Maciej Pawlik

Maciej Pawlik Grupa SET sp. z o.o.
- Wiceprezes Zarządu
/ Dyrektor Oper...

Temat: POTRZEBNA POMOC - SAMOCHÓD ZEPCHNĄŁ Z DROGI MOTOCYKLISTĘ!!!

Witajcie i może ktoś będzie mógł pomóc.

W dniu dzisiejszym (26.04.2008) około godziny 16.40 kilka kilometrów przed Koziegłowami woj.Śląskie na drodze krajowej numer 1 czarny Mercedes E lub S klasy (rok prod po 2004) jadący z Katowic w kierunku Częstochowy zepchnął z drogi naszego kolegę, motocyklistę z Częstochowy na SUZUKI Marauderze i zbiegł z miejsca zdarzenia (odjechał w kierunku Warszawy). Dokładnie wjechał na prawy pas przed niego i wcisnął hamulec do dechy. Kolega położył się na boku bo szkoda mu było niszczyć Mercedesa waląc mu centralnie w tył...

Kolega jest cały i zdrowy. Ciuchy i moto do remontu.

Może ktoś z Was gdzieś usłyszy o kretynie który się będzie przechwalał takim dokonaniem?

Dziękuję za pomoc
Jakub J.

Jakub J. Graphic Designer

Temat: POTRZEBNA POMOC - SAMOCHÓD ZEPCHNĄŁ Z DROGI MOTOCYKLISTĘ!!!

Cisną mi się słowa których nie napiszę bo to publiczne forum ... ale jak bym był światkiem takiego zdarzenia niezależnie czy puszką, czy na moto, to kierowca mercedesa musiałby na miejscy błagać motocyklistę o wybaczenie ... a kazdą kroplę rozlengo płynu zlizywać z asfaltu.
Ku*****a ... że czują wściekłość do plastkiów to jestem w stanie jeszcze zrozumieć ... ale do crussera????

JJ
Liza B.

Liza B. animator, grafik,
fotograf, studentka
PJATK

Temat: POTRZEBNA POMOC - SAMOCHÓD ZEPCHNĄŁ Z DROGI MOTOCYKLISTĘ!!!

heh... Dobrze, że motocykliście nic się nie stało. Ciuchy czy motocykl p********- to można kupić. Zdrowia natomiast nie sposób. Ja swojego sprawcy wypadku również nie odnalazłam do dzisiaj, chociaż chciałabym z nim kiedyś "porozmawiać". Miejmy tylko nadzieję, że kiedyś "odrobią" swoje. Ja im życzę jak najgorzej.

pozdr. LizaLiza Billewicz edytował(a) ten post dnia 05.02.10 o godzinie 03:25
Maciej Pawlik

Maciej Pawlik Grupa SET sp. z o.o.
- Wiceprezes Zarządu
/ Dyrektor Oper...

Temat: POTRZEBNA POMOC - SAMOCHÓD ZEPCHNĄŁ Z DROGI MOTOCYKLISTĘ!!!

Dla mnie najdziwniesze jest to, że pasażer Mercedesa (kierowca zatrzymał się na jakieś 10 sekund) zaczął wysiadać po zdarzeniu (otworzył drzwi i postawił nogę na asfalcie) i nagle kierowcy odbiło, ruszył i tyle ich widzieli..., czyli przynajmniej jeden z nich był człowiekiem.

Naprawdę, nie wiem. Czy to zazdrość, głupota, nienawiść... co musi kierować człowiekiem, aby drugiemu, obcemu krzywdę robić...
Karolina Z.

Karolina Z. Project Manager -
zarządzanie
projektami

Temat: POTRZEBNA POMOC - SAMOCHÓD ZEPCHNĄŁ Z DROGI MOTOCYKLISTĘ!!!

Jejku nie chce mis ie wierzyc ze ludzie potrafia byc az tak glupi...a jednak. Tak jak Liza napisala wazne ze motocykliscie nic nie jest. Ale i tak zal ze cos takiego mialo miejsce...mnie tez sie cisnie prae slow na usta a dlonie to juz w piesci sie zaciskaja.... tepic takich prostakow.

Liza jesli to nie tajemnica jak bylo z Toba, w ciebie tez taki kretyn wiechal i zbiegl z miejsca wypadku???
Liza B.

Liza B. animator, grafik,
fotograf, studentka
PJATK

Temat: POTRZEBNA POMOC - SAMOCHÓD ZEPCHNĄŁ Z DROGI MOTOCYKLISTĘ!!!

Maciek - może on wysiadł, żeby zobaczyć z ciekawości, co się stało z motocyklistą, jak wyszedł ich eksperyment ;}

Karolina - mi zajechał drogę BMW. Stał w korku i zawrócił na mój pas. Nie doszło do bezpośredniego zderzenia, ponieważ musiałam hamować awaryjnie na deszczu i zablokowało mi się przednie koło. Ale o kulach chodziłam 6 miesięcy (niefartowny upadek).
Maciej Pawlik

Maciej Pawlik Grupa SET sp. z o.o.
- Wiceprezes Zarządu
/ Dyrektor Oper...

Temat: POTRZEBNA POMOC - SAMOCHÓD ZEPCHNĄŁ Z DROGI MOTOCYKLISTĘ!!!

Liza xxx:
Maciek - może on wysiadł, żeby zobaczyć z ciekawości, co się stało z motocyklistą, jak wyszedł ich eksperyment ;}
... Myślę że pasażer spanikował i dotarło do niego, że kierowca przesadził, że w najgorszym przypadku mogli zabić człowieka. Uciekli bo zobaczyli, że się rusza, czyli żyje, czyli sobie poradzi...

Fajnie by było ich jakoś znaleźć, bo moim zdaniem tylko paragrafy i nagłośnienie tematu może pokazać takim kierowcom, że nie mogą traktować motocyklistów jak przeciwników na drodze.
Karolina Z.

Karolina Z. Project Manager -
zarządzanie
projektami

Temat: POTRZEBNA POMOC - SAMOCHÓD ZEPCHNĄŁ Z DROGI MOTOCYKLISTĘ!!!

Ale o kulach chodziłam 6 miesięcy (niefartowny
upadek).

przykro mi ze musialas tyle wycierpiec...a wiem co to o kulach lazic 6 miesiecy...tez przez to przeszlam...dobrze ze jest teraz ok i moge normalnie sie poruszac.

A takim kretynom to powinno sie prawko zabracKarolina Z. edytował(a) ten post dnia 27.04.08 o godzinie 13:02

konto usunięte

Temat: POTRZEBNA POMOC - SAMOCHÓD ZEPCHNĄŁ Z DROGI MOTOCYKLISTĘ!!!

zabawię się w adwokata diabła, ale przeważnie (podkreślam, że przeważnie, nie wiemy nic więcej o tej sytuacji poza jej skutkami) kierowcy nie reaguja w ten sposób niesprowokowani.

trzeba przyznać, że nasza jazda, nawet obiektywnie oceniając, może wkurzać. zajeżdżamy drogę, wciskamy się w wolne miejsa. takie manewry zmuszają kierowców do reakcji. a że czasem reakcja bywa niewspółmierna... taka natura ludzka.
Maciej Pawlik

Maciej Pawlik Grupa SET sp. z o.o.
- Wiceprezes Zarządu
/ Dyrektor Oper...

Temat: POTRZEBNA POMOC - SAMOCHÓD ZEPCHNĄŁ Z DROGI MOTOCYKLISTĘ!!!

Tomasz Wykowski:
zabawię się w adwokata diabła, ale przeważnie (podkreślam, że przeważnie, nie wiemy nic więcej o tej sytuacji poza jej skutkami) kierowcy nie reaguja w ten sposób niesprowokowani.

trzeba przyznać, że nasza jazda, nawet obiektywnie oceniając, może wkurzać. zajeżdżamy drogę, wciskamy się w wolne miejsa. takie manewry zmuszają kierowców do reakcji. a że czasem reakcja bywa niewspółmierna... taka natura ludzka.

Tomek,

Kolega jechał moto lewym pasem i nie ustąpił pierwszeństwa kierowcy samochodu. Po sygnałach świetlnych i dźwiękowych zjechał, a tamten mu podziękował tak jak umiał... Fakt, że musiał zwolnić, moim zdaniem nie tłumaczy jego zachowania - było tak jak pisałeś niewspółmierne.

konto usunięte

Temat: POTRZEBNA POMOC - SAMOCHÓD ZEPCHNĄŁ Z DROGI MOTOCYKLISTĘ!!!

Przepraszam Cię bardzo mój drogi, ale jakoś chopperami się zazwyczaj nie szaleje z prędkością, bo to nie ten styl jazdy...

Z wciskaniem również często nie, bo za szerokie żeby łatwo manewrować.

Ja np słyszałem, że na Katowickiej szleją typy, którzy kradną samochody i powodują wypadki - dokładnie mówiąc słyszałem to od policjanta, jak renault kangura wyciągaliśmy z rowu. Mój kolega został zepchnięty przez "jakieś auto" i tyle. Nudziło się komuś ;/

Może tutaj była podobna sytuacja?

konto usunięte

Temat: POTRZEBNA POMOC - SAMOCHÓD ZEPCHNĄŁ Z DROGI MOTOCYKLISTĘ!!!

Maciek Pawlik:
Kolega jechał moto lewym pasem i nie ustąpił pierwszeństwa kierowcy samochodu. Po sygnałach świetlnych i dźwiękowych zjechał, a tamten mu podziękował tak jak umiał... Fakt, że musiał zwolnić, moim zdaniem nie tłumaczy jego zachowania - było tak jak pisałeś niewspółmierne.

Znając życie kolega Marauderem leciał prędkością przelotową, czyli ledwie w granicach lub tylko ciut powyżej dozwolonej. To się typ mógł bulwersować - ja jak jeżdżę katowicką i po prawej jest gorsza koleina, to nawet nie zjeżdżam - 130km/h mi wystarczy, niech sobie mijają z prawej strony i mam ich w du*** - musiałbym zwolnić do jakichś 70 żeby bezpiecznie przejechać na styrany przez tiry prawy pas, a mi się to wcale nie uśmiecha, o!

Facet z merca przesadził, urwałbym skurwielowi jaja za takie coś... szkoda ze kolega w ostatnim odruchu nie zapamiętał rejestracji, niezłą aferę możnaby wtedy rozkręcić...

konto usunięte

Temat: POTRZEBNA POMOC - SAMOCHÓD ZEPCHNĄŁ Z DROGI MOTOCYKLISTĘ!!!

fakt, że reakcja być może niegroźna w starciu puszki z puszką, i tak koleś zareagował. dlatego pewnie pasażer chciał zareagować. a kierowca się przestraszył i wolał wiać.
Dariusz M.

Dariusz M. Kadra zarządzająca

Temat: POTRZEBNA POMOC - SAMOCHÓD ZEPCHNĄŁ Z DROGI MOTOCYKLISTĘ!!!

Maciek Pawlik:
Kolega jechał moto lewym pasem i nie ustąpił pierwszeństwa kierowcy samochodu.
Hmm... pierwszeństwa można "nie ustąpić" jeśli ktoś inny je ma - z tego co piszesz wynika, że gość z puszki takowego nie miał - jechał z tyłu, za motocyklistą, którego jedyną 'przewiną' jak rozumiem było to że nie korzystał z prawego pasa - co jest wyraźnie wymagane przez KD i czego nikt nie przestrzega. No może prawie nikt... Tak czy siak - wredna sprawa...

konto usunięte

Temat: POTRZEBNA POMOC - SAMOCHÓD ZEPCHNĄŁ Z DROGI MOTOCYKLISTĘ!!!

Liza xxx:
Maciek - może on wysiadł, żeby zobaczyć z ciekawości, co się stało z motocyklistą, jak wyszedł ich eksperyment ;}

Karolina - mi zajechał drogę BMW. Stał w korku i zawrócił na mój pas. Nie doszło do bezpośredniego zderzenia, ponieważ musiałam hamować awaryjnie na deszczu i zablokowało mi się przednie koło. Ale o kulach chodziłam 6 miesięcy (niefartowny upadek).

Ja też jeżdżę na cruiser'ze.
Miałam identyczne zdarzenie, na szczęście - bez upadku.
Burak w BMW, w deszczu chciał zepchnąć mnie na barierkę, bo przeszkadzał mu motocykl na lewym pasie :/
Byłam w takim szoku, że chciałam ch*** pobić! To mogło naprawdę źle się skończyć.
Złapałam go w korku, trochę się zdziwił, że motocykl prowadzi kobieta, ale nie przeszkadzało mu to nasłać mi parę "jobów".
Miałam ochotę urwać mu lusterko... Żałuję, że tego nie zrobiłam. Palant mógł mnie zabić! Do tego jechałam z pasażerem, więc było mi trudniej.
Na przyszłość - na pewno się już nie powstrzymam przed samoobroną.
Agresja budzi agresję, a zwłaszcza tak bezsensowna...

konto usunięte

Temat: POTRZEBNA POMOC - SAMOCHÓD ZEPCHNĄŁ Z DROGI MOTOCYKLISTĘ!!!


Znając życie kolega Marauderem leciał prędkością przelotową, czyli ledwie w granicach lub tylko ciut powyżej dozwolonej. To się typ mógł bulwersować - ja jak jeżdżę katowicką i po prawej jest gorsza koleina, to nawet nie zjeżdżam - 130km/h mi wystarczy, niech sobie mijają z prawej strony i mam ich w du*** - musiałbym zwolnić do jakichś 70 żeby bezpiecznie przejechać na styrany przez tiry prawy pas, a mi się to wcale nie uśmiecha, o!

DOKŁADNIE TAK BYŁO W MOJEJ SYTUACJI!!!
Deszcz, trasa Katowicka, 100 km/h po lewym pasie bo na prawym morze wody w koleinach...
Powiedziałam sobie, że nie zjadę. Trudno. No i to się burakowi w BMW nie spodobało...

konto usunięte

Temat: POTRZEBNA POMOC - SAMOCHÓD ZEPCHNĄŁ Z DROGI MOTOCYKLISTĘ!!!

Magdalena Klamczyńska:
Powiedziałam sobie, że nie zjadę. Trudno. No i to się burakowi
w BMW nie spodobało...

Problem w tym, że żaden taki burak nie pomyśli, że motocyklem przez koleiny przejeżdża się powoli. Nie ma sprawy, zwolnię do 40 na godzine i zjadę - ale wtedy on się wkurzy jeszcze bardziej zamiast już dawno mnie wyprzedzić z prawej strony. I dopiero jak podjedziesz na skrzyżowaniu i opieprzysz, to zaczyna świtać, że to jest inna przyczepność, o niebo gorsza stabilność...

Chyba by się przydała jakaś kampania społeczna w temacie, bo ludzie naprawdę rozumu nie mają...

konto usunięte

Temat: POTRZEBNA POMOC - SAMOCHÓD ZEPCHNĄŁ Z DROGI MOTOCYKLISTĘ!!!

Dobry pomysł...
Mamy edycję "Kierowco, patrz w lusterka" to teraz przydała by się "Kierowco, nie bądź burakiem" albo "Kierowco, pomyśl zanim skrzywdzisz motocyklistę" ;)
Liza B.

Liza B. animator, grafik,
fotograf, studentka
PJATK

Temat: POTRZEBNA POMOC - SAMOCHÓD ZEPCHNĄŁ Z DROGI MOTOCYKLISTĘ!!!

Maciek Pawlik:
Fajnie by było ich jakoś znaleźć, bo moim zdaniem tylko paragrafy i nagłośnienie tematu może pokazać takim kierowcom, że nie mogą traktować motocyklistów jak przeciwników na drodze.

Ja o moim sprawcy wiem tylko tyle z relacji świadka:

BMW seria 7 z lat 1994-2001. Najprawdopodobniej było tam
w środku 2 typów. Prawdopodobnie Beemka miała przyciemniane szyby (ok 50-60% przyciemnienia). Rejestracja GTC, cyfra 0 w numerach i najprawdopodobniej 1. Prawdopodobnie rejestracja miała flagę a nie znak EU (gwiazdki).

konto usunięte

Temat: POTRZEBNA POMOC - SAMOCHÓD ZEPCHNĄŁ Z DROGI MOTOCYKLISTĘ!!!

Liza,
to do tej pory nie udało się ustalić sprawcy? to po jaką cholerę mają ten CEPiK, skoro we wsi Tczew nie mogą odnaleźć czarnego BMW? ręce opadają...



Wyślij zaproszenie do