konto usunięte

Temat: W sieci kłamstw (Body of Lies)

Film jak film... taki sobie... kolejna kalka...

Ale Di Caprio wyrósł na prawdziwego aktora! Nie do wiary! Naprawdę robi wrażenie!
Anna (.

Anna (. Każda pra­ca jest
dob­ra, o ile jest
dob­rze wykonywana
[...

Temat: W sieci kłamstw (Body of Lies)

Dość przewidywalny, ale dobrze zagrany.

Niekoniecznie wysokich lotów, ale ogląda się bez znudzenia.

Przynajmniej zdjęcia są dość realistyczne. ;)

------

Tylko tak mi przyszło do głowy...
Wojna z Rosjanami jako temat filmów już się znudziła, więc teraz "karmić" nas będą wojną z Muzułmanami. Ciekawe, jak długo...
Michał Jaskólski

Michał Jaskólski "There is no such
thing as
problems..."
Revolver (2005)

Temat: W sieci kłamstw (Body of Lies)

Di Caprio zawsze był świetnym aktorem tylko zagrał kiedyś w marnym filmie o łódce z Belfastu :)

-----------

Kiedyś słyszałem gdzieś, że dla poprawnego funkcjonowania społeczeństw potrzebny jest dobrze zdefiniowany wróg zewnętrzny...
Anna (.

Anna (. Każda pra­ca jest
dob­ra, o ile jest
dob­rze wykonywana
[...

Temat: W sieci kłamstw (Body of Lies)

Nie zapominałabym również o pewnej produkcji pt. "Niebiańska plaża". ;)

Pozostałe filmy z jego udziałem były już udane. Chociażby "Infiltracja" i "Krwawy diament". :)

------

Ale przyznasz, że akcja w filmie jest na prawdę wartka. Nie da się go oglądać jednocześnie przegryzając kanapkę, rozmawiając na boku i pisząc sms'y. To duży plus.
Michał Jaskólski

Michał Jaskólski "There is no such
thing as
problems..."
Revolver (2005)

Temat: W sieci kłamstw (Body of Lies)

Co gryzie Gilberta Grape'a to była chyba jego najlepsza rola. :)

--------
Na film się wybieram jutro (a właściwie to już dziś :).
Przesadna wartkość akcji jest w moim odczuciu problemem nowych filmów. Spróbuj popisać smsy oglądając jakiś film z czarnej serii z Bogartem... a tam wybuchów nie uświadczysz.
Anna (.

Anna (. Każda pra­ca jest
dob­ra, o ile jest
dob­rze wykonywana
[...

Temat: W sieci kłamstw (Body of Lies)

W takim razie czekamy na dalsze opinie. ;)
Michał W.

Michał W. Robię to co lubię

Temat: W sieci kłamstw (Body of Lies)

Zgadzam się z wcześniejszymi opiniami - ciekawy film o dość ostatnio popularnej tematyce :) W sumie można go ustawic między Królestwem (wiecej akcji) a Syrianą (wiecej polityki). Wartka akcja, dobre zdjęcia i właściwe moim zdaniem oddanie klimatu tego co się może dziać w tym zakątku świata - Ridley Scott zdążył już nas chyba do tego przyzwyczaić- polecam.
Paweł Zając

Paweł Zając Redaktor, Onet.pl /
Dziennikarz

Temat: W sieci kłamstw (Body of Lies)

Dobre aktorstwo - i Leo, i Crowe, niezła akcja, realizm, ale rażąca łopatologia - "W tej wojnie nie ma niewinnych", "nie oszukuje się przyjaciół", "wszyscy kłamią", etc. - taka żeby zrozumiał 12-letni amerykański analfabeta.
Generalnie na plus.
Michał Jaskólski

Michał Jaskólski "There is no such
thing as
problems..."
Revolver (2005)

Temat: W sieci kłamstw (Body of Lies)

No byłem w kinie :) fajny film ale jak wspomniał Paweł trochę za dużo łopatologii. Ogólnie polecam :)

Temat: W sieci kłamstw (Body of Lies)

A mnie się bardzo podobał. Nie sposób się nudzić, dobre zdjęcia, świetne aktorstwo. polecam!

konto usunięte

Temat: W sieci kłamstw (Body of Lies)

Chyba się wybiorę;)
Krzysztof Kajetanowicz

Krzysztof Kajetanowicz CFA. Wyceny i
modelowanie
finansowe

Temat: W sieci kłamstw (Body of Lies)

Wcale niegłupi film - zbytnią miejscami dosłowność można przeboleć, ponieważ postacie i ich motywacje, a także sytuacje, w które postacie uwikłano, są bardzo niejednoznaczne jak na Hollywood. Poza tym bohaterowie mówią szybko i wydarzenia toczą się szybko i potrzeba minimum inteligencji, żeby zrozumieć, co dokładnie się dzieje i kto zmienił front w jaki sposób. To jest zdecydowanie kino dla dorosłych. Amerykańskie nastolatki mogą nie załapać. (Kolejny plus.)

Najciekawszy jest chyba Russell Crowe - dla mnie udział w tym filmie i jego gra to odkupienie po słabiutkim American Gangster. Okej, film ma polityczną agendę, ale podszytą filozoficznie i daleką od prymitywnej dydaktyki czy upraszczania. Ogólnie nic tu nie jest proste ani jednoznaczne.

konto usunięte

Temat: W sieci kłamstw (Body of Lies)

wiecie co mnie wkurza w dzisiejszych filmach akcji

po pierwsze, wiara w "dobro" jakiejkolwiek organizacji rodem z USA. Póki jesteś potrzebny, póki coś dla nich masz i Twoja wiedza jest im potrzebna póty jesteś coś wart jako agent, full stop

po drugie, wychodzi na to, że samotny strzelec, agent-singiel nie podda się dopiero wtedy gdy znajdzie jakąś niewinną niewiastę, po kilku godzinach się w niej zakocha i będzie zdolny poruszyć niebo i ziemię, aby z nią być, w przeciwnym wypadku jego motywacja ulega degeneracji - tak było w Bondzie, tak jest tu, i zapewne w innych superprodukcjach...
Tak więc byt wszechświata zależy od miłostki jednostki - potęga emocji jest niezmierzona
Marek K.

Marek K. IT-Administrator

Temat: W sieci kłamstw (Body of Lies)

Anna T.:
Nie zapominałabym również o pewnej produkcji pt. "Niebiańska plaża". ;)

Pozostałe filmy z jego udziałem były już udane. Chociażby "Infiltracja" i "Krwawy diament". :)

------

Ale przyznasz, że akcja w filmie jest na prawdę wartka. Nie da się go oglądać jednocześnie przegryzając kanapkę, rozmawiając na boku i pisząc sms'y. To duży plus.
Najlepszy jego film to
Catch me if you can
http://www.imdb.com/title/tt0264464/
Maria Łętowska-Carolan

Maria Łętowska-Carolan dystrybucja / PR &
marketing / sprzedaż
w branży filmowej...

Temat: W sieci kłamstw (Body of Lies)

Po 11 wrzesnia Amerykanie zglobalizowali swoje produkcje i zobaczyli ze nie sa sami w swiecie,a chrzescijanskie wartosci i cywilizacja nie sa bynajmniej dominujace. Ale czy wyniesli z tego jakas nauke? nie wiem i ten film tego dowodzi.."Nikt nie chcialby zyc ba bliskim wsch." mowi bohater Crowe'a a w odpowiedzi kamer pokazuje wymowna twarz di Caprio. Amerykanie sie czegos nauczyli? Nie sadze..
Michał P.

Michał P. Someday fire wipes
the rain

Temat: W sieci kłamstw (Body of Lies)

Bardzo fajny film. Na "Infiltracji" stwierdziłem, że DiCaprio wreszcie "zmężniał" ;) i po raz kolejny to potwierdza. Mi film trochę przywodzi na myśl "Królestwo", ale to chyba kwestia podobnej tematyki. Dobra gra aktorów, wartka akcja, film godny polecenia.

No i na koniec nowy kawałek GNR :)
Paweł Zając

Paweł Zając Redaktor, Onet.pl /
Dziennikarz

Temat: W sieci kłamstw (Body of Lies)

Michał P.:
No i na koniec nowy kawałek GNR :)

To już w ogóle nie jest rekomendacja ;)

konto usunięte

Temat: W sieci kłamstw (Body of Lies)

Maria Magdalena Chęć:
wiecie co mnie wkurza w dzisiejszych filmach akcji

po pierwsze, wiara w "dobro" jakiejkolwiek organizacji rodem z USA. Póki jesteś potrzebny, póki coś dla nich masz i Twoja wiedza jest im potrzebna póty jesteś coś wart jako agent, full stop

po drugie, wychodzi na to, że samotny strzelec, agent-singiel nie podda się dopiero wtedy gdy znajdzie jakąś niewinną niewiastę, po kilku godzinach się w niej zakocha i będzie zdolny poruszyć niebo i ziemię, aby z nią być, w przeciwnym wypadku jego motywacja ulega degeneracji - tak było w Bondzie, tak jest tu, i zapewne w innych superprodukcjach...
Tak więc byt wszechświata zależy od miłostki jednostki - potęga emocji jest niezmierzona

Dzięki za rekomendację, wybieram się niebawem.
Tomasz Kita

Tomasz Kita Agencja interaktywna
& reklamowa -
Studio72

Temat: W sieci kłamstw (Body of Lies)

dobry film

Temat: W sieci kłamstw (Body of Lies)

Michał P.:
Bardzo fajny film. Na "Infiltracji" stwierdziłem, że DiCaprio wreszcie "zmężniał" ;) i po raz kolejny to potwierdza. Mi film trochę przywodzi na myśl "Królestwo", ale to chyba kwestia podobnej tematyki. Dobra gra aktorów, wartka akcja, film godny polecenia.

No i na koniec nowy kawałek GNR :)
Zmężniał dobrze powiedziane. "Infiltracji" nie widziałam niestety:(
Nie nudziłam się, a to byłaby najgorsza rzecz w życiu pójść do kina i się nudzić;-).

Następna dyskusja:

w sieci kłamstw




Wyślij zaproszenie do