konto usunięte

Temat: jak podac kotu tabletke?

JAK PODAĆ KOTU TABLETKĘ?

1. Złap kota i trzymaj go mocno. Ułóż go sobie na kolanach, głowa kota na Twoim ramieniu, jakbyś karmił niemowlę z butelki. Pewnym głosem powiedz: "Dobry kotek".

2. Wrzuć kotu tabletkę do pyszczka.

3. Zdejmij kota z żyrandola, a pigułkę spod kanapy.

4. Powtórz instrukcje z punktu 1., tym razem przytrzymując przednie łapki kota lewą ręką, a tylne prawym ramieniem. Wciśnij kotu tabletkę do pyszczka używając prawego palca wskazującego.

5. Wyciągnij kota spod łóżka. Otwórz opakowanie i weź nową tabletkę. (Oprzyj się pokusie wzięcia nowego kota).

6. Ponownie powtórz instrukcje z punktu 1., z taką zmianą, że gdy już uda Ci się umieszczenie kota w pozycji niemowlęcej, usiądź na brzegu krzesła, pochyl się nisko nad kotem i używając prawej ręki otwórz kotu pyszczek podnosząc górną szczękę kciukiem i palcem wskazującym.

7. Szybko wrzuć tabletkę. Ponieważ Twoja głowa znajduje się na kolanach, nie będziesz widział, co robisz. W sumie nie ma różnicy.

8. Pozostaw kota wiszącego na zasłonach. Pozostaw tabletkę w swoich włosach.

9. Jeśli jesteś kobietą, porządnie się wypłacz. Jeśli jesteś mężczyzną, porządnie się wypłacz.

10. Teraz się opanuj. W końcu kto tu rządzi? Zlokalizuj kota i tabletkę. Przyjmując pozycję z punktu 1., powiedz zdecydowanym głosem: "W końcu kto tu rządzi?" Otwórz kotu pyszczek, weź tabletkę i... ups!

11. Nie działa, prawda? Usiądź i pomyśl. Aha! Wszystko przez te pazury!

12. Wyjmij nową tabletkę z buteleczki. Obślinioną wyrzuć.

13. Złap kota, idź z nim do łazienki, zamknij drzwi, przygotuj duży ręcznik.

14. Usiądź na podłodze i owiń kota ręcznikiem tak, żeby wystawała tylko głowa. Włóż kotu tabletkę do pyszczka. Oderwij pazury tylnych łap kota od twojego ramienia.

15. Zdejmij kota z kabiny ( nie wiedziałaś, że kot potrafi z miejsca skakać na wysokość 2 metrów, prawda?), owiń wokół niego ręcznik nieco mocniej, tak, aby łapki na pewno się nie wydostały.


16. Mocno trzymając pyszczek kota palcami, postaraj się go otworzyć i wrzucić tabletkę do środka. Szybko zamknij pyszczek (kota, nie swój).

17. Zostań na podłodze z zawiniętym w ręcznik kotem. Głaszcz go i przemawiaj czule przez co najmniej pół godziny - w tym czasie tabletka powinna się rozpuścić.

18. Rozwiń ręcznik i wypuść kota. Otwórz drzwi łazienki.

19. Przemyj swoje rany ciepłą wodą z mydłem, spróbuj zatamować krew, zabandażuj rany, uczesz się i znajdź sobie jakieś spokojne zajęcie na najbliższe osiem godzin. Następnie powtórz wszystko od początku.
Dorota Magdalena S.

Dorota Magdalena S. psycholog, filolog
rosyjski

Temat: jak podac kotu tabletke?

...Ja mojemu szkrabowi tabletkę na odrobaczywienie podałam po prostu z jego jedzonkiem:)
Pozdrawiam;)

konto usunięte

Temat: jak podac kotu tabletke?

Hahaha... nieźle się uśmiałam :D Mój kot robi dokładnie tak samo heheh...
Dorota S.:
...Ja mojemu szkrabowi tabletkę na odrobaczywienie podałam po prostu z jego jedzonkiem:)
Pozdrawiam;)

No to zazdroszcze Pani Dorotko :) Mojemu dawałam tabletki na wszystkie sposoby i nic nie działa :)

konto usunięte

Temat: jak podac kotu tabletke?

Dorota S.:
...Ja mojemu szkrabowi tabletkę na odrobaczywienie podałam po prostu z jego jedzonkiem:)
Pozdrawiam;)
moje kocie zjadło tabletkę zwymieszaną z jogurtem owocowym! pozdrawiam

konto usunięte

Temat: jak podac kotu tabletke?

Małgorzata D.:
moje kocie zjadło tabletkę zwymieszaną z jogurtem owocowym! pozdrawiam

Dobry pomysł. Mój kot uwielbia jogurty. Ale obawiam się, że nawet w jogurcie wyczuje tą tabletke i jej nie zje. Kiedyś dałam mu duży kawałek mięska a w środku była tabletka. Też oczywiście się zorientował hehe..
Dorota Magdalena S.

Dorota Magdalena S. psycholog, filolog
rosyjski

Temat: jak podac kotu tabletke?

Marzena S.:
Małgorzata D.:
moje kocie zjadło tabletkę zwymieszaną z jogurtem owocowym! pozdrawiam

Dobry pomysł. Mój kot uwielbia jogurty. Ale obawiam się, że nawet w jogurcie wyczuje tą tabletke i jej nie zje. Kiedyś dałam mu duży kawałek mięska a w środku była tabletka. Też oczywiście się zorientował hehe..
A to Ci Spryciula...ja jednak z moim nie mam takich problemów choc tez jesli chodzi o jedzenie jest bardzo wybredny i np. ma swoje ulubione jogurty i te, których nie tknie;(....
Ale z tabletką da się go przechytrzyć- je tyle kocich cukierków i suchej karmy, że raczej trudno, żeby po drodze nie skonsumował pół tabletki...

konto usunięte

Temat: jak podac kotu tabletke?

Kiedyś kupiłam pastę w tubce ze strzykawką - że niby łatwiejsze do podania heheh po chwili cała łazienka była w tej paście - wszystko zostało wyplute na mnie...na kafelki...a kot wściekły zwiał. Nie wyczai zaś tabletki zawiniętej w cienki kawałek piersi z kurczaka - robię mu taką "roladkę" :-)
Agata W.

Agata W. charakteryzator -
wizazysta

Temat: jak podac kotu tabletke?

Mi sie jakos mojej kotce udalo dac tabletke ziolowa uspokajajaca (nie lubi jezdzic samochodem w nocy a musialam z nia pojechac do jeleniej gory z opola)zlapalam kota,mocno przytrzymalam,wcisnelam tabletke do pyszczka zamknelam,przytrzymalam,poczekalam az na pewno przelknie i puscilam....fakt,ze bylam potem niezle podrapana...ale i tak mniej niz bym byla po 2 godzinnej jezdzie z wyrywajacym sie kotem....choc i tak zbyt bardzo to sie nie uspokoila...
Dorota Magdalena S.

Dorota Magdalena S. psycholog, filolog
rosyjski

Temat: jak podac kotu tabletke?

Agata W.:
Mi sie jakos mojej kotce udalo dac tabletke ziolowa uspokajajaca (nie lubi jezdzic samochodem w nocy a musialam z nia pojechac do jeleniej gory z opola)zlapalam kota,mocno przytrzymalam,wcisnelam tabletke do pyszczka zamknelam,przytrzymalam,poczekalam az na pewno przelknie i puscilam....fakt,ze bylam potem niezle podrapana...ale i tak mniej niz bym byla po 2 godzinnej jezdzie z wyrywajacym sie kotem....choc i tak zbyt bardzo to sie nie uspokoila...
chyba bym sie nie odważyła użyć takiej przemocy wobec mojego Filusia...Dorota Szczygieł edytował(a) ten post dnia 09.06.07 o godzinie 03:33
Kinga Bijan

Kinga Bijan Psycholog otwarty na
nowe doświadczenia w
branży HR, szuk...

Temat: jak podac kotu tabletke?

Jak Mruczek był chory, rozpuszczałam mu tabletki w mleku, ale szybko się zorientował, od tamtej pory mleka nie pija....
Potem wkładałam tabletkę do kawałka mięsa z puszki (np.whsiskasa) i polewałam tym sosem, żeby nie poczuł, ten numer przeszedł :)

Temat: jak podac kotu tabletke?

mój bandyta długo nie dawał się zatabletkować. pomogło wspólne trzymanie przez 3 osoby i upychanie. szkoda, że nie widzieliście tego wzroku. tak kot patrzy na ptaszka, który gwizdnął mu jedzenie i zaraz zostanie napadnięty.
Dorota Magdalena S.

Dorota Magdalena S. psycholog, filolog
rosyjski

Temat: jak podac kotu tabletke?

ale przeciez jesli chodzi o odrobaczenie sa tez inne metody a nie tylko tabletki...choc ja wobec mojego szkraba nie musiałam sie uciekac do przemocy z tabletką...
Grażyna C.

Grażyna C. mgr turystyki,

Temat: jak podac kotu tabletke?

Mój Kiciuś przyjał tabletkę na robaki bez oporu, ale Kicia pobiła mnie, nafuczała i podrapała, a tabletki nie wzięła :)))

moje grupy GL
ANASTAZJA
GUARDIAN
KINOTAKARA
FengShui
BLOG fengshui

konto usunięte

Temat: jak podac kotu tabletke?

Polecam roztarcie tabletki na proszek, wmaczanie palca w czymś dobrym (u nas działa masełko), obtoczenie tegoż palca w proszku tabletkowym i zwabienie kota na przysmak. Odpowiednio duża dawka smakołyku pomaga w przemycie lekarstwa.
Nie mam niestety sposobu na tabletki, których nie można rozdrabniać :( Pozdrawiam!
Ola Ż.

Ola Ż. Poszukująca własnej
drogi :-)

Temat: jak podac kotu tabletke?

u nas na odwrót, rozdrabnianie powodowało ze kot Piotruś na kilometr wyczuwał tabletke i nawet nie podchodził, odkad dajemy w kawalkach, wchodzi ze swiezym pasztecikiem , tak ze nawet sie nie orientuje
Olga K.

Olga K. bibliotekarz

Temat: jak podac kotu tabletke?

Joanna D.:
Polecam roztarcie tabletki na proszek, wmaczanie palca w czymś dobrym (u nas działa masełko), obtoczenie tegoż palca w proszku tabletkowym i zwabienie kota na przysmak. Odpowiednio duża dawka smakołyku pomaga w przemycie lekarstwa.
Nie mam niestety sposobu na tabletki, których nie można rozdrabniać :( Pozdrawiam!
Podpisuję się;-)
Jak się zrobi kulkową mieszankę masełko+tabletkowy proszek i umieści na podniebieniu Koteczka to jest szansa, że lek dostanie się do oraganizmu, tym bardziej, że jak taka kulka się przyklei, to nie tak łatwo ją wypluć;-D
Ola Ż.

Ola Ż. Poszukująca własnej
drogi :-)

Temat: jak podac kotu tabletke?

Też tak myślałam:-)) Piotrus pozbawił mnie zludzeń:D wszytsko da sie wypluć
Katarzyna Kijak

Katarzyna Kijak Biuro Tłumaczeń
CORRECT STUDIO

Temat: jak podac kotu tabletke?

kot i tabletka to temat pracy magisterskiej:) ostatnio koleżanka sprzedała mi niezły pomysł. należy pokruszyć tabletkę na pył i zmieszać z jakąś gęstą kleista masą. Następnie włożyć (raczej na siłę) łapkę (opuszki) kota w tę masę. Kot sam wyliże dokładnie swoją łapkę w wraz z nią masę z tabletką:)
Monika A.

Monika A. Marketing
Communication
Academy

Temat: jak podac kotu tabletke?

Katarzyna Z.:
kot i tabletka to temat pracy magisterskiej:) ostatnio koleżanka sprzedała mi niezły pomysł. należy pokruszyć tabletkę na pył i zmieszać z jakąś gęstą kleista masą. Następnie włożyć (raczej na siłę) łapkę (opuszki) kota w tę masę. Kot sam wyliże dokładnie swoją łapkę w wraz z nią masę z tabletką:)

Próbowałam, bestia usiłuje to strząchnąć (mieszałam skruszoną tabletkę z masełkiem).
Tylko do dzioba i przypilnować, coby kot przełknął ;).
Małgorzata O.

Małgorzata O. Manager Salonu
Firmowego PAWO,

Temat: jak podac kotu tabletke?

Ja biegałam za kotem z tabletką wymieszaną z serkiem danio, aż ktoś podsunął mi pomysł, żeby po prostu wrzucić mu ja do pysia i potrzymać go chwile za mordkę i pokiziać pod bródką. No i o dziwo zadziałało:)Ale to działa tylko z dobrą w smaku tabletką, przy nospie walczy jak lew:)

Następna dyskusja:

Jak podać kotu tabletkę..




Wyślij zaproszenie do