Paweł Zarzycki

Paweł Zarzycki Regional Purchasing
Manager EMEA CE &
EMEA South, SAP

Temat: Pierwszy motocykl - proszę o poradę.

Witam,

Rozważam BMW F 650 GS lub Suzuki V-Strom 650A.

Będę wdzięczny za opinie/rekomendacje b. doświadczonych forumowiczów.

Pozdrawiam i z góry dziękuję.
Dariusz M.

Dariusz M. Kadra zarządzająca

Temat: Pierwszy motocykl - proszę o poradę.

Cześć Paweł ;)
Na forum mieliśmy już kilka dyskusji na ten temat, spróbuj tam poszukać, dyskusje były znacznie szersze i głębsze niż alternatywa pomiędzy dwoma modelami jakie podałeś ;)
Ja tam generalnie zawsze doradzam sporty :)
No i jeśli mogę coś doradzić - to warto chyba poznać opinie doświadczonych MOTONITÓW a nie forumowiczów ;)
Paweł Zarzycki

Paweł Zarzycki Regional Purchasing
Manager EMEA CE &
EMEA South, SAP

Temat: Pierwszy motocykl - proszę o poradę.

Dariusz M.:
Cześć Paweł ;)
Na forum mieliśmy już kilka dyskusji na ten temat, spróbuj tam poszukać, dyskusje były znacznie szersze i głębsze niż alternatywa pomiędzy dwoma modelami jakie podałeś ;)
Ja tam generalnie zawsze doradzam sporty :)
No i jeśli mogę coś doradzić - to warto chyba poznać opinie doświadczonych MOTONITÓW a nie forumowiczów ;)

Cześć Darek/Witam wszystkich Motonitów!

Ja już właściwie ograniczyłem ew. wybór do tych dwóch modeli. Słyszałem, że trakcyjnie to są b. zbliżone motocykle. Chodzi mi o solidną i sprawdzoną konstrukcję, która pozwoli cieszyć się jazdą szosową i w lekkim terenie. Zakup chcę zrealizować w tym miesiącu.

Będę bardzo wdzięczny za pomoc i poradę doświadczonych MOTONITÓW oczywiście ;-)

Pozdrawiam.
Paweł.

konto usunięte

Temat: Pierwszy motocykl - proszę o poradę.

Hej! Polecam BWM F650GS - żaden nie prowadzi się tak dobrze. Zresztą fachowcy polecają właśnie tę maszynę, zwłaszcza poczatkującym.

Popatrz tutaj:http://www.goldenline.pl/forum/motocykle/111069/s/3
(na dole strony) ;)

Pozdrawiam!
Karol Wachowski

Karol Wachowski koordynator
sprzedaży na polskę,
ZIBI SP. Z O.O.

Temat: Pierwszy motocykl - proszę o poradę.

Witaj,
ja sam jeżdżę BMW ale wiekszym, ale mająć do wyboru te dwie maszyny, wybrałbym suzuki bo,
-jest duzo tańsze!!!
-podobne zawieszenie jak w tym modelu BMW ( porządne zawiesznia w BMW są dopiero w modelach powyżej 1000 cm)
-silnik sprawdzony i dwucylindrowy, zaś w BMW masz silnik rotaksa i z tego co pamiętam to singel.

pozdrawiam
Paweł Zarzycki

Paweł Zarzycki Regional Purchasing
Manager EMEA CE &
EMEA South, SAP

Temat: Pierwszy motocykl - proszę o poradę.

Karol,

Dzięki za Twoją opinię. Odnośnie ch. silnika w V-stromie to słyszałem, że trochę przypomina ch. silnika diesla w samochodzie, tzn. uzyskuje dość wysoki moment obr. w niskim zakresie obrotów.
Nie trzeba wkręcać na wysokie obroty.... dla mnie zaleta.
Nie wiem jak to jest z BMW....

Pozdrawiam,
P.

Karol Wachowski:
Witaj,
ja sam jeżdżę BMW ale wiekszym, ale mająć do wyboru te dwie maszyny, wybrałbym suzuki bo,
-jest duzo tańsze!!!
-podobne zawieszenie jak w tym modelu BMW ( porządne zawiesznia w BMW są dopiero w modelach powyżej 1000 cm)
-silnik sprawdzony i dwucylindrowy, zaś w BMW masz silnik rotaksa i z tego co pamiętam to singel.

pozdrawiam

konto usunięte

Temat: Pierwszy motocykl - proszę o poradę.

Paweł Zarzycki:
Karol,

Dzięki za Twoją opinię. Odnośnie ch. silnika w V-stromie to słyszałem, że trochę przypomina ch. silnika diesla w samochodzie, tzn. uzyskuje dość wysoki moment obr. w niskim zakresie obrotów.
Nie trzeba wkręcać na wysokie obroty.... dla mnie zaleta.

V-strom to taka turystyczna wersja SV650. Typowa "V-ka", ciągnie już od dołu. Jeśli odpowiada Ci hamowanie silnikiem i natychmiastowa reakcja na manetkę gazu to jak najbardziej. Z tym, że ta charakterystyka potrafi zaskoczyć, jeśli to ma być Twoje 1-sze moto to radzę uważać na redukcje i gwałtowne odkręcanie. Ja tam w V-ce jestem zakochany ;)

Pozdr,
p.
Paweł Zarzycki

Paweł Zarzycki Regional Purchasing
Manager EMEA CE &
EMEA South, SAP

Temat: Pierwszy motocykl - proszę o poradę.

Dziękuję wszystkim za cenne uwagi.
Jadę do Suzuki negocjować granty... ;-)
Tomasz Mazanek

Tomasz Mazanek Sales Manager
Central and North
East Europe

Temat: Pierwszy motocykl - proszę o poradę.

Witaj Paweł,
ja będę przekonywał Cię jednak do BMW F 650 GS.
Powody:
- silnik ma pojemność 800 cm3 choć jest zdławiony do 71 KM i dzięki temu jest idealny dla początkujących (jak ja)
- ma lepsze wyposażenie (komputer pokładowy, grzane manetki, ABS według wielu lepszy niż w japończykach, diodowe lampy i kierunkowskazy itd.)
- układ jezdny w BMW jest klasą dla siebie a w jednym z ostatnich Motorów nowy GS 650 wygrał z V-Stromem, Transalpem i jeszcze z czymś.
- cena. To że BMW jest droższe to jeden kit. Wersję o której piszę kupisz np. w Liberty na Jagiellońskiej za 31 tyś PLN. Gdy ja bylem w salonie Suzuki i poprosiłem o wycenę modelu z takim samym wyposażeniem to V-Strom był droższy i bez komputera pokładowego, który naprawdę się przydaje.
Jeśli potrzebujesz więcej informacji, służę pomocą.
Pozdrawiam.Tomasz Mazanek edytował(a) ten post dnia 04.11.08 o godzinie 15:49

konto usunięte

Temat: Pierwszy motocykl - proszę o poradę.

Karol Wachowski:
( porządne zawiesznia w
BMW są dopiero w modelach powyżej 1000 cm)

????!!!!!

Karol ciekawi mnie bardzo jak skonstruowałeś takie przekonanie ;o)

konto usunięte

Temat: Pierwszy motocykl - proszę o poradę.

Ja jeżdżę małym V-Stromem, jak chcesz się przyjrzeć albo ewentualnie zrobić jakąś rundkę - zapraszam na priv :)

konto usunięte

Temat: Pierwszy motocykl - proszę o poradę.

ja wybieram Fazera F6 :)
Gabriela Peda

Gabriela Peda Z Loży Szyderców
łatwiej złapać Pana
Boga za nogi

Temat: Pierwszy motocykl - proszę o poradę.

Paweł Zarzycki:
Dziękuję wszystkim za cenne uwagi.
Jadę do Suzuki negocjować granty... ;-)

Byłeś już w Suzuki? Jeśli nie to zapraszam do Sękocina do Free&Fun - może się spotkamy :) Na pewno będziesz miał spore zniżki na ciuchy po kupnie motocykla.
Paweł Rolewski

Paweł Rolewski Właściciel/Dyrektor
Zarządzający w
SAFETY FOR
OPERATION; ...

Temat: Pierwszy motocykl - proszę o poradę.

Pawel,

Sugeruje V-stroma. Ja nim jezdze od dwoch lat i jestem zachwycony. Drobna sugestia: jezeli myslisz o tego typu motocyklach wez pod uwage, ze sa dosc wysokie, wiec dla jezdzca nizszego wzrostu nie jest to najszczesliwszy wybor

konto usunięte

Temat: Pierwszy motocykl - proszę o poradę.

Gabriela Peda:
Paweł Zarzycki:
Dziękuję wszystkim za cenne uwagi.
Jadę do Suzuki negocjować granty... ;-)

Byłeś już w Suzuki? Jeśli nie to zapraszam do Sękocina do Free&Fun - może się spotkamy :) Na pewno będziesz miał spore zniżki na ciuchy po kupnie motocykla.

A jak już się ma moto, to na kawę można do Was podjechać? :)
Gabriela Peda

Gabriela Peda Z Loży Szyderców
łatwiej złapać Pana
Boga za nogi

Temat: Pierwszy motocykl - proszę o poradę.

Piotr Łukasiewicz:
A jak już się ma moto, to na kawę można do Was podjechać? :)

Chodzi Ci o jazdę testową na Kawie?
Żartowałam ;D
Ale jakby co, to nie ma problemu.
Z kawą też nie ma problemu :)
Paweł D.

Paweł D. ஜ۩۞۩ஜ

Temat: Pierwszy motocykl - proszę o poradę.

Paweł Zarzycki:
Witam,

Rozważam BMW F 650 GS lub Suzuki V-Strom 650A.
Jeździłem na BMW F650GS, na nim w tym roku sezon otwierałem i powiem Ci, że baaaardzo przyjemny motocykl. Zakochałem się zwłaszcza w zawieszeniu. Silnik... jechałem z właścicielką jako plecaczkiem więc sam rozumiesz... nie poszalałem, ale mułowaty to on zdecydowanie nie jest. No i ten dźwięk silnika... miodzio :)

Gdy innym razem sprawdzaliśmy się troszkę (ja na bandicie600s), to bmw nie specjalnie zostawało... myślę, że gdyby obaj kierowcy mieli takie same umiejętności, to start ze światałe byłby mocno wyrównany.

Generalnie - jakby mnie było stać, to ani chwili bym sie nie zastanawiał pomiedzy tymi markami. BMW to jednak niewiarygodne zawieszenie i komfort jazdy.
Arkadiusz Suś

Arkadiusz Suś MBA, Project Manager
at SAP Polska

Temat: Pierwszy motocykl - proszę o poradę.

Hej Paweł!
Najważniejsze, że dojrzałeś do decyzji :-)))
Bier, który Ci się bardziej podoba. Obydwa to dobre motocykle.
BMW jest jest IMHO ładniejsze i bardziej prestiżowe, Suzuki trochę większe - przy Twoich wymiarach to może mieć znaczenie. Koniecznie sobie posiedź na każdym z nich.
Mój typ to Suzuki, ze względu na silnik (V2) i rozmiar. Mnie akurat charakterystyka tego silnika BMW nie odpowiada.

Pozdro!
Marcin P.

Marcin P. VP/Board Member

Temat: Pierwszy motocykl - proszę o poradę.

Objechalem 3 bmw w zyciu r1150gs, k1200s i r1200gs adventure, moja zona f650cs i f800st. Subiektywnie powtorze to co pisalem kiedys, ze te motocykle po dluzszej przygodzie ( mam a mysli pare tys km) nie znajduja u wlascicieli bmw substytutu na rynku - przynajmniej nie znam nikogo a w srodowisku BMW a troche ludzi znam, zeby po 650gs przesiedli sie np na suzuki :-) raczej pozniej duzy GS jest naturalnym krokiem. Moge polecic http://motocyklebmw.pl zawsze maja jakis ciekawy wybor a jak nie maja to cos ciekawego sprowadza.

Następna dyskusja:

Pierwszy Motocykl / Pytania...




Wyślij zaproszenie do