Grażyna Adamska

Grażyna Adamska Kwantowa Mentorka

Temat: REGUŁA I, czyli RÓŻDŻKA

Regula I, czyli Różdżka

Aby zostaç czarodziejem,
najpierw należy się nim poczuć.
Jest takie piękne powiedzenie:
„Kto wyglàda na króla – jest królem”.
Wiedza o czarach zamyka się w mądrości:
„Kto czuje się czarodziejem – jest czarodziejem”.
By posiąść czarodziejską moc,
wystarczy po nią sięgnąć, tak jak po liść w parku.
Mimo pozornej łatwości
dla wielu okaże się to niemożliwe,
trzeba bowiem odnaleźć w swoim sercu wiele wiary.
Jednak od chwili kiedy ci się to uda,
los w niezwykły sposób zacznie ci sprzyjać.
Dalej rozpoEściera się wspaniała kraina czynienia czarów.

Aby zapamiętać tę Regułę wiedz,
że różdżka jest nieodłącznym atrybutem czarodzieja i ma kształt jedynki.Grażyna A. edytował(a) ten post dnia 16.10.10 o godzinie 08:47
Grażyna Adamska

Grażyna Adamska Kwantowa Mentorka

Temat: REGUŁA I, czyli RÓŻDŻKA

"Chcę czarować, wypowiadam marzenie, spełnia się"

i nie ma znaczenia, kto wykonał zadanie!

Temat: REGUŁA I, czyli RÓŻDŻKA

Grażyna A.:
i nie ma znaczenia, kto wykonał zadanie!

Właśnie! A my zbyt często zastanawiamy się co my mamy zrobić, aby marzenie się spełniło. To często powoduje, że zaczynamy wątpić i szukać usprawiedliwień, dlaczego nasze marzenie się nam nie spełni.Violetta Nowak edytował(a) ten post dnia 02.05.10 o godzinie 00:13
Grażyna Adamska

Grażyna Adamska Kwantowa Mentorka

Temat: REGUŁA I, czyli RÓŻDŻKA

Violetta Nowak:
Grażyna A.:
i nie ma znaczenia, kto wykonał zadanie!

Właśnie! A my zbyt często zastanawiamy się co my mamy zrobić, aby marzenie się spełniło. To często powoduje, że zaczynamy wątpić i szukać usprawiedliwień, dlaczego nasze marzenie się nam nie spełni.Violetta Nowak edytował(a) ten post dnia 02.05.10 o godzinie 00:13

Dlatego też z niektórych marzeń rezygnujemy, bo wydają się nierealne, a przecież jak się mocno wierzy, ufa i cierpliwie czeka to spełnienie nadchodzi:)

konto usunięte

Temat: REGUŁA I, czyli RÓŻDŻKA

Tak bardzo realnie mówiac o czarach , maja one swoje psychiczne uzasadnienia.
NLP -owcy mówia na to kotwica.
A Pawłow udowadnił swoimi psami ,ze mozna "sprzegnac" w mózgu pewne reakcje by uzyskac rezultat
Ku przypomnieniu .
Podawał jedzenie psom i zapalał swiatło .
Pózniej zapalał tylko światło a psy juz sie sliniły.

Tak w naszej psychice działaja rytuały.
Im czesciej je uprawiamy tym lepszy efekt :)
Piotr Kasztelowicz

Piotr Kasztelowicz Koordynator
(ordynator) oddz.
wewnętrznego,
Szpital Powia...

Temat: REGUŁA I, czyli RÓŻDŻKA

Ina W.:
Tak bardzo realnie mówiac o czarach , maja one swoje psychiczne uzasadnienia.
NLP -owcy mówia na to kotwica.
A Pawłow udowadnił swoimi psami ,ze mozna "sprzegnac" w mózgu pewne reakcje by uzyskac rezultat
Ku przypomnieniu .
Podawał jedzenie psom i zapalał swiatło .
Pózniej zapalał tylko światło a psy juz sie sliniły.

Tak w naszej psychice działaja rytuały.
Im czesciej je uprawiamy tym lepszy efekt :)

No tak - czary to biochemia ... kiedyś robiono to sugestią -
różdżką - dzisiaj - lekami. Jedne zwiększają w łepetynie serotoninę, drugie dopaminę, trzecie noradrenalinę jeszcze inne GABA i jeszcze inne coś tam innego albo parę tych "drobiazgów" razem....
Nie zmienia to faktu, że wiedza nasza na temat mózgu i ducha (rozumianego jako pneuma) mizerna jest

P.

konto usunięte

Temat: REGUŁA I, czyli RÓŻDŻKA

w świetle nowych odkryć , wiem to od mojego neurofizjologa , tkz ćw "utrwalajace" powoduja ,ze wytwarzaja sie nowe drogi przewodzenia .
Stad taka skutecznosc grafoterapii i afirmacji.
Komórki glejowe rodza sie codziennie i migruja sobie tworzac struktury pod warunkiem ,ze sa pobudzanie ,jak nie- obumieraja ...
Piotr Kasztelowicz

Piotr Kasztelowicz Koordynator
(ordynator) oddz.
wewnętrznego,
Szpital Powia...

Temat: REGUŁA I, czyli RÓŻDŻKA

Ina W.:
w świetle nowych odkryć , wiem to od mojego neurofizjologa , tkz ćw "utrwalajace" powoduja ,ze wytwarzaja sie nowe drogi przewodzenia .
Stad taka skutecznosc grafoterapii i afirmacji.
Komórki glejowe rodza sie codziennie i migruja sobie tworzac struktury pod warunkiem ,ze sa pobudzanie ,jak nie- obumieraja ...

Tak, chociaż komórki glejowe akurat nie do końca przewodzą, choć w tym wszystkim uczestniczą ... o grafoterapii przyznam nie słyszałem. Sam w jakimś sensie jestem wyjątkiem - od pierwszej klasy podstawówki (a było to już w erze długopisów)piszę piórami do dziś ... (jeśli jest to pisanie na papierze) :))) Teraz staram się tą miłość do piór (nawet z powodzeniem)zaszczepiać córce (11lat) bo synowi mi się na razie (18 lat) nie udało ...

P.

konto usunięte

Temat: REGUŁA I, czyli RÓŻDŻKA

Narzedzie do pisania nie wybieramy "przypadkowo"/bo przypadki nie istnieja/ jak mówi zjawisko projekcji i dobór pióra jako narzedzia bardzo dobrze swiadczy o autorze rekopisu :))

Natomiast grafoterapia polega na pisaniu w okreslony sposób, stad czynnosc ta musi byc powtarzana , tak jak powtarzane sa rytuały.
Czy one sa "magiczne " czy kścielne poprzez powtarzanie powoduja "ćwiczenie i prace neuronów.
I tak dalej i tak dalej .
Jak wiadomo Hipokamp i ciało migdałowate ładnie wspópracuja ,a w nim "odkładaja" sie nasze doznania uczuciowe.
Wiec ćwiczac powodujemy zmiane Chemi mózgu :):)
Zreszta ćw fizyczne .
aerobik ,sport jogging ,gegenralnie wszystkie tez podnosza poziom neuroprzekazników i wraca chec do zycia :)
Piotr Kasztelowicz

Piotr Kasztelowicz Koordynator
(ordynator) oddz.
wewnętrznego,
Szpital Powia...

Temat: REGUŁA I, czyli RÓŻDŻKA

Ina W.:
Jak wiadomo Hipokamp i ciało migdałowate ładnie wspópracuja ,a w nim "odkładaja" sie nasze doznania uczuciowe.
Wiec ćwiczac powodujemy zmiane Chemi mózgu :):)
Zreszta ćw fizyczne .
aerobik ,sport jogging ,gegenralnie wszystkie tez podnosza poziom neuroprzekazników i wraca chec do zycia :)

coś w tym jest - prawdę mówiąc - ostatnio myślałem nad czymś takim, co nazywam minuskułą ciągła - czyli pisaniem przez skrybów (głównie w języku greckim) ładnym krojem pisma ale wszystko cięgiem z małej litery bez przerw między wyrazami :)))
Co do ćwiczenia pisma niestety nie za bardzo mam na to czas, co więcej z powodu konieczności szybkiego pisania i wypijania conajmniej pięciu kaw dziennie - żeby funkcjonować (łapy mi się trzęsą po tym - co ma uzasadnienie hihi medyczne) moje pismo nie jest staranne, choć podobno jak na lekarskie i tak (co mówią sekretarki na "moim" oddziale) dość czytelne...

Piotr

konto usunięte

Temat: REGUŁA I, czyli RÓŻDŻKA

W sumie to wątek do grupy Tutaj
http://www.goldenline.pl/grupa/komunikacja-werbalna-i-...
A po krótce opowiem ,bo to jakby magiczne sie wydaje.

Wszelkie zmiany w nawyku pisania wywołuja skurcz i to dowodzi faktu ze pismo powstaje w mózgu a nie w rece.
Natomiast odradzam omijania Duzych liter .
Szczególnie odradzam pisania swojego imienia i nazwiska z małej litery .

Pisanie ciągłe a nawet łączenie wyrazów , da gwarancje na to ,ze nie opuscisz Piotrusiu swojego miejsca pracy.

A jak napiszesz ,ze łaczysz imie z nazwiskiem to pokusze sie o diagnoze ,ze miaszkasz blisko swojego oddziału ,lub na terenie szpitala :-)))

Co do pisma łądnego czy brzydkiego to jedno i drugie ma plusy i minusy i swiadczy tylko o cechach o niczym wiecej.
A dobrze ,ze piszesz czytelnie ,chociaz medykowi mozna wybaczyc ... bo w tym zawodzie to jest skutkiem "przetrenowania" :)
Aneta S.

Aneta S. trener, doradca
zawodowy, coach

Temat: REGUŁA I, czyli RÓŻDŻKA

Violetta Nowak:
Właśnie! A my zbyt często zastanawiamy się co my mamy zrobić, aby marzenie się spełniło. To często powoduje, że zaczynamy wątpić i szukać usprawiedliwień, dlaczego nasze marzenie się nam nie spełni.

Kto chce, szuka sposobow, kto nie chce, szuka powodow.:)
Piotr Kasztelowicz

Piotr Kasztelowicz Koordynator
(ordynator) oddz.
wewnętrznego,
Szpital Powia...

Temat: REGUŁA I, czyli RÓŻDŻKA

Witaj
Ina W.:

Pisanie ciągłe a nawet łączenie wyrazów , da gwarancje na to ,ze nie opuscisz Piotrusiu swojego miejsca pracy.

A jak napiszesz ,ze łaczysz imie z nazwiskiem to pokusze sie o diagnoze ,ze miaszkasz blisko swojego oddziału ,lub na terenie szpitala :-)))

opuściłem miejsce pracy trzy lata temu i była to dobra decyzja...
Moja praca w poprzednim szpitalu była dziwnym pasmem niby niepowodzeń i ogólnych poglądów tzw. wielu autorytetów "że do niczego się nie nadaję" (dziś można byłoby to nazwać mobingiem - wtedy takie pojęcie nie obowiązywało). Gdy się przenosiłem to niektórzy "wróżyli", że nic nie osiągnę ... hihi ...

Co do bliskości - mieszkam w Toruniu, pracuję w Chełmży (ok. 20 km ) ale tak często jestem w szpitalu, że faktycznie niejako można przyjąć, że także mieszkam w miejscu pracy :)))

P.
Aneta S.

Aneta S. trener, doradca
zawodowy, coach

Temat: REGUŁA I, czyli RÓŻDŻKA

Ina W.:
Zreszta ćw fizyczne .
aerobik ,sport jogging ,gegenralnie wszystkie tez podnosza poziom neuroprzekazników i wraca chec do zycia :)

Napisz o tym cos wiecej, jesli mozesz.
Corka moja tanczy, juz 13 lat, bardzo dobrze sie uczy i ma wysokie IQ. Powiedzialabym przypadek, ale prawie wszystkie kolezanki z jej grupy i z grup z poprzednich lat byly prymuskami. Tyle przypadkow naraz? To niemozliwe. Podejrzewam o sprawstwo taniec.

konto usunięte

Temat: REGUŁA I, czyli RÓŻDŻKA

Tu moze wiecej Piotr powie.
To czysta medycyna, a własciwie biologia.
Cwiczenia fizyczne , a taniec tym bardziej , bo jest formą ekspresji, powodują ruch /gest/ .
To z kolei działa jak grafoterapia - odwrotnie na impuls neuronów , idzie do mózgu i podnosi sie ;
/Teraz bym nie pomyliła/
Najpierw adrenalina , czy noradrenalina???Piotrze?/ i uruchamiają sie serotonina i dopamina.

Stad tak ważna i zalecana jest rehabiltacja po wypadkach .
Ona nie tylko leczy ciało ,ale i psyche .
Wyprowadza z depresji.
Odstresowuje. Stad np poranny Jogging.:)
+ medytacja i mozna sobie poradzić bez tabletek , no chyba ze juz zarówy sie przepalaja wtedy lepiej trafic do lekarza.Ina W. edytował(a) ten post dnia 02.05.10 o godzinie 21:28
Piotr Kasztelowicz

Piotr Kasztelowicz Koordynator
(ordynator) oddz.
wewnętrznego,
Szpital Powia...

Temat: REGUŁA I, czyli RÓŻDŻKA

Aneta S.:
Ina W.:
Zreszta ćw fizyczne .
aerobik ,sport jogging ,gegenralnie wszystkie tez podnosza poziom neuroprzekazników i wraca chec do zycia :)

Napisz o tym cos wiecej, jesli mozesz.
Corka moja tanczy, juz 13 lat, bardzo dobrze sie uczy i ma wysokie IQ. Powiedzialabym przypadek, ale prawie wszystkie kolezanki z jej grupy i z grup z poprzednich lat byly prymuskami. Tyle przypadkow naraz? To niemozliwe. Podejrzewam o sprawstwo taniec.

moja chodzi na plastykę tradycyjną, grafikę komputerową i śpiewa w scholce przy parafi... ponadto chodzi też na angielski. Syn był dyslektykiem ale moja mama (pedagog specjalny zajmujący się terapią dysleksji) "wyleczyła" go z tego - robił po 12 błędów na stronę - teraz ani jednego

Ja natomiast mam pewną właściwość, która nie była wyuczona ale wrodzona - potrafię czytać całymi stronami... Nie wiedziałem o tym, co powodowało nie tylko korzyści ale także problemy. Nie potrafiłem uczyć się do testów, gdzie są potrzebne szczegóły - bo taka forma czytania temu przeszkadza. Aby zdać testy musiałem się nauczyć czytać normalnie tak aby wgrywać w mózg wszystkie szczegóły.
Moje czytanie "całymi stronami" jak sam zauważyłem polega na "preprocessingu" czyli wczytywaniu w mózg najbardziej istotnych informacji. Nie jest to umiejętność nabyta ale wrodzona...
powoduje, że w ciągu krótkiego czasu teoretycznie jestem w stanie przyswoić bardzo wiele informacji, chociaż niestety, gdy "włączam" ten sposób percepcji to pewne szczegóły umykają... Gdy chcę poznawać szczegóły - musę "włączać" normalny styl czytania ale on jest uwierzcie mi 10 razy wolniejszy :)))

P.Piotr Kasztelowicz edytował(a) ten post dnia 02.05.10 o godzinie 21:26
Grażyna Adamska

Grażyna Adamska Kwantowa Mentorka

Temat: REGUŁA I, czyli RÓŻDŻKA

Kochani to wszystko jest bardzo ciekawe... ale troche nie na temat;)
Aneta S.

Aneta S. trener, doradca
zawodowy, coach

Temat: REGUŁA I, czyli RÓŻDŻKA

Grażyna A.:
Kochani to wszystko jest bardzo ciekawe... ale troche nie na temat;)

Nie na temat?!
Przeciez my tylko i wylacznie o czarowaniu!;)
Stulam juz uszy i obiecuje grzecznosc.;)
Piotr Kasztelowicz

Piotr Kasztelowicz Koordynator
(ordynator) oddz.
wewnętrznego,
Szpital Powia...

Temat: REGUŁA I, czyli RÓŻDŻKA

Witaj
Stad tak ważna i zalecana jest rehabiltacja po wypadkach .
Ona nie tylko leczy ciało ,ale i psyche .
Wyprowadza z depresji.
Odstresowuje. Stad np poranny Jogging.:)
+ medytacja i mozna sobie poradzić bez tabletek , no chyba ze

bardzo ważne ale - w Polsce dramat....
w Polsce tak długo czeka się na rehabilitację czy po wypadkach,
czy udarach czy operacjach mózgu, czy też u osób z ch. Alzheimera
(jeszcze we wczesnym stadium, gdzie rehabilitacją można bardzo wiele osiągnąć), że gdy teoretycznie chory się doczeka to już żadnych efektów po tak długim czasie "nic_nierobienia" nie osiąga się wiele.
Chory trafia do "domu pomocy społecznej", gdzie na "na wszelkie problemy" otrzymuje duże dawki leków sedatywnych. Następnie pojawiają się powikłania po tych lekach i trafia np. na mój oddział...

P.
Grażyna Adamska

Grażyna Adamska Kwantowa Mentorka

Temat: REGUŁA I, czyli RÓŻDŻKA

Aneta S.:
Grażyna A.:
Kochani to wszystko jest bardzo ciekawe... ale troche nie na temat;)

Nie na temat?!
Przeciez my tylko i wylacznie o czarowaniu!;)
Stulam juz uszy i obiecuje grzecznosc.;)

;)

Następna dyskusja:

REGUŁA II, czyli ZWIERCIADŁO




Wyślij zaproszenie do