Dariusz T.

Dariusz T. DariuszTryba.pl

Temat: Inkubatory vs inne możliwości?

Nie kazdy inkubator dziala jak AIP, ja na przyklad zalozylem firme we wroclawskim CWP i nie dzialam jako pion fundacji tylko mam odrebna dzialalnosc. Moze w innych miastach tez sa takie projekty prowadzone.

konto usunięte

Temat: Inkubatory vs inne możliwości?

Dariusz T.:
Nie kazdy inkubator dziala jak AIP, ja na przyklad zalozylem firme we wroclawskim CWP i nie dzialam jako pion fundacji tylko mam odrebna dzialalnosc. Moze w innych miastach tez sa takie projekty prowadzone.


Luknę na ofertę CWP ;)

Hmm- firmy są różne,niektórych trudno w ogóle przekonac do współpracy jesli nie masz dz. gosp bo myslą że zasilasz jakąś czarna dziurę albo prowadzisz firmę- słup.
Ale firm które rozumieją ideę aip na całe szczęście jest co raz więcej ;)
Marcin Bacia

Marcin Bacia ...-BraveMind-...

Temat: Inkubatory vs inne możliwości?

Czy ktoś z was działa w inkubatorze w Krakowie?
Jest na uj, agh, ak... gdzieś lepiej/gorzej?

konto usunięte

Temat: Inkubatory vs inne możliwości?

Ja działam w tym przy AGH i sobię chwalę.
A co do faktur z AIP to ja już mam dośc przekonywania "Pań księgowych", że faktura bez podpisu to też faktura ... Nawet ustawa im nie wiele mówi.
Tomasz N.

Tomasz N. Progres Media -
skuteczna reklama

Temat: Inkubatory vs inne możliwości?

Marcin Bacia:
To jeszcze w kontekście inkubatorów jedno pytanie.
Pewnie na fakturach jest napisane "adademicki inkubator...."
A nie marka firmy jaką wymyslimy.
Jak może to być odebrane w oczach klientów?

Jeśli chodzi o AIP to wystawcą faktury jest Fundacja AIP, jednak na dole faktury widnieje zawsze Sprzedaż realizowana przez pion [nazwa Twojej "firmy"]

Jeśli chodzi o nastawienie Klientów to większość z nich mało obchodzi to, jaka jest nazwa wystawcy faktury. Wykonałeś swoją pracę, wysyłasz fakturę, klient płaci i wszyscy są zadowoleni :)

Podstawowe koszty prowadzenia DG przy preferencyjnej stawce ZUS są tylko minimalnie większe od składki AIP, jednak trzeba wziąć pod uwagę jeszcze jedną rzecz:
w momencie gdy otwierasz pierwszą DG i coś Ci nie wyjdzie, na 5 lat tracisz przywilej płacenia preferencyjnej stawki ZUS.

Dlatego moim zdaniem AIP (i inne inkubatory) to dobra sprawa, bo zawsze przecież możesz zapisać się tam, przez kilka miesięcy sprawdzić, czy interes będzie opłacalny i czy wszystko idzie tak jak sobie założyłeś. Jeśli tak, rozwiązujesz umowę z Inkubatorem i zakładasz DG.
Marcin Bacia

Marcin Bacia ...-BraveMind-...

Temat: Inkubatory vs inne możliwości?

Widzę Tomek że myślimy podobnie :)
Jest jeszcze jeden plus, mianowicie dotacje.
Po pierwsze czeka się na nie długo po drugie np w 6.2 nie można prowadzić wcześniej działalności a tutaj można już działać a potem może wstrzelić się w dotacje.



Wyślij zaproszenie do