz Ferdyn

Arkadiusz Ferdyn Doświadczony Ekspert
Kredytowy,
Właściciel Finanse i
Nier...

Temat: Składka z OFE do ZUS, co ?!?

Tak szybko fundusze znowu nie pouciekają.

Ale zmiany są skandaliczne - kierunek miał być dokładnie odwrotny > mniej na część dłużną, więcej na akcje + za granicę, w dłuższej perspektywie zmiana relacji składek ZUS i OFE.

Tłumaczenie rządu przypomina : na drodze są wypadki, więc ją zamykamy - zamiast poprawiać bezpieczeńtwo..

Żenada.

Mam nadzieję, że tym razem kartofel stanie na ;) wysokości zadania i zawetuje. CHoćby z czystej złośliwości, której akurat pod tym adresem jest nadto.
Jerzy Jakubowski

Jerzy Jakubowski Pomoc finansowa w
życiu.

Temat: Składka z OFE do ZUS, co ?!?

A kto powiedział, że Państwowa emerytura ma być wysoka ? ZUS to rodzaj podatku, umowa społeczna. Wszyscy zmuszeni są go płacić. OFE miało dać namiastkę czegoś własnego prywatnego, ale czy tak będzie to się jeszcze okaże ? Wszyscy płacimy na ZUS. Pora płacić na SIBIE. Na emeryturze pieniądze będziemy wypłacać sobie sami. Naiwnością jest sądzić, że Rządy, Urządnicy, Państwo o nas zadbają. Jeśli ktoś myśli inaczej, niech mi powie, kiedy ostatnio Państwo coś dla niego zrobiło?
Mariusz Kowalski

Mariusz Kowalski Zarządzanie,
szkolenia i wsparcie
Sprzedaży

Temat: Składka z OFE do ZUS, co ?!?

No tak Jerzy, zgadzam się z tobą, ale w 1999r wszyscy przekonywali że II filar to będzie suuuper emerytura.
W 2004 roku po kontrolach NIK-u w ZUS-ie, zaczęto weryfikować tezę o hojnych emeryturach.
Z kolei lata 2007-2008 pokazały, że również tak „elastyczny i bezpieczny” produkt jak OFE może stracić nawet -10% w roku, więc politycy zaczęli przyglądać się opłatom.
W efekcie tego „już” od 1.1.2010r będziemy mieli zmniejszona opłatę do 3,5%.
Teraz kolejny pomysł obniżenie składki na OFE.
Jeżeli tak dalej pójdzie to nie za 30, 20 ale pewnie już za 10 lat będziemy wszyscy (nawet emeryci) będzie dokładać do tego aby wogóle mógł istnieć nasz ukochany i jedyny w swoim rodzaju ZUS.
%!#^!@@!?*
Zaklął szpetnie Mario…
Łukasz Mariusz Bieliński

Łukasz Mariusz Bieliński Trener biznesu i
sprzedaży - Massive
Sales,

Temat: Składka z OFE do ZUS, co ?!?

http://www.money.pl/emerytury/wiadomosci/artykul/tusk;... moze bedzie OK i nie rozwala tak szybko systemu.

konto usunięte

Temat: Składka z OFE do ZUS, co ?!?

Instytucje zarządzające ogromnymi środkami finansowymi zawsze były, są i będą "na celowniku" mniej lub bardziej nieudolnych polityków.
Najbardziej w tym wszystkim irytujące są dla mnie 2 rzeczy:

Po pierwsze - Pan Minister Rostkowski jeszcze nie tak dawno sam optował za większą swobodą dla OFE, a teraz odwraca kota ogonem.

Po drugie - nazywajmy rzeczy po imieniu. Rozumiem, że rząd, po raz kolejny, chce mnie "wydoić". OK, takie jego "zbójeckie prawo", ale tłumaczenie, że ktoś chce mnie "okraść" dla mojego własnego dobra obraża moją inteligencję.
Jerzy Jakubowski

Jerzy Jakubowski Pomoc finansowa w
życiu.

Temat: Składka z OFE do ZUS, co ?!?

Mariusz Kowalski:
No tak Jerzy, zgadzam się z tobą, ale w 1999r wszyscy przekonywali że II filar to będzie suuuper emerytura.

Sprzedawca jak ma coś sprzedać opowiada o cudach i sprzedaje. Jednak każdy powinien sobie sam odpowiedzieć, czy jak będzie odkładał 100 zł miesięcznie przez 30 lat na 5-6% to czy uzbiera super emeryturę? Mój kalkulator mówi, że będzie to około 100k zł.
więc politycy zaczęli przyglądać się opłatom.

Politycy nie powinni decydować o naszych emeryturach ani majstrować przy nich, bo to grozi tym, że na emeryturze zostaniemy dziadami. Potwierdza to moją tezę, że tylko całkowicie prywatny fundusz emerytalny, może być podstawą naszej egzystencji gdy już przestaniemy pracować. Jeśli ktoś tego nie zrozumie będzie w deep shit.

Jeśli chodzi o ZUS, poczytajcie http://www.rp.pl/artykul/2,390643_Rozpada_sie_system_e....
i oceńcie sami czy są przesłanki ku temu aby mieć z ZUS fajną emeryturę.Jerzy Jakubowski edytował(a) ten post dnia 12.11.09 o godzinie 12:41

Następna dyskusja:

Ile czasu ma ZUS na przelan...




Wyślij zaproszenie do