Lukasz Szymanski

Lukasz Szymanski Head of Marketing
and PR | Consultant

Temat: Masz już lub zakładasz własną działalność?

Tym niemniej zakładam, że każdy kiedyś zaczynał i wtedy nie brał kilku tysięcy za projekt. Czy to sprawia, że projekty, które realizował na początku są złe i nie powinny być pokazywane w portfolio? (więc jeśli kogoś nie stać - ma jednak alternatywę, bo monopolu tu nie ma)

Co nie zmienia faktu, że jeśli kogoś stać - niech korzysta, bo jakość dobra i warta swej ceny.
Antek Korzeniowski

Antek Korzeniowski Branding Designer

Temat: Masz już lub zakładasz własną działalność?

Michał Sobczyk:

Przejrzałem dotychczas setki portfolio różnych grafików projektujących logo. Portfolio Antka wyróżnia się najwyższym profesjonalizmem i jakością. Zdecydowanie polecam, bo widać talent i gust.

Dziękuję za miłe słowa.

Wątek bardzo ładnie nam się rozwinął i padło kilka bardzo cennych uwag i sądzę, że wszyscy wychodzimy z tej dyskusji in plus.

Wszak nasza wiedza i jej rozszerzanie jest naszą największą wartością!


Pozdrawiam :)

konto usunięte

Temat: Masz już lub zakładasz własną działalność?

Zastanawiam się po co ta dyskusja. Pan Antek przedstawił swoją ofertę. Cena 3000zł może wydawać się duża, jeśli nie zajrzy się na jego stronę. Po obejrzeniu portfolio wiadomo skąd się ona wzięła. Nie rozumiem, dlaczego jest masowo atakowany.
Chcę założyć działalność, nie mam dużego kapitału, jednak bez wahania zdecydowałabym się na zakup loga za 3000zł jeśli miałoby ono tak właśnie wyglądać, jak te w portfolio.
Ludzie, przestańmy się godzić na bylejakość! Oczywiście, że młodym przedsiębiorcom trudno jest się rozstać z drobną nawet kwotą, ale logo, to nie jest wydatek tylko INWESTYCJA. Ok, jeśli znacie kogoś, kto robi równie udane projekty za mniejsze pieniądze to w porządku. Tylko nie wyżywajcie się na ludziach, którzy kalkulują i wiedzą ile ich prace są warte.

konto usunięte

Temat: Masz już lub zakładasz własną działalność?

Joanna Józefowska:
Chcę założyć działalność, nie mam dużego kapitału, jednak bez wahania zdecydowałabym się na zakup loga za 3000zł jeśli miałoby ono tak właśnie wyglądać, jak te w portfolio.

o matko :) ... to jakby co to wal do mnie ... strzele Ci logo w podobnym klimacie (co na blogfolio/portfolio Antka) ze zniżka 15% od tej ceny ... i jeszcze projekt wizytowek podrzuce ... i jakby co to nawet papier firmowy ... a za 3 tysie to nawet moge ci wstępny design biura zrobić ... oczywiście platne z dołu :) ... dla mnei zloty biznes :) ... a jak nie umnie to daj znac to Ci dam namiary na kogoś kto ci zrobi zajebi*te logo za circa 700PLN :)

cena jak za samo logo jest wyczesana ... chyba, że za tym kryje się coś jeszcze ... ale jakoś z treści ogłoszenia to nie wynika

z całym szacunkiem ... ale juz zbyt wiele razy na tym i na innych forach widzialem jak to ludzie cenia swoja prace ... czasem az do granic absurduFilip Zajączkowski edytował(a) ten post dnia 25.11.09 o godzinie 18:04

konto usunięte

Temat: Masz już lub zakładasz własną działalność?

Ok, to w takim razie daj linka do swoich projektów. Wiesz, łatwo jest deklarować, trudniej przedstawić silne argumenty...

konto usunięte

Temat: Masz już lub zakładasz własną działalność?

Antek podziwiam odwage :) to tak jakbys chcial przedszkolakom maseratti sprzedac,,,dobrze ze sie w CI nie specjalizuje... :)
Dariusz T.

Dariusz T. DariuszTryba.pl

Temat: Masz już lub zakładasz własną działalność?

Zastanawiam się skąd bierze się u niektórych grafików takie jak mi się wydaje traktowanie potencjalnych klientów z góry. To, że teraz nie każdy ma budżet na profesjonalne logo nie znaczy, że nie będzie miał go w przyszłości, nawet jeżeli teraz szuka wśród studentów lub kombinuje samemu.

Ja mam w planie skorzystanie z usług profesjonalnego grafika, nie tylko do logo i nie tylko do jednego projektu, dzięki temu wątkowi już wiem, że mogę śmiało kierować się do Antka, a pozostałych panów freelanserów się tu wypowiadających będę stanowczo unikał.
Marcin Gajos

Marcin Gajos Doświadczony
Kreatywny@Brandglow

Temat: Masz już lub zakładasz własną działalność?


o matko :) ... to jakby co to wal do mnie ... strzele Ci logo w podobnym klimacie (co na blogfolio/portfolio Antka) ze zniżka 15% od tej ceny ...

Tutaj między innymi kryje się różnica między DOBRYM logo a... czymś co ma to logo przypominać. Chodzi o logo zrobione na dobrym POMYŚLE a nie ,,w podobnym klimacie''.
i jeszcze projekt wizytowek podrzuce ... i jakby co to nawet papier firmowy ... a za 3 tysie to nawet moge ci wstępny design biura zrobić ... oczywiście platne z dołu :) ... dla mnie zloty biznes :) ... a jak nie umnie to daj znac to Ci dam namiary na kogoś kto ci zrobi zajebi*te logo za circa 700PLN :)

Czy mógłbyś podesłać mi PM z linkiem do portfolio tego ,,wymiatacza''?

Antek zamieścił ofertę. Poza użytkownikami, którzy zadali pytania w kwestii wyjaśnienia skąd ta cena, reszta niestety przypomina ,,krówki, co dużo muczą...'' oby w interesach im się chociaż dażyło :)
Antek Korzeniowski

Antek Korzeniowski Branding Designer

Temat: Masz już lub zakładasz własną działalność?

Po krótkiej przerwie, przypominam się ponownie :)

Od nowego roku wprowadzam nowe warianty cenowe.

Projekt logo wraz z osobistymi konsultacjami:
1. 799zł - licencja na użytkowanie znaku na 6 m-cy
2. 1399zł - licencja na użytkowanie znaku na 12 m-cy
3. 2500zł - licencja na użytkowanie znaku na 24 m-cy

Poszczególne licencje można rozłożyć na raty; kolejno: 3, 6, i 12.

Po upływie czasu określonego w licencji:
-można ją przedłużyć, maksymalnie do 2 lat
-można wykupić znak za 2000zł wraz z podstawową księgą znaku
-można zrezygnować z użytkowania znaku na określonych warunkach

Oprócz wymienionych wariantów, nadal obowiązuję dotychczasowy cennik:
-profesjonalny projekt logo wraz z podstawową księgą znaku i osobistymi konsultacjami za 3000zł

PozdrawiamAntek Korzeniowski edytował(a) ten post dnia 27.11.09 o godzinie 13:03
Dariusz T.

Dariusz T. DariuszTryba.pl

Temat: Masz już lub zakładasz własną działalność?

Antek Korzeniowski:
-profesjonalny projekt logo wraz z podstawową księgą znaku i osobistymi konsultacjami za 3000zł

Jak rozumiem bezterminowo? Osobiste konsultacje telefonicznie czy jakoś inaczej?

konto usunięte

Temat: Masz już lub zakładasz własną działalność?

Antek Korzeniowski:
Projekt logo wraz z osobistymi konsultacjami:
1. 799zł - licencja na użytkowanie znaku na 6 m-cy
2. 1399zł - licencja na użytkowanie znaku na 12 m-cy
3. 2500zł - licencja na użytkowanie znaku na 24 m-cy

Pomysł dla początkującej firmy niezły. Szczególnie jakby się dało płacić to w miesięcznych ratach.

Teraz ta oferta wygląda o niebo lepiej dla młodych przedsiębiorców niż 3000 zł na początku jednorazowo.
Antek Korzeniowski

Antek Korzeniowski Branding Designer

Temat: Masz już lub zakładasz własną działalność?

Dariusz T.:
Jak rozumiem bezterminowo? Osobiste konsultacje telefonicznie czy jakoś inaczej?

Pytać i dociekać nie można nikomu zabronić, dlatego tak - konsultacje są bezterminowe.
Osobiste w zależności od miejsca zamieszkania, tylko na początku procesu. Potem pozostają telefoniczne i mailowe.

Co do samych konsultacji, to najistotniejsze są one na początku. Po otrzymaniu księgi znaku, wiele pytań odpada, gdyż odpowiedzi są zawarte w księdze.Antek Korzeniowski edytował(a) ten post dnia 27.11.09 o godzinie 13:38
Antek Korzeniowski

Antek Korzeniowski Branding Designer

Temat: Masz już lub zakładasz własną działalność?

Paweł Królak:
Pomysł dla początkującej firmy niezły. Szczególnie jakby się dało płacić to w miesięcznych ratach.
"Poszczególne licencje można rozłożyć na raty; kolejno: 3, 6, i 12."
Da się w dwu-miesięcznych ratach - tak jak za gaz :)

Teraz ta oferta wygląda o niebo lepiej dla młodych przedsiębiorców niż 3000 zł na początku jednorazowo.
Dzięki. Taki był zamiar :)Antek Korzeniowski edytował(a) ten post dnia 27.11.09 o godzinie 14:27

konto usunięte

Temat: Masz już lub zakładasz własną działalność?

Jakbyś na samym początku sformułował ofertę w tym stylu:

"Młody przedsiębiorco! Chcesz mieć profesjonalne logo, a nie masz dużego budżetu na początek? Skorzystaj ze specjalnej oferty licencji na profesjonalne logo już od [tu kwota] miesięcznie"

to bym pochwalił od samego początku zamiast krytykować i nie mielibyśmy 4 stron dyskusji :)

konto usunięte

Temat: Masz już lub zakładasz własną działalność?

Antek Korzeniowski:
Po krótkiej przerwie, przypominam się ponownie :)

Od nowego roku wprowadzam nowe warianty cenowe.

Projekt logo wraz z osobistymi konsultacjami:
1. 799zł - licencja na użytkowanie znaku na 6 m-cy
2. 1399zł - licencja na użytkowanie znaku na 12 m-cy
3. 2500zł - licencja na użytkowanie znaku na 24 m-cy

Poszczególne licencje można rozłożyć na raty; kolejno: 3, 6, i 12.

Po upływie czasu określonego w licencji:
-można ją przedłużyć, maksymalnie do 2 lat
-można wykupić znak za 2000zł wraz z podstawową księgą znaku
-można zrezygnować z użytkowania znaku na określonych warunkach

Oprócz wymienionych wariantów, nadal obowiązuję dotychczasowy cennik:
-profesjonalny projekt logo wraz z podstawową księgą znaku i osobistymi konsultacjami za 3000zł

PozdrawiamAntek Korzeniowski edytował(a) ten post dnia 27.11.09 o godzinie 13:03

... a jak sie to ma od strony prawnej ?

kto jest właścicielem marki/logo przez ten czas trwania licencji ... co w przypadku nie przedłużenia licencji? czy Ty zostajesz z prawami autorskimi i intelektualnymi do znaku/marki?

konto usunięte

Temat: Masz już lub zakładasz własną działalność?

No właśnie tym się różni licencja od przekazania praw. W przypadku licencjonowania autor tylko udostępnia dzieło.
A szczegóły zapewne w umowie z klientem już :)

konto usunięte

Temat: Masz już lub zakładasz własną działalność?

Filip Zajączkowski:
... a jak sie to ma od strony prawnej ?

Skoro oferujesz projektowanie logo, cytuję:
"to jakby co to wal do mnie ... strzele Ci logo w podobnym klimacie (co na blogfolio/portfolio Antka) ze zniżka 15% od tej ceny ... i jeszcze projekt wizytowek podrzuce ... i jakby co to nawet papier firmowy"

To chyba POWINIENEŚ orientować się w regulacjach prawnych usług które świadczysz.

A skoro taki lepszy cwaniak jesteś, to poszukaj prawnika który Ci to objaśni.

konto usunięte

Temat: Masz już lub zakładasz własną działalność?

Krzysztof B.:
Filip Zajączkowski:
... a jak sie to ma od strony prawnej ?

Skoro oferujesz projektowanie logo, cytuję:
"to jakby co to wal do mnie ... strzele Ci logo w podobnym klimacie (co na blogfolio/portfolio Antka) ze zniżka 15% od tej ceny ... i jeszcze projekt wizytowek podrzuce ... i jakby co to nawet papier firmowy"

To chyba POWINIENEŚ orientować się w regulacjach prawnych usług które świadczysz.

A skoro taki lepszy cwaniak jesteś, to poszukaj prawnika który Ci to objaśni.

????? wszystko fajnie, ale nie łącz proszę moich odrębnych wypowiedzi ze sobą, bo dotyczą całkiem innych tematów :)

chodzi mi tylko o tę opcję "dzierżawy" (bo tak generalnie wypada to nazwać)

to od początku: logo jest znakiem unikatowym (przynajmniej takie powinno być) - coś jak imię i nazwisko firmy. przepraszam, że się dopytuje, ale ciekawi mnie po prostu co się dzieje z logo po tym jak ktoś zrezygnuje z "licencji"

pytanie dość proste ... bo ja np. nie chciałbym aby logo, które jest "poniekąd" moje (przynajmniej czasowo) trafiło do ponownego obiegu lub było wykożystane przez autora ... logo jest czymś za czym niejednokrotnie kryje się czyjaś praca włożona w rozkręcenie biznesu. to jest kwestia prawna, ale w odniesieniu do umowy licencyjnej ... zależnie jak zostanie ona sformułowana ... i jako "lepszy cwaniak ;)" nie widzę sensu abym szukał prawnika jak nie mam do niego z czym pójść.

... uprzedzając pytania niektórych ... tak spodziewam się, że mogę nie dostać takiej odpowiedzi ze względu na "tajemnicę handlową"

pytam bo po prostu jestem ciekaw, bo pomysł dość oryginalny w odniesieniu do logo (albo przynajmniej ja się jeszcze nie spotkałem z takowym) :)Filip Zajączkowski edytował(a) ten post dnia 27.11.09 o godzinie 17:40

konto usunięte

Temat: Masz już lub zakładasz własną działalność?

.
edit, bo wkleiło się dwa razy :(Filip Zajączkowski edytował(a) ten post dnia 27.11.09 o godzinie 17:41
Dariusz T.

Dariusz T. DariuszTryba.pl

Temat: Masz już lub zakładasz własną działalność?

Właśnie natknąłem się w sieci na ciekawą promocję dla młodych przedsiębiorców - 50% zniżki na stronę www jeżeli z wpisu do ewidencji wynika, że firmę prowadzi się nie dłużej niż dwa miesiące.

Moim zdaniem pomysł całkiem fajny więc skoro Antek kieruje swoją ofertę do młodych przedsiębiorców właśnie to może było by to rozwiązanie godne rozważenia.



Wyślij zaproszenie do