Marta D.

Marta D. Profesor
nadzwyczajny, KAAFM

Temat: Kluby Malucha - "prywatne żłobki" w KrK - opinie, namiary...

Kochani - mam nadzieje, ze są wśród Was szczęsliwi rodzice - ktorzy swoje maluchy posłali wlasnie w takie miejsca..
Jestem żywo zainteresowana tematem..od wrzesnia moj syn musi albo miec nianie albo wlasnie zacząc "chodzić" do takiego "złobka".

Jakos nie sposob mi sobie wyobrazic oddania go do zwykłego żłobka- co tam te maluchy robią??

Czekam na Wasze opienie, piszcie co polecanie, co jest źle, ceny, warunki - WSIO!!!
Bartłomiej Usydus

Bartłomiej Usydus Przepisy Domeny
CentrumHandlowe

Temat: Kluby Malucha - "prywatne żłobki" w KrK - opinie, namiary...

Mój łobuz włąśnie kończy wiek żłobkowy i pierwszy rok spędizł z nianią potem 2 lata w żłobku samorządowym nr 19 na świtezianki i jeste baardzo ale to bardzo zadowolony z opieki w tymże żłobku, pracy "cioć", atrakcji dodatkowych zajęć, atmosfery etc.

Więc nie bardzo rozumiem "obaw" przed zwykłym żłobkiem.

do przedszkola też idzie "zwykłego". obejrzałem sobie jedno prywatne w Wieliczce: mieszkanie w bloku, plac zabaw 5x5 metra w tym w zasadzie piaskownica tlyko i zero cienia. podziękowałem
Irena Maciąg

Irena Maciąg Poszukująca nowych
wyzwań zawodowych.

Temat: Kluby Malucha - "prywatne żłobki" w KrK - opinie, namiary...

Dołączam sie do prośby o opinie na temat żłobków i przedszkoli...
ale prosze też o podanie ceny/mc...

Teraz jesteśmy na etapie poszukiwań opiekunki - ponoć cenowo wychodzi podobnie.

Temat: Kluby Malucha - "prywatne żłobki" w KrK - opinie, namiary...

Ja trochę z innej beczki.....jestem pedagogiem i kuszące wydaje mi się założenie czegoś swojego (np. alternatywnej formy przedszkolnej:)

zatem drodzy rodzice jak macie info czego oczekujecie od takiego miejsca to piszcie - chętnie poczytam.

A może ma już ktoś za sobą podobne doświadczenia tj. zakładania prywatnego przedszkola itp. ???
Marta D.

Marta D. Profesor
nadzwyczajny, KAAFM

Temat: Kluby Malucha - "prywatne żłobki" w KrK - opinie, namiary...

Bartłomiej Usydus:
Mój łobuz włąśnie kończy wiek żłobkowy i pierwszy rok spędizł z nianią potem 2 lata w żłobku samorządowym nr 19 na świtezianki i jeste baardzo ale to bardzo zadowolony z opieki w tymże żłobku, pracy "cioć", atrakcji dodatkowych zajęć, atmosfery etc.

Więc nie bardzo rozumiem "obaw" przed zwykłym żłobkiem.

do przedszkola też idzie "zwykłego". obejrzałem sobie jedno prywatne w Wieliczce: mieszkanie w bloku, plac zabaw 5x5 metra w tym w zasadzie piaskownica tlyko i zero cienia. podziękowałem

No cieszy mnie ta opinia..
Wiesz jakos ciągle pokutuje u mnie stereotyp - ze w takim żłobku maluchy wrzucają do kojca - i tak biedaki przesiedzą..

MOżesz cos więcee napisac..jakie zajęcia dodatkowe, jakie koszty , a i chyba godz pracy sa ograniczone w takiej samorządowje placówce?

Ja znam póki co z opinii Klub Malucha z Zielonek i Łokietka... Koszt ok 850zł (plus jedzenie), ale teraz tez rozgladam sie za ninią (biore obie opcje pod uwage) - wtedy cena takiego złobka-przedszkola wydaje sie atrakcyjna...

Niania za godz chce 8-12 zł! ( i raczej za 8 to cięzko)Marta D. edytował(a) ten post dnia 04.06.08 o godzinie 10:30
Bartłomiej Usydus

Bartłomiej Usydus Przepisy Domeny
CentrumHandlowe

Temat: Kluby Malucha - "prywatne żłobki" w KrK - opinie, namiary...

Marta D.:
Bartłomiej Usydus:
Mój łobuz włąśnie kończy wiek żłobkowy i pierwszy rok spędizł z nianią potem 2 lata w żłobku samorządowym nr 19 na świtezianki i jeste baardzo ale to bardzo zadowolony z opieki w tymże żłobku, pracy "cioć", atrakcji dodatkowych zajęć, atmosfery etc.

Więc nie bardzo rozumiem "obaw" przed zwykłym żłobkiem.

do przedszkola też idzie "zwykłego". obejrzałem sobie jedno prywatne w Wieliczce: mieszkanie w bloku, plac zabaw 5x5 metra w tym w zasadzie piaskownica tlyko i zero cienia. podziękowałem

No cieszy mnie ta opinia..
Wiesz jakos ciągle pokutuje u mnie stereotyp - ze w takim żłobku maluchy wrzucają do kojca - i tak biedaki przesiedzą..

koszt z jedzeniem miesięcnie coś miedzy 180 a 200 pln plus zajecia dodatkowe: rytmika kilka złotych misiecznie, angileksi bodaj 150 za pół roku. do tego raz w miesiącu jakiś teatrzyk przyjeżdzał, wycieczki do zoo.

godziny są od 6 do 17. więc całkiem długo
Sylwia M.

Sylwia M. księgowość i finanse

Temat: Kluby Malucha - "prywatne żłobki" w KrK - opinie, namiary...

Moje obydwie pociechy chodziły do złobka na Majora (Cz Prądnik).

Jestem bardzo zadowolona z tego żłobka.
Ja też się zastanawiam, co te dzieci tam robią. UAle skanując rozkład zajęć chyba uczą się samodzielności.
godz. 6 - 7:45 przyjmowanie dzieci
8:00 toaleta dzieci (zanim te wszystkie dzieci usiąda na nocniki, umyją rączki i je wytrą, to 30 min z głowy)

8:15 śniadanie (to znowu jedzą przez 30 minut)
8:45 toaleta dzieci (jw)
9:00 zajęcia w grupach
9:45 toaleta dzieci
10:00 II sniadanie
10:30 toaleta dzieci
11:00 zajęcia w grupach
11:45 toaleta dzieci
12:00 obiad
12:30 toaleta dzieci
12: 45 - 13:30 odpoczynek poobiedni (tutaj najczęściej maluchy umęczone najczesniej zasypiaja już w ubraniu)

13:30 toaleta dzieci
13:45 podwieczorek
14:15 toaleta dzieci

Moje dzieci właśnie w żłobku zostały nauczone siadania na nocnik i odrzuciły smoczek.

Złobek jest kolorowy, wyposazony w mebelki z ikei, mają bal karnawaowy i przychodzi Mikołaj z prezentami. Jest dietetyczka, która nie smaży im tłustych kotletów tylko wszystko lekkostrwane i smaczne. Panie zawsze informują, czy wszystko ok, czy zjadło obiad.

U mnie koszt ok 200 PLN + 7 PLN rytmika
Życzę dobrych wyborów.
Marta D.

Marta D. Profesor
nadzwyczajny, KAAFM

Temat: Kluby Malucha - "prywatne żłobki" w KrK - opinie, namiary...

hmmm..intsersujące i miałabym niedalko.....

konto usunięte

Temat: Kluby Malucha - "prywatne żłobki" w KrK - opinie, namiary...

Irena Maciąg:
Dołączam sie do prośby o opinie na temat żłobków i przedszkoli...
ale prosze też o podanie ceny/mc...

Teraz jesteśmy na etapie poszukiwań opiekunki - ponoć cenowo wychodzi podobnie.

Jeśli cenowo wychodzi podobnie to bezwzględnie opiekunka. Co do żłobka ... to u nas było to tak, że tydzień chorowania i 3 tygodnie w żłobku i tak w kółko. Tam non-stop było z 10-20% dzieci chorych. Niektóre rodzice oddawali kaszlące, chrypiące, z lejącymi nosami, bo nie mieli ich z kim zostawić. Tak więc po pół roku zrezygnowaliśmy.

konto usunięte

Temat: Kluby Malucha - "prywatne żłobki" w KrK - opinie, namiary...

Trudna sprawa :-) u nas temat wije się jak afrykańska rzeka :-) najpierw mama, potem jak skończył 6 m-cy opiekunka, potem na chwilę żłobek, no i nowa super niania, teraz niestety super niania musiała wyjechać, no i mama wróciła na wychowawczy... Wychodzi na to, że chyba spędzimy ten rok razem, a potem czeka już przedszkole. O ile będą miejsca. Gdybym znalazła nianię to bym się nie zastanawiała, ale poprzednia opiekunka tak wysoko podniosła poprzeczkę, że teraz trudno nam kogoś znaleźć. A! I płaciliśmy 6 zł/h.
Wracając do tematu żłobka - mój synek chodził tam zaledwie 3 dni :-/ jak dla mnie za duża różnica wieku między dzieciakami, do najmłodziej przyjmują tam już dzieciaki od 4 m-ca do 2 lat (chyba), no i te dzieciaczki mają kompletnie inne/rozbieżne potrzeby. Poza tym między bajki można włożyć historie o tym, że na sali są 3-4 opiekunki, bo było tak, że była tylko jedna i słychać było, że nie daje rady... Poza tym przyplątała się jakieś choróbsko i zrezygnowaliśmy. W zamian wybraliśmy nianię i zajęcia dodatkowe, żeby synek miał kontakt z rówieśnikami. U nas się sprawdziło :-)
Marta D.

Marta D. Profesor
nadzwyczajny, KAAFM

Temat: Kluby Malucha - "prywatne żłobki" w KrK - opinie, namiary...

ehhh...

własnie super niania - to teraz jest SKARB!
Szukam, szukam....
a w Klubie Odkrywców - brak miejsc już........

konto usunięte

Temat: Kluby Malucha - "prywatne żłobki" w KrK - opinie, namiary...

Pani Marto,

rzeczywiście nie mamy już wolnych miejsc a lista osób oczekujących na miejsce jest długa.
Jesteśmy na etapie poszukiwania odpowiedniego domu dla maluszków.
Mam nadzieję, ze jesienią tego roku otworzymy kolejną placówkę w Krakowie.

Pozdrawiam
Marzena
Marta D.

Marta D. Profesor
nadzwyczajny, KAAFM

Temat: Kluby Malucha - "prywatne żłobki" w KrK - opinie, namiary...

:D bardzo się ciesze :)
Magda Jarczak

Magda Jarczak
http://menadzerkarie
ry.blogspot.com/

Temat: Kluby Malucha - "prywatne żłobki" w KrK - opinie, namiary...

Witam,
a ja trochę z innej strony zapytam,
zastanawiam się i badam obecnie temat przedszkola firmowego (dla dzieci w różnym wieku), wiem, że są prowadzone działania ze strony Rządu, głosowanie ustaw w celu przeniesienia kosztów z firmy na samorząd (wygląda to naprawdę ciekawie).

Zastanawiam się czy byłby ktoś chętny do podjęcia tematu na zasadzie zorganizowania przedszkola w firmie?

pozdrawiam
Magda
Bartłomiej Juszczyk

Bartłomiej Juszczyk dyrektor
zarządzający Grupa
Adweb; inwestor,
wykładowca, ...

Temat: Kluby Malucha - "prywatne żłobki" w KrK - opinie, namiary...

Gdyby tylko państwo było w stanie współfinansować pomysł - to jak najbardziej. W moim przypadku - w firmie maluchów nie ma wiele, zatem owe dofinansowanie byłoby świetną perspektywą.

Pozdrowienia :)

konto usunięte

Temat: Kluby Malucha - "prywatne żłobki" w KrK - opinie, namiary...

Marta D.:
:D bardzo się ciesze :)

ja w poniedziałek mogę spytać się koleżanki w pracy, wiem, że prowadzi też przedszkole, tylko nie wiem jak jest z miejscami, bo z braku własnych maluchów nie zainteresowałam się bliżej tematem;)
Marta D.

Marta D. Profesor
nadzwyczajny, KAAFM

Temat: Kluby Malucha - "prywatne żłobki" w KrK - opinie, namiary...

ale przedszkole to pewnie dla dzieci od 3 latek..

no nic - póki co od nadchodzącej środy testuje ninie :) Zobaczymy :)Marta D. edytował(a) ten post dnia 21.07.08 o godzinie 15:56
Piotr M.

Piotr M. Sprzedawca Marzeń

Temat: Kluby Malucha - "prywatne żłobki" w KrK - opinie, namiary...

Kolega szuka miejsca dla dziecka w przedszkolu od grudnia.
Może ktoś wie o placówce gdzie mają wolne miejsca?
Dorota Sałek

Dorota Sałek Researcher,
eHarmonogram.pl

Temat: Kluby Malucha - "prywatne żłobki" w KrK - opinie, namiary...

Piotr R.:
Kolega szuka miejsca dla dziecka w przedszkolu od grudnia.
Może ktoś wie o placówce gdzie mają wolne miejsca?

W jakiej czesci Krakowa?

Moze Tuptusiowo na Klinach? Strona: http://tuptusiowo.pl/ Nie jestem pewna, czy maja wolne miejsca, bo ostatnio pojawilo sie chyba dwoje nowych dzieci, ale mysle,ze warto sprawdzic jesli lokalizacja jest odpowiednia. To przedszkole prywatne.
Monika B.

Monika B. Regional Manager

Temat: Kluby Malucha - "prywatne żłobki" w KrK - opinie, namiary...

..:
Irena Maciąg:
Dołączam sie do prośby o opinie na temat żłobków i przedszkoli...
ale prosze też o podanie ceny/mc...

Teraz jesteśmy na etapie poszukiwań opiekunki - ponoć cenowo wychodzi podobnie.

Jeśli cenowo wychodzi podobnie to bezwzględnie opiekunka. Co do żłobka ... to u nas było to tak, że tydzień chorowania i 3 tygodnie w żłobku i tak w kółko. Tam non-stop było z 10-20% dzieci chorych. Niektóre rodzice oddawali kaszlące, chrypiące, z lejącymi nosami, bo nie mieli ich z kim zostawić. Tak więc po pół roku zrezygnowaliśmy.


to i tak pozytywnie. Moja córeczka max 3 dni w żłobku,a później 2 tygodnie choroby. Ehhh..



Wyślij zaproszenie do