Katarzyna L.

Katarzyna L.
www.katelewa.wordpre
ss.com

Temat: Czy jest zapotrzebowanie na oryginalne torebki?

Witam wszystkich,

Podjelam sie ostatnio tematu ktory zawsze chodzil mo po glowie.
Chce szyc torebki z plotna zeglarskiego ze skorzanymi wykonczeniami, w nowoczesnym stylu i kolorystyce.
Po przeliczeniach, okazuje sie ze taka torebka bedzie w sklepie kosztowala ok 230 zl. Nietstey, koszty pracy, materialow, dystrybucji tak ksztaltowalyby ta cene.
Czy myslicie ze jest miejsce na rynku na taki pomysl?
Czy Polska kobieta kupi nieznanej marki torebke, jezeli bedzie ona oryginalna i niepowtarzalna?
Dla porownania torba firmy Wittchen z plotna w klasycznym stylu kosztuje ok 360 zl.
Postawilam sobie za cel, ze torebki te beda wloskiej jakosci, po czesci z wloskich materialow, nowoczesne i 100% z naturalnych materialow.

Prosze o kometntarze i uwagi. Co myslicie.

Aha, musze przyznac ze napotykam po drodze wiele przeszkod roznego typu, sa one zwiazane przede wszystim z dotrzymaniem jakosci wykonania,i zastanawiam sie czy warto brnac dalej.....katarzyna L. edytował(a) ten post dnia 01.05.09 o godzinie 10:55

konto usunięte

Temat: Czy jest zapotrzebowanie na oryginalne torebki?

z ciekawosci, jaką marżę sklepu uwzględniłaś?

torebki ze wszystkich modowych akcesoriów sprzedają się chyba najlepiej. Z drugiej strony, jesli
a) nie masz męża który przez 2 lata bedzie Cię utrzymywał
b) bogatych krewnych, bedac u których mozesz usypac do słoiczka troche herbaty i mieszankę makaronów
c) nie jestes fanką smażonego ryżu
d) nie masz zamiłowania do cięcia kosztów metodami "na polskiego studenta", czyli np zaprzyjażniony tir-owiec zamiast PKP, wyprute ze starych ubran metki surowcowe,
e) nie masz w swoim otoczeniu autystycznych dzieci które mogłabys wykorzystywac jako siłę roboczą mając jednoczesnie tą satysfakcjonujaca swiadomosc ze zapewniasz im terpaię zajęciową

to będzie Ci bardzo, bardzo ciezko.

konto usunięte

Temat: Czy jest zapotrzebowanie na oryginalne torebki?

katarzyna L.:
Podjelam sie ostatnio tematu ktory zawsze chodzil mo po glowie.
Chce szyc torebki z plotna zeglarskiego ze skorzanymi wykonczeniami, w nowoczesnym stylu i kolorystyce.

Na lato świetna sprawa :))
I jeśli byłyby naprawdę dobre jakościowo to nie żal tych pieniędzy.

PS. Gdzie w Szczecinie jest salon Cacharel??
Katarzyna Pokszan

Katarzyna Pokszan Projektant Odzieży /
Fashion Consultant /

Temat: Czy jest zapotrzebowanie na oryginalne torebki?

hmmm, zapotrzebowanie na oryginalne przedmioty jest i bedzie. Jesli na prawde wyliczylas sobie ze taka torba "wloskiej jakosci" :) - bardzo ladne okreslenie, bedzie kosztowac w sklepie 230 zlotych to to jest stosunkowo niewiele. Obawiam sie jednak ze to bardzo ambitny plan, przy takich zalozeniach. Oczywiscie nie wiem jak kalkulowalas koszty, ale jesli torba ma byc na prawde piekna, to 230 zlotych moga pochlonac koszty wyprodukowania ( rozumiem, ze setki sztuk z jednego wzoru raczej nie wchodza w gre) . Srednia marza to 100 -150 %. Niemniej jednak, jesli torba ma byc podobna do tej, ktora jest na twoim zdjeciu i bedzie kosztowac 230 zlotych, to ja kupuje :) - powodzenia.

konto usunięte

Temat: Czy jest zapotrzebowanie na oryginalne torebki?

ja własnie szukam takiej torby;)! metki nie mają dla mnie znaczenia, ważna jest jakość materiałów i to jak jest uszyta. myślę że twoja cena nie powala z nóg tzn. jest bardzo przyzwoita;), jak tylko znajdę pracę;) wybieram się na zakupy!

konto usunięte

Temat: Czy jest zapotrzebowanie na oryginalne torebki?

ja byłabym Twoja klientką :-) ale boję się, że naród ukochał sobie podróbki i pomysł może na siebie nie zarobić
Katarzyna L.

Katarzyna L.
www.katelewa.wordpre
ss.com

Temat: Czy jest zapotrzebowanie na oryginalne torebki?

Salonu Cacharel w Szczecinie nie ma, pracowalam w Galerii Mokotow w Warszawie, ale juz mnie tam nie ma:)
Dziekuje za dobre slowa, jak projekt sie powiedzie to na pewno sie pochwale:)
Ewa Tomczak:
katarzyna L.:
Podjelam sie ostatnio tematu ktory zawsze chodzil mo po glowie.
Chce szyc torebki z plotna zeglarskiego ze skorzanymi wykonczeniami, w nowoczesnym stylu i kolorystyce.

Na lato świetna sprawa :))
I jeśli byłyby naprawdę dobre jakościowo to nie żal tych pieniędzy.

PS. Gdzie w Szczecinie jest salon Cacharel??
Katarzyna L.

Katarzyna L.
www.katelewa.wordpre
ss.com

Temat: Czy jest zapotrzebowanie na oryginalne torebki?

Podrobki sa i beda, ale wydaje mi sie ze kobiety maja coeaz wieksza chec posiadania oryginalnych nietypowych akcesoriow w przyzwoitej cenie.
Z podrobkami nie ma co walczyc, bo nie jestem w stanie uszyc w Polsce za te pieniadze torby co szyje sie w Chinach i nie chce masowki.

Marta T.:
ja byłabym Twoja klientką :-) ale boję się, że naród ukochał sobie podróbki i pomysł może na siebie nie zarobić
Katarzyna L.

Katarzyna L.
www.katelewa.wordpre
ss.com

Temat: Czy jest zapotrzebowanie na oryginalne torebki?

Kalkulowalam marze na poziomie 70%.
Kazda torba ma byc niepowtarzalna, recznie malowana.
Wiem ze jest to bardzo ambitny plan, troche z motyka na slonce ale mam takie przeczucie ze kobiety szukaja fajnych akcesoriow i znudzone za chinskimi torebkami marnej jakosci.
Kokosow na tym nie bedzie, chce robic to z pasji, ktora moze okaze sie sposobem na zycie...

Katarzyna Pokszan:
hmmm, zapotrzebowanie na oryginalne przedmioty jest i bedzie. Jesli na prawde wyliczylas sobie ze taka torba "wloskiej jakosci" :) - bardzo ladne okreslenie, bedzie kosztowac w sklepie 230 zlotych to to jest stosunkowo niewiele. Obawiam sie jednak ze to bardzo ambitny plan, przy takich zalozeniach. Oczywiscie nie wiem jak kalkulowalas koszty, ale jesli torba ma byc na prawde piekna, to 230 zlotych moga pochlonac koszty wyprodukowania ( rozumiem, ze setki sztuk z jednego wzoru raczej nie wchodza w gre) . Srednia marza to 100 -150 %. Niemniej jednak, jesli torba ma byc podobna do tej, ktora jest na twoim zdjeciu i bedzie kosztowac 230 zlotych, to ja kupuje :) - powodzenia.
Katarzyna L.

Katarzyna L.
www.katelewa.wordpre
ss.com

Temat: Czy jest zapotrzebowanie na oryginalne torebki?

martyna nawrocka:
z ciekawosci, jaką marżę sklepu uwzględniłaś?

torebki ze wszystkich modowych akcesoriów sprzedają się chyba
Nie, nie mam meza ktory bedzie mnie utrzymywal.
Mam firme w ktorej zarabiam na chleb, a to jest robione z pasji ktora moze kiedys przyniesie chleb, ale przede wszystkim satysfakcje.
Marza byla liczona na poziomie 70%
najlepiej. Z drugiej strony, jesli
a) nie masz męża który przez 2 lata bedzie Cię utrzymywał
b) bogatych krewnych, bedac u których mozesz usypac do słoiczka troche herbaty i mieszankę makaronów
c) nie jestes fanką smażonego ryżu
d) nie masz zamiłowania do cięcia kosztów metodami "na polskiego studenta", czyli np zaprzyjażniony tir-owiec zamiast PKP, wyprute ze starych ubran metki surowcowe,
e) nie masz w swoim otoczeniu autystycznych dzieci które mogłabys wykorzystywac jako siłę roboczą mając jednoczesnie tą satysfakcjonujaca swiadomosc ze zapewniasz im terpaię zajęciową

to będzie Ci bardzo, bardzo ciezko.katarzyna L. edytował(a) ten post dnia 01.05.09 o godzinie 23:36
Beata Jarmolowska

Beata Jarmolowska projekant mody,
jarmolowska atelier

Temat: Czy jest zapotrzebowanie na oryginalne torebki?

Kasiu - na szczescie dla Ciebie , mnie i innych nam podobnych , jest w tym kraju spora grupa kobiet poszukujacych i KUPUJĄCYCH oryginalne rzeczy. I suma 230 zł wogóle nie robi na nich wrazenia. / patrz - POLA- LA/.Moga jedynie uznac ze to za tanio. Jednakowoz lubia miec przekonanie ze produkt który kupuja jest wykonany w naprawde niewielu egzemplarzach. 4-6-6. to max.Wiec mysle ze jedyna trudnosc - ale tez i radocha- to wymyslanie ciagle czegos nowego. Powodzenia ci zycze serdecznie-

Temat: Czy jest zapotrzebowanie na oryginalne torebki?

powiem szczerze, że sama nie wiem czy bym kupiła. jestem w stanie wydać 800 - 1000 złotych na torebkę skórzaną, niemniej co do płótna miałabym wątpliwości, bo płótno nie do wszystkiego pasuje. jednak gdyby cenę wynagradzał naprawdę fajny design i kolor, wydaje mi się że około 250 złotych można by dać. jak zamierzasz dystrybuować te torebki?

konto usunięte

Temat: Czy jest zapotrzebowanie na oryginalne torebki?

myślę że zapotrzebowanie na ładne i oryginalne torebki będzie zawsze. tym bardziej jeśli klientka będzie miała gwarancje że jest posiadaczką tej jednej jedynej. co do marży to 70% to trochę za mało. musisz sie liczyć z tym że jest ona zdecydowanie wyższa..niestety

Temat: Czy jest zapotrzebowanie na oryginalne torebki?

Jagoda Joanna K.:
myślę że zapotrzebowanie na ładne i oryginalne torebki będzie zawsze.

to 100% prawdy. a w sklepach sama masówka, więc warto. z tym że jeśli te torebki mają być płócienne, to musi to być płótno nobilitowane do rangi oryginalnego materiału, nie budzić skojarzeń z torbą plażową.

konto usunięte

Temat: Czy jest zapotrzebowanie na oryginalne torebki?

Agnieszka Wiacek:
Jagoda Joanna K.:
myślę że zapotrzebowanie na ładne i oryginalne torebki będzie zawsze.

to 100% prawdy. a w sklepach sama masówka, więc warto. z tym że jeśli te torebki mają być płócienne, to musi to być płótno nobilitowane do rangi oryginalnego materiału, nie budzić skojarzeń z torbą plażową.
myślę że Kasia nie chciała by iść w tandete, ja mam tylko jedną ładną właśnie ręcznie malowaną torbę z takiego grubego plótna marynarskiego kupioną z 4 lata temu w perugii. a chciałabym więcej!!
Katarzyna K.

Katarzyna K. Kocham życie :)

Temat: Czy jest zapotrzebowanie na oryginalne torebki?

Jagoda Joanna K.:
Agnieszka Wiacek:
Jagoda Joanna K.:
myślę że zapotrzebowanie na ładne i oryginalne torebki będzie zawsze.

to 100% prawdy. a w sklepach sama masówka, więc warto. z tym że jeśli te torebki mają być płócienne, to musi to być płótno nobilitowane do rangi oryginalnego materiału, nie budzić skojarzeń z torbą plażową.
myślę że Kasia nie chciała by iść w tandete, ja mam tylko jedną ładną właśnie ręcznie malowaną torbę z takiego grubego plótna marynarskiego kupioną z 4 lata temu w perugii. a chciałabym więcej!!


Czy można ją zobaczyć ? :)

konto usunięte

Temat: Czy jest zapotrzebowanie na oryginalne torebki?

Kasia K.:
Jagoda Joanna K.:
Agnieszka Wiacek:
Jagoda Joanna K.:
myślę że zapotrzebowanie na ładne i oryginalne torebki będzie zawsze.

to 100% prawdy. a w sklepach sama masówka, więc warto. z tym że jeśli te torebki mają być płócienne, to musi to być płótno nobilitowane do rangi oryginalnego materiału, nie budzić skojarzeń z torbą plażową.
myślę że Kasia nie chciała by iść w tandete, ja mam tylko jedną ładną właśnie ręcznie malowaną torbę z takiego grubego plótna marynarskiego kupioną z 4 lata temu w perugii. a chciałabym więcej!!


Czy można ją zobaczyć ? :)
w pracy jestem, wieczorem wkleje zdjęcie
Katarzyna K.

Katarzyna K. Kocham życie :)

Temat: Czy jest zapotrzebowanie na oryginalne torebki?

Okej *

Kasiu, może wwrato wyprodukować kilka sztuk i dla obserwacji rynku sprzedawać na internetowych stronach. Może nawet Asia Szefuncio* zgodzilaby się abyś kilka tu wystawiła , dla Nas :)))

Chcialabym zobaczyc, bo torebkomaniaczka ze mnie aczkolwiek skórzana:))Kasia K. edytował(a) ten post dnia 02.05.09 o godzinie 15:32
Joanna Misztela

Joanna Misztela projektant mody,
ubioru, bielizny,
kostiumów filmowych,
p...

Temat: Czy jest zapotrzebowanie na oryginalne torebki?

szefuncio chętnie poogląda ;) i nawet chętnie by kupła bo nie może znaleźć fajnej torby ostatnimi czasy ;]
Katarzyna K.

Katarzyna K. Kocham życie :)

Temat: Czy jest zapotrzebowanie na oryginalne torebki?

Joanna Misztela:
szefuncio chętnie poogląda ;) i nawet chętnie by kupła bo nie może znaleźć fajnej torby ostatnimi czasy ;]
Cześć Asiu*

Weekendujesz ???

Faktycznie torebki nie powalają na kolana. Wszedzie ten plastik, krokodyle wzory lakierem oblane i kicz.
Z chęcią dopadlabym śliczna torebke-sakiewke,z frędzlami albo kuferek,pakowny , kieszonkami wzbogacony.

A tu Zonk.:(

Następna dyskusja:

Czy jest coś lepiej?




Wyślij zaproszenie do