Tomasz Prasał

Tomasz Prasał Group IT Security
Manager

Temat: Jaki kask ?

Czołgiem.

Chciałem włożyć kij w mrowisko ;] Chodzi mi o Wasze doświadczenia w doborze kasków.

Chcę kupić sobie kask szczękowy. Najlepiej taki w którym można zdemontować szczękę (do jazdy w mieście), a na trasę założyć ja.

Wymagania dla kasku:

- solidny
- po założeniu ma stanowić "jedność" z moją głową ;]
- możliwość zamontowania zestawu do bluetooth

Czy ktoś ma doświadczenia z Caberg Justissimo ?

Temat: Jaki kask ?

Cześć
Mniej więcej 3 lata temu własnie taki miałem plan.
Kupić dwa w jednym i...
Zdejmowanie szczęki jest zawsze kłopotliwe i czasochłonne, walają się kartony z częściami i jeszcze się zrobi cieplej/zimniej a będziesz miał kask w poprzedniej wersji z/bez szczęki.
Jak na moje zdecydowanie dwa. Jeden do miasta, a drugi na trasę.
Mniej się będziesz wkurzał i męczył.
Dodatkowo ten "miejski" spraw sobie lżejszy i bardziej przewiewny, a ten "trasowy" bardziej na zimno.
k

konto usunięte

Temat: Jaki kask ?

Tez mam 2: jeden typu jet na miasto (jeżdże cruiserem), drugi szczękowy Airoh sv55. Prawda jest taka, że odkąd mam szczękowca, jeta uzywam wyłacznie w bardzo gorace dni...

konto usunięte

Temat: Jaki kask ?

mam Nolana n102com - szczęki nie odepniesz - ale możesz zainstalować bluetootha - wlasnie z ta mysla zostal zaprojektowany - w motocyklu - chyba 2 numery wstecz byl test szczękowcow - wlasnie nolan został polecany przez redakcje.
kask coprawda lekki nie jest, ale ja jestem z niego zadowolony
Marcin P.

Marcin P. E-commerce Manager

Temat: Jaki kask ?

Ja używam bezszczękowca bez przyłbicy - jeżdzę cruserem. Do tego okulary przeciwsłoneczne i jest super

pozdrawiam,

Marcin
Tomasz Prasał

Tomasz Prasał Group IT Security
Manager

Temat: Jaki kask ?

A czy ktoś jeździł w Nolan N41? Wczoraj poprzerzucałem ich trochę i ten leżał mi najlepiej (tylko wielki jak diabli i nie jest przystosowany do "bezbolesnego zakładania okularów”)?

A i jeszcze jedno czy wiecie czy wyściółki w tych kaskach dopasowują się do głowy (tak jak buty narciarskie - wkładki pod wpływem ciepła układają się do kształtu głowy)
Jakub D.

Jakub D. WebDeveloper,
Project Manager,
Grafik, Webmaster

Temat: Jaki kask ?

Jeżdżę w Nolanie N41 i jestem bardzo zadowolony. Dość długa szyba pozwala na względny spokój w uszach podczas jazdy - nie jest to oczywiście tak niski poziom hałasu jak w kasku integralnym.

Osobiście nie polecam kasków z krótszą szybą (np. Grex G03II), ze względu na komfort. Nolan nawet nie ma takich w obecnej ofercie.

Co do dopasowania, to faktycznie lepiej jest kupić kask który z początku wydaje się lekko przyciasny. Potem można długo go używać bez denerwującego poruszania się na głowie.

konto usunięte

Temat: Jaki kask ?

Kolego o kaskach mozna by pisac tyle postow ilu jest uzytkowników.
Zawsze wyznawałem zasade : "na głowie sie nie oszczedza". Wszystko zalezy od tego ile chcesz wydac na zakup "skorupy".
Osobiscie jezdzilem w kaskach nazwijmy to z " górnej Półki" wiec jesli taka kategoria Cie interesuje to jestem w stanie cos doradzic ( przez okres 6 lat przez głowe przeszło mi 10 kasków).
Polecam SHOEI za micro wage i wygode wewnatrz, ARAI za niezłe graffiti , oraz SUOMY za grafiti , bardzo wygodne wnetrze jakosc szyby i wage. Ceny modeli ktore polecam zaczynaja sie od 2 500 pln. Ale tak jak mowiłem : na głowie.....
powodzenia w wyborze.

p.s z kategorii compackt price polecam HJC ! wugoda , jakosc ,grafika i mini waga .Polecam.
Rafał

konto usunięte

Temat: Jaki kask ?

.Jędrzej K. edytował(a) ten post dnia 05.05.12 o godzinie 23:18

konto usunięte

Temat: Jaki kask ?


Obrazek
- Schuberth Concept. Renoma, jakość... no i cena;) Miałem kiedyś inny model Schubertha i to naprawdę niezniszczalne kaski. Tylko design nie każdemu odpowiada. A Concepta ma kolega i bardzo sobie chwali.
Tomasz Prasał

Tomasz Prasał Group IT Security
Manager

Temat: Jaki kask ?

Rafał C.:
Kolego o kaskach mozna by pisac tyle postow ilu jest uzytkowników.
Zawsze wyznawałem zasade : "na głowie sie nie oszczedza". Wszystko zalezy od tego ile chcesz wydac na zakup "skorupy".
Osobiscie jezdzilem w kaskach nazwijmy to z " górnej Półki" wiec jesli taka kategoria Cie interesuje to jestem w stanie cos doradzic ( przez okres 6 lat przez głowe przeszło mi 10 kasków).
Polecam SHOEI za micro wage i wygode wewnatrz, ARAI za niezłe graffiti , oraz SUOMY za grafiti , bardzo wygodne wnetrze jakosc szyby i wage. Ceny modeli ktore polecam zaczynaja sie od 2 500 pln. Ale tak jak mowiłem : na głowie.....
powodzenia w wyborze.

p.s z kategorii compackt price polecam HJC ! wugoda , jakosc ,grafika i mini waga .Polecam.
Rafał

Teraz chce na kas przeznaczyć do 700. Potrzebny jest do zalegalizowania małżeństwa z motorem. Potem chce kupić kas docelowy do 1100. Już mnie uświadomiono, że za dobry kask cross-owy muszę beknąć min. 1400.

konto usunięte

Temat: Jaki kask ?

Tomasz P.:
Czołgiem.

Chciałem włożyć kij w mrowisko ;] Chodzi mi o Wasze doświadczenia w doborze kasków.

Chcę kupić sobie kask szczękowy. Najlepiej taki w którym można zdemontować szczękę (do jazdy w mieście), a na trasę założyć ja.

Wymagania dla kasku:

- solidny
- po założeniu ma stanowić "jedność" z moją głową ;]
- możliwość zamontowania zestawu do bluetooth

Czy ktoś ma doświadczenia z Caberg Justissimo ?


http://www.nolan.com.pl/index.php?language=PL&nr=26

Jestem BARDZO ZADOWOLONY !
Rafał Zadara

Rafał Zadara Product Marketing
Manager, LG
Electronics sp. z
o.o.

Temat: Jaki kask ?

Troche naszych testow redakcyjnych kaskow roznych znajdziesz na http://MotocyklMania.com albo http://Skutery.net (te same testy). Pewnie najwiecej dowiesz sie o Airohu bo z Uhma-Bike najlepiej nam sie wspolpracuje wiec najwiecej ich testow wrzucamy.
Polecam chyba aktualnie najbardziej Airoha SV55

konto usunięte

Temat: Jaki kask ?

Tomasz P.:
A czy ktoś jeździł w Nolan N41? Wczoraj poprzerzucałem ich trochę i ten leżał mi najlepiej (tylko wielki jak diabli i nie jest przystosowany do "bezbolesnego zakładania okularów”)?

A i jeszcze jedno czy wiecie czy wyściółki w tych kaskach dopasowują się do głowy (tak jak buty narciarskie - wkładki pod wpływem ciepła układają się do kształtu głowy)

Zdecydowanie N41 a nie N42. Miałem pierwszy, teraz mam drugi i jest zdecydowanie mniej wygodny i dużo głośniejszy. Wybrałem N42, bo chciałem ciemną szybkę i to był błąd. Obecnie rozważam Airoha...
W tej cenie chyba najlepszy jest N41, jeśli Ci nie przeszkadza ten daszek. Ja go nie lubiłem, a bez niego kask nie fajnie wygląda.

Kaski te dopasowują się, ale nie pod wpływem ciepła (masz na myśli HotForm np.).
Magda Staniszewska

Magda Staniszewska Account Manager,
Principle

Temat: Jaki kask ?

a co sądzicie o Marushin? To mój pierwszy kask, więc nie mam skali porównawczej. Jestem zadowolona, bo jest lekki i ma ciekawy design, ale odnoszę wrażenie że jest nieco nieszczelny.
Monika Łukaszek (Łysakowska)

Monika Łukaszek
(Łysakowska)
Client Consultant -
Business Development

Temat: Jaki kask ?

Magda, Tobie szczególnie, ale nie, tylko polecam kaski firmy LIVWAT, kask cenowo jest bardzo atrakcyjny, można go kupić poniżej 300 PLN, ale w żaden sposób nie ustępuje jakości dobrym kaskom: wygodny, nie paruje, idealnie wyciszony... po prostu bajka :) wyprubowałam już kilka, m.in. SHOEI i z żadnego nie byłam tak zadowolona. Właśnie kupuję drugi taki sam, bo... mój narzeczony zgubił pierwszy :) Polecam go zwłaszcza paniom, bo rozmiarówka jest dosyć mała, jak dla mnie M-ka jest idealnie dopasowana, podczas gdy w innych markach często i S-ka lata mi na głowie :)
Monika Łukaszek (Łysakowska)

Monika Łukaszek
(Łysakowska)
Client Consultant -
Business Development

Temat: Jaki kask ?

P.S. Osobiście wolę kaski integralne :)

konto usunięte

Temat: Jaki kask ?

nolan, shoei - to jak chesz wydac wiecej ale warto na pewno

avg, uvex jak mniej

uwazaj na brandowane kaski: przyklad agv kosztuje 250-400 pln otwarty
w salonie HD mozesz tez kupic taki, z innym lakierem i obrandowany
cena? 1200 - 2000 PLN
Jaroslav T.

Jaroslav T. Coach, Mentor,
Doradca,

Temat: Jaki kask ?

Ja używam od trzech lat Caberga ze zdejmowaną szczęką. Można z niego zrobić Jet-a. Kosztował mnie jakieś 500zł?? Już nie pamiętam. Jestem z niego bardzo zadowolony. Mógł by być co prawda troszkę cichszy, ale tego typu kaski tak mają.
Zbigniew Dolecki

Zbigniew Dolecki Referent ds.
Eksportu, Aesculap
Chifa Sp. z o. o.

Temat: Jaki kask ?

Mi udalo sie w ub roku znalezc UVEX'a V1 w moim rozmiarze.
Kiedy sie juz ulozyly poduszki - bajer :)
Bylo cicho i spokojnie, z parowaniem jak dotad zero problemow.
Pozniej moj bro troche posmigal maszyna w moim kasku i porozpychal poduszki - od razu zrobilo sie glosniej :]
Jesli znajde drugi taki sam - z cala pewnoscia wezme :)

Następna dyskusja:

Jaki kask kupic?




Wyślij zaproszenie do