konto usunięte

Temat: podchody do kupna astry G

witam i sorka jeżeli podobny temat juz był..
jestem w trakcie podchodów do astry G, 3 drzwi, roczniki 1999-2000
zastanawiałem się nad jednostkami 1,4 70kilkaKM, 1,4 100KM, 1,6 100KM, 2.0 DTI, auto najprawdopodobniej przyjedzie z Niemiec

profil użytkowania samochodu to 5x w tygodniu korki do/z pracy, 2x w tygodniu trasa 120 km, 1x w roku trasa 1500 km, najczęściej podróżujące 2 osoby, w trasie + bagaż

moje pytania do posiadaczy i specjalistów:
1. jaka jednostka (także inna niż wymienione) w tych rocznikach pozwoli mi cieszyć się z jazdy bez większych wydatków przez najbliższe 3 lata?
2. która z jednostek zapewnia nienajgorsze osiągi (bezstresowe wyprzedzanie w trasie), a przy tym spalanie max 8l benzyny (6l ropy) w mieście?
3. jak wygladają różnice w osiągach i rzeczywistej eksploatacji tych jednostek w wieku 8-9 lat? czyli co najbardziej się opłaca?
4. na co zwrócic szczególna uwagę przy danej jednostce?

z góry dziękuję za odpowiedzi i pozdrawiam
Tomasz M.

Tomasz M. Specjalista ds.
Raportowania i
Analiz /SAP KeyUser/

Temat: podchody do kupna astry G

zdecydowanie odradziłbym Michał zakup Astry G z silnikiem 1,4. Zbyt mała pojemność jak na to auto (chyba, ze do jazdy tylko w mieście. Brak mocy może być odczuwalny poza miastem podczas wyprzedzania. Poszukiwania poleciłbym od pojemności 1,6 (benzyna), a najlepiej 1,8 16V, choc 1,6 16V Ecotec (100KM) też bardzo dobrze się zbiera. W przypadku silników benzynowych ecotec to ich "życie" zaczyna się powyżej 3 tys obrotów. Jezeli szukasz z roku 99 to moze Ci sie przytrafić egzemplarz na 100-lecie Opla, który ma znacznie bogatsze wyposażenie. Poza tym to b.dobre auta, biorąc pod uwagę cena/jakość. Przed zakupem spójrz też na forum astry http://astraklub.pl. pozdr, TomekTomasz M. edytował(a) ten post dnia 31.05.08 o godzinie 20:30

konto usunięte

Temat: podchody do kupna astry G

Tomasz M.:
zdecydowanie odradziłbym Michał zakup Astry G z silnikiem 1,4. Zbyt mała pojemność jak na to auto (chyba, ze do jazdy tylko w mieście. Brak mocy może być odczuwalny poza miastem podczas wyprzedzania. Poszukiwania poleciłbym od pojemności 1,6 (benzyna), a najlepiej 1,6 18V, choc 1,6 16V Ecotec (100KM) też bardzo dobrze się zbiera. W przypadku silników benzynowych ecotec to ich "życie" zaczyna się powyżej 3 tys obrotów. Jezeli szukasz z roku 99 to moze Ci sie przytrafić egzemplarz na 100-lecie Opla, który ma znacznie bogatsze wyposażenie. Poza tym to b.dobre auta, biorąc pod uwagę cena/jakość. Przed zakupem spójrz też na forum astry http://astraklub.pl. pozdr, Tomek


dzięki za odpowiedź, na forum klubu astry przesiaduję już od kilku wieczorów:)
tylko, czy te jednostki nie są za bardzo paliwożerne? wygląda to na 10 litrow spokojnie, znam 1,4 twinport(?) i spokojna jazda w mieście to jest już ok 7l.Michał Szyszko edytował(a) ten post dnia 05.03.08 o godzinie 13:53
Piotr Łastowski

Piotr Łastowski Key Account Manager

Temat: podchody do kupna astry G

1.4 to na Astrę za mało. Polecam 1.6 16V Ecotec.
Andrzej D.

Andrzej D. Technical Director,
INNOVATOR Sp. z o.o.
Gliwice

Temat: podchody do kupna astry G

Piotr Łastowski:
1.4 to na Astrę za mało. Polecam 1.6 16V Ecotec.

_____________________________
.....w pełni sie zgadzam. Polecam 1,6 optymalna moc;

Michał Sz.:
tylko, czy te jednostki nie są za bardzo paliwożerne? wygląda to > na 10 litrow spokojnie, znam 1,4 twinport(?) i spokojna jazda w > mieście to jest już ok 7l.
________________________________

no cóż, coś za coś........
Wojciech Nowaczyk

Wojciech Nowaczyk Kierownik Działu
Inżynierii Projektu

Temat: podchody do kupna astry G

Moja asterka (2.0 DTI 101 KM) ma całkiem niezła dynamikę a przy normalnej jezdzie pali srednio tylko 5,6-6 l/100km (dodam ze 2/3 czasu spedzam w trasie do pracy), nie mam porównania do jednostek benzynowych tego modelu bo nigdy rzadna nie jezdzilem ale tego dieselka akurat polecam jesli szukasz kompromisu miedzy moca a spalaniem



Wyślij zaproszenie do