Łukasz Pietraczuk

Łukasz Pietraczuk Planowanie i
analityka finansowa,
FP&A

Temat: Notebooki Acer i podobne śmieci

Tego wyboru będziecie poważnie żałować.

Zakupiony przeze mnie notebook, Acer Travelmate, po roku trafił do serwisu w związku z awarią gniazda zasilania (którego naprawdę nie nadużywałem ani szczególnie nie molestowałem). Gniazdo zostało wymienione, po kolejnym pół roku szwankować zaczęła klawiatura. Tydzień po wymianie klawiatury uszkodzeniu uległa taśma łącząca matrycę z płytą główną - i w tym momencie powiedziałem: "pas". Oprócz tego w ciągu półtora roku użytkowania połamała się obudowa przy zawiasach, wytarciu uległ także lakier.

Notebook kupiony za 2400 pln poszedł na sprzedaż za 300 pln (sic.). Koszt amortyzacji 2100 pln w ciągu półtora roku - nauczyłem się tyle, że przy zakupie sprzętu hi-tech zdecydowanie nie wolno oszczędzać. Jakość obudowy w Acerach jest tragiczna, a w przypadku laptopa obudowa to kwestia kluczowa.

Na pierwszy rzut oka wygląda to ładnie, ale to niestety tylko pozory.
Łukasz Pietraczuk

Łukasz Pietraczuk Planowanie i
analityka finansowa,
FP&A

Temat: Notebooki Acer i podobne śmieci

PS Zapomniałem wspomnieć, że Acer w ogóle nie ma centrum serwisowego w Polsce, co stanowi poważny problem w przypadku jakichkolwiek napraw gwarancyjnych. Na komputer podobno czeka się w takich sytuacjach nawet dwa miesiące.

Temat: Notebooki Acer i podobne śmieci

Drogi wspolstudencie KJSu,
z notebookow nie polecam Ci jeszcze Fujitsu Siemens. Wszyscy znajomi maja z nimi klopoty. Jednej kolezance zostalo juz tylko 1 dzialajace usb (pozostale kilka wg serwisu zepsula sama zle wyjmujac sprzet). Inny znajomy zanosil juz 3 raz do serwisu po czym dostal... zwrot pieniedzy i kupil IBM :)
Ja sie do tej pory borykam z CA kupionym 3 lata temu po mojej maturze za 4500 zl. Wowczas nie bylo tanszego laptopa na rynku (normalnego z gwarancja, a nie jakies niedobitki z allegro) i tylko na takiego mnie bylo stac. Temat o CA to temat na dluzsza rozmowe przy kilku piwach hehe.
Calym sercem moge polecic ASUSy.
Pzdr

konto usunięte

Temat: Notebooki Acer i podobne śmieci

Anna Dorota Z.:
Drogi wspolstudencie KJSu,
z notebookow nie polecam Ci jeszcze Fujitsu Siemens. Wszyscy znajomi maja z nimi klopoty.

ja polecam Fujitsu Siemens, ale nie z linii dla "ubogich" - czyt. nieroztropnych lub z supermarketu (FS mial linię "specjalną" dla tego typu dystrybucji, ale z tego co wiem wycofal sie z niej)
Jesli Fujitsu Siemens to co najmniej C Series (czyli najtanszy LifeBook).

z własnego podwórka polecić mogę IBMy, a ostatnio poprawiła się też marka HP.
Przemysław Pilaszek

Przemysław Pilaszek live your life !

Temat: Notebooki Acer i podobne śmieci

Fujitsu Siemens u mnie sa nie do zatrzymania jak na razie - seria Amilo w zupelnosci sie sprawdza poza tym , ze ma nieszczesny odcisk klawiatury na ekranie wiec esteci beda nieukontentowani.

W zeszlym tygodniu natomiast kupilem Asus'a. Cena sporo ponizej 2000 netto (1800 ?). Ma wszystko co potrzeba dla biurowego kompa (cel.M 1,7, 512 MB, 100 GB, WiFi, DVD-DL) tylko system ma jakis Vista i wymagal przeinstalowania Linuxa bo dzialal jak slimak. Zobaczymy czy przezyje. Jak nie przezyje to strata tez niewielka a wyrobic zdanie sobie mozna.

konto usunięte

Temat: Notebooki Acer i podobne śmieci

Przemysław P.:
Fujitsu Siemens u mnie sa nie do zatrzymania jak na razie - seria Amilo w zupelnosci sie sprawdza ....


a nie masz problemów z:
- pękającymi obudowami
- wentylatorami, które pracują głośno, bądź w ogóle przestają się włączać

IMO Amilo jest dobre jak się tego nie używa jako mobile (stoją nieruchomo na biurku)

jesli chodzi o niezadowolenie z vista, to mozna zrobic downgrade na XP (zdaje się trzeba zakupić tylko orginalny nośnik od MS zeby bylo wszystko legalnie). Vista do w miarę komfortowej pracy wymaga procesora co najmniej DuoCore (takie 2 w jednym, gdzie jeden rdzen obsluguje grafike, drugi resztę)oraz pamięci co najmniej 1GB.
Piotr Rogalski

Piotr Rogalski właściciel, Bud-Rem

Temat: Notebooki Acer i podobne śmieci

Polecam LENOVO (ibm). Kupiony 1,5 roku temu za 3900, jak na tamten czas dobrze wyposażony (m.in. czytnik linii papilarnych), w standardzie z XP. Używany przeze mnie intensywnie (wygląda jak... noszony z kluczami), m.in. w samochodzie, pociągu, na budowie itp. z netem przenośnym, ani jednej reinstalki systemu, ani jednej reklamacji. Wszystko ok i hula
Przemysław Pilaszek

Przemysław Pilaszek live your life !

Temat: Notebooki Acer i podobne śmieci

Adam Marcin K.:

a nie masz problemów z:
- pękającymi obudowami
- wentylatorami, które pracują głośno, bądź w ogóle przestają się włączać

IMO Amilo jest dobre jak się tego nie używa jako mobile (stoją nieruchomo na biurku)

moj wlasnie zalicza ze mna drugie wakacje i nie narzekam - nie boje sie , ze wyleje mi ktorys moj zuch na niego soczek bo i strata niewielka. Zadnych pekniec ani awarii wenta i Blueconnect tez smiga juz drugi sezon. Pamietam moja pierwsza toshiba tecra cieszylem sie w wersji mobilnej miesiac nim urwal mi sie pasek w torbie i matryca powiedziala "pas". Ten juz kilka razy mi w torbie wyczynial akrobacje i sie trzyma. Nie wspomne, ze za tecre dalem ze trzy razy tyle co za tego "zlomka" FS.
Robert W.

Robert W. IT, Amazon

Temat: Notebooki Acer i podobne śmieci

Piotr o powiedz coś o marce Lenovo bo słyszałem że to świetna firma i naprawdę mają super sprzęt. Mógłbyś polecić jakąś firmę. I czy np mają wsparcie chociażby stronę w języku polski(angielskim)

konto usunięte

Temat: Notebooki Acer i podobne śmieci

Łukasz P.:
Tego wyboru będziecie poważnie żałować.

Zakupiony przeze mnie notebook, Acer Travelmate (...)

A ja mam notebook Acer Travelmate od ponad dwoch lat i do tej pory nic sie nie zepsulo - uzywam intensywnie prawie codziennie. I co wacpan na to?

Ja spokojnie polecam Acer :-)
Piotr Rogalski

Piotr Rogalski właściciel, Bud-Rem

Temat: Notebooki Acer i podobne śmieci

Lenovo to... IBM, odkąd go mam, nic w nim nie naprawiałem. Wsparcie chyba ma, nigdy nie korzystałem. Wyciągnąłem z pudełka i śmiga już drugi rok.
Robert Phoenix

Robert Phoenix swiat jest
swiat(l)em

Temat: Notebooki Acer i podobne śmieci

Slawek P.:
Łukasz P.:
Tego wyboru będziecie poważnie żałować.

Zakupiony przeze mnie notebook, Acer Travelmate (...)

A ja mam notebook Acer Travelmate od ponad dwoch lat i do tej pory nic sie nie zepsulo - uzywam intensywnie prawie codziennie. I co wacpan na to?

Ja spokojnie polecam Acer :-)
Ja mam tez dwa lata i wszystko jest super.

Temat: Notebooki Acer i podobne śmieci

Slawek P.:
Łukasz P.:
Tego wyboru będziecie poważnie żałować.

Zakupiony przeze mnie notebook, Acer Travelmate (...)

A ja mam notebook Acer Travelmate od ponad dwoch lat i do tej pory nic sie nie zepsulo - uzywam intensywnie prawie codziennie. I co wacpan na to?

Ja spokojnie polecam Acer :-)


Witam serdecznie szanownych przedmówców
Mam Acera TravelMate 230 - po przejściach 2 razy upadł na posadzkę raz dostał kryształowym wazonem w zewnetrze lcd, był na Spitzbergenie potem dostałam go ja - ma jakieś 4 lata i hula że aż miło. Wadliwy to jest system ale nie będe się rozwodzić... nie ten topic.
Nawet szwajcarski zegarek trafi się "niechodzący" jak powiedział mi kiedys sprzedawca w salonie.Beata L. edytował(a) ten post dnia 29.07.07 o godzinie 20:43
Mieczyslaw B.

Mieczyslaw B. e-Health, project
management

Temat: Notebooki Acer i podobne śmieci

Przemysław P.:
Fujitsu Siemens u mnie sa nie do zatrzymania jak na razie - seria Amilo w zupelnosci sie sprawdza poza tym , ze ma nieszczesny odcisk klawiatury na ekranie wiec esteci beda nieukontentowani.

Wybacz, ale właśnie AMILO odradzam. Kupiony prawie 2 lata temu Amilo 7405, łącznie za prawie 5000 brutto od czasu zakupu był już 2 razy w serwisie. Dwukrotnie wymieniono w nim obudowę matrycy (pęka), zawiasy (wszystko przez wadliwą konstrukcję), a ponadto nagrywarkę DVD, wymieniono płytę główną (jakaś wada układu dźwiękowego). Dodam, że po przyniesieniu ze sklepu (Karen, a nie jakiś MM), pojawił się od razu bad-pixel, którego nie było przy sprawdzaniu w sklepie. Mam dwoje znajomych, którzy mieli ten sam model (znajomy z matrycą panoramiczną, znajoma z 4:3) - usterki w 80% te same. Inni znajomi kupili wyższe modele F-S około roku temu (koszt od 4500 do 5500 brutto) - standardowa usterka to wentylator procesora, który po prostu przestawał działać (znajomy oddawał sprzęt 3 razy do serwisu z tym samym). Dodam jeszcze, że Fujitsu-Siemens ma cholernie głośne wentylatory procesora.
Mieczyslaw B.

Mieczyslaw B. e-Health, project
management

Temat: Notebooki Acer i podobne śmieci

Cholera... właśnie dziś minęły 2 lata i 7 dni od zakupu Fujitsu-Siemensa, o którym wyżej wspomniałem. Przed chwilą padło podświetlanie matrycy LCD. Jak się wczytać w kartę gwarancyjną, to:

2.2. Wybór sposobu dokonania naprawy należy do wykonującego zobowiązanie gwarancyjne. W szczególności może nastąpić wymiana całego podzespołu, bez dokładnej lokalizacji uszkodzenia, choćby to uszkodzenie było nieistotne z punktu widzenia funkcjonalności sprzętu.
2.3. Wymiana produktu lub jego podzespołu wynikająca z punktu 2.2 nie powoduje wydłużenia gwarancji.

Może ktoś mi powiedzieć, czy mam to interpretować, że jak sprzęt był 20 dni w serwisie, to już i tak minęła gwarancja? Bo jeśli nie, to zostało jej jeszcze 13 dni. (???) Tak to niejasno napisane, że to sprzeczne z Art. 581 par. 2 KC :)Mieczyslaw B. edytował(a) ten post dnia 03.08.07 o godzinie 21:20

konto usunięte

Temat: Notebooki Acer i podobne śmieci

Miałem Acera i było z nim wszystko jak najbardziej w porządku.
Od kilku miesięcy mam Asusa i też jest super.
Przemysław Pilaszek

Przemysław Pilaszek live your life !

Temat: Notebooki Acer i podobne śmieci

Dobra. Fujitsu-Siemens to syf :)) wlasnie padla mi wentylacja...

blagam wspoluzytkownikow o porade jak to najszybciej zrobic !

kupic co innego ??
Przemysław Pilaszek

Przemysław Pilaszek live your life !

Temat: Notebooki Acer i podobne śmieci

oki - okazuje sie, ze mam jeszcze miesiac gwarancji.

Trafilem natomiast tu:

http://fujitsu-siemens.telekomunikacja.org/

i wcale nie jestem szczesliwszy niz wczoraj

:|

edit:

chcialem ustalic gdzie jest serwis
dzwonie na infolinie
meski glos automatu oznajmia, ze ...

"W DNIU DZISIEJSZYM INFOLINIA JEST NIECZYNNA, PROSIMY O ZADZWONIENIE PO TYM TERMINIE"

muahahahahahahahahhaha...

smiech przez lzy rozpaczy... kurcze to po prostu jakas kpina :)

edit 2:

ok. Ustalilem z Pania w centrali, po chwili oczekiwania z informacja, ze wszystkie linie sa zajete i all our lines are busy, ze w Lodzi serwis prowadzi firma (i tu parsknalem smiechem w sluchawke) CSS.Przemysław Pilaszek edytował(a) ten post dnia 23.08.07 o godzinie 08:18
Jolanta D.

Jolanta D.
____________________
____________________
______________

Temat: Notebooki Acer i podobne śmieci

Mariusz L.:
Miałem Acera i było z nim wszystko jak najbardziej w porządku.
Od kilku miesięcy mam Asusa i też jest super.

Też mam Asusa i jestem bardzo zadowolona. Cenowo konkurencyjny i działanie bez najmniejszych zastrzeżeń... dodam, że jestem wymagającym i marudnym klientem.

konto usunięte

Temat: Notebooki Acer i podobne śmieci

A ja od 2 lat uzywam Fujitsu-Siemens Amilo Pro 550 i dziala bez zarzutu. Bateria trzyma 2h. Sprzecik dziala w biurze i w terenie jako narzedzie handlowca. Polecam natomiast Toshibe co do trwalosci i bezawaryjnosci, tej firmie nie mam nic do zarzucenia. Dopracowana technologia i trwalosc! Pod katem wydajnosci polecam Maxdate. Dawne ThinkPad'y IBMa tez byly nie do zdarcia! Niektore modele Della tez sa dobre. Ale ze wszystkich markowych sprzetow - to jednak Toshiba!!! W kazdej marce zdazaja sie wadliwe serie, awarie itd - ale najwazniesze jest to, jaki serwis dana firma oferuje. Z pewnoscia nigdy nie kupilbym notebooka ACER, HP czy inne mniej znane technologie... Jakosc najlepszych notebookow z lat 1991-1997 to marki IBM, Toshiba i Dell, Compaq'i sie grzaly... Sony ma niezle laptopy - ale placisz wiecej za marke...

Następna dyskusja:

Nie polecam - Acer Aspire S...




Wyślij zaproszenie do