Anna S.

Anna S. Samodzielna
księgowa,
uprawnienia głównej
księgowej

Temat: niepelnosprawnosc - ujawniać w LM czy nie?

Witam,

Czy spotkaliście się kiedyś z sytacją, że pracodawca był rzeczywiście zainteresowany zatrudnieniem osoby niepełnosprawnej gdyż zmniejsza się kara na PFRON? Mówię o raczej dużych firmach, których stać na płacenie "kar".
ANia

konto usunięte

Temat: niepelnosprawnosc - ujawniać w LM czy nie?

Anna S.:
Witam,

Czy spotkaliście się kiedyś z sytacją, że pracodawca był rzeczywiście zainteresowany zatrudnieniem osoby niepełnosprawnej gdyż zmniejsza się kara na PFRON? Mówię o raczej dużych firmach, których stać na płacenie "kar".
ANia

Witam,

Owszem, spotkałam się z taką sytuacją nie jeden raz. Przez kilka lat pracowałam w Fundacji Fuga Mundi-Agencji Zatrudnienia dla Osób Niepełnosprawnych, gdzie zgłaszali się tacy pracodawcy. Z naszej strony staraliśmy się udzielać możliwie dużo informacji w różnych formach, co też skutkowało odzewem.

Generalnie jednak brak zainteresowania zatrudnianiem oób niepełnosprawnych związany jest z brakiem informacji o mozliwościach (coraz bardziej się to jednak zmienia na plus) w połączeniu ze stereotypem osoby niepełnosprawnej jako mniej "produktywnej".
Mój obecny pracodawca (firma z branży IT) też zatrudnia osoby niepełnosprawne przy pisaniu projektów UE. W tym wypadku niepełnoprawność była sprawą wtórną, bez znaczenia, ponieważ dla pracodawcy najpierw liczyły sie kompetencje osób a o ewentualnych korzyściach dowiedział się od samych osób niepełnosprawnych.

Nie powinno tak być,że pracodawca interesuje się zatrudnieniem osoby niepełnosprawnej tylko ze względu na korzyści finansowe, bo to prędzej czy później odbija się na komforcie pracy takiej osoby...(takie przypadki też są mi znane)

Pozdrawiam
AnitaAnita Klimek-Jezierska edytował(a) ten post dnia 16.01.08 o godzinie 22:42
Anna S.

Anna S. Samodzielna
księgowa,
uprawnienia głównej
księgowej

Temat: niepelnosprawnosc - ujawniać w LM czy nie?

No to ciekawe co piszesz...Ciesze się, że coraz więcej pracodawców poszerza swoją wiedzę..

Ale ja chyba nie do konca sprecyzowałam temat. Chodzi mi bardziej o dylemat czy zostawiać problem niepełnosprawności na rozmowę rekrutacyjną, czy od razu wyjaśniać sprawę w liście motywacyjnym?
I czy w trakcie rozmowy rzeczywiście korzyści z zatrudnienia osoby niepełnosprawnej były kiedykolwiek dla rekrutera argumentem, który poźniej użył w rekomendacji nas osobom, które faktycznie decydują o przyjęciu.
Zazwyczaj bowiem tak jest, że trzeba się trochę "obronić" i przedstawić pewne plusy, korzysci z tego ze jestes się ON. Rozwazam tutaj sytuację idealną, w której doświadczenie wiedza i umiejętności protencjalnego pracownika pasują do profilu pracodawcy tylko jest ten właśnie mały szkopuł, że np trzeba będzie dostosować stanowisko pracy np kupić lepszy minitor, czy też dostosowany aparat telefoniczny dla niesłyszących itp.
A.S.
Szymon G.

Szymon G. Broker Informacji
Merytorycznej

Temat: niepelnosprawnosc - ujawniać w LM czy nie?

Z racji pracy na infolinii dla niepełnosprawnych wyjaśnialiśmy tą kwestię nawet w biurze pełnomocnika rządu d.s. osób niepełnosprawnych. Otrzymaliśmy wtedy odpowiedź, że osoba niepełnosprawwna nie ma obowiązku legitymowania się posiadanym orzeczeniem - i nikt jej do tego nie może zmusić, ALE jeżeli taka osoba będzie zatrudniona u pracodawcy, który nie będzie wiedział o fakcie niepełnosprawności tej osoby, a dojdzie do jakiegoś nieszczęśliwego wypadku w pracy, np spowodowanego winą osoby niepełnosprawnej i osoba ta w tym wypadku poniosłaby ubytek na ciele lub zdrowiu, to pracodawca jest chroniony, gdyż nie wiedział, że jego pracownik był osobą niepełnosprawną. Wszelkie konsekwencje niepodania pracodawcy informacji o swojej niepełnosprawności ponosi pracownik - w skrajnym przypadku pracodawca może takiego "delikwenta" nawet zwolnić bądź ukarać inną karą - np finansową.
A jednak ten problem znalazł wyjaśnienie w sądownictwie... także powyższe informacje sprzed roku okazały się niezbyt dokładne.Szymon Grossmann edytował(a) ten post dnia 14.01.09 o godzinie 14:51
Katarzyna T.

Katarzyna T. Psychoterapeuta w
trakcie szkolenia,
psycholog, trener

Temat: niepelnosprawnosc - ujawniać w LM czy nie?

Jak najbardziej popieram wypowiedź Szymona.
Pozdrawiam serdecznie:)
Anna S.

Anna S. Samodzielna
księgowa,
uprawnienia głównej
księgowej

Temat: niepelnosprawnosc - ujawniać w LM czy nie?

Mi nie zależy na tym, aby ukrywać przed pracodawcą takie fakty! Wogóle mi to nie przyszło na myśl, nigdy tego nie robiłam, chodzi mi bardzi o to w którym momencie to ujawinić, czy w liście motywacyjnym czy w trakcie rozmowy....
Szymon G.

Szymon G. Broker Informacji
Merytorycznej

Temat: niepelnosprawnosc - ujawniać w LM czy nie?

A to już zależy wyłącznie od twojego wyboru - kiedy zdecydujesz wtedy to zrobisz - na to nie ma żadnej reguły.
Anna S.

Anna S. Samodzielna
księgowa,
uprawnienia głównej
księgowej

Temat: niepelnosprawnosc - ujawniać w LM czy nie?

Szymon Grossmann:
A to już zależy wyłącznie od twojego wyboru - kiedy zdecydujesz wtedy to zrobisz - na to nie ma żadnej reguły.

Zgadzam się, to własny wybór. Mi chodziło własnie o poruszenie tego tematu, w nieco ambitniejszym zakresie, podzielenie się doświadczeniami w tym zakresie itp..
Szymon G.

Szymon G. Broker Informacji
Merytorycznej

Temat: niepelnosprawnosc - ujawniać w LM czy nie?

A więc dzielę się - ja zawsze ujawniam tą informację na poziomie CV i LM ponieważ i tak poruszam się na wózku inwalidzkim... więc ukrywanie czegokolwiek nie miałoby większego sensu.
Anna S.

Anna S. Samodzielna
księgowa,
uprawnienia głównej
księgowej

Temat: niepelnosprawnosc - ujawniać w LM czy nie?

Szymon Grossmann:
A więc dzielę się - ja zawsze ujawniam tą informację na poziomie CV i LM ponieważ i tak poruszam się na wózku inwalidzkim... więc ukrywanie czegokolwiek nie miałoby większego sensu.
No tak to rzeczywiście inna sytuacja..
Ja myślę, że w przypadku rzetelnych pracodawców informacja o niepełnosprawności nic nie zmienia, a nawet ułatwia..Jak pracodawca jest kimś zainteresowany ze względu na kompetencje to i tak przyjmie do pracy.
Wcześniej spotykałam się z opiniami ze strony doradców zawodowych, żeby takie informacje zostawiać na rozmowę kwalifikacyjną, ale chyba zmienię zdanie i zrobię to po swojemu :).

konto usunięte

Temat: niepelnosprawnosc - ujawniać w LM czy nie?

Jako doradca też mówię ludziom, aby zostawiali informację o niepełnosprawności na rozmowę i to tylko wtedy, gdy niepełnosprawność może mieć jakiś wpływ na wykonywanie pracy (będzie potrzebny specjalny, dostosowany sprzęt itp.).

Stan zdrowia na tym etapie dla mnie mieści sie w kategorii informacji: stan cywilny, ilość dzieci, wyznanie religijne). Generalnie ludzie są świadomi na jakie stanowika mogą sobie pozwolić a na jakie nie, dlatego szukanie potwierdzenia u pracodawcy wydaje mi się nie najlepszym wyjściem.
Owszem nie należy tego ukrywać, ale na "dzień dobry" przedstawiać cechy wymagane na dane stanowisko. Reszta później.

To moje prywatne spostrzeżenia, ale zdaję sobie sprawę,że w sytuacji niektórych rodzajów niepełnsprawności informacja pojawić sie wcześniej.Anita K. edytował(a) ten post dnia 16.03.09 o godzinie 00:06
Michał Świerczyński

Michał Świerczyński Kierownik ds.
zatrudnienia Osób
Niepełnosprawnych
Konsorc...

Temat: niepelnosprawnosc - ujawniać w LM czy nie?

warto informawać pracodawcę o stopniu, gdy w ogłoszeniu zawrze on notkę mile widziane orzeczenie - wtedy w LM czy CV zaznaczam fakt posiadania orzeczenie i to samo doradzam osobom, którym staram się pomóc.
Co więcej mógłbym jeszcze napisać - jeżeli zdecydujemy się w ozmowie przekazać informacje o posiadanym stopniu, zróbmy to poprzez wskazanie - czego nauczyła nas niepełnosprawność - jakie pozytywy wywarła na naszym zyciu i dlaczego uczyniła nas lepszymi ludźmi.

pozdrawiam
Anna S.

Anna S. Samodzielna
księgowa,
uprawnienia głównej
księgowej

Temat: niepelnosprawnosc - ujawniać w LM czy nie?

Podoba mi się odpowiedź Michała.
W końcu niepełnosprawność to coś jak kolejne doświadczenie życiowe, osobiste, które nas w jakiś sposób ukształtowało i nauczyło!
Świetne!
Anna Ć.

Anna Ć. Advantis S.C. Kraków

Temat: niepelnosprawnosc - ujawniać w LM czy nie?

Skoro dzielimy się już jakimiś doświadczeniami, to przyznam, ze tez na początku miałam taki dylemat.. pisać w CV, że mam orzeczenie, czy nie.
Ze względu na to, że po mnie niepełnosprawność widać (mam podobną sytuację do Szymona), zdecydowałam się od razu, na wstępnie ujawniać moją sytuację zdrowotną.
To była dla mnie jedna z metod selekcji pracodawców. Jeśli ktoś widział w CV informację o orzeczeniu i nie chciał takiego pracownika (jeśli nie chcą to żadne korzyści nie przekonają), to po prostu nie zapraszali mnie na rozmowę i ja nie traciłam czasu i zdrowia na dotarcie na rozmowę kwalifikacyjną.
Piotr N.

Piotr N. Inżynier centrum
doskonalenia

Temat: niepelnosprawnosc - ujawniać w LM czy nie?

Witam,
a co w przypadku osoby o lekkim stopniu niepełnosprawności (oczywiście z orzeczeniem)? Czy jeżeli po takiej osobie w pracy nie widać niepełnosprawności (ruchowej) to czy ma obowiązek/powinna zgłaszać to pracodawcy? Z poprzednich wypowiedzi wnioskuje, że osoba niepełnosprawna (w jakimkolwiek stopniu) nie powiadamiając o tym pracodawcy może mieć problemy w razie wypadku etc. Ale co w przypadku gdy taka osoba nie chce ujawniać tej informacji a niepełnosprawność sprowadza się np do wszczepionych implantów w lewej ręce u osoby praworęcznej mającej pracować w biurze przy komputerze z powodzeniem radzącej sobie manualnie a np nie mogącej narażać ręki na uderzenia, czego w tej pracy na pewno robić nie będzie?Piotr Nikiel edytował(a) ten post dnia 25.04.08 o godzinie 00:06
Mira M.

Mira M. florystka, pracownik
biurowy...

Temat: niepelnosprawnosc - ujawniać w LM czy nie?

Piotr Nikiel:
Witam,
a co w przypadku osoby o lekkim stopniu niepełnosprawności (oczywiście z orzeczeniem)? Czy jeżeli po takiej osobie w pracy nie widać niepełnosprawności (ruchowej) to czy ma obowiązek/powinna zgłaszać to pracodawcy? Z poprzednich wypowiedzi wnioskuje, że osoba niepełnosprawna (w jakimkolwiek stopniu) nie powiadamiając o tym pracodawcy może mieć problemy w razie wypadku etc. Ale co w przypadku gdy taka osoba nie chce ujawniać tej informacji a niepełnosprawność sprowadza się np do wszczepionych implantów w lewej ręce u osoby praworęcznej mającej pracować w biurze przy komputerze z powodzeniem radzącej sobie manualnie a np nie mogącej narażać ręki na uderzenia, czego w tej pracy na pewno robić nie będzie?

Przypomne o dodatkowym wymiarze urlopu,
i oczywiscie o braku odpowiedzialnosci pracodawcy w przypadku
" gdyby coś jednak mialo sie pfu, pfu wydarzyc"
a nawet mozliwości ukarania pracownika za zatajenie tej waznej informacji.

Doskonale rozumiem Twoje wątpliwości, bo sama je mam....
Mam mało widoczny znaczny stopien niepełnosprawności i jeśli
sama nie opowiem co go spowodowało i nie uczynię z tego atutu
ogromnej wewnetrznej siły do walki z przeciwnościami, ryzykuje zachodzenie w głowe pracodawcy co mi jest i czasem bardzo nie na miejscu domysly.

Ja jednak ujawniam... i jak na razie kiepsko na tym wychodze.Mira Miziołek edytował(a) ten post dnia 24.04.08 o godzinie 10:11

konto usunięte

Temat: niepelnosprawnosc - ujawniać w LM czy nie?

Piotr Nikiel:
Witam,
a co w przypadku osoby o lekkim stopniu niepełnosprawności (oczywiście z orzeczeniem)? Czy jeżeli po takiej osobie w pracy nie widać niepełnosprawności (ruchowej) to czy ma obowiązek/powinna zgłaszać to pracodawcy? Z poprzednich wypowiedzi wnioskuje, że osoba niepełnosprawna (w jakimkolwiek stopniu) nie powiadamiając o tym pracodawcy może mieć problemy w razie wypadku etc. Ale co w przypadku gdy taka osoba nie chce ujawniać tej informacji a niepełnosprawność sprowadza się np do wszczepionych implantów w lewej ręce u osoby praworęcznej mającej pracować w biurze przy komputerze z powodzeniem radzącej sobie manualnie a np nie mogącej narażać ręki na uderzenia, czego w tej pracy na pewno robić nie będzie?


Witaj Piotrze.
Jestem w podobnej sytuacji co Ty. U mnie także nie wydać niepełnosprawności. Szczerze powiedziawszy nie zgłaszałem tego pracodawcy, poza jednym wyjątkiem. Gdy w ogłoszeniu sam pracodawca informował, że "mile są widziane osoby z orzeczeniem o stopniu niepełnosprawność". Podobnie jak Ty (po przeczytaniu powyższych wypowiedzi), także zacząłem zastanawiać się, czy informować o tym pracodawcę. Ogólny wniosek, który jak na razie nasunął się mi to, to że jednak warto spróbować to uczynić, ale dopiero po pomyślnym zakończeniu rozmowy kwalifikacyjnej w taki sposób jak wspomniał Michał: "jeżeli zdecydujemy się w rozmowie przekazać informacje o posiadanym stopniu, zróbmy to poprzez wskazanie - czego nauczyła nas niepełnosprawność - jakie pozytywy wywarła na naszym życiu i dlaczego uczyniła nas lepszymi ludźmi". Dodałbym jeszcze do tego od siebie, że moje schorzenie nie będzie wpływało na jakość wykonywanej pracy, a także jakie korzyści finansowe może mieć ów pracodawca z zatrudnienia osoby niepełnosprawnej z lekkim stopniem niepełnosprawności (ale z tym ostatnim, to może być trudniej, bo dofinansowanie jest uzależenie od wielu czynników, np. czy to jest duża, mała firma, czy ZPCh, od ilości zatrudnionych w nich niepełnosprawnych w wymiarze pełnego etatu, itd. - w przypadku osób z lekkim stopniem, to nie są zbyt wielkie pieniądze :) ). Podjąłbym się zgłoszenia głównie z:
-powodu konsekwencji nie zgłoszenia tego pracodawcy (ale nie wiem, jak jest tak naprawdę z tym, bo na taką informację natknąłem się dopiero tutaj i w zasadzie do dnia dzisiejszego żyłem w nieświadomości tego faktu :) ).
Jakie przywileje będziesz miał ewentualnie po zgłoszeniu tego pracodawcy:
- dodatkowe 15 min przerwy (w sumie 30 min.), który jest wliczony do czasu pracy (wg. Kodeksu Pracy)
- wg. Kodeksu Pracy czas pracy będzie wynosił: 8 godzin na dobę (40 godzin tygodniowo); nie będziesz mógł pracować w porze nocnej i w godzinach nadliczbowych, oprócz dwóch przypadków:
a)przy pilnowaniu
b)w przypadku gdy na wniosek osoby zatrudnionej lekarz przeprowadzający badanie profilaktyczne lub z powodu jego nie obecności lekarz sprawujący opiekę nad daną osobą wyrazi na to zgodę (koszt tych badań ponosi pracodawca)
- w przypadku szkolenia pracodawca może dostać zwrot kosztów do 90% (aczkolwiek do tego, to nie jestem do końca pewny)
- niestety w przypadku osób z lekkim stopniem niepełnosprawności dodatkowy wymiar urlopu nie przysługuje (przyznawany jest on tylko osobom z umiarkowanym i znacznym stopniem niepełnosprawności).

Pozdrawiam.
Milena H.

Milena H. Doradca zawodowy II
stopnia, Trener,
Pedagog pracy

Temat: niepelnosprawnosc - ujawniać w LM czy nie?

Witam,

Dołączając się do dyskusji zgadzam się z wypowiedzią Szymona i Anity, widzę Robercie, że jesteś doskonale zorientowany w przepisach ustawy o rehabilitacji zawodowej i społecznej osób niepełnosprawnych.

Specyfika problemów, z jakimi borykają się osoby niepełnosprawne jest mi doskonale znana. Z własnego doświadczenia jako doradca zawodowy w trakcie realizacji warsztatów z zakresu aktywizacji zawodowej skierowanych do osób niepełnosprawnych pozostających bez zatrudnienia, problem ten wielokrotnie poruszali uczestnicy zajęć.

Jako doradca zawodowy i osoba znająca „sedno sprawy” muszę przyznać, iż jest to pytanie, na które nie ma jednoznacznej odpowiedzi. Rzeczywiście, jeśli nasza niepełnosprawność powoduje konieczność korzystania ze specjalnych udogodnień technicznych, wówczas warto jest rozważyć kwestię zamieszczenia informacji o specyfice schorzenia w liście motywacyjnym, pamiętając o ryzyku, jakie spowodować może praca na nieodpowiednim stanowisku czy w nieodpowiednim środowisku pracy (w przypadku osób bezrobotnych pracodawca zatrudniający osobę niepełnosprawną może skorzystać z formy wsparcia oferowanej przez PUP, a mianowicie otrzymania refundacji kosztów poniesionych na organizację lub doposażenie stanowiska pracy).

Opisując swą niepełnosprawność podkreślmy swoje atuty.
Udowodnijmy, że niepełnosprawność nie stanowi przeszkody w wykonywaniu obowiązków pracowniczych, wykażmy swoją wytrwałość w pokonywaniu barier i zdobyte doświadczenia życiowe(np. przebyta rehabilitacja i związana z nią umiejętność rozwiązywania problemów, sumienność, pracowitość, cierpliwość), podkreślmy fakt, że praca stanowi dla nas cenną wartość, że chcemy pracować i czuć się potrzebni.

Jeśli specyfika naszego schorzenia nie wymaga korzystania z ułatwień technicznych osobiście uważam, iż tę informację należy pozostawić na koniec rozmowy kwalifikacyjnej – dzieląc się swoją wiedzą o posiadanej niepełnosprawności z naszym rozmówcą.
Szymon G.

Szymon G. Broker Informacji
Merytorycznej

Temat: niepelnosprawnosc - ujawniać w LM czy nie?

Hej w nawiązaniu do tematu - ale z nieco innej strony - słyszałem ostatnio o pracodawcy, który mimo, że wiedział o orzeczeniu pracownika zatrudnił go jako osobę pełnosprawną...

konto usunięte

Temat: niepelnosprawnosc - ujawniać w LM czy nie?

Również znam takie przypadki. Osoby niepełnosprawne zostały zatrudnione ze względu na wiedzę i kwalifikacje a niepełnosprawność nie była przeszkodą w realizacji zadań na danym stanowisku, dlatego dla pracodawcy nie miała znaczenia.Anita K. edytował(a) ten post dnia 29.09.08 o godzinie 10:09

Następna dyskusja:

Praca przez Internet? Czemu...




Wyślij zaproszenie do