Jakub J.

Jakub J. Graphic Designer

Temat: Lena Ziółkowska - WAŻNE!

Długo zastanawiałem się czy założyć osobny temat czy też pisać w I ty możesz być bogaty, ale wybrałem nowy - mam nadzieję, że nikt nie będzie miał mi tego za złe.

Przedwczoraj mieliśmy wielką przyjemność poznać osobę, dla której mamy wielki podziw i szacunek. Postawiona przed wielkim wyzwaniem jest dzielna i pełna nadziei a energii i siły woli mógłby jej pozazdrościć nie jeden z nas.

Ula Możdżeń jest mamą 3,5 miesięcznej Lenki która urodziła się z wyjątkowo rzadko spotykanym zespołem wad wrodzonych nazwanych Zespołem Cantrella- częstość występowania pentalogii Cantrella wynosi 1/100 000 do 1/200 000.

Dużo można by opisywać jakie nieprawidłowości wystąpiły u tej kruszynki [kiedy tego słuchaliśmy łzy napływały nam do oczu], faky są takie że zaraz po urodzeniu Lenka przeszła operacje ratujące jej życie. Jednak czekają ją jeszcze kolejne operacje, które mamy nadzieje zakończą się pozytywnie i wreszcie będzie mogła cieszyć się swoim dziecięcym życiem.

Jedną z najtrudniejszych wad jaka dotknęła Lenkę jest wada, która polega na nie wykształceniu się gałek ocznych.

Po okiem specjalisty okulistyki - Profesora Piotra Jaworskiego - możliwe jest wykonanie tzw. implantów gałek ocznych. Koszt tych zabiegów znacznie przekracza możliwości finansowe rodziny Lenki. Najpóźniej za 5 -6 tygodni Lena musi mieć pierwszą operację [operację trzeba wykonać w trybie PILNYM] koszt jednego zabiegu to ponad 11 tys. PLN a takich operacji czeka ją około siedmiu co daje kwotę około 80 tys. PLN

Być może niektórzy z Was zastanawią się czemu nie tak dawno kiedy w naszym gronie pojawiła się prośba o pomoc w zorganizowaniu pieniędzy na leczenie nie podjęliśmy wyzwania ... cóż różnice są spore. Każdy z nas siadając na motocykl podejmuje określone ryzyko. Lena nie miała wyjścia - nikt nie pytał jej czy chce się taką urodzić. Urodziła się i żyje, walczy ... o każdy dzień.

Wbrew temu wszystkiemu co przytłacza wszystkich dokoła niej jest dzieckiem pogodnym na tyle na ile 3,5 miesięczny bobas potrafi, uśmiecha się i ... żyje - chce żyć.

Czy są nadzieje, że po kolejnych operacjach będzie już dobrze - nikt pewnie nie da takiej gwarancji, bo z tego co Mama Leny mówiła, jest to jedyny przypadek Zespołu Cantrella w Polsce, który do tego bedzie opisany w medycynie polskiej. Lena jest jedynym dzieckiem, które przeżyło tak "długi" okres czasu. Do tej pory dzieciaczki umierały w 6 - 7 dobie i nikt tych przypadków nie opisywał.

Zastanawiamy się : jak i czy w ogóle możemy pomóc??

To co możemy zrobić na już to przekazać na leczenie środki, którymi dysponujemy z poprzednich akcji i zbiórek.
Możemy prosić Was o wsparcie - tyle ile kazdy może by przekazał na konto fundacji.
Moglibyśmy tez wspólnie się zastanowić - gdzie można zwrócić sie o pomoc? Czy są jakieś organizacje, do których mozna napisać, zadzwonić?
Mama Lenki napisała pismo do NFZ, również lekarz prowadzący leczenie. Ale jak wszyscy się spodziewamy - pomoc stamtąd będzie bardzo trudna do uzyskania.

Proszę ruszcie swoje zwoje myślowe i postarajmy się zrobić coś razem tak by seria operacji zaczęła się jak najszybciej.

Na potrzeby finansowania leczenia małej Lenki została utworzone specjalne konto bankowe pod Fundacją :

Fundacja Dzieciom "Zdążyć z Pomocą" http://www.dzieciom.pl/8082

nr konta:
41 1240 1037 1111 0010 1321 9362
tytułem: darowizna na leczenie i rehabilitację Ziółkowska Lena

Oczywiście możecie wpłacać też przez nasze konto [już kilka razy wykorzystywane do podobnych celów] a my przekażemy wszystko bezpośrednio Mamie Lenki.

Jeżeli ktoś chciałby się skontaktować z Ulą Możdżeń ślijcie prośbę na prv.

Smoki

PS: Edytowałem by dopisać dwa małe doprecyzowania.Jakub J. edytował(a) ten post dnia 18.06.09 o godzinie 09:18
Piotr M.

Piotr M. Zakupy: IT, Telco,
Usługi, FM, Inne

Temat: Lena Ziółkowska - WAŻNE!

EWO wkracza do akcji!!! Chyba nie trzeba was specjalnie namawiać, prawda? Rozumiem, że wszyscy intensywnie myślą, stąd nikt głosu poparcia nie wydał? Niniejszym myślę, że każdemu będzie się lepiej myślało ze świadomością, że nie myśli/ działa sam, tylko, że działamy grupą. Wiem, że w przypadku EWO to nigdy nie są puste deklaracje tylko realna i konkretna chęć pomocy. Do dzieła tygrysy :)
Marcin W.

Marcin W. SGH doktorant,
Ministerstwo Rozwoju
Regionalnego, PSM
EWO...

Temat: Lena Ziółkowska - WAŻNE!

Piotr M.:
prawda? Rozumiem, że wszyscy intensywnie myślą, stąd nikt głosu poparcia nie wydał?

Ja już czytałem i myślę, głos nr 10 na wartościową wypowiedź był mój ;-), a jak coś wymyślę to napewno napiszę. EWO RULEZ!
Ania Ludwiczak

Ania Ludwiczak architekt
krajobrazu,
florystka, mały
majsterkowicz :)

Temat: Lena Ziółkowska - WAŻNE!

Piotr M.:
Do dzieła tygrysy :)

miau :)
Barbara Z.

Barbara Z. http://ewo.org.pl

Temat: Lena Ziółkowska - WAŻNE!

myślę, że mnie długo nie trzeba namawiać, zwłaszcza, że wszelkie schorzenia związane z widzeniem są mi wyjątkowo bliskie ... poszperam i popytam w jednym miejscu ...
Tomasz Mrozek

Tomasz Mrozek właściciel, DIGITAL
MIND

Temat: Lena Ziółkowska - WAŻNE!

Piotr M.:
EWO wkracza do akcji!!! Chyba nie trzeba was specjalnie namawiać, prawda? Rozumiem, że wszyscy intensywnie myślą, stąd nikt głosu poparcia nie wydał? Niniejszym myślę, że każdemu będzie się lepiej myślało ze świadomością, że nie myśli/ działa sam, tylko, że działamy grupą. Wiem, że w przypadku EWO to nigdy nie są puste deklaracje tylko realna i konkretna chęć pomocy. Do dzieła tygrysy :)

Tu nie ma co myśleć, dane są podane jak trzeba ;)
Nie jestem jakiś kasiasty super, ale na pewno każdy grosz się przyda - matematyka jest prosta, jakby 800 osób wpłaciło po 100 zł to uzbiera się na wszystkie operacje. Mam nadzieję, że się uda. Uściski dla malucha.
Jakub J.

Jakub J. Graphic Designer

Temat: Lena Ziółkowska - WAŻNE!

Moi drodzy - dzięki za głosy wsparcia i zaangażowanie :)

Brak neta w domu uniemożliwia nam umieszczanie informacji na bieżąco, ale możecie być przekonani, że działamy.

Wpadliśmy na pomysł by zebrać środki poprzez aukcję charytatywną fajnych rzeczy od ważnych ludzi :) Każdy kto zna kogoś znanego i może przekazać coś na aukcję prosimy o kontakt! :) Naszym pomysłem było zebranie rzeczy z branży motoryzacyjnej - motocykliści z Moto GP, Freestyle Motocross, żużel itp. Czy ktoś odmówiłby wzięcia udziału w aukcji rzeczy od Stonera czy Rossi'ego??
Jesli ktoś zna Roberta Kubicę - wiecie co i jak :)

Małe podsumowanie co i jak:

Motyk - organizuje platformę aukcyjną. Trzymamy kciuki by się udało.
Flor - pogadała z Bartkiem Ogłazą by przekazał coś od siebie i udostępniła kontakt mnie, a ja pomęczyłem go o wyciągnięcie kilku podpisanych gadżetów od Libora... za tydzień będę osobiście "męczył" go o gadżety od innych sławnych ludzi z FMX'u.
Aneta Zadroga - obiecała pogadać ze znajomymi dziennikarzami sportowymi o dojście do międzynarodowych gwiazd sportu by przekazali jakieś swoje gadżety
Magda Krasicka - obiecała pomęczyć trochę Jakuba Przygońskiego a może nawet całą ekipę Orlen Team'u by przekazali coś od siebie.
Dżemik - przejrzy swoich znajomych i postara sie dotrzeć do ludzi ze sportu samochodowego.

To dopiero początek :) Więc trzeba podciągnąć rękawki i działać ;)

Wierzę bardzo, że się uda... i mam nadzieję, że mój rachunek telefoniczny nie przekroczy ponownie kwoty akceptowalnej :))))

Smoku

PS: Na chwilę umieszczenia przeze mnie pierwszej wiadomości na koncie fundacji było 16 przelewów na kwotę 5890 zł [w tym jeden na kwotę 5000 zł]Jakub J. edytował(a) ten post dnia 08.06.09 o godzinie 09:38
Piotr Z.

Piotr Z. CEO, Evobikes Polska

Temat: Lena Ziółkowska - WAŻNE!

Chciałbym oddać na licytację jeden z produktów mojej firmy. Specjalnie na aukcję przygotujemy osłonę pod silnik do Suzuki DL650 V-strom (z racji dużej popularności modelu) z unikalną, grawerowaną sygnaturą akcji np. Motocykliści dla Lenki. Wystarczy słowo. Powodzenia i trzymam kciuki.

PitPiotr, Evobikes Polska edytował(a) ten post dnia 08.06.09 o godzinie 18:40
Bartłomiej Bącalski

Bartłomiej Bącalski Student, Wyższa
Szkoła Zarządzania i
Bankowości w
Poznaniu

Temat: Lena Ziółkowska - WAŻNE!

Ludzie to co robicie dla córeczki Uli Możdzeń jest naprawde wspaniałe!!! Znam trochę Ulę i naprawde warto pomóc jej/im Lence.
Jesteście cudowni!!!
Pozdrawiam
Magdalena K.

Magdalena K. Dyrektor
Zarządzający

Temat: Lena Ziółkowska - WAŻNE!

Jeżeli chodzi o mnie to na chwilę obecną pewny jest już powypadkowy kask Pawła Szkopka (trafi do mnie max. do 2 tygodni wraz z jego podpisem).

Staram się również podzwonić po zaprzyjaźnionych firmach motocyklowych i zawodnikach (nie tylko motocyklowych). Będę zatem wiedzieć na dniach co będzie mogło pojawić się na aukcji.
Dominika Gała

Dominika Gała Looking for new
challenges!

Temat: Lena Ziółkowska - WAŻNE!

Podbijając temat dodam, że mam juz w domu płaskorzeźbę łodzi z zawodów w 1989 roku z podpisami Waldemara i Bartka Marszałków, a także rozmawiałam z menago Moniki Pyrek. Bardzo pozytywnie zareagował i obiecał w poniedziałek wysłać paczkę od Moniki.

Działamy, działamy =D
Piotr M.

Piotr M. Zakupy: IT, Telco,
Usługi, FM, Inne

Temat: Lena Ziółkowska - WAŻNE!

Ja dodam, że mamy jak zrobić aukcje!!! Dostałem zgodę od Pana Prezesa na wykorzystanie platformy aukcyjnej!!! a koledzy (pomoc techniczna) zgodzili się po godzinach pomóc od strony technicznej.

"Mój Rossi", tak, tak ten sam:) również zostanie na aukcje wystawiony! A co:)

Działamy!!!

konto usunięte

Temat: Lena Ziółkowska - WAŻNE!

Piotr M.:
Ja dodam, że mamy jak zrobić aukcje!!! Dostałem zgodę od Pana Prezesa na wykorzystanie platformy aukcyjnej!!! a koledzy (pomoc techniczna) zgodzili się po godzinach pomóc od strony technicznej.

"Mój Rossi", tak, tak ten sam:) również zostanie na aukcje wystawiony! A co:)

Działamy!!!
jeeeeeeju, wymiękłem, ten Rossi :-) !!!!! jestem pod wrażeniem
Marcin Plewka

Marcin Plewka ALD Automotive
Polska

Temat: Lena Ziółkowska - WAŻNE!

Dobra... do boju...

Ja pogadam z kim trzeba i może coś związanego z siatkarkami lub siatkarzami uda się skombinować. :)
Jakub J.

Jakub J. Graphic Designer

Temat: Lena Ziółkowska - WAŻNE!

Mati, to wymiękaj dalej :P

Mamy obiecaną koszulkę Kuby Przygońskiego wraz z jego podpisem oraz podpisem Jacka Czachora. Z dużym prawdopodobieństwem będziemy mieli również ich kaski z Rajdu Sardynii gdzie Kuba uplasował się na 10 miejscu.
Te rzeczy ogarnęła Żmijka - dzięki Magda już teraz!!

Plakat z podpisem Lorisa Capirossiego [to dla Ciebie Mati ;)] od Gałki.

O czymś jeszcze zapomniałem...? ;)

Cały czas dostaję informację na skrzynkę o podejmowanych kolejnych działaniach:

Olek Ostrowski z Antyradia puścił informację o Lenie na antenę wraz z adresem internetowym. Piotrek Marczak ze Świata Motocykli obiecał zainteresować tematem redakcję. To wszystko dzięki inicjatywie i wsparciu ze strony Rafała Nałęcz-Staniszewskiego - dzięki Rafał raz jeszcze.

Lidka Stępniewska z agencji marketingowo-pr'owej Smart obiecała również zorganizować jakąś pomoc.

Jak się nam uda dzisiaj dostać do neta w domu to uzupełnie - a to tak na gorąco :)

Smoku
Jakub J.

Jakub J. Graphic Designer

Temat: Lena Ziółkowska - WAŻNE!

Marcin Plewka:
Dobra... do boju...

Ja pogadam z kim trzeba i może coś związanego z siatkarkami lub siatkarzami uda się skombinować. :)

Marcin, nie ukrywam, że marzą mi się koszulki z podpisami ... może być jedna bez numeru - tylko, że siatkarki w Chinach, a siatkarze wyjechali do Brazyli :(

Smoku
Marcin Plewka

Marcin Plewka ALD Automotive
Polska

Temat: Lena Ziółkowska - WAŻNE!

Jakub obiecać nic nie mogę. Ale trzeba próbować. :)
Marcin P.

Marcin P. VP/Board Member

Temat: Lena Ziółkowska - WAŻNE!

napisalem do mojego kolegi Sylwestra Szmyda (obecnie najlepszy polski kolarz)(startowal w Giro dItalia w tym roku i byl pomocnikiem Ivana Basso. Poprosilem go o koszulke z podpisem kolegow z druzyny Liquigas (jedna z najlepszych na swiecie) oraz jak sie uda zlapac Lance'a Armstronga (bo chyba w tym tygodniu startuja na tym samym wyscigu dauphine libere we Francji. Dla ludzi ktorzy sie interesuja kolarstwem to niezla zdobycz :-)
Katarzyna R.

Katarzyna R. Rekruter z
doświadczeniem w
biznesie

Temat: Lena Ziółkowska - WAŻNE!

Marcin, rewelacja ... normalnie mowę nam odebrało :)

Smoki
Marcin P.

Marcin P. VP/Board Member

Temat: Lena Ziółkowska - WAŻNE!

Katarzyna R.:
Marcin, rewelacja ... normalnie mowę nam odebrało :)

Smoki
Narazie niecierplwie czekam na odpowiedz. Badzmy dobrej mysli:-)

Następna dyskusja:

Logo grupy GL Motocykle - a...




Wyślij zaproszenie do