konto usunięte

Temat: Wrogowie publiczni

co sądzicie? nikt jeszcze nie był? :>
sądząc po obsadzie i autorze filmu powinniśmy się spodziewać rozrywki na najwyższym poziomie. ale czy tak jest w istocie? wydaje się że zdania są podzielone. film trwa podobno aż 140min więc można przynudzić.
na oceny na filmweb.pl zawsze patrzę z dystansem (zwłaszcza w czasie premiery filmu) i dobrze na tym wychodzę więc i tym razem się nie będę sugerował.
Mona S.

Mona S. plastyk,
arteterapeuta

Temat: Wrogowie publiczni

Dobre recenzje w prasie.A poza tym zawsze mozna iść "na aktora":)

konto usunięte

Temat: Wrogowie publiczni

Mona S.:
Dobre recenzje w prasie.A poza tym zawsze mozna iść "na aktora":)

chodzi o wyborczą? to też jestem sceptyczny ;)
Mona S.

Mona S. plastyk,
arteterapeuta

Temat: Wrogowie publiczni

Racja:)
Ostatnio Przekrój był "miły":)Mona S. edytował(a) ten post dnia 18.07.09 o godzinie 11:02
Beata Jońska

Beata Jońska Nie ma rzeczy
niemożliwych są
tylko ambitne
zadania

Temat: Wrogowie publiczni

Widziałam. Nie zauważyłam, że za długi. Film trzyma w napięciu, jest akcja, miłość. Johnny Depp jak zawsze rewelacyjny, gra twardziela a jednocześnie faceta, który potrafi okazać uczucia i wzruszać się na filmach. Mocny film i uważam, że warto zobaczyć.

Pozdrawiam

BeataBeata Jońska edytował(a) ten post dnia 18.07.09 o godzinie 11:54

konto usunięte

Temat: Wrogowie publiczni

Fajny, wart zobaczenia, ale...nie rzucił mnie na kolana.
I to zakończenie-dla mnie trochę banalne...
Iwona Dąbrowska

Iwona Dąbrowska specjalista ds.
szkoleń i rozwoju,
obsługi klienta,
organ...

Temat: Wrogowie publiczni

Ja też polecam, dobre i trzymajace kino z serii "gangster movies". Dobra i wyrazista rola Johnny'ego Deppa, Cotillard też rewelacyjna.
Rafał S.

Rafał S.
http://www.little.co
m.pl

Temat: Wrogowie publiczni

/// UWAGA - SPOJLERY W TEKSCIE ///

... film słabo "poskladany"; IMO z tego materialu mozna bylo przy delikatnej zonglerce kolejnymi sekwencjami poskladac znacznie ciekawszy material

dynamika pod haslem "poscig & zabawa pukawkami" to za malo na pociagniecie fabuly

stad opinie ludkow, ze przydlugasne

za malo podkladu w postaci relacji spoleczenstwo i jego sytuacja vs. banki vs. rabusie
bardzo ciekawa relacja (bandyta = bohater) ma podloze w sytuacji materialnej zwyklych ludzi a w filmie to tylko machanie raczka z samochodu albo tez sceny w kinie...

kiepskie tlo budujacej sie instytucji ponadstanowej

niewykorzystany nalezycie watek gangsterki w bialych rekawiczkach (centrum telefoniczne) i odciecia JD przez reszte polswiatka

relacje wewnatrz "paczki JD" (tak wiezienne jak i pozniejsze) to material na osobny film, splycone

dobra muzyka
niezle ujecia (choc krwi o kropelke przyduzo)
smakowity drugi plan (rumunka, adwokat, pan-od-przesluchiwania-kobiet, drugi-od-przekazywania-ostatnich-slow, sam Hoover...)
lubie szkatulki - tu kino w kinie

slowem podsumowania: zapowiadalo sie bardzo bardzo a wyszlo zwyczajnie
niedosyt

r.

PS. czy tylko ja zauwazylem slady po kolczykach w uchu JD ;D ?
to cos jak zegarki elektroniczne w Krzyzakach
Łukasz Kidrycki

Łukasz Kidrycki Programista .NET,
Finder S.A

Temat: Wrogowie publiczni

Jak dla mnie film bomba. Jakikolwiek by film nie był - fakt, że gra w nim Johnny Deep sprawia, że film staje się niezłym kinem.
Po wyjściu z kina ciągle w głowie mi leciała muzyczka, którą puszczano podczas ich napadów na bank... zna ktoś może jej tytuł? :)

EDIT: już mam: Otis Taylor - "Ten Million Slaves"Łukasz Kidrycki edytował(a) ten post dnia 20.07.09 o godzinie 22:59
Iwona Dąbrowska

Iwona Dąbrowska specjalista ds.
szkoleń i rozwoju,
obsługi klienta,
organ...

Temat: Wrogowie publiczni

Warto tez zwrócić uwagę na tło: samochody, ubrania, wystrój wnętrz, wygląd ulic, kina itp; do tego wiadomści z trzeszczącego radia..jak dla mnie bardzo dobrze skomponowany zbiór elementów z tamtych lat..
Anna Paciorek

Anna Paciorek Naczelna Rada
Adwokacka

Temat: Wrogowie publiczni

Myślę, że gdyby nie charyzma Deppa i dobra gra Bale'a film nie wybroniłby się. W kinie zdarzyło mi się parę razy ziewnąć i sprawdzić godzinę na zegarku, ale im dłużej myślę o filmie, tym bardziej mi się podoba. Przed oczami cały czas mam scenę kiedy Dillinger ginie..no i ta muzyka! Podsumowując - jestem na tak!
Marcin W.

Marcin W. Starszy Specjalista
ds. Systemów
Informatycznych w
Krajow...

Temat: Wrogowie publiczni

Dla mnie film rewelacja, generalnie nie moje klimaty ale bardzo mi się ten film podobał i polecam !!!

ps. Czepić się można do wszystkiego i każdego - więc najlepiej samemu sprawdzić.

konto usunięte

Temat: Wrogowie publiczni

Wspaniałe kostiumy, bardzo odbry, choć nie powalający na kolana Depp, doskonała muzyka. A zkończenie dla mnie mistrzowskie - takie banalne i trochę zalatuje kiczem, ale jakie wrażenie:)))
Przypuszczam, że gdyby nie kino, wiele pań ocierałoby lzy chusteczkami po tym romantycznym zakończeniu:)

konto usunięte

Temat: Wrogowie publiczni

Malownicza scenografia, niezły temat, dwóch świetnych aktorów i... ponad dwie godziny nudy... :(

...możliwe, że na końcu był jakiś morał, ale nie zrozumiałam...

Temat: Wrogowie publiczni

Agata Weksej:
Malownicza scenografia, niezły temat, dwóch świetnych aktorów i... ponad dwie godziny nudy... :(

...możliwe, że na końcu był jakiś morał, ale nie zrozumiałam...

Mam podobne odczucia.....:(
Marta Golec (Piechowska)

Marta Golec
(Piechowska)
R&D Product
Development Team
Leader, Eirgen
Pharma, Water...

Temat: Wrogowie publiczni

okrutnie nudny....
Marta S.

Marta S. ilustrator
freelancer
www.mase.pl

Temat: Wrogowie publiczni

mnie nie nudził,może nie zakwalifikował się do pierwszej 10 ulubionych filmów-ale kino całkiem przyzwoite, bez większych emocji, ale miło się oglądało

konto usunięte

Temat: Wrogowie publiczni

Ogólnie się zawiodłem. Moim zdaniem słabo pokazana historia, nijaka i nudna trochę, nie przekonała mnie. Nie zauważyłem jakoś tych wrogów publicznych. Wręcz przeciwnie, był taki moment, że społeczeństwo go lubiło :)
Z tego gatunku, o niebo lepszy był "American Gangsters", bez porównania w ogóle!
Michał Pytel

Michał Pytel Senior Account
Executive

Temat: Wrogowie publiczni

Nie zgodzę się że film był nudny, osobiście się nie nudziłem. Ciekawa historia Dillingera, dobre role Deppa, Bale'a i Cottilard. Świetne sceny akcji, zwłaszcza strzelaniny w starym dobrym stylu. Film dobry, ale tylko dobry. Po Michaelu Mannie oczekiwałem trochę więcej.

konto usunięte

Temat: Wrogowie publiczni

Michał Pytel:
Nie zgodzę się że film był nudny, osobiście się nie nudziłem. Ciekawa historia Dillingera, dobre role Deppa, Bale'a i Cottilard. Świetne sceny akcji, zwłaszcza strzelaniny w starym dobrym stylu. Film dobry, ale tylko dobry. Po Michaelu Mannie oczekiwałem trochę więcej.

No właśnie moim zdaniem ciekawa historia była pokazana w zupełnie nie ciekawy sposób, bardzo przewidywalna akcja, ja się znudziłem :)

Następna dyskusja:

Szefowie wrogowie (Horrible...




Wyślij zaproszenie do