Jakub J.

Jakub J. Graphic Designer

Temat: RELACJE / PROPOZYCJE WYPRAW

Wg moich długodystansowych przejazdów ważnijesze jest nie założenie ilości pokonanych kilometrów ale czas spędzony na motocyklu Czyli zgięcie kolan, ramon, usztywnienie karku i koncentracja.
Ja jeszcze nie wiem jak finalnie będą wyglądały nasze [Kasi i Juniora] wakacje więc nie jestem w stanie zdeklarować swojej obecności w 100%.
Jeżeli mogę podpowiedzieć tylko jedną rzecze - lepiej jechać mniejszą ale zdyscyplinowaną grupą i z "wyraźnym" prowadzącym. Wbrew pozorom długie postoje na stacjach nie dają oczekiwanych rezultatów i organizm nie potrafi odpoczywać.

A tak na marginesie - Vivi z jakimi prędkościami myślisz, że mógłbyś jechać? Zakładając, że jedziesz min. 1 godz. ciągle?? Jedziesz swoją "Pszczółką"? Bo ona nie ma zbyt dobrej ochrony przed wiatrem.

Kiedy jechaliśmy do Kolonii, to po wyjeździe ze stacji obieraliśmy lewy pas i staraliśmy się trzymać 200 km/h. I tak po 11 godz. znaleźliśmy się 1200 km od domu.

Smoku

konto usunięte

Temat: RELACJE / PROPOZYCJE WYPRAW

Słuchajcie a może taki pomysł:

http://www.google.pl/maps?f=d&source=s_d&saddr=Aleje+J...
Daniel Barczewski

Daniel Barczewski artysta-animator 3d,
postprodukcja
filmowa

Temat: RELACJE / PROPOZYCJE WYPRAW

Mateusz Aleksander Górecki:
Słuchajcie a może taki pomysł:

No prawie jak hiszpania;)
Jakub J.

Jakub J. Graphic Designer

Temat: RELACJE / PROPOZYCJE WYPRAW

Mati, a skąd pomysł Bułgarii?

Smoku

konto usunięte

Temat: RELACJE / PROPOZYCJE WYPRAW

a stąd że trasa wschodnia czyli ciekawiej, ceny znacznie lepsze niż w hiszpanii, też ciepło i przyjemnie a do przejechania 1500 w jedną stronę a nie 3000.
Mówiąc wprost na trasę 3000km w jedną stronę szanse mojego wyjazdu są minimalne - 2 tygodnie urlopu to musiałoby być minimum.
Adam Sobuń

Adam Sobuń Administrator IT

Temat: RELACJE / PROPOZYCJE WYPRAW

szczerze to Aśka mi marudzi na ten wyjazd ok 2tyg. 1500 km bardziej by mi lezało. Można by się w tydzień uwinąć :)

konto usunięte

Temat: RELACJE / PROPOZYCJE WYPRAW

Mati ale na ten wyjazd to chyba hard enduro :o)

konto usunięte

Temat: RELACJE / PROPOZYCJE WYPRAW

hej.

Razem z ekipa z calej Polski nazwalismy sie Adventure Sport Riders Team (8 osob na litrowych plastikach).
Rok temu objechalismy 9 krajów:
austria (alpy, Glossglocner), wlochy (wloskie dolomity, ferrari, ducati, 4 dni plazowania w rimini), potem prom do chorwacji (split, makarska, dubrovnik, zadar, plitvice), czesc ekipy po 2 tyg wrocila do domu przez slowenie, czesc pojechala przez bosnie do serbii (tam mam znajomego) i pozniej przez wegry i slowenie do domu..

w tym roku planujemy niemcy, francje, lazurowe, saint troper, monako, hiszpanie, pireneje ( 4 dni na ibizie), pozniej maroko (4-5 dni) i powrot przez nurbung (tok 176 zakretów) do domu...

Traske podalem jako fajna alternatywe na grzanie 4liter na plazy.

Wszystko opisane jest na http://forum.motocyklistow.pl w dziale podróże
Jaromir W.

Jaromir W. CIO, SAPowiec, PM
[EWO]

Temat: RELACJE / PROPOZYCJE WYPRAW

Maciej Gąsior:
hej.

Razem z ekipa z calej Polski nazwalismy sie Adventure Sport Riders Team (8 osob na litrowych plastikach).
Rok temu objechalismy 9 krajów:
austria (alpy, Glossglocner), wlochy (wloskie dolomity, ferrari, ducati, 4 dni plazowania w rimini), potem prom do chorwacji (split, makarska, dubrovnik, zadar, plitvice)

Noo.. mówiłem że Włochy+Alpy to dobry pomysł... :)

ale Wasz pomysł na objazdówkę tegoroczną też jest całkiem spoko... tylko chyba z 3 tygodnie czasu potrzeba na taki wyjazd?

konto usunięte

Temat: RELACJE / PROPOZYCJE WYPRAW

heh :) pozdrawiam kolege z Hortexu,.. kilka lat temu pracowalem jako PH.

Co do ALp to koniecznie Glossglocnker Strasse i Malta Strasse a potem przelocik przez cale Alpy nad jezioro Garda (chyba najlepsza trasa jaka w zyciu jechalem, cieplo i swietne widoczki)..
rok temu jakies 6,000km w 2 tygodnie, z czego w sumie 6 dni lezakowania we Włoszech i w Chorwacji.
Nie licze oczywiscie wieczornych wypadów na plazę...

W tym roku planujemy w sumie 4 dni w maroku polezec, 1-2 dni w monako i saint tropez oraz 4-5 dni na ibizie..

planowana trasa 8,0000 km od 11.06 do 28.06, z czego przeloty np tam i stamtad autostradami 1200 km dziennie..

tempo dosc szybkie... zreszta rok temu jak jechalismy w alpach to niezapomniany widok jak wyprzedzasz obladowany kuframi miejscowego wlocha na R1 po zewnetrzej :)
Jaromir W.

Jaromir W. CIO, SAPowiec, PM
[EWO]

Temat: RELACJE / PROPOZYCJE WYPRAW

Maciej Gąsior:
heh :) pozdrawiam kolege z Hortexu,.. kilka lat temu pracowalem jako PH.

widziałem, widziałem :))) również pozdrawiam! :)
Maciej Gąsior:
Co do ALp to koniecznie Glossglocnker Strasse i Malta Strasse a potem przelocik przez cale Alpy nad jezioro Garda (chyba najlepsza trasa jaka w zyciu jechalem, cieplo i swietne widoczki)..
rok temu jakies 6,000km w 2 tygodnie, z czego w sumie 6 dni lezakowania we Włoszech i w Chorwacji.
Nie licze oczywiscie wieczornych wypadów na plazę...

nasz pomysł jest troszkę podobny - ale w drugą mańkę:
szybki przelot przez Czechy, Austrię do Rimini - trochę leżakowania (w oryginale miało być WDW, ale chyba w tym roku nie będzie), później zwiedzanie Ducati, Ferrari, Lamborghini, przelot na drugą stronę buta, dalej Garda i kółeczko wokół a potem Grossglockner i powrót...
W tym roku planujemy w sumie 4 dni w maroku polezec, 1-2 dni w monako i saint tropez oraz 4-5 dni na ibizie..

planowana trasa 8,0000 km od 11.06 do 28.06, z czego przeloty np tam i stamtad autostradami 1200 km dziennie..

tempo dosc szybkie... zreszta rok temu jak jechalismy w alpach to niezapomniany widok jak wyprzedzasz obladowany kuframi miejscowego wlocha na R1 po zewnetrzej :)

konto usunięte

Temat: RELACJE / PROPOZYCJE WYPRAW

Jaromir W.:

nasz pomysł jest troszkę podobny - ale w drugą mańkę:
szybki przelot przez Czechy, Austrię do Rimini - trochę leżakowania (w oryginale miało być WDW, ale chyba w tym roku nie będzie), później zwiedzanie Ducati, Ferrari, Lamborghini, przelot na drugą stronę buta, dalej Garda i kółeczko wokół a potem Grossglockner i powrót...


Pamiętajcie, aby wcześniej zarezerowac miejsca w Ducati - wstęp za free ale trzeba mieć rezerwację. Ferrari wjazd płatny. Niedaleko jest tor Monza, który warto również zwiedzić.

Z objechaniem Gardy podobno szału nie ma, ale jak już się poleci w alpy to cały dzień niekończących się winkli oraz banana na buzi..
Proponuję to zrobić w 1 dzień, a w inny dzien Maltę i Gloss.
Pod samym Glossglocnker hostel prowadzi Polak od kilkunastu lat mieszkający w Austrii (na forum motocyklistów ma nick siejest) warto się przespać u niego.

Jakby coś to służę radą.
>
Jaromir W.

Jaromir W. CIO, SAPowiec, PM
[EWO]

Temat: RELACJE / PROPOZYCJE WYPRAW

Maciej Gąsior:
Pamiętajcie, aby wcześniej zarezerowac miejsca w Ducati - wstęp za free ale trzeba mieć rezerwację.

Tutaj będziemy specjalnie traktowani... ;)
Maciej Gąsior:
Ferrari wjazd płatny. Niedaleko jest tor Monza, który warto również zwiedzić.

W Lambo jest tak samo... damy radę... :)
Pod samym Glossglocnker hostel prowadzi Polak od kilkunastu lat mieszkający w Austrii (na forum motocyklistów ma nick siejest) warto się przespać u niego.

Jakby coś to służę radą.

Dobrze wiedzieć.. Wielkie dzięki... :)
z tego co przeczytałem na FM, to Grossglockner jest sens planować na lipiec/sierpień...Jaromir W. edytował(a) ten post dnia 19.01.09 o godzinie 16:31

konto usunięte

Temat: RELACJE / PROPOZYCJE WYPRAW

Chętnie opublikuję na http://www.motocyklistki.pl wspomnienia z wypraw motocyklowych, napisane przez motocyklistki :)

Relacje i fotki można przesyłać na: redakcja@motocyklistki.pl

Zapraszam do współpracy :)

konto usunięte

Temat: RELACJE / PROPOZYCJE WYPRAW

w sumie moze ameryki nie odkrylem, ale ktos zebral do kupy:

http://www.bestbikingroads.com/motorcycletouringineuro...

konto usunięte

Temat: RELACJE / PROPOZYCJE WYPRAW

Kalendarz Red Bull X-Fighters 2009:

* 27 marca – Meksyk (Meksyk)
* 30 maja – Calgary (Kanada)
* 27 czerwca – Forth Worth w Teksasie (USA)
* 16-17 lipca – Madryt (Hiszpania)
* 22 sierpnia – Londyn (Wielka Brytania)

Wygląda na to, że wyjazd na X-fighters do Madrytu będzie typowo wakacyjnym wyjazdem.
Dariusz M.

Dariusz M. Kadra zarządzająca

Temat: RELACJE / PROPOZYCJE WYPRAW

Sorry za lamerskie pytanie - ale 16-17 lipca to czwartek-piątek - to się nie odbywa w weekendy?
Wojciech S.

Wojciech S. Operator obrazu

Temat: RELACJE / PROPOZYCJE WYPRAW

Daniel Pętkowski:
Kalendarz Red Bull X-Fighters 2009:

* 27 marca – Meksyk (Meksyk)
* 30 maja – Calgary (Kanada)
* 27 czerwca – Forth Worth w Teksasie (USA)
* 16-17 lipca – Madryt (Hiszpania)
* 22 sierpnia – Londyn (Wielka Brytania)

Wygląda na to, że wyjazd na X-fighters do Madrytu będzie typowo wakacyjnym wyjazdem.

To może skoro chcieliśmy w maju jechać do do Kanady skoczymy... To chyba gdzieś po drodze...
Michał Mieczkowski

Michał Mieczkowski Nie każdemu warto
sprzedać ale każdemu
warto doradzić -
6...

Temat: RELACJE / PROPOZYCJE WYPRAW

Ja jestem za ale tylko i wyłącznie jak polecimy przez Meksyk.
Wojciech S.:
Daniel Pętkowski:
Kalendarz Red Bull X-Fighters 2009:

* 27 marca – Meksyk (Meksyk)
* 30 maja – Calgary (Kanada)
* 27 czerwca – Forth Worth w Teksasie (USA)
* 16-17 lipca – Madryt (Hiszpania)
* 22 sierpnia – Londyn (Wielka Brytania)

Wygląda na to, że wyjazd na X-fighters do Madrytu będzie typowo wakacyjnym wyjazdem.

To może skoro chcieliśmy w maju jechać do do Kanady skoczymy... To chyba gdzieś po drodze...
Jaromir W.

Jaromir W. CIO, SAPowiec, PM
[EWO]

Temat: RELACJE / PROPOZYCJE WYPRAW

Wymodziłem taką propozycję - w sumie 8 dni, ale można wpleść w ten program jakieś dni na lenistwo... ;)

dzien 1 Warszawa/Poznań - Drobollach (obok Villach)
dzien 2 Drobollach - Rimini
dzien 3 Rimini - Bolonia (Ducati Factory walk)
dzien 4 Bolonia - Modena (Ferrari Museum, Lamborghini)
dzien 4 Modena - Florencja
dzien 5 Florencja - Lago di Garda
dzien 6 Lago di Garda - Zell am See
dzien 7 Grossglocknerstrasse inne trasy widowkowe
dzien 8 Zell am See - Warszawa/Poznań

w sumie ok 4100km, odcinki z Warszawy/Poznania po 1100km czyli dość ostro...

cała trasa w pliku PDF:
http://rapidshare.com/files/192194434/Italia_2009.pdf....

lub google docs: http://spreadsheets.google.com/pub?key=pkoylIRDVc_mbc9...

pozostaje uzgodnić termin (ja bym proponował lipiec, żeby w Alpach było już ciepło) i można robić rezerwacje... ;)Jaromir W. edytował(a) ten post dnia 31.01.09 o godzinie 22:24



Wyślij zaproszenie do