konto usunięte

Temat: Złobek-Kraków-opinie

Witam,
Poszukuję informacji na temat krakowskich złobków -publicznych, niepublicznych. Które polecacie a ktore należy omijać szerokim łukiem? Będę wdzięczna za jakiekolwiek informacje.

Wiem, że ponoć trudno o miejsce w złobku dlatego nie podałam lokalizacji, ale jesli to cos pomoże to- olsza, huta, sródmieście, azory.
Córeczka ma 14 miesięcy

Pozdrawiam
Dagmara

edit: dodatkowe informacjeDagmara Iskra edytował(a) ten post dnia 02.07.09 o godzinie 11:15
Emilia S.

Emilia S. Bez przerwy pić nie
można. Dlatego się
dokształcam.
Bohu...

Temat: Złobek-Kraków-opinie

Najlepiej założyć własny żłobek. Mówię poważnie - pracowałam kiedyś przy tym.

Temat: Złobek-Kraków-opinie

podaj lokalizacje, dzielnice, które Cię interesują jeśli możesz wiek dziecka :)

W Nowej Hucie dobry żłobek jest na Centrum B (mam nadzieje, że nie pomyliłam litery :) ) państwowy.
A bardzo dobry ale i drogi jest przy Zakopiance prywatny. Tam nawet pieluchy Ci zapewniaja w cenie. Można wykupić karnet z godzinami, jeśli nie chcesz dawać dziecka na 8/10 h dziennie.

Czekają cię wizyty w każdym miejscu, które będziesz brać pod uwagę. Rozgladaj się uważanie :(
Z doświadczen znajmomych złoż w minimum 10 żłobkach często zwalnia sie miejsce bo dzieci chorują i rezygnują.
Pytałam o wiek, bo mój synek poszedł do przedszkola jak mniał 24 miesiace czyli państwowa placówka go nie przyjełaby więc poszedł do prywatnego przedszkola na Os.Teatralnym. Nie mówił, miał pieluche, trzeba go było karmić. Ale daliśmy rade :)Małgorzata Zdebska edytował(a) ten post dnia 02.07.09 o godzinie 12:08
Anna Maria D.

Anna Maria D. International
Purchase Manager,
Strootman Group

Temat: Złobek-Kraków-opinie

Żłobek, który mogę polecić z czystym sumieniem mieści się przy ulicy Mazowieckiej (bodajże 30A) - przy alejkach Grottgera. Atmosfera i opieka rewelacyjna, po prostu żadnych zastrzeżeń.
Natomiast przedszkole po drugiej stronie ulicy lepiej omijać o ile to możliwe...
Monika Tatka

Monika Tatka kierownik promocji
Teatr Łaźnia Nowa,
właściciel: Hot
Lemon

Temat: Złobek-Kraków-opinie

Powiem tak - na 99% nigdzie nie znajdziesz miejsca. Na listach rezerwowych w żłobkach są dzieci jeszcze nie urodzone... Wiem, bo sama bezskutecznie próbowałam znaleźć miejsce.
Joanna Rębacz

Joanna Rębacz Biuro Rachunkowe
ADRIA s.c.

Temat: Złobek-Kraków-opinie

Ja osobiście polecam żłobek na II Pułku na Hucie. Żłobek nazywa się Bajkowy Domek. Oczywiście miejsc już nie ma, lista rezerwowych jest dłuuuuga, ale można pytać bo czasami rodzice z list rezerwowych rezygnują i w ciągu roku można jeszcze się dostać.
Moja córka tam chodziła przez 2 lata, teraz od września będzie chodził mój syn.
Sympatyczne Panie, dzieci są czyste i zadbane.Moja córka bardzo dużo się nauczyła, chętnie szła do żłobka. Prawie w ogóle nie było płaczu. Jak po nią przychodziłam, biegła do mnie jak szalona, dawała buziaka i w tył zwrot z powrotem na salę.

konto usunięte

Temat: Złobek-Kraków-opinie

Witam
Dziękuję za opinie. Okolice Zakopianskiej to dla mnie za daleko :(
O Bajkowym Domku słyszałam wiele dobrego. Muszę podzwonic i popytac, nie interesuje mnie wysłanie do żłobka teraz ale zapisanie się, tak zeby za rok mogła juz pojsc. Chyba nie jest az tak źle ze czeka sie ponad rok? :\
Ania Z.

Ania Z. leworęczny nie
znaczy lewy :)

Temat: Złobek-Kraków-opinie

za rok będzie miała 2,5 roku we wrześniu (no, prawie) w tym wieku można już przyjmować dzieci do przedszkola. Musisz posprawdzać. oczywiście pierwszeństwo mają dzieci trzyletnie, ale szansa jest... sama mam dziecko w tym wieku i na nowy rok - 2010/2011 jest zapisana do przedszkola prywatnego bajka na os. uroczym. teraz chodzi do niego mój starszy syn i jest bardzo zadowolony. wcześniej chodził do przedszkola państwowego, ale gdy zapisałam go na dyżur letni do tego, nie chciał wracać do starego, więc tutaj zostaliśmy.
Tomasz G.

Tomasz G. Energetyka, zakupy,
zaopatrzenie. Szukam
ciekawych wyzwań...

Temat: Złobek-Kraków-opinie

Żłobek dla dziecka w Krakowie, temat rzeka.
Dla mojej córki poszukiwałem samorządowego od momentu narodzin (ma 14 m-cy). Jak już ktoś wspomniał na listy pozapisywane są dzieci, które urodzą się za kilka miesięcy. Sam byłem świadkiem jak jakaś Pani jeszcze w niezbyt zaawansowanej ciąży zapisywała dziecko i nawet nie wiedziała jaką płeć będzie miało. Cóż tak to wygląda.
Na Kozłówku ul.Okólna dostałem odpowiedź, że żeby dziecko chodziło w 2009 to powinienem je na listę wpisać w styczniu 2008 roku (sic!)

Z doświadczeń w poszukiwaniach. Najpewniej miejsce można znaleźć w Żłobku "Centrum A" przy Placu Centralnym. Rozbudowali się i najważniejsze Kierowniczka tego żłobka to fajna "babka", która zapisze dziecko dopiero jak je zobaczy. Moja córa chwilę tam chodziła, ale dojazdy z Kurdwanowa i powroty do pracy na Kurdwanów były dla mnie "zabójcze".

Teraz córka "wskoczyła" z rezerwówki do żłobka na Wysłouchów i wreszcie mamy komfort.

W międzyczasie miałem kilka telefonów z os. Willowego i os. Zielonego (??). Także żłobki w Nowej Hucie mogą dziecko przyjąć. Trzeba zapisywać na rezerwówki i cierpliwie czekać.

Żłobki prywatne to komfort (godziny pobytu można indywidualnie ustawiać) ale koszty ok. 1 000 PLN/m-c samego abonamentu + pieluchy + dodatkowe zajęcia. Jak kogoś stać to można...
Małgorzata Lech

Małgorzata Lech dramaturg, teatrolog

Temat: Złobek-Kraków-opinie

Witajcie! Prowadzę z mężem prywatny żłobek Akademia Rozwoju Dziecka „Chichotek” na ul. Klonowica, rejon Wola Duchacka, Kurdwanów, Podgórze. Jeśli pasuje Wam lokalizacja, zapraszam 7 listopada na Dzień Otwarty. Będzie można zobaczyć jak u nas jest, a jest super! Więcej o nas na stronie http://www.chichotek.pl.
Bartłomiej Usydus

Bartłomiej Usydus Przepisy Domeny
CentrumHandlowe

Temat: Złobek-Kraków-opinie

mój Franek chodził dwa lata do żłobka na grzegórzkach/dąbiu

Żłobek Samorządowy nr 19
Adres: ul. Świtezianki 7,
31-563 Kraków
Telefon: 012 414 34 78

i jesteśmy bardzo, bardzo zadowoleni. super opieka, zajęcia dodatkowe, wycieczki do zoo, spacery, spory plac zabaw, jedzenie też ok ( tak twierdził, co nie jeste czeste)
Dominika P.

Dominika P. Regionalny Kierownik
Sprzedaży Oriflame

Temat: Złobek-Kraków-opinie

Witam,

Polecam przedszkole na ul. Łużyckiej(koło Woli Duchackiej) "Smerfy" maja oprócz tego jeszcze2 w okolicy. Sympatyczne panie, jezyki dla dzieciaków, grupy wiekowe, zajęcia sportowe itd. Byli kiedys moim klientem na art biurowe widzialam ze nie szczędzili kasy na ofertę rozwojową dla dzieciaków.
Mysle ze godne zerknięcia...ale nie wiem jak cenowo :-(
a drugie przedszkole to w hucie na os. Ogrodowym/Skarpie(któryms z tych) przedszkole publiczne.

Pozdrawiam

D
Anna T.

Anna T. pracowniakrakow.pl

Temat: Złobek-Kraków-opinie

Witam,
Moje dziecko urodzi się dopiero w styczniu, ale z Waszych postów wynika, że już powinnam zająć się tym tematem. ??? Czy ktoś może polecić żłobek w rejonach Lea/Królewskiej? Jak to wygląda cenowo w żłobkach samorządowych? Czy ktoś ma rozeznanie?
Pozdrawiam.
Tomasz G.

Tomasz G. Energetyka, zakupy,
zaopatrzenie. Szukam
ciekawych wyzwań...

Temat: Złobek-Kraków-opinie

Opłaty za żłobek samorządowy są określane przez RMK na bieżący rok.
"Obecnie miesięczna opłata wynosi 13% aktualnie obowiązującego najniższego wynagrodzenia za pracę pracowników ogłaszanego w Dzienniku Ustaw"
W zależności od stawki żywieniowej wychodzi to circa 220-270 zł/m-c.
Ewa Baran

Ewa Baran SEOwca, Cookie
Monster

Temat: Złobek-Kraków-opinie

Z tego co ja sie orientowałam juz nie można zapisywać do żłobka dziecka nienarodzonego. Ja mam dodatkowo kłopot tego typu, że mieszkam pod Krakowem więc żłobki w Krakowie raczej ni dla mnie. Oczywiście można wszystko obchodzić - melkdować się w Krakowie ale po co skoro jedynie 2% dzieci w Polsce ma zapewnione miejsce w żłobku. Dla porównania drugie Państwo w Europie pod tym względem to bodajże Czechy z wynikiem 29%. W Polsce jest 375 żłobków. To po prostu śmieszne...

konto usunięte

Temat: Złobek-Kraków-opinie

Witajcie!Ja osobiście polecam nowo-powstały klub malucha "Chatka Maluszka" na ul. Trybuny Ludów na Woli Duchackiej. Jest to cudowne miejsce, w kolorowym domku z ogródkiem, z serdecznymi i zaangażowanymi Ciociami:)Na razie byłam tam 2 razy z moim Słonkiem i oboje jesteśmy pod wielkim wrażeniem tego miejsca. Kadra naprawdę wykwalifikowana,na razie malutko dzieci,czasem nawet więcej Pań niż podopiecznych:)Ja moje Słoneczko na pewno tam zostawię i polecam Wam również:)
Bartłomiej Wielogórski

Bartłomiej Wielogórski Otwarty na wyzwania

Temat: Złobek-Kraków-opinie

witam,
Żłobek na Żółkiewskiego mogę polecić z czystym sumieniem. Bardzo dobra opieka (nawet jedna z Pań została wybrana pielęgniarką roku bodaj 2 lata temu), a przy okazji zewsząd świetny dojazd. Jeżeli ktoś ma dwoje dzieci, to w pobliżu są 2 przedszkola, a na pewno nastąpi taka sytuacja, że jedno będzie w przedszkolu, drugie jeszcze w żłobku (nie dotyczy bliźniąt ;)).
O ile jednak mi wiadomo, do tego żłobka zapisy są już na wrzesień 2010 i nie przypuszczam by coś się zmieniło na lepsze :(
Pozdrawiam
Paweł Weremiuk

Paweł Weremiuk AE, MAX animator

Temat: Złobek-Kraków-opinie

Anna Maria D.:
Żłobek, który mogę polecić z czystym sumieniem mieści się przy ulicy Mazowieckiej (bodajże 30A) - przy alejkach Grottgera. Atmosfera i opieka rewelacyjna, po prostu żadnych zastrzeżeń.
Natomiast przedszkole po drugiej stronie ulicy lepiej omijać o ile to możliwe...
prawda. żłobek extra. chociaż coraz ciężej odbierać dzieci o 16.30
Ewa W.

Ewa W. Head of HR

Temat: Złobek-Kraków-opinie

Witam,
a na Ruczaju lub w okolicy możecie polecić dobry żłobek?
Dzięki!

Temat: Złobek-Kraków-opinie

Fora dot. żłobków jak na razie nie zawierają najcenniejszych informacji niestety. Może tym razem się uda.

Błagam o pilną pomoc. Mój syn jest z czerwca 2008 (ma 21 miesięcy) i naiwnie wierzę, że zapiszę go jutro do żłobka na wrzesień 2010. Otóż za kilka godzin zbliża się noc z 28 lutego na 1 marca 2010 kiedy to trwają zapisy na wrzesień. Czy wiecie w których żłobkach rekrutacja jest TYLKO I WYŁĄCZNIE od 1 marca? Rozumiem, że w większości zapisy są przez cały rok i nie ma sensu stać w nocy? Na 100% 1 marca rekrutacja rusza w żłobku na ul. Wincentego Pola 20 w WIELICZCE, ale to niestety za daleko dla mnie. Jestem z Krakowa, a najchętniej pokoczowałabym pod jednym ze żłobków z okolic Wielickiej (Okólna, Kurczaba, Wysłouchów, Sanocka). Przygotowałam termos i krzesełko, tylko nie wiem, czy tamte żłobki rekrutują od jutra, czy przez cały rok. Trochę byłoby mi nie po nosie, gdybym stała od 20:00 dnia poprzedniego, a o 6 rano powiedzieliby mi w żłobku, że zapisy przez cały rok (rozumiecie same )

Jeszcze tylko kilka pyt. dotyczących tych powyższych żłobków.
1) Orientacyjna ilość dzieci
2) sposób zapisu:
a) koczowniczy (od której godziny ustawialiście się w kolejce?)
b) całoroczny oczekiwawczy ( kiedy się zapisywaliście, żeby zapisać się na wrzesień? )
3) dokumenty potrzebne do zapisu (oprócz karty zgłoszenia dziecka)
4) godziny otwarcia żłobka

Błagam Was bardzo o każdą najmniejszą informację, nawet mamy z poprzednich lat "starań o żłobek"

Zapisałam mojego Piotrka w lipcu 2009 na wrzesień 2010 do żłobka na Słomianą. Wczoraj dzwoniłam potwierdzać i na dzień wczorajszy (tj. 27 lutego 2010) jestem 143 na LIŚCIE REZERWOWEJ!!! Popłakałam się jak to usłyszałam bo szanse są żadne. Mogę stać nawet tydzień tylko muszę wiedzieć GDZIE

Dziękuję i pozdrawiam wszystkich dzielnych rodziców

----
EDIT

Wróciłam właśnie z objazdu. W żłobku przy ul. Wysłouchów zapisy są prowadzone przez cały rok więc nie ma sensu dzisiaj koczować. Pod resztą żłobków (Sanocka, Okólna, Kurczaba ) pustki, nie ma żadnych ludzi więc nie wiem, czy jest sens stać. Koło północy zrobię kolejną rundkę i zobaczę jak sprawa się ma

Mam nadzieję, że uda mi się kogoś zachęcić do wypowiedzi tutaj



Wyślij zaproszenie do