konto usunięte

Temat: "Zdarzenie"

Hej, witam,
jestem ciekawa Waszych opinii o tym filmie, co sądzicie o pomyśle Shyamalana?

Dla mnie osobiście ten kuriozalny zamysł reżysera bliższy był "Osadzie" i ludziom-jeżozwierzom, niż "Znakom", czy choćby "Szóstemu zmysłowi". Po seansie przyszło mi do głowy podsumowanie: "koszmar alergika"...;)

Nie można odmówić Shyamalanowi własnego stylu straszenia, ale to już nie to samo chyba.

PozdrawiamKarolina Rożej edytował(a) ten post dnia 14.06.08 o godzinie 10:34
Adrian Kwidzyński

Adrian Kwidzyński Aparacistus
fotografikus,
grafikulus
marketingovus.

Temat: "Zdarzenie"

A mi się podobało. Proste środki, ciekawa historia z ekologicznym przesłaniem :)

konto usunięte

Temat: "Zdarzenie"

Nooo... widzę, ze zdania są podzielone ;)

http://www.goldenline.pl/forum/kino/354866/s/15
Krzysztof Kajetanowicz

Krzysztof Kajetanowicz CFA. Wyceny i
modelowanie
finansowe

Temat: "Zdarzenie"

Historie z ekologicznym przesłaniem przyprawiają mnie o mdłości. Nie żebym miał coś do ekologicznych przesłań, ale, jak powiedział Louis B. Mayer*, jeśli masz przesłanie - wyślij telegram.

*znalazłem w googlu, że to on powiedział, i kim on jest - nie żebym pamiętał takie rzeczy.

konto usunięte

Temat: "Zdarzenie"

Krzysiek Kajetanowicz:
Historie z ekologicznym przesłaniem przyprawiają mnie o mdłości. Nie żebym miał coś do ekologicznych przesłań, ale, jak powiedział Louis B. Mayer*, jeśli masz przesłanie - wyślij telegram.

*znalazłem w googlu, że to on powiedział, i kim on jest - nie żebym pamiętał takie rzeczy.


No właśnie... Ten film jest dłuższy niż telegram... Niestety... ;)

konto usunięte

Temat: "Zdarzenie"

Mi się podobał klimat tego filmu, monochromatyczne kolory, wątek z dziwaczną staruszką na odludziu też był ok. Ale myślę, że Shyamalan zaczyna zjadać własny ogon i za bardzo kombinuje. Usiadł i pomyslał:
- "Czego jeszcze nie było?"
- "Były krwiożercze pomidory, zabójcze futrzaki i 10-metrowe gąsienice...okej, niech będą mordercze pyłki i zemsta drzew". dżizzz. No i wymyślił. Uciekanie przed wiatrem w polu. Faceta, który kładzie się pod kosiarką. Stopień morderczości pyłków rosnący wprost proporcjonalnie do ilości ludzi na metr kwadratowy. No ludzie!;)
Natalia Trykowska

Natalia Trykowska Grafik/Ilustrator

Temat: "Zdarzenie"

A mi sie film podobal. Jestem wielka fanka tworczosci Shyamalana i wszystko, co ten czlowiek wyrezyseruje przypadnie mi do gustu :). I wcale nie traktuje tego filmu jako jakas ekologiczna przeslanke. Dlaczego nie mozna zaprezentowac pomyslu o drzewach, ktore produkuja smiercionosne pylki, skoro dzieki ewolucji mamy chociazby owadozerne rosliny? (roslina wcinajaca owada, swiat stanal na glowie :P!) Jest to film sci-fi, wiec dlaczego tylu ludzi jest oburzonych pomyslem roslin, ktore w wyniku jakiejs ewolucji wytworzyly system obronny na wypadek zagrozenia (w tym wypadku ludzi; badz co badz czlowiek jest najwiekszym zagrozeniem, nawet dla samego siebie... niestety :/). Zwierzeta ewoluuja, maja swoje systemy obronne, to dlaczego rosliny tez nie mialyby miec?
Jedyne, co moge wytknac jako minus, to pomysl aby te pylki "myslaly" O_o. Myslaly, w sensie atakowaly najpierw wieksze skupiska ludzkie, aby potem "odkryc", ze ludzie wymyslili sposob aby "obejsc system" dzielac sie na mniejsze grupy, po czym pylki zaczely atakowac nawet jednostki :/. Jak dla mnie, to jest zbyt far-fetched... Jak w powietrzu sa smiercinosne pylki, to sa i juz! Wdychamy je i juz. Popelniamy samobojstwo i juz. Kropka ;]

Temat: "Zdarzenie"

Przez pierwsze 30 minut film mnie elektryzował, ale później było już tylko gorzej:( Sam pomysł był nawet niezły, ale wykonanie już trochę gorsze. Na plus to na pewno staranie utrzymania widza w niepewności, na minus to dla mnie trochę pokrętne relacje między głównymi bohaterami (mężem i żoną). Tekst typu - byłam z kolesiem na ciastku. A ja mało co nie kupiłem syropu w aptece. ALE O CO CHODZI???? :)
Ogólnie w skali od 1-10 daję 6:)
Łukasz P.

Łukasz P. Konsultant/Analityk
HR

Temat: "Zdarzenie"

tra ge dia...byly salwy smiechu i na koniec oklaski:)

konto usunięte

Temat: "Zdarzenie"

£ukasz "LuX" P.:
tra ge dia...byly salwy smiechu i na koniec oklaski:)


o! Aż tak?
muszę to zobaczyć :)

konto usunięte

Temat: "Zdarzenie"

Agnieszka Busza Gazda:
£ukasz "LuX" P.:
tra ge dia...byly salwy smiechu i na koniec oklaski:)


o! Aż tak?
muszę to zobaczyć :)

Ale nie musisz czekac do końca, już po kwadransie będziesz wiedziała i widziała wszystko ;)
Łukasz P.

Łukasz P. Konsultant/Analityk
HR

Temat: "Zdarzenie"

nie czekaj do konca bo...popelnisz samobojstwo:)
Natalia Trykowska

Natalia Trykowska Grafik/Ilustrator

Temat: "Zdarzenie"

Jak ja bylam w kinie, to zadnych oklaskow nie bylo ;P

A co do ciastka/syropu, to bardzo podobal mi sie ten motyw i nie mialam zadnych problemow aby zrozumiec o co tu chodzi O_o. Zona glownego bohatera zaczela dziwnie sie zachowywac, tym samym wplywajac na kryzys w zwiazku, poniewaz poszla na ciacho z kolega z pracy. Miala, bidula, takie wyrzuty sumienia, ze nie mogla normalnie funkcjonowac. W koncu z siebie wyrzucila ta "straszna" tajemnice, po czym maz w subtelny sposob ja wysmial :P (serwujac bajke o syropie XD). Jak dla mnie pomysl dobry... i smieszny :) (tak jak rozmowa ze sztuczna roslinka XD). Wierzcie badz nie, ale sa takie pary na tym swiecie, ktore przechodza kryzys przez wlasnie takie rozne pierdoly (za przeproszeniem). Coz, zdarza sie... zdarzenie XD.
Cieszmy sie, ze powodem masowych samobojstw nie byly kryzysy w zwiazkach *lol*.

konto usunięte

Temat: "Zdarzenie"

Natalia Trykowska:
Jak ja bylam w kinie, to zadnych oklaskow nie bylo ;P

A co do ciastka/syropu, to bardzo podobal mi sie ten motyw i nie mialam zadnych problemow aby zrozumiec o co tu chodzi O_o. Zona glownego bohatera zaczela dziwnie sie zachowywac, tym samym wplywajac na kryzys w zwiazku, poniewaz poszla na ciacho z kolega z pracy. Miala, bidula, takie wyrzuty sumienia, ze nie mogla normalnie funkcjonowac. W koncu z siebie wyrzucila ta "straszna" tajemnice, po czym maz w subtelny sposob ja wysmial :P (serwujac bajke o syropie XD). Jak dla mnie pomysl dobry... i smieszny :) (tak jak rozmowa ze sztuczna roslinka XD). Wierzcie badz nie, ale sa takie pary na tym swiecie, ktore przechodza kryzys przez wlasnie takie rozne pierdoly (za przeproszeniem). Coz, zdarza sie... zdarzenie XD.
Cieszmy sie, ze powodem masowych samobojstw nie byly kryzysy w zwiazkach *lol*.

Nie.. litości. Jak widzę jakiekolwiek pozytywne slowo dla tego czegoś czym bylo 'Zdarzenie' to najchetniej bym sie na lewą stronę wywrócił..
Ten film to totalna pierdoła kinowa. Sam scenariusz jest badziewny do bolu, na wyzszym i ciekawszym poziomie dialogi toczą przedszkolaki.. Pol sali parskalo smiechem w tych jakze 'drastycznych' i 'dramatycznych' momentach jakie przezywali bohaterowie.. a wszystko na poziomie kafelek podłogowych szalety kinowej.
Nic sie kupy nie trzymalo, rezyser posklejal cos z niczego i w ogole mu to nie wyszło. Sztucznością i taniocha wiało na całej linii.

A tych aktorow to by nawet w operce mydlanej nie zatrudnili po tym co pokazali w 'Zdarzeniu'.

M a s a k r a !!!

A moze rezyser byl pod wplywem tego czegos co wydzielaly rosliny i postanowil nakrecic 'Zdarzenie'... :)Rafał Stanowicki edytował(a) ten post dnia 18.06.08 o godzinie 14:37

konto usunięte

Temat: "Zdarzenie"

ooo Rafał zastanawiałam się kiedy tutaj coś napiszesz :)
Natalia Trykowska

Natalia Trykowska Grafik/Ilustrator

Temat: "Zdarzenie"

A dla mnie jest pozytywnie i swojego sie trzymam. No coz, sa gusta i gusciki.
Jednemu podoba sie to, a drugiemu tamto.
Bartosz Sobolewski

Bartosz Sobolewski Out of Korpo :)

Temat: "Zdarzenie"

Od razu mówię,że jeszcze nie widziałem tego filmu.Ale wszystkie dotychczasowe filmy ten reżyser opiera na tym samym pomyśle."Znaki" jeszcze ok,ale "Osada" mnie po prostu wkurw....I spodziewam się,że "Zdarzenie" to będzie to samo.Cały film budowanie napięcia i na koniec banalne zakończenie.Może niech spróbuje na przykład w komedii romantycznej,tam zakończenie jest zawsze to samo ;)
Bartosz Ślepowronski

Bartosz Ślepowronski Problem? Jaki
problem?

Temat: "Zdarzenie"

Film laduje na mojej liscie najwiekszych gniotow jakie w zyciu widzialem. Za pomysl oraz za gre aktorska. Ale glownie za pomysl. I efekty specjalnie. W sensie wiatr ;)

konto usunięte

Temat: "Zdarzenie"

Bartosz Ślepowroński:
Film laduje na mojej liscie najwiekszych gniotow jakie w zyciu widzialem. Za pomysl oraz za gre aktorska. Ale glownie za pomysl. I efekty specjalnie. W sensie wiatr ;)

Mało kto potrafi uciec przed wiatrem bedąc na polu ;)
Bartosz Ślepowronski

Bartosz Ślepowronski Problem? Jaki
problem?

Temat: "Zdarzenie"

Malo kogo ten wiatr zabija. Malo kogo atakuja kwiatki polne. I tak dalej.

Podobne tematy


Następna dyskusja:

Zdarzenie "The Happening"




Wyślij zaproszenie do