Mariola S.

Mariola S. Property Manager

Temat: Fundacja "Jednym Śladem"

Witam serdecznie wszystkich miłośników dwóch kółek :)

Jestem "Świeżynką" która w planach ma dopiero zakup swoich własnych dwóch kółek :) ale przez długi okres czasu jeździłam już jako tak zwany "plecak" i dość dobrze poznałam to środowisko.
Z moim znajomym planujemy stworzenie w Warszawie i na początek najbliższych okolicach fundacji która zajmowałaby się bezpieczeństwem motocyklistów na naszych pięknych polskich drogach, a w szczególności planujemy stworzenie motocyklowego pogotowia lotnego, podnoszenie świadomości innych użytkowników dróg, tak by jazda po mieście motocyklem była przyjemnością a nie wiecznie toczącą się walką z kierowcami samochodów.
W związku z tym chciałabym poznać Wasze zdanie na ten temat, Wasze doświadczenia, pomysły,przemyślenia czy ta idea ma rację bytu ??
Czy jesteście w stanie włączyć w akcje które planujemy tuż z nastaniem nowego sezonu ??
Pozdrawiam
Mariola

konto usunięte

Temat: Fundacja "Jednym Śladem"

Mariola ciekawa inicjatywa , szczególnie zainteresował mnie pomysł ....lotnego pogotowia motocyklowego ?

Czy były by to prywatne usługi medyczne ?

By the way zapraszam również do powitalni - dobra praktyka przed 1-wszym postem :o)Rafał Ł. edytował(a) ten post dnia 10.11.09 o godzinie 10:52
Mariola S.

Mariola S. Property Manager

Temat: Fundacja "Jednym Śladem"

Dzięki za info :) zaraz to zrobię :)))
Wiesz co początkowo chcielibyśmy, zeby to działało na zasadzie wolontariatu, w planach mamy przeprowadzenie odpowiednich szkoleń w tym zakresie, wszystko w głównej mierze uzależnione jest od dobrej woli ludzi :) i ich wsparcia, ale chodzi mi tu głównie o czas i zaangażowanie.
Pozdrawiam Mariola
Wojciech S.

Wojciech S. Operator obrazu

Temat: Fundacja "Jednym Śladem"

Czy plany te mają powiązanie z niejakim K.Rz.? ;)

Pozdrawiam ViVi
Mariola S.

Mariola S. Property Manager

Temat: Fundacja "Jednym Śladem"

dokładnie tak :) ja zajmuje się stroną ujmijmy to prawną :)
Dariusz M.

Dariusz M. Kadra zarządzająca

Temat: Fundacja "Jednym Śladem"

Wojciech S.:
Czy plany te mają powiązanie z niejakim K.Rz.? ;)
Mariola Szlęzak:
dokładnie tak :) ja zajmuje się stroną ujmijmy to prawną :)
Taka tajemniczość chyba nie pomaga... Mnie osobiście zniechęca...
Mariola S.

Mariola S. Property Manager

Temat: Fundacja "Jednym Śladem"

ale nie wiem Darku o co konkretnie chodzi, wspomniany K.Rz to nasz wspólny znajomy, fundator, zapaleniec, który chce zrobić coś pożytecznego, o czym wiele osób mówi, a tak naprawdę mało działa...
ja przygotowałam statut fundacji, złożyłam dokumenty do KRS i opracowałam kwestie proceduralne związane z działaniem fundacji.
Jesli potrzebujesz jakiś konkretniejszych informacji chętnie odpowiem na każde Twoje pytanie, po drugie chyba nie o to w tym wszystkim chodzi...liczy się tak naprawdę działanie a nie prowadzenie dyskusji
Jakub J.

Jakub J. Graphic Designer

Temat: Fundacja "Jednym Śladem"

Mariola, bez sprzecznie liczy sie działanie. Jak już pewnie zauważyłaś nsza grupa motocyklowa nie jest bierna w tym zakresie, być może kojarzę K.Rz. ale te inicjały mi np nic nie mówią.

Ja wyznaję jedną zasadę przy organizowaniu jakichkolwiek akcji charytatywnych - klarowność. Bez niej ciężko jest komuś zaufać i wierzyć, że będzie to uczciwie zrobione.

Na naszym forum jesteś krótko - mam nadzieję że zagościsz na dłużej :)

Proponuję poczytać wcześniej jednak następujące wątki:

I ty możesz być bogaty :)

Lena Ziółkowska - WAŻNE!

Dzień Dziecka Centrum Zdrowia Dziecka 1 Czerwca 2008

MotoMikołajki 2009

Charytatywnie dla zwierzat

Przepraszam za brak chronologii.

Działania i sens istnienia fundacji popieram jak najbardziej :) Jeżeli będę mógł to pomogę - jeżeli jako EWO też będziemy mogli pomóc to pomożemy.

SmokuJakub J. edytował(a) ten post dnia 13.11.09 o godzinie 09:31
Dariusz M.

Dariusz M. Kadra zarządzająca

Temat: Fundacja "Jednym Śladem"

Mariola S.:
ale nie wiem Darku o co konkretnie chodzi
Tak jak na privie Ci pisałem - niestety obecnie zdarza się tyle przekrętów i nieuczciwości, że pojawienie się pseudonimów i tajemniczych uśmiechów (nawet jeśli to jest stary, dobry Vivi :P - może zapalać żółtą lampkę ostrożności.
Ale może ja jestem przewrażliwiony... ;)
Mariola S.

Mariola S. Property Manager

Temat: Fundacja "Jednym Śladem"

Dariusz M.:
Mariola S.:
ale nie wiem Darku o co konkretnie chodzi
Tak jak na privie Ci pisałem - niestety obecnie zdarza się tyle przekrętów i nieuczciwości, że pojawienie się pseudonimów i tajemniczych uśmiechów (nawet jeśli to jest stary, dobry Vivi :P - może zapalać żółtą lampkę ostrożności.
Ale może ja jestem przewrażliwiony... ;)

Niestety Darku masz rację i zgadzam się z Tobą iż jest wiele nieuczciwości...polska szara smutna rzeczywistość..

wyjaśniam inicjały, żeby nie było już problemu w tym zakresie :)
Krzysztof Rzepecki..nie wiem czy znany czy nie grupowiczom, ale jest to osoba która zainicjowała działanie fundacji.
Zauważyłam i wiem, ze motocykliści nie są bierni na żadne akcje charytatywne, sama uczestniczyłam czynnie w wielu organizowanych właśnie przez mototcyklistów :)

tak jak wspomniałam na samym początku w chwili obecnej najbardziej zależy mi na
Waszym zdaniu na ten temat, Waszych doświadczeniach, pomysłach,przemyśleniach czy ta idea ma rację bytu ??
no i oczywiście czynnym działaniu...i z góry dziękuje za pomoc :)

bo to ludzie tworzą organizacje a nie odwrotnie i to ludzie są w niej najważniejsi :)
Wojciech S.

Wojciech S. Operator obrazu

Temat: Fundacja "Jednym Śladem"

Widzę że wprowadziłem trochę zamieszania, za co bardzo przepraszam, bo jest to ewidentnie moja wina.

Faktycznie zapytanie o Krzyśka powinienem wysłać na PW do koleżanki, a nie oficjalnie na forum - źle to zabrzmiało.

Krzysztof niestety nie jest zarejestrowany na GL, w ogóle nie jest związany z żadną konkretną społecznością motocyklową, nie licząc społeczności H-D (ale Oni zazwyczaj się nie grupują z innymi "rasami").

Co do kompetencji KRISa (może kiedyś ktoś z Was widział takową rejestrację na mieście) mogę poświadczyć, że tak powiem własną osobą. Najlepszy dowód na to jest taki, że inicjatywa założenia fundacji pojawiła się około miesiąca temu, kiedy to było organizowane spotkanie w siedzibie Polityki na temat bezpieczeństwa motocyklistów na drogach. Spotkanie mało owocne, bo nie prowadzone na poziomie rozmowy partnerskiej, ale na zasadzie Wy to źle, a my dobrze etc.
Po tym spotkaniu rozmawiałem sporo z Krzyśkiem odnośnie fundacji motocyklowej, która miała zostać założona przez mojego znajomego, który uległ poważnemu wypadkowi na początku sezonu (Kawasaki Ninja 250ccm). Niestety kolega nie podołał wyzwaniom związanym z założeniem działalności jaką jest fundacja, i inicjatywa upadła. Z początku KRIS chciał włączyć się bardzo czynnie w tą akcję, ale zorientował się że jeśli umie się liczyć trzeba liczyć na siebie. Więc niewiele mówiąc, a dużo robiąc założył Fundację "Jednym Śladem". Jej główne założenie to działanie po wypadku - profesjonalna pomoc poszkodowanym na miejscu zdarzenia (lotne patrole) które przeszkolone będą i wyposażone w odpowiedni sprzęt potrzebny do pierwszej pomocy przedmedycznej. W naszym kraju niestety edukacja dotycząca działań ratowniczy w przypadku motocyklistów, jest bardzo ograniczona i niektóre działania znacznie szkodzą, a nie pomagają.

Nie wiem jak wygląda sytuacja zimowych spotkań GLa, ale jeśli spotkania przy piwie ruszą, to postaram się zaciągnąć KRISa żeby sam opowiedział Wam więcej o tym czego ma dotyczyć Fundacja. Moje informacje są jedynie wyciągnięte z kilku rozmów z Nim, więc mogę nie mieć wszystkich informacji. Na pewno potrzebna będzie pomoc i działanie pewnych ludzi, którzy obiecując coś - dotrzymają słowa. :)

konto usunięte

Temat: Fundacja "Jednym Śladem"

Pomoc na miejscu wypadku to bardzo duzo a jednoczesnie zdecydowanie za mało, bo jak czlowiek juz wyjdzie ze szpitala dopiero wtedy zaczyna sie ciernista droga przez meke... Mam nadzieje ze kolejny postulat fundacji to pomoc po wyjsciu ze szpitala kiedy nie tylko walczysz o zdrowie fizyczne, ale i ogromem problemow ktore powstaja w psychice.
Jarosław T.

Jarosław T. poza garnkiem

Temat: Fundacja "Jednym Śladem"

Widze ze wszyscy przyklaskuja takim inicjatywom. To dzis chyba bardzo trendy w sumie. Co ta fundacja ma robic?
- pogotowie lotne - znaczy ze przejda wszyscy czlonkowie kursy ratownicze i w razie jak sie rozwale przyjada zeby potrzymac mnie za reke? :D
- jazda moto to ciagla walka z kierowcami samochodow? Jezdze w Wawie 99% czasu motocyklem w korkach i nie tylko i jakos nie widze potrzeby uswiadamiania kogokolwiek oprocz instruktorow kursow motocyklowych aby nie wypuszczali glabow na ulice..

Ja rozumiem fajne inicjatywy organizowane dla dzieciakow, ale to?
A moze chodzi o zinstytucjonalizowanie takich dzialan? Tylko po co?

ps. Jak slysze slowo fundacja to sie zastanawiam kto ile kasy wyciagnie z tego :D
Wojciech S.

Wojciech S. Operator obrazu

Temat: Fundacja "Jednym Śladem"

Jarosław T.:
Widze ze wszyscy przyklaskuja takim inicjatywom. To dzis chyba bardzo trendy w sumie. Co ta fundacja ma robic?
- pogotowie lotne - znaczy ze przejda wszyscy czlonkowie kursy ratownicze i w razie jak sie rozwale przyjada zeby potrzymac mnie za reke? :D
- jazda moto to ciagla walka z kierowcami samochodow? Jezdze w Wawie 99% czasu motocyklem w korkach i nie tylko i jakos nie widze potrzeby uswiadamiania kogokolwiek oprocz instruktorow kursow motocyklowych aby nie wypuszczali glabow na ulice..

Ja rozumiem fajne inicjatywy organizowane dla dzieciakow, ale to?
A moze chodzi o zinstytucjonalizowanie takich dzialan? Tylko po co?

ps. Jak slysze slowo fundacja to sie zastanawiam kto ile kasy wyciagnie z tego :D

Jeśli chcesz Jarku wiedziec ile kasy i kto zgarnie, zapraszam w piątek na spotkanie GL. Z drugiej strony, najlepiej nie robić jest nic, ale to niestety niewiele zmieni. Jedynie jakieś czyny i próby działań mogą przynieść efekty, odczuwalne dla wszystkich użytkowników jednośladów.

P.S. A swoją drogą, skoro tak dużo myślisz o zarabianiu kasy przy pomocy Fundacji, czemu nie założysz własnej? Przecież to takie proste...

Pozdrawiam ViVi
Jarosław T.

Jarosław T. poza garnkiem

Temat: Fundacja "Jednym Śladem"

Wojtek, po prostu nie wierze w bezinteresownosc takich instytucji.
Obserwuje spolecznosc motocyklistow sporo czasu juz i to naprawde fajne ze ludzie potrafia sie zorganizowac bezinteresownie i zrobic cos dla innych. Ale tworzenie tworow typu fundacja...? po co?
Zeby coniektorzy wpisali sobie w CV jacy swieci sa? :d
Czy do tej pory zle Wam wychodzily rozne inicjatywy pomocy innym? Potrzebowaliscie do tego instytucji?

Nadal w sumie nie wiemy jakie cele przyswiecaja tworcom tego pomyslu.
Joanna H.

Joanna H. Duńszczyzna!

Temat: Fundacja "Jednym Śladem"

Nie sądzę, by lotne pogotowia motocyklowe w służbie prywatnej fundacji się sprawdziły. Natomiast chyba bardziej by się przydały kursy dla motocyklistów z pierwszej pomocy przedmedycznej innym motocyklistom. Oraz materiały informacyjne tak "spreparowane", żeby mówiły właśnie o motocyklistach i miały przyjazną formę.

Jeśli się rozbijemy solo to i tak ktoś tam wezwie zwyczajne pogotowie. Ale jeśli jest nas już chociażby dwójka, a tylko jedna osoba zostanie poszkodowana, to czekając na karetkę można udzielić pomocy w prawidłowy sposób.

Owszem, są organizowane kursy tu i tam, ale uważam, że cena jest zaporowa. Takie kursy powinny być oferowane za darmo i właśnie tu widzę rolę fundacji. Bo przy darmowym kursie z chęcią pójdzie się co 2-3 rok na odświeżenie wiedzy, a przy cenie 200-300zł każdy stwierdzi, że przecież kiedyś to miał, więc po co znów wydawać kasę.

No i doszkalanie, doszkalanie, doszkalanie...
Dariusz M.

Dariusz M. Kadra zarządzająca

Temat: Fundacja "Jednym Śladem"

Jarosław T.:
Ale tworzenie tworow typu fundacja...? po co?
Wydaje mi się że jest to jedna z lepszych dróg walki o zmiany bardziej systemowe, globalne.
Już kiedyś o tym pisałem: jak sądzicie - jaki wpływ na nasze bezpieczeństwo miałby prosty fakt wpisania do listy 380 pytań egzaminacyjnych nakategorię B kilku pytań dotyczących zachowania kierowcy samochodu wobec moto - np. jazda pomiędzy samochodami, tendencyjne pytania o spoglądanie w lusterko itd. Nawet jeśli ktoś w swoich 18 pytaniach tego nie dostanie - to chwilę się pouczy...
Tyle że żadne ministerstwo nie będzie gadać z Ziutkiem i Kaziutkiem - a z Fundacją - może jednak będzie.
Wojciech S.

Wojciech S. Operator obrazu

Temat: Fundacja "Jednym Śladem"

Jarosław T.:
Wojtek, po prostu nie wierze w bezinteresownosc takich instytucji.
Obserwuje spolecznosc motocyklistow sporo czasu juz i to naprawde fajne ze ludzie potrafia sie zorganizowac bezinteresownie i zrobic cos dla innych. Ale tworzenie tworow typu fundacja...? po co?
Zeby coniektorzy wpisali sobie w CV jacy swieci sa? :d
Czy do tej pory zle Wam wychodzily rozne inicjatywy pomocy innym? Potrzebowaliscie do tego instytucji?

Nadal w sumie nie wiemy jakie cele przyswiecaja tworcom tego pomyslu.


Główny powód zakładania takich instytucji jakimi są fundacje, stowarzyszenia etc. jest otwarcie się nowych dróg i nowych możliwości w dążeniu do celu w którym to dane instytucje zostały założone. Jako osoba prywatna, w tym kraju nie da zrobić się nic. Akcje dla domów dziecka lub CZD to sporadyczne przypadki nie tyle pomocy, co urozmaicania życia nie tylko dzieciakom, ale też nam - motocyklistom. Nikogo nie będę przekonywał do tego że musi się łączyć w duchu z działaniami takiej fundacji,a na pewno nie będę zmuszał nikogo do działań, bo jest to wolny kraj i każdy ma prawo do swojego zdania. Natomiast bardzo chętnie usłyszę co będzie miała do powiedzenia osoba z takim podejściem do tego tematu jak Ty Jarku, po wypadku w którym nie będzie miała szans na normalne życie, przez czyjąś niewiedzę lub głupotę. Wiadomo że przed wszystkim nie da się uchronić, ale jeśli można coś zrobić z niewielkim wysiłkiem, to uważam że trzeba to robić, bo pomoc jednej osobie oznacza, że takie działania już mają sens.

Co do bezinteresowności zgadzam się tylko w jednym przypadku - jeśli ktoś robi to nie dla własnego dobra, ale dla zasady lub bo tak trzeba. W tym wypadku niestety wiem, jako mam nadzieję nie jeden, że jest to robione bezinteresownie, ale jak już pisałem wyżej - your life, your choice...

See ya
Jarosław T.

Jarosław T. poza garnkiem

Temat: Fundacja "Jednym Śladem"

Wojciech S.:

Natomiast bardzo chętnie usłyszę co będzie miała do powiedzenia osoba z takim podejściem do tego tematu jak Ty Jarku, po wypadku w którym nie będzie miała szans na normalne życie, przez czyjąś niewiedzę lub głupotę.

Wiem ze moze to co powiem nie jest popularne wsrod braci motocyklowej ale.. moim skromnym zdaniem winny jest zawsze motocyklista, ze wzgledu na brak umiejetnosci, wyobrazni, refleksu.
Oczywiscie najlatwiej szukac winnego wsrod kierowcow puszek (bo nie patrzyl w lusterka, bo jechal bez pomyslunku, bo cos tam jeszcze). Bo przeciez motocyklista jest panem drogi i kazdy ma uwazac na niego.

Wracajac do fundacji.. w sumie nie spojrzalem na to w ten sposob.
Moze faktycznie gdyby istniala jakas organizacja zrzeszajaca to moze by nie doszlo do kompromitacji na tej debacie policja - motocyklisci w siedzibie Polityki. Ktos by przyszedl przygotowany i powiedzial czego oczekujemy. No a wlasnie wiemy czego chcemy? ;)
Jakub J.

Jakub J. Graphic Designer

Temat: Fundacja "Jednym Śladem"

Vivi o jakim spotkaniu piszesz? Na stronie główej nic nie widzę, a przyznam, że mam takie zaległości w czytaniu z powodu ostatnich nieobecności, że jeszcze ich nie nadrobiłem.

Smoku

Następna dyskusja:

Fundacja motocyklowa "Bezpi...




Wyślij zaproszenie do