Arvind Juneja

Arvind Juneja Współtwórca @
Fangol.pl | Blogger
@ Fitback.pl

Temat: BlueRay + FullHD = die cinema?

Od jakiegoś czasu zacząłem oglądać wszystkie seriale (via internet ofcourse) w jakości hd ( 720p ). Prison break, Heroes, Lost.. wszystkie ostatnie epizody w HD. I powiem Wam że przyjemność niesamowita...

wczoraj byłem w sklepie "Saturn" gdzie stanalem na przeciwko plazmy z obsługą Full HD i podpiętym odtwarzaczem Blue-Ray...

powiem Wam tak, nie wiem ile czasu zajmie zanim będzie mnie stać na takie cudo ale jeśli już kiedyś będę miał taki zestaw + wygodna kanapa i luksus wyłączności na pomieszczenie + brak reklam + odrobina intymności....

nie wiem co będą musieli zrobić w kinach żebym chciał się tam pofatygować... zwłaszcza że jest coraz drożej, coraz dłużej się czeka (reklamy) a filmy pojawiają się z coraz większym opóźnieniem no i jakość ostatnio coś tak momentami zaskakuje marnością...

konto usunięte

Temat: BlueRay + FullHD = die cinema?

bede brutalny, ale w takim przypadku trzeba zazcac od rozwodu
Arvind Juneja

Arvind Juneja Współtwórca @
Fangol.pl | Blogger
@ Fitback.pl

Temat: BlueRay + FullHD = die cinema?

z kinem?
Arvind Juneja

Arvind Juneja Współtwórca @
Fangol.pl | Blogger
@ Fitback.pl

Temat: BlueRay + FullHD = die cinema?

argument ktory zawsze działał był taki że jednak kino ma swój wyjątkowy klimat...

byli ludzie wokół którzy oglądali film razem z nami, reagowali na te same sceny, był śmiech, było przerażenie, były komentarze .. było jakieś życie.. teraz na film czekamy 20 minut, po czym ogladamy film w gorszej jakości niż dopiero co ściągnięty z sieci (nie czytam tych tekstów na dole więc nie wiem czy to notoryczne ale czasem jak rzucę okiem to widzę że lepsze napisy maja na napisy.info ) i co? i zamiast tego klimatu co kiedyś mamy nerwy, zamiast takiej atmosfery wspólnego oglądania filmu słuchamy jak "ku*** cole rozlałeś debilu", "ty, a tamta to chodzi jeszcze z tym tamtym?" "ja pie** co za laska" itd itd...

a może to wina kompleksów kinowych? może trzeba się wybrać do małego cichego kina z historią?

ps. bilety do kina dla calej rodziny = dvd z nowym filmem + żarełko :) i wiem że jednak wypad do kina to jeszcze nie to samo ale co to będzie kiedy będziemy mieli w domu takie plazmy po 50 cali?Arvind Juneja edytował(a) ten post dnia 20.06.07 o godzinie 13:46

konto usunięte

Temat: BlueRay + FullHD = die cinema?

Arvind J.:
z kinem?
z HD-DVD, BlueRay, kanapa, pokoik dedykowany itp...

konto usunięte

Temat: BlueRay + FullHD = die cinema?

Niestety muszę się zgodzić...

Kiedyś byłem maniakiem prawdziwego kina, chodziłem praktycznie tylko do Bałtyku w Łodzi (najlepszy i największy ekran, jaki widziałem,tak samo dżwięk)

Niestety od czasu, jak tzw. prywatne (nie multiplexy) kina poszły w ślady molochów i zaczęły wpuszczac ludzi z chipsami, popcornem i napojami na salę, od czasu, jak powłowa ludzi w kinie gada, odbiera komórki, chodzi po sali - dla mnie niestety Magia Kina UMARŁA...

Cenię jakość (i trochę prawo) więc nie kupuje piratów, czekam spokojnie, jak coś wyjdzioe na DVD i kupuję.

Za w miarę rozsądne pieniądze można już zorganizowac sobie małe kino w domu - co prawda jeszcze w jakości SD, ale już robiące wrażenie - tak przynajmniej twierdzą moi znajomi.
Zacinąłem pasa i poszło : tylna projekcja 44 cale, apli 7.1, dobre głośniki + w miarę dobre DVD - zmieściłem się w 10 kpln w 2006 roku - i nie żałuję ani złotówki.

Teraz powoli przygotowuję się do przesiadki na full HD, choć to zajmie mi raczej ze 2 lata.

Wierzcie mi - nawet czysto komercyjne kino (LOTR czy Piraci z Karaibów) - oglądane w ciszy i spokoju na wygodnej kanapie i z porzędnym wykopem audio (bez multpleksowego pierdzenia głośników) - robi fantastyczne wrażenie.

Jeżeli coś powstrzyma degrengoladę klasycznego kina - to w mojej opinii - naprawdę duże ekrany + audio i może prawdziwe 3D.

Pozdrawiam
k.Krzysztof Wieczorek edytował(a) ten post dnia 05.07.07 o godzinie 10:06
Marcin Kępka

Marcin Kępka Branded
Entertainment,
Product Placement,
TV Production.

Temat: BlueRay + FullHD = die cinema?

Jedyne co w tej chwili przemawia za kinem to wielkosc obrazu i magia samego kina jako miejsca (procz mlaszczacego i siorbiacego towarzystwa).

Kupujac plazme 42" do zestawu kina domowego myslalem, ze bede mial kino w domu - nadal mam namiastke (i zaluje, ze nie wzialem 50" :-). Czlowiek za szybko przyzwyczaja sie do ekranu, ktory nie wiedziec czemu maleje w oczach

Wieksza namiastke moze dac dedykowany pokoj w ktorym bedziemy mieli projektor - sama plazma i odtwarzaczem BluRay czy HD nie zrobimy kinu konkurencji.

ps.: a propos 7.1 - ostatnio niezle ceny sa w sieci na ample Marantza...Marcin Kępka edytował(a) ten post dnia 05.07.07 o godzinie 10:16

konto usunięte

Temat: BlueRay + FullHD = die cinema?

Może to kwestia tego, że nie mam i nie korzystałam nigdy ze sprzętów o tajemniczo brzmiących nazwach, ale wyprawa do kina.... Sam fakt uczestniczenia w tym rytuale kupowania biletu, czekania w kolejce na seans - przyciemnione światło na sali, zapachy, szumy i... nawet te reklamy, które we mnie tylko wzmagają ciekawość, co będzie za chwilę. Może zabrzmi to dziwnie, ale film to tylko 50% powodu, dla którego wybieram się na wyprawę do kina. Polecam Feminę w Warszawie, Orła i Nasze Kino w Toruniu - jeszcze mają klimat.

konto usunięte

Temat: BlueRay + FullHD = die cinema?

jakis czas temu notorycznie wyporzyczalem z pracy projektor na weekend i zwalali sie do mnie znajomi na seanse. ekran - cala sciana (secjalnie nie zastawialismy jej gratami).. raz nawet pokusilem sie o "niedziele z LOTR" - niesamowite.. wtedy co prawda wszystko szlo z komputera, ale nawet divxy ogladalo sie przyjemnie...

teraz po glowie chodzi mi powrot do projektorow (300" to wiecej niz 46"), ale tym razem sprzed HDTV, do tego dobre audio 7.1 i odpowiednio przygotowany pokoj (dobre zaluzje, ekran spuszczany elektrycznie itd..)...

w tym momecie, dla mnie, kino i plazmy/lcd odpadaja..
nie ogladam telewizji, natomiast filmy bardzichetnie, wiec to rozwiazanie jest dla mnie jak nabardziej trafne...
Marcin Kępka

Marcin Kępka Branded
Entertainment,
Product Placement,
TV Production.

Temat: BlueRay + FullHD = die cinema?

Panowie, a moze bysmy zalozyli jakies forum a'propos sprzetu? :)

konto usunięte

Temat: BlueRay + FullHD = die cinema?

no Panowie, może byście założyli

konto usunięte

Temat: BlueRay + FullHD = die cinema?

no dobsz... ale po lanczu, bo mi zoladek swiruje :D

konto usunięte

Temat: BlueRay + FullHD = die cinema?

to moze jeszcze Panowie załóżcie forum problemów gastrycznych ;)
Marcin Kępka

Marcin Kępka Branded
Entertainment,
Product Placement,
TV Production.

Temat: BlueRay + FullHD = die cinema?

Magdalena K.:
to moze jeszcze Panowie załóżcie forum problemów gastrycznych ;)

o wlasnie. bo tu, o tu... cos mnie kluje

konto usunięte

Temat: BlueRay + FullHD = die cinema?

a że służba zdrowia strajkuję - trzeba się na forum poradzić!

konto usunięte

Temat: BlueRay + FullHD = die cinema?

Marcin K.:
Panowie, a moze bysmy zalozyli jakies forum a'propos sprzetu? :)


- ależ jest już - nawet jest temat:
"Plazma, czy LCD"

nie ma co powielać - możemy sobie pogadać na tamtym - tym, bardziej, że dopiero się rozwija ;)
Marcin Kępka

Marcin Kępka Branded
Entertainment,
Product Placement,
TV Production.

Temat: BlueRay + FullHD = die cinema?

Krzysztof W.:
Marcin K.:
Panowie, a moze bysmy zalozyli jakies forum a'propos sprzetu? :)


- ależ jest już - nawet jest temat:
"Plazma, czy LCD"

nie ma co powielać - możemy sobie pogadać na tamtym - tym, bardziej, że dopiero się rozwija ;)

Plazma :)

Temat: BlueRay + FullHD = die cinema?

Magdalena K.:
Może to kwestia tego, że nie mam i nie korzystałam nigdy ze sprzętów o tajemniczo brzmiących nazwach, ale wyprawa do kina.... Sam fakt uczestniczenia w tym rytuale kupowania biletu,
(...)

Nie, nie, nie.
Moje doświadczenia z kinem w Krakowie to
1) w przypadku ARSa i Kijowa: smród popkornu, niemiła obsługa, ludzie nie umiejący obsługiwać projektora, połowa filmu na ścianie i przestępstwo jakim jest sala p.t. Kiniarnia. A jeśli zwróci się uwagę panu "Nie trafia pan w ekran projektorem", to odeślą ze złym słowem.
2) w przypadku multipleksów: są daleko.

...oraz w przypadku wszystkich: ludzie jedzący obiad z wiadra i dzieci, które podczas seansu odwiedzają łazienkę 8 razy.
Kina nie zemrą, ale podejrzewam, że za kilkanaście lat zmienią się w coś zupełnie innego.

BR + Plasma rzeczywiście wbija w fotel, choć chwilowo mam za małe mieszkanie, żeby się bawić w coś takiego.
I oczywiście, że Plasma. LCD w moim mniemaniu nie da się w ogóle oglądać, poza tymi naprawdę hajendowymi. Ale one kosztują już tyle samo co plasma, więc po co się męczyć?:>
Poza tym LCD nie lubię, bo mi ostatni okno reklamą Samsunga zakleili na jakiś czas. Swoją drogą na reklamie był bezczelny napis "Zobacz więcej":>.
Magda Małkowska

Magda Małkowska Happiness is a place
somewhere between
too much and too
l...

Temat: BlueRay + FullHD = die cinema?

Moim zdaniem oglądanie filmu w kinie to jednak zupełnie inne przeżycie. Ta magia na mnie przynajmniej ciągle działa i to nietylko ze względów zawodowych ;-))))

konto usunięte

Temat: BlueRay + FullHD = die cinema?

Magda M.:
Moim zdaniem oglądanie filmu w kinie to jednak zupełnie inne przeżycie. Ta magia na mnie przynajmniej ciągle działa i to nietylko ze względów zawodowych ;-))))

Magda - bez urazy dla Twojej profesji - byłem w piątek na DH 4.0 w multipleksie - i sorry, ale straszny kaszan:
1. jak pisał jeden z przedmówców:
- wszechobecny smród popcornu i nachos z jakimś syntetycznym dippem
- pan operator nie potrafiący złapać ostrości i nie umiejący zsynchronizować zmiany szpul na projektorze
2. audio - dalekie od doskonałości:
- trzeszczące głośniki
- basu mocne, ale jakby z jakimś przesunięciem fazy
- mocno umowna przestrzenność

Przyzna, szczerze, że do kina obecnie chodzę tylko dlatego, że żona jest niecierpliwa i nie może doczekać się premiery na DVD - a założenia nie kupujemy ani nie oglądamy pirackich kopii...



Wyślij zaproszenie do