Ola Kołodziejek

Ola Kołodziejek ::out of the races
and onto the
tracks::

Temat: TLEN Iwana Wyrypajewa

Jestem ciekawa opinii osób, które już widziały. Ja mam wciąż mieszane uczucia i jakoś nie umiem się jednoznacznie wypowiedzieć, bo z jednej strony to świetny tekst ze świetnymi obrazami i bardzo fajnym, prostym pomysłem na realizację,z drugiej strony film ma takie tempo, że nie nadążałam chwilami za tekstem, zwłaszcza że nie znam rosyjskiego - a to chyba właśnie nad tekstem trzeba by się w tym filmie szczególnie pochylić. Dodam, że nie czytałam Tlenu, ani nie widziałam go w teatrze, więc była to moja pierwsza z nim styczność.
Ale ogólnie jestem na TAK. Fajna Gruszka i Filimonov i świetna muzyka.
Mateusz S.

Mateusz S. redaktor/tester
sprzętu/konsultant

Temat: TLEN Iwana Wyrypajewa

Tekst chyba nie jest w tym filmie najważniejszy, zwłaszcza że wiele kwestii powraca jak refren. Co nie zmienia faktu, że i mnie uciekające literki denerwują.
Również mam mieszane uczucia, bo film na pewno oryginalny i wart obejrzenia, a z drugiej strony nie wiem czy ja osobiście to "kupuję".

konto usunięte

Temat: TLEN Iwana Wyrypajewa

Film faktycznie może budzić mieszane odczucia, choćby ze względu na swoją formę. Sam podchodziłem do niego z dużym dystansem, jednak po obejrzeniu go mogę stwierdzić, że jest bardzo dobry. Na uwagę zasługuje fantastyczna gra Karoliny Gruszki. Polecam.

konto usunięte

Temat: TLEN Iwana Wyrypajewa

"Tlen" jest dla mnie dokładnie tym, o czym mówią przez cały czas bohaterowie: haustem świeżego powietrza pośród aerozolowych chmur. Kopie, oszałamia i dłuuuugo krąży we krwi. Aaaa!!!

Wprawdzie momentami też miałam wrażenie "nienadążania" albo jednoczesnego przeładowania i formą, i treścią, ale całość jest po prostu fantastyczna Konwencja wideoklipu pięknie wyciśnięta jak cytrynka do ostatniej kropelki, pomieszanie wszystkiego z wszystkim, postmoderna do potęgi n-tej... Motyw nieustannej ucieczki bohaterów i zapętlenia czasowe ich perypetii bardzo skojarzyły mi się z "Biegnij Lola biegnij" i "Rekonstrukcją".

Karolina Gruszka - wspaniała rola i niestety kolejny dowód do tezy, jak bardzo polski film nie docenia świetnych młodych aktorów...
Katarzyna J.

Katarzyna J. HR Business Partner

Temat: TLEN Iwana Wyrypajewa

Dziś w Klubie Trójki gościł reżyser i aktorka. "Za chwilę" audycja powinna pojawić w archiwum na stronie.

konto usunięte

Temat: TLEN Iwana Wyrypajewa

bardzo ciekawa konwencja, sadze, ze warto obejrzec, choc na pewno nie jest to filma dla kazdego. niestety, takze zgubilam troche tekstu przez te szybko uciekajace literki...
Katarzyna J.

Katarzyna J. HR Business Partner

Temat: TLEN Iwana Wyrypajewa

Ja się zastanawiam nad tymi "uciekającymi literkami". Fakt, może kilka mi uciekło, ale nie dlatego, że za szybko, tylko dlatego, że białe literki na jasnym tle - no kompletnie nieczytelne ;) To raz. A dwa to dlatego, że jestem jedną z wielu ofiar zamiany lekcji języka rosyjskiego na niemiecki/angielski w szkołach.

Co do treści, momentami trąci banałem - terroryzm - jak dla mnie. Natomiast przemówiła do mnie część o cudzołożeniu (dobrze pamiętam?; no właśnie, te literki...;) )

konto usunięte

Temat: TLEN Iwana Wyrypajewa

Haha! A wydawało mi się, że Inland Empire to najbardziej pokręcony film w jakim dane będzie zagrać Karolinie Gruszce! A teraz widzę, że tam to się dopiero rozkręcała ;)

Intrygujący film, piękne zdjęcia i świetna muzyka. No i obezwładniająca Karolina Gruszka - polecam!

Przez moment zobaczyłam w tym filmie coś, co już kiedyś widziałam... no ale Lola biegała wzdłuż a Sasza biega w poprzek ;)

konto usunięte

konto usunięte

Temat: TLEN Iwana Wyrypajewa

zdaje się, że ucieczka w formę to niekiedy (ostatnio coraz częściej) recepta na "podkręcenie" obrazu i siły jego ekspresji. TLEN porównuje się do teledysku, spotu, filmowego kolażu. racja.

ale.

na ile w tym właśnie tkwi jego - TLENU - moc, sugestywność, przekaz, a na ile jest to sztuczka, hochsztaplerka, żonglowanie bez piłeczek, które - w tej pokrętnej metaforze - miałyby być treścią?

Gruszka w porządku, muzyka w porządku, obrazki w porządku. To co jest nie w porządku?

Ah. ERA NOWE HORYZONTY wydała ostatnio pudełeczko z filmami zeszłorocznej edycji festiwalu. TLEN wchodzi w skład tej kompilacji. Mieć warto.
Katarzyna Kalarus

Katarzyna Kalarus artystka i
projektantka,
podobno wariatka
(tez cos!)

Temat: TLEN Iwana Wyrypajewa

Swietny film, bardzo mi sie podobal. :)

konto usunięte

Temat: TLEN Iwana Wyrypajewa

po prostu.

Podobne tematy


Następna dyskusja:

TLEN (!!!)




Wyślij zaproszenie do