Piotr Niewiadomski

Piotr Niewiadomski jeżeli coś robić to
najlepiej jak się
potrafi ...

Temat: stroje Retbike ...

Witam,
przymierzam się do zakupienia jakiejś kurtki oraz spodni na turystyka, w sumie nieźle wyglądają stroje firmy Retbike. Czy ktoś ma jakieś doświadczenia (a nie opowieści dziwnej treści :) ??

Pozdrawiam

konto usunięte

Temat: stroje Retbike ...

Mój mąż ma komlet motocyklowy Retbika do jazdy turystycznej (kurtka RetVoyage, spodnie RetTravel-najdroższy zestaw). Latem jeździło mu się bez problemu (bo kurtka ma wywietrzniki) a w deszczu też spisywała się nieźle(niegdzie nie puściło-posiada wpinaną od środka membranę przeciwdeszczową). Nie wiem jak w ulewę(bo na szczęście nie musiał tego testować). Wczoraj wieczorem wrócił z weekendowego wypadu i twierdzi, że ciuchy spisują się znakomicie(tzn. nie przemarzł i nie przewiało go, a pod kurtką miał tylko jeden podkoszulek z długim rękawem). Kurtka ma jeszcze jeden fajny bajer tzn. dopinany kołnierz ocieplający który spisuje się rewelwcyjnie W spodniach niestety uwidoczniła się wada tzn. z przodu w okolicach paska odpruł się kawałek materiału maskującego suwak ale zostało to poprawione. Po naszej interwencji producent zapewnił, że wie o tym problemie i wada ta została już usunięta. Myślę, że stosunek ceny do jakości przemawia za kupnem tego kompletu. Sama przymierzam się do zakupu spodni.

Pozdrawiam
Artur Jabłoński

Artur Jabłoński Główny Specjalista
ds. Nieruchomości

Temat: stroje Retbike ...

Osobiście zakupiłem spodnie Retelite i jestem zadowolony.
Wstawki z rozciągliwego materiału, wypinana podpina znacznie podnoszą komfort jazdy, szczególnie przy obecnych temperaturach. Minus, nie dają ochraniaczy na biodra - mnie jednak pozostały ze starych spodni MODEKI oraz brak wywietrzników. Pod tym względem Rettravel są atrakcyjniejszą ofertą - niestety nie było rozmiaru :)

konto usunięte

Temat: stroje Retbike ...

Artur J.:
Osobiście zakupiłem spodnie Retelite i jestem zadowolony.
Wstawki z rozciągliwego materiału, wypinana podpina znacznie podnoszą komfort jazdy, szczególnie przy obecnych temperaturach. Minus, nie dają ochraniaczy na biodra


Całkowicie potwierdzam - mam tegoroczny komplet Retelite , w którym zaliczyłem szlifa , wszystkie ochraniacze zadziałały idealnie ;-) a na spodniach i kurtce jedynie lekkie przetarcia - genaralnie polecam bo mają b.dobrą relację jakości do ceny.
Olga Naparty

Olga Naparty Red Bull
Communications
Manager

Temat: stroje Retbike ...

Ja mam kurtke z serii Retiron i sobię chwalę...przymierzam się do spodni.
Piotr Jóźwiak

Piotr Jóźwiak Kierownik Robót

Temat: stroje Retbike ...

ja mam kurtke retsport i jest bardzo zadowolony - jesli chodzi o stosunek jakosc/cena to chyba ciezko znalezc cos lepszego takze polecam. Na zimowym weteranie najprawdopodbniej dokupie spodnie.
Tomasz W.

Tomasz W. Architekt
bezpieczeństwa IT,
CISA, ISO/IEC 27001
LA, ITIL

Temat: stroje Retbike ...

Jako alternatywę dla Retbike można jeszcze zobaczyć ciuchy firmy metro - podobna cena i jakość.

Chciałem kupić kurtke Retiron, pozniej zmieniło mi się na Ixon Sismic (fajna bo trzy warstwowa) a w koncu stanęło na modece turystycznej model wellington (trafiła się w przecenie)
Szymon C.

Szymon C. Service Delivery
Manager

Temat: stroje Retbike ...

Ja mam kurtkę RetSport + spodnie RetAllround. Generalnie jestem zadowolony jak na zakup w tej kwocie. Jednak jak na jazdę tylko w tym sezonie to muszę przyznać że postęp zużycia jest spory. Wychodzące nitki, prujące sie lekko rzepy, przepruta lekko podszewka, jeden plastykowy zatrzask kurtki już właściwie się nie zapina. Elementy odblaskowe na rękawach wytarły się szybko. Mam również rękawice SportFormula które będę na pewno reklamował bo rzep zaciskający rękaw odpruł sie prawie całkowicie.

Oceniam RetBike'a jako dobrze wyglądający ubiór za rozsądną cenę, jakość wykonania pozostawia jednak czasem trochę do życzenia....Szymon C. edytował(a) ten post dnia 29.10.07 o godzinie 22:33

konto usunięte

Temat: stroje Retbike ...

Mam kurtkę i spodnie RetAllround. Stosunek jakości do ceny uważam za bardzo dobry, a i funkcjonalność nie najgorsza. Miałem okazję (niestety) jechać kilka godzin w solidnym deszczu i jedynym miejscem które "puściło" wodę były nieosłonięte suwaki w rękawach. Poza tym OK. Dobre są odpinane (wypinane) ocieplacze w kurtce i w spodniach oraz możliwość łączenia suwakiem kurtki ze spodniami. Jakość wykonania - przeciętna ze wskazaniem na dobrą. Przez dwa sezony (fakt że bardzo nieintensywne) odpruła mi się tylko jedna szlufka w spodniach - drobiazg. Ogólnie - polecam.
Aha, na wszelki wypadek dodam - są wywietrzniki (na suwak) zarówno w kurtce jak i w spodniach. To powoduje że w upalne dni się nie ugotujesz :-)Piotr Szkutnicki edytował(a) ten post dnia 29.10.07 o godzinie 22:58
Hubert Czerpak

Hubert Czerpak Java developer

Temat: stroje Retbike ...

No to nie wiem ile wy jeździcie w tych ciuchach. Mój komplet z zeszłego roku w tym sezonie jest do wyrzucenia. Popruło się właściwie wszystko, spodnie rozwaliły się z prawego boku na szwie na długości 40 cm mimo że szlifa miałem kiedyś na lewej stronie. Kurtka potraciła wszystkie guziki mocujące podpinkę a protektory pokruszyły się na drobne kawałki od użytkowania. Nie polecam nikomu kto naprawdę jeździ. Niedzielni kierowcy niech sobie chwalą.

konto usunięte

Temat: stroje Retbike ...

Ja jestem właśnie niedzielnym kierowcą :-)

konto usunięte

Temat: stroje Retbike ...

Mamy swoje "firmowe" kurtki zrobione przez RetBike i szczerze to nie jestem specjalnie z nich zadowolony. Owszem relacja cena/jakość jest poprawna jednak ta jakość wcale nie powala. Określiłbym to raczej bylejakością. Mam spodnie i kurtkę, których nie da się razem spiąć bo w obu jest wszyta dokładnie ta sama część suwaka. Szczerze to dziękuję.
Artur Jabłoński

Artur Jabłoński Główny Specjalista
ds. Nieruchomości

Temat: stroje Retbike ...

Egzemplarz egzemplarzowi nie jest równy.
To prawda, że daleko im do uznanych marek - ale chwali się chęć działania i zaistnienia na tym rynku oraz to, iż z roku na rok ich ciuchy są coraz lepsze - pracują nad poprawą jakości.

Co do suwaka, to ja przy spodniach dostałem kompletny - druga część do wszycia w kurtkę (innej firmy), gdyby ten oryginalny nie pasował do Retbika.

konto usunięte

Temat: stroje Retbike ...

No to super. Ale rozpieszczony przez innych producentów wolę ich ciuchy. Gdybyśmy bazowali tylko na tym że chcą działać z pewnością bym się zdecydował na Retbike.

konto usunięte

Temat: stroje Retbike ...

Hubert C.:
No to nie wiem ile wy jeździcie w tych ciuchach. Mój komplet z zeszłego roku w tym sezonie jest do wyrzucenia. Popruło się właściwie wszystko, spodnie rozwaliły się z prawego boku na szwie na długości 40 cm mimo że szlifa miałem kiedyś na lewej stronie. Kurtka potraciła wszystkie guziki mocujące podpinkę a protektory pokruszyły się na drobne kawałki od użytkowania. Nie polecam nikomu kto naprawdę jeździ. Niedzielni kierowcy niech sobie chwalą.

Ja jeżdże 2 sezon i podobnych jak ty problemów nie mam - w tym sezonie nakręciłem ok 6500 km , nie wiem gdzie kupywałeś swoje ciuchy ale w salonie w Łomiankach przy najmniejszej pierdołce typu rozpruty rzep w rękawicach wymieniają je na nowe w ramach gwarancji nawet kilkakrotnie . Wczesniej miałem kurtkę outback za ok 600 pln - gdyby porównać jakość membram to ret bike jest bez porównania lepsza . Generalnie proponuję wstrzymywać się od komentarzy oceniających kto ile jeździ nie mając o tym pojęcia.
Piotr Niewiadomski

Piotr Niewiadomski jeżeli coś robić to
najlepiej jak się
potrafi ...

Temat: stroje Retbike ...

Piotr F.:
No to super. Ale rozpieszczony przez innych producentów wolę ich ciuchy. Gdybyśmy bazowali tylko na tym że chcą działać z pewnością bym się zdecydował na Retbike.

A co to znaczy rozpieszczony....przez demówki ??
Nie każdy ma do nich dostęp pracując w magazynie branżowym.

konto usunięte

Temat: stroje Retbike ...

Piotr N.:
Piotr Fijałkowski:
No to super. Ale rozpieszczony przez innych producentów wolę ich ciuchy. Gdybyśmy bazowali tylko na tym że chcą działać z pewnością bym się zdecydował na Retbike.

A co to znaczy rozpieszczony....przez demówki ??
Nie każdy ma do nich dostęp pracując w magazynie branżowym.
A kto powiedział że mówię o demówkach? Ogólnie jestem niezadowolony z kurtek Retbike. W tej cenie wolałbym Modekę.
Tomasz Mozdyniewicz

Tomasz Mozdyniewicz Kierownik ds.
Kluczowych Klientow

Temat: stroje Retbike ...

Witam,
na początku przygody z motorami też miałem dylemat w co się ubrać.
Tak jak pisze Piotr relacja ceny/jakości w RetBiku wypada najlepiej.
Kupiłem u nich spodnie i buty.
Spodnie OK.
W butach po miesiącu odkleiły się podeszwy:( (mogłem je spokojnie oddać i dostać nową parę). Wybrałem wariant alternatywny - dostałem od nich ocieplacz pod szyję za 40 zyli, a buty skleił mi szewc za 18. Zrobił to super.
Aleksandra Grzechnik

Aleksandra Grzechnik Specjalista ds. HR

Temat: stroje Retbike ...

Tomasz M.:
Witam,
na początku przygody z motorami też miałem dylemat w co się ubrać.
Tak jak pisze Piotr relacja ceny/jakości w RetBiku wypada najlepiej.
Kupiłem u nich spodnie i buty.
Spodnie OK.
W butach po miesiącu odkleiły się podeszwy:( (mogłem je spokojnie oddać i dostać nową parę). Wybrałem wariant alternatywny - dostałem od nich ocieplacz pod szyję za 40 zyli, a buty skleił mi szewc za 18. Zrobił to super.


Z tego co wiem buty są obecnie wycofane ze sprzedaży - widocznie takich przypadków było więcej.

Ja mam spodnie ret travel i ogólnie jestem zadowolona. Na zimne albo deszczowe dni z podpinką są na prawdę dobre. Co prawda czuję się jak ludzik michellin, ale za to jest ciepło i sucho. W lato robi się mało przyjemnie bo nie mają wywietrzników a membrana klei się do ciała. No, ale na lato jest skóra.
Tomasz Mozdyniewicz

Tomasz Mozdyniewicz Kierownik ds.
Kluczowych Klientow

Temat: stroje Retbike ...

Przez zimę, co oczywiste zajme sie swoją zabawką HONDA XRV Africa Twin RD07 i będe chciał poszukać czegoś na deszczowe dni.
Ostatnio nie udało mi sie uciec i dosłownie nie było na mnie suchej nitki. Dobrze, ze miałem kufer, w którym schowałem dokumenty i telefon. Może macie jakieś sprawdzone rozwiązania za rozsadną cenę:)



Wyślij zaproszenie do