Marcin Kopczyński

Marcin Kopczyński Po prostu szczęśliwy
człowiek :)

Temat: Kolejne kamienie pod nogi...

http://praca.gazetaprawna.pl/artykuly/103996,kazda_fir...

Czego to oni nie wymyślą... witki opadają :(
Karina H.

Karina H. właściciel

Temat: Kolejne kamienie pod nogi...

bardzo interesujące przepisy!!! nawet dla firmy zatrudniającej jednego pracownika ;) ups... mam takowego na 1/4 etatu ;(
Marcin Kopczyński

Marcin Kopczyński Po prostu szczęśliwy
człowiek :)

Temat: Kolejne kamienie pod nogi...

Karina H.:
bardzo interesujące przepisy!!! nawet dla firmy zatrudniającej jednego pracownika ;) ups... mam takowego na 1/4 etatu ;(

No to teraz wyślij go na szkolenie za min 1,25 i niech będzie Twoim specjalistą od spraw ppoż :D

konto usunięte

Temat: Kolejne kamienie pod nogi...

To może być pomysł na biznes. Outsourcing specjalistów ds. ppoż.
Artur Kurasiński

Artur Kurasiński Łączę kropki w
cyfrowej rozrywce

Temat: Kolejne kamienie pod nogi...

Marcin Kopczyński:
http://praca.gazetaprawna.pl/artykuly/103996,kazda_fir...

Czego to oni nie wymyślą... witki opadają :(

Czasami mam wrażenie, że pomysły PSL dot. wprowadzenia definicji aktora to nie jest szczyt... Zaraz zaraz kim był (jest) W.Pawlak? Czy aby nie szefem wszystkich strażaków? :) Oj to już wiadomo do kogo będzie trafiała kasa za szkolenia...
Artur C.

Artur C. Logistics Director

Temat: Kolejne kamienie pod nogi...

Kolejny pomysł, który najbardziej dotknie małe firmy... ale co tam, ku rozwojowi przedsiębiorczości w Polsce, w końcu by żyło się lepiej, pytanie tylko komu?
Marcin Kopczyński

Marcin Kopczyński Po prostu szczęśliwy
człowiek :)

Temat: Kolejne kamienie pod nogi...

Artur Kurasiński:
Marcin Kopczyński:
http://praca.gazetaprawna.pl/artykuly/103996,kazda_fir...

Czego to oni nie wymyślą... witki opadają :(

Czasami mam wrażenie, że pomysły PSL dot. wprowadzenia definicji aktora to nie jest szczyt... Zaraz zaraz kim był (jest) W.Pawlak? Czy aby nie szefem wszystkich strażaków? :) Oj to już wiadomo do kogo będzie trafiała kasa za szkolenia...

Wczoraj na tvn24 trochę wyjaśnili:
1) to przepisy UE, które musimy wprowadzić
2) minister twierdzi, że to zbyt rygorystyczne i dała sugestię dla kontrolerów aby tego nie egzekwować za mocno. O łaskawco! ;)

Może jednak nie wyśle nikogo na szkolenie ;)... albo aktualizuje umowę najmu biura.

konto usunięte

Temat: Kolejne kamienie pod nogi...

A co jesli moje biuro jest w mieszkaniu? A jak jestem jednoczesnie pracodawca i pracownikiem(bo dopiero zaczalem dzialanosc) czy to ja moge byc odpowiedzialny za ppoz??

Temat: Kolejne kamienie pod nogi...

Michał Strzępek:
A co jesli moje biuro jest w mieszkaniu? A jak jestem jednoczesnie pracodawca i pracownikiem(bo dopiero zaczalem dzialanosc) czy to ja moge byc odpowiedzialny za ppoz??
według mnie nie obowiązują Ciebie te przepisy, bo nie jesteś pracodawcą, no chyba że zatrudniałbyś kogoś...

konto usunięte

Temat: Kolejne kamienie pod nogi...

*Joanna D. edytował(a) ten post dnia 26.06.09 o godzinie 15:16

konto usunięte

Temat: Kolejne kamienie pod nogi...

*Joanna D. edytował(a) ten post dnia 26.06.09 o godzinie 15:15
Marcin Kopczyński

Marcin Kopczyński Po prostu szczęśliwy
człowiek :)

Temat: Kolejne kamienie pod nogi...

Joanna D.:
Wczoraj na tvn24 trochę wyjaśnili:
1) to przepisy UE, które musimy wprowadzić
2) minister twierdzi, że to zbyt rygorystyczne i dała sugestię dla kontrolerów aby tego nie egzekwować za mocno. O łaskawco! ;)

Może jednak nie wyśle nikogo na szkolenie ;)... albo aktualizuje umowę najmu biura.

"Jednak zgodnie z obowiązujacymi przepisami pracodawca, który jest tylko uzytkownikiem budynku w którym miesci się zakład pracy może i będzie nadal mógł być zwolniony z obowiązku wykonywania czynności z zakresu ochrony przeciwpożarowej, jeśli tak stanowi umowa z właścicielem tego obiektu"

Więc niektórzy z nas są ocaleni:]

no ja zamierzam aktualizować umowę bo nie mam tego zapisu ;) Lepiej się upewnić co do swojego pisemka.
Tomasz Kostrzewa

Tomasz Kostrzewa Innowacje i
niekonwencjonalne
działania... jednak
ze spor...

Temat: Kolejne kamienie pod nogi...

a ciekawe jak jest z umową zleceniem i umową o dzieło... Bo tak na chłopski rozum nie dotyczy to tych przypadków. Coś czuję, że przynajmniej mniejsze firmy zdecydują się na taką formę "współpracy" z pracownikami ;)

Temat: Kolejne kamienie pod nogi...

Kolejna glupia ustawa, z ktora jednak Polacy sobie poradza. Przypuszczam, ze "unijne szkolenia strazackie" wazne w Polsce bedzie mozna robic za 10 Euro (piwo wliczone) we Frankfurcie nad Odra albo Czeskim Cieszynie.
Ryszard S.

Ryszard S. Wolny strzelec

Temat: Kolejne kamienie pod nogi...

A urzędy? PIP, US, KRUS, jednostki wojskowe, administracja państwowa, partie polityczne (pójdą w łaskę do Pawlaka)?

Też muszą?

konto usunięte

Temat: Kolejne kamienie pod nogi...

Tomasz Kostrzewa:
a ciekawe jak jest z umową zleceniem i umową o dzieło... Bo tak na chłopski rozum nie dotyczy to tych przypadków. Coś czuję, że przynajmniej mniejsze firmy zdecydują się na taką formę "współpracy" z pracownikami ;)

Umowa zlecenie lub umowa o dzieło nie są umową o pracę (nie zachodzi "stosunek pracy"), więc nie dotyczą ich te przepisy (ktoś na umowie o dzieło albo zlecenie nie jest "pracownikiem" w sensie prawnym).

I masz rację: to kolejny plus dla takich form rozliczeń i też mi się wydaje, że przybędzie osób z takimi umowami.

konto usunięte

Temat: Kolejne kamienie pod nogi...

Przepisy obowiązujące w naszym kraju są komiczne. Wprowadzenie tego przepisu jest kolejnym utrudnieniem dla małej firmy. Sumując wszystkie kłody rzucane młodym przedsiębiorcom pod nogi naprawdę odechciewa się tworzyć własną firmę. Młodzi przedsiębiorcy tacy jak ja mogliby tworzyć bardzo wiele miejsc pracy gdyby przepisy i prawo pracy było łagodniejsze. W takiej firmie jak moja wszystko jest załatwiane na umowę o dzieło lub zlecenie ( w sumie około 15 osób). Nie mogę zatrudniać pracowników bo mnie na to nie stać i działając w branży artystyczno - budowlanej (wykańczanie i dekoracja wnętrz ) nie posiadam aż tak dokładnej wiedzy z zakresu prawa pracy. Wniosek jest prosty, zamiast zająć się praca muszę studiować przepisy żeby gdzieś nie popełnić błędu i nie zapłacić kary...
Tomasz Kostrzewa

Tomasz Kostrzewa Innowacje i
niekonwencjonalne
działania... jednak
ze spor...

Temat: Kolejne kamienie pod nogi...

Cóż, przepisy są, jakie są. Po prostu trzeba robić swoje... tylko uważać, żeby nie przekroczyć obowiązującego prawa :)

konto usunięte

Temat: Kolejne kamienie pod nogi...

*Joanna D. edytował(a) ten post dnia 26.06.09 o godzinie 15:15

Temat: Kolejne kamienie pod nogi...

Ministerstwo pracy nie wie co robić i prosi o niekaranie za bubla.
Za GP:
"O niekaranie pracodawców poprosiła Jolanta Fedak, minister
pracy i polityki społecznej, szefowa resortu, który przygotował
uciążliwe dla pracodawców przepisy. 8 stycznia 2009 r.
(dzień po publikacji GP na ten temat) zwróciła się do głównego
inspektora pracy Tadeusza Zająca z prośbą o niekorzystanie
z posiadanych uprawnień, dotyczących karania pracodawców
za niespełnianie wymagań kwalifikacyjnych przez pracowników wyznaczonych do wykonywania czynności z zakresu ochrony
przeciwpożarowej i ewakuacji."

Za GP:
"PSP będzie wnioskować o zmianę ustawy z 24 sierpnia 1991 r. ochronie przeciwpożarowej (t.j. Dz.U.z 2002 r. nr 147, poz. 1229
z późn. zm.). Nowela tych przepisów mogłaby np. przewidywać,
że tylko duże firmy byłyby zobowiązane do zatrudniania
inspektorów ochrony przeciwpożarowej."

Macie jakiś rok spokoju. Przypuszczam od 2010r zmianę przepisów i sprecyzowanie funkcji osoby w firmie, która ma koordynować ewakuację i funkcji pełnionych przez inspektorów i specjalistów p. poz.

pozdrawiam



Wyślij zaproszenie do