Urszula Sajór-Dos Anjos

Urszula Sajór-Dos Anjos Old Town Apartments
SL

Temat: AIP - Akademickie Inkubatory Przedsiebiorczości

czy korzystaliście z tych usług: http://www.inkubatory.pl? jakie są Wasze opinie?
Rafał Ł.

Rafał Ł. Spec. ds. marketingu
internetowego /
Manager

Temat: AIP - Akademickie Inkubatory Przedsiebiorczości

Zajrzyj na grupę AIP.

http://www.goldenline.pl/grupa/akademickie-inkubatory-...
Urszula Sajór-Dos Anjos

Urszula Sajór-Dos Anjos Old Town Apartments
SL

Temat: AIP - Akademickie Inkubatory Przedsiebiorczości

ooo, dzieki :) pozdrawiam
Marek Urban

Marek Urban Trener i menedżer
sprzedaży

Temat: AIP - Akademickie Inkubatory Przedsiebiorczości

korzystam. nie polecam. Dlaczego? na grupie AIP kilka postów o tym napisałem
Rafał Ł.

Rafał Ł. Spec. ds. marketingu
internetowego /
Manager

Temat: AIP - Akademickie Inkubatory Przedsiebiorczości

A dla równowagi, ja polecam. Na pewno lepiej na początku zmierzyć się z biznesem będąc w AIP niż rejestrować działalność, a potem ją wyrejestrowywać bo nie wyszło. Pomimo wszystkich wad AIP i tak warto spróbować właśnie tam. Albo w innych tego typu inkubatorach, bo przecież AIP nie jest monopolistą.

konto usunięte

Temat: AIP - Akademickie Inkubatory Przedsiebiorczości

Marek Urban:
korzystam. nie polecam. Dlaczego? na grupie AIP kilka postów o tym napisałem
Nie polecilbys nawet wtedy, jakby to bylo na poczatek tak jak pisal wyzej Rafal??
Urszula Sajór-Dos Anjos

Urszula Sajór-Dos Anjos Old Town Apartments
SL

Temat: AIP - Akademickie Inkubatory Przedsiebiorczości

hmm... bardzo ciekawe. Z tej i innych dyskusji widze, ze nawet AIP nie jest idealny :p dzisiaj mam rozmowe z jednym z panow z AIP UW i jeszcze zobacze jak tam ogolne wrazenie, ale generalnie mimo wszystko chyba sie jednak zdecyduje, glownie dlatego, ze zmniejsza to poziom ryzyka i mysle ze dla kogos rownie zielonego w kwestii otwierania biznesu jak ja moze byc pomocne (glownie sprawy ksiegowo biurokratyczne, bo z reszta to juz sobie chyba poradze). W kazdym razie, trzymajcie kciuki ;)

konto usunięte

Temat: AIP - Akademickie Inkubatory Przedsiebiorczości

Ja bede trzymal na pewno. I zgadzam sie z Toba, bo wg mnie na poczatek, zeby sprawdzic czy biznes wypali, AIP jest idealnym rozwiazniem...

Temat: AIP - Akademickie Inkubatory Przedsiebiorczości

ja mam firme w aip i jestem zadowolony, polecam
Marek Urban

Marek Urban Trener i menedżer
sprzedaży

Temat: AIP - Akademickie Inkubatory Przedsiebiorczości

Michał Strzępek:
Ja bede trzymal na pewno. I zgadzam sie z Toba, bo wg mnie na poczatek, zeby sprawdzic czy biznes wypali, AIP jest idealnym rozwiazniem...


nie ma idealnych rozwiązań

konto usunięte

Temat: AIP - Akademickie Inkubatory Przedsiebiorczości

Marek Urban:
Michał Strzępek:
Ja bede trzymal na pewno. I zgadzam sie z Toba, bo wg mnie na poczatek, zeby sprawdzic czy biznes wypali, AIP jest idealnym rozwiazniem...


nie ma idealnych rozwiązań
W zasadzie masz racje. Jednak AIP jest dobrym punktem wyjscia dla nowego biznesu...
Paweł Banaś

Paweł Banaś Senior Business
Analyst

Temat: AIP - Akademickie Inkubatory Przedsiebiorczości

Michał Strzępek:
Marek Urban:
Michał Strzępek:
Ja bede trzymal na pewno. I zgadzam sie z Toba, bo wg mnie na poczatek, zeby sprawdzic czy biznes wypali, AIP jest idealnym rozwiazniem...


nie ma idealnych rozwiązań
W zasadzie masz racje. Jednak AIP jest dobrym punktem wyjscia dla nowego biznesu...

Niekoniecznie .. AIP nie symuluje rzeczywistych warunków prowadzenia biznesu ... a częste ograniczenia przepływu informacji i nie tylko potrafią skutecznie zabić każdy pomysł.
Tak jak Marek napisał .. nie ma rzeczy idealnych ... a już na pewno nie jest tym AIP - istnieją inne formy sprawdzenia się w biznesie .. naturalnym środowisku niż korzystanie z tego dziwnego tworu.Paweł Banaś edytował(a) ten post dnia 24.01.09 o godzinie 18:09

konto usunięte

Temat: AIP - Akademickie Inkubatory Przedsiebiorczości

Ja również wypowiem sie jako zadowolona (póki co) osoba korzystająca z AIP.
Jak dla mnie jest to najlepsze rozwiązanie do sprawdzenia czy wyjdzie/czy nie wyjdzie.
Jedyne co mnie trochę denerwuje to dośc długi czas oczekiwania na wszystko ale póki co nie jest źle. Jak by ktoś miał jakieś pytania odnośnie AIP chętnie odpowiem.
Piotr Bandyk

Piotr Bandyk E-commerce,
programowanie

Temat: AIP - Akademickie Inkubatory Przedsiebiorczości

Ja korzystam jednak wypowiem się 50/50. Jeżeli prowadzisz biznes, który nie wymaga zbytnio środków trwałych i w sumie jak są to usługi typu robienie stron www to oki. Jednak jak już w grę wchodzą dodatkowe umowy z dostawcami i tak dalej - tragedia.

konto usunięte

Temat: AIP - Akademickie Inkubatory Przedsiebiorczości

Piotr Bandyk:
Ja korzystam jednak wypowiem się 50/50. Jeżeli prowadzisz biznes, który nie wymaga zbytnio środków trwałych i w sumie jak są to usługi typu robienie stron www to oki. Jednak jak już w grę wchodzą dodatkowe umowy z dostawcami i tak dalej - tragedia.
Czemu tragedia? Jest problem z wystawianiem faktur? Czy moze cos innego??

konto usunięte

Temat: AIP - Akademickie Inkubatory Przedsiebiorczości

Krzysztof Rzeszutek:
Ja również wypowiem sie jako zadowolona (póki co) osoba korzystająca z AIP.
Jak dla mnie jest to najlepsze rozwiązanie do sprawdzenia czy wyjdzie/czy nie wyjdzie.
Jedyne co mnie trochę denerwuje to dośc długi czas oczekiwania na wszystko ale póki co nie jest źle. Jak by ktoś miał jakieś pytania odnośnie AIP chętnie odpowiem.
Na co trzeba tak dlugo czekac?
Piotr Bandyk

Piotr Bandyk E-commerce,
programowanie

Temat: AIP - Akademickie Inkubatory Przedsiebiorczości

Jest problem z podpisywaniem faktur. Niektórzy dostawcy po prostu mają jakby jeden system i nie mają ochoty wprowadzać zmian do niego. Sytuacja wygląda miej więcej tak: podpisując umowę z jedną hurtownią inni z AIP nie mają do niej już dostępu. Jednak blokuje reszcie po prostu dostęp.
Paweł Banaś

Paweł Banaś Senior Business
Analyst

Temat: AIP - Akademickie Inkubatory Przedsiebiorczości

Michał Strzępek:
Piotr Bandyk:
Ja korzystam jednak wypowiem się 50/50. Jeżeli prowadzisz biznes, który nie wymaga zbytnio środków trwałych i w sumie jak są to usługi typu robienie stron www to oki. Jednak jak już w grę wchodzą dodatkowe umowy z dostawcami i tak dalej - tragedia.
Czemu tragedia? Jest problem z wystawianiem faktur? Czy moze cos innego??

Dodatkowo: wystawiasz fakturę w systemie - dyrektora nie ma obecnie (urlop, wyszedł) albo po prostu zapomniał - faktura siedzi w systemie ... i tak może troche trwać ... a cała sprawa stoi.
Podobnie jest z przelewami ... zlecisz do systemu .. i czasem długi czas mija zanim zostanie to zautoryzowane. Przy działalności opartej na sprzedaży to jest zabójcze. Zresztą takie opóźnienia podważają wiarygodność takiej firmy w AIP.

Druga kwestia .. że osoby w centrali (z moejego punktu widzenia) są opieszałe i niekompetentne . to wszystko przekłada się na jakoś usług oferowanych przez firmy w AIP.

konto usunięte

Temat: AIP - Akademickie Inkubatory Przedsiebiorczości

Michał Strzępek:
Krzysztof Rzeszutek:
Ja również wypowiem sie jako zadowolona (póki co) osoba korzystająca z AIP.
Jak dla mnie jest to najlepsze rozwiązanie do sprawdzenia czy wyjdzie/czy nie wyjdzie.
Jedyne co mnie trochę denerwuje to dośc długi czas oczekiwania na wszystko ale póki co nie jest źle. Jak by ktoś miał jakieś pytania odnośnie AIP chętnie odpowiem.
Na co trzeba tak dlugo czekac?

Zatwierdzanie faktur póki co najbardziej mnie denerwuje, tak jak pisali poprzednicy trochę to podważa wiarygodność jeżeli klient prosi mnie o fakturę a ja mu piszę, że dostanie ją dopiero jutro.
Paweł Surgiel

Paweł Surgiel BIVROST - VR Video
Technologies

Temat: AIP - Akademickie Inkubatory Przedsiebiorczości

masz wiele szczęścia, jeśli fakturę dostaniesz "jutro". W Kielcach miałem nieraz sytuację, że dyrektor łaskawie fakturę podpisywał po tygodniu, stworzenie i akceptacja umowy (np na wykonanie strony) potrafiło trwać ponad miesiąc (chociaż prawnik dostawał praktycznie gotowca), centrala na uwagi raczej nie reagowała. Kilku klientów straciłem przez opiszałość AIP. Z jednej strony jest to ciekawe, ale każdy kij ma dwa końce.

Następna dyskusja:

Akademickie Inkubatory Prze...




Wyślij zaproszenie do