Grażyna Adamska

Grażyna Adamska Kwantowa Mentorka

Temat: czego dowiedzieliśmy się w grudniu...

"Odpowiedz sobie na pytania, dokąd zmierzasz w życiu, co niematerialnego chciałbyś osiągnąć. Koniecznie spisz odpowiedzi na kartce."

"Tajemnicę czarów wolno ujawniać tylko dobrym ludziom."

"Czasami uczymy się tematów, których nie lubimy, ale to daje nam mądrość i moc."

"Talent do przedmiotu jest w ogromnej części zasługą poświęconego mu czasu. Drugim składnikiem "talentu" jest skupienie i zaangażowanie."

"Reguła Komnaty mówi o tym, że musisz zrozumieć, co byś chciała robić w życiu, co czyni się szczęśliwym. Tylko wtedy będziesz świadomie kierować swoim życiem, bo jak możesz dojść do celu, skoro nie wiesz, dokąd idziesz..."

Temat: czego dowiedzieliśmy się w grudniu...

Grażyna A.:
"Reguła Komnaty mówi o tym, że musisz zrozumieć, co byś chciała robić w życiu, co czyni się szczęśliwym. Tylko wtedy będziesz świadomie kierować swoim życiem, bo jak możesz dojść do celu, skoro nie wiesz, dokąd idziesz..."

To nie jest nowe odkrycie. Alicja w Krainie Czarów pyta w która stronę ma iść. Zapytana o to, gdzie chce dojść odpowiada "nie wiem". W odpowiedzi słyszy: "Skoro nie wiesz, gdzie chcesz dojść, to jakie znaczenie ma w którą stronę pójdziesz?"

W dzieciństwie połknęłam tę książkę, ale nie rozumiałam tego wtedy. Teraz już rozumiem, ale nadal widzę, jak wiele osób lekceważy czynność formułowania celów. W pracy to jeszcze czasem procedury wymuszają planowanie, ale w życiu osobistym to już jest z tym nieciekawie.

Ale co się dziwić, sama długo myliłam pragnienia z celami. Już od kilku lat nad tym pracuję i wiem, że nie tak łatwo przełożyć teorie na praktykę. I nie tak łatwo pogodzić się z myślą, że dotąd moja droga była taka trochę "bez znaczenia w którą stronę".
Grażyna Adamska

Grażyna Adamska Kwantowa Mentorka

Temat: czego dowiedzieliśmy się w grudniu...

Właśnie dlatego tak mnie fascynuje ta książka - zawiera proste "wytyczne", które każdy z nas zna, ale nie każdy potrafi z nich korzystać:)

Ja też się wiele uczę, z różnymi skutkami, ale z wiarą:)



Wyślij zaproszenie do