Temat: Zaproszenie na Obiady Czwartkowe

Strasznie Wam zazdroszcze tych "obiadków", choc podobno przy jedzeniu sie nie gada, a Wy tam chyba duuuzo mowicie:)??? Fajnie, ze w Kielcach cosik sie dzieje i ze chce Wam się pytac, szperać, ulepszać i wytykac palcami.

Mam nadzieje, ze kiedys tak "zglodnieje za Kielcami" ze przyjade:)

Pozdrawiam

konto usunięte

Temat: Zaproszenie na Obiady Czwartkowe

a zapraszamy :) ja mam cichą nadzieję, że coś jednak uda zjeść i nie będziemy tylko gaaadać :D:D:D:D
Anita Kijanka

Anita Kijanka Public Relations

Temat: Zaproszenie na Obiady Czwartkowe

Mam nadzieje, ze kiedys tak "zglodnieje za Kielcami" ze przyjade:)
W takim razie liczę, że apetyt Ci dopisuje i niebawem spotkamy się wspólnie na takim właśnie spotkaniu.

Uczta dla umysłu gwarantowana :-)

konto usunięte

Temat: Zaproszenie na Obiady Czwartkowe

Klaudia, ja to bym Cie zaprosil na spotkanie naszych liderow i ludzi z Inkubatora Organizacji Pozarzadowych, zebys im wyjasnila co to jest "polityka mlodziezowa", bo w tym miescie to raczej fikcja i ktos to musi rozruszac...
Klaudia Wojciechowska:
Strasznie Wam zazdroszcze tych "obiadków", choc podobno przy jedzeniu sie nie gada, a Wy tam chyba duuuzo mowicie:)??? Fajnie, ze w Kielcach cosik sie dzieje i ze chce Wam się pytac, szperać, ulepszać i wytykac palcami.

Mam nadzieje, ze kiedys tak "zglodnieje za Kielcami" ze przyjade:)

Pozdrawiam
Arkadiusz Jerzy Stawicki

Arkadiusz Jerzy Stawicki RCASS-Świętokrzyskie
Regionalne Centrum
Analiz i Studiów ...

Temat: Zaproszenie na Obiady Czwartkowe

Szanowni Panstwo.

Serdecznie zapraszam na kolejne, XIII juz spotkanie z Obiadami Czwartkowymi i ich Gosciem Specjalnym.
Tym razem w tej roli wystapi pan
Przemysław Gosiewski, poseł PIS z naszego regionu.

Miejsce:
Odjazzd jazz club & cigar bar
ul. Bodzentyńska 9
Kielce
08.02.09. g.17:00
(Gosc Specjalny godz.18)

Przemysław Gosiewski, ur. 12 maja 1964 w Słupsku. Pan Przemysław W latach 1983-1989 studiował na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Gdańskiego. W 1989 uzyskał absolutorium; tytuł magistra otrzymał w 1997. W czasie studiów rozpoczął działalność opozycyjną, w 1984 związał się z Niezależnym Zrzeszeniem Studentów Uniwersytetu Gdańskiego, brał udział w strajku studenckim w 1988. Na studiach po raz pierwszy zetknął się z Lechem Kaczyńskim (który wykładał tam prawo pracy), zaś w 1989 rozpoczął współpracę z jego bratem Jarosławem. W latach 1998-2001 zasiadał w sejmiku mazowieckim z ramienia AWS. W latach 2000-2001 był doradcą Lecha Kaczyńskiego, pełniącego wówczas funkcję ministra sprawiedliwości. Od 2001 jest członkiem Prawa i Sprawiedliwości. Organizował struktury tego ugrupowania w województwie świętokrzyskim. Funkcję posła w Sejmie IV kadencji (2001-2005) sprawował po raz pierwszy. Zasiadał wówczas w komisji obrony narodowej, komisji sprawiedliwości i praw człowieka oraz komisji śledczej ds. prywatyzacji PZU. 13 listopada 2007 został ponownie przewodniczącym klubu. W wyborach parlamentarnych w 2005 ponownie uzyskał mandat poselski w okręgu kieleckim. W wyborach parlamentarnych w 2007 uzyskał w okręgu kieleckim najlepszy indywidualny wynik w tymże okręgu (138 405 głosów).

Zapraszam takze na nasza strone:
http://czwartkowe.plArkadiusz Jerzy Stawicki edytował(a) ten post dnia 27.01.09 o godzinie 16:48
Krzysztof Kania

Krzysztof Kania Inżynier systemowy
Cisco (CCNA R&S,
Voice, Security)

Temat: Zaproszenie na Obiady Czwartkowe

Arkadiusz Jerzy Stawicki:
Tym razem w tej roli wystapi pan
Przemysław Gosiewski, poseł PIS z naszego regionu.

Hmm, trzeba było zrobić spotkanie na jakiejś otwartej przestrzeni. Bo tak w lokalu rzucać jajkami czy pomidorami.

Krzysztof
Arkadiusz Jerzy Stawicki

Arkadiusz Jerzy Stawicki RCASS-Świętokrzyskie
Regionalne Centrum
Analiz i Studiów ...

Temat: Zaproszenie na Obiady Czwartkowe

Nie bedziemy rzucac.
Kiedy ja zapraszam Goscia Specjalnego, zapraszam go na spotkanie z ludzmi na poziomie.
Poglady mozna wyrazac w inny sposob.

Pzdr
A.
Krzysztof Kania

Krzysztof Kania Inżynier systemowy
Cisco (CCNA R&S,
Voice, Security)

Temat: Zaproszenie na Obiady Czwartkowe

Arkadiusz Jerzy Stawicki:
Nie bedziemy rzucac.

A już myślałem że będzie fajnie :-)
Poglady mozna wyrazac w inny sposob.

Wiesz, staram się dobrać poziom argumentów do poziomu rozmówcy tak by zostać zrozumianym. Ale OK, zawsze mogę jeszcze położyć się na podłodze.

Krzysztof

konto usunięte

Temat: Zaproszenie na Obiady Czwartkowe

Dobra koncepcja z tą podłogą, moze bedzie to dla Ciebie odpowiedni poziom.Jerzy S. edytował(a) ten post dnia 29.01.09 o godzinie 12:11

konto usunięte

Temat: Zaproszenie na Obiady Czwartkowe

Jasiu poszedł do cyrku. W pewnej chwili na arenę wychodzi KLOWN SZYDERCA. Patrzy po widowni i pyta, które dziecko chce się zabawić. Żadne nie chce. KLOWN SZYDERCA podchodzi więc do... Jasia i pyta:
- Czy ty jestes głowa krowy?
- Nie- odpowiada Jaś
- To ty może jestes tułów krowy?
- Nie- mówi Jaś
Na to KLOWN SZYDERCA:
- To ty jestes DUPA WOŁOWA - hahahahahnhihi. Cały cyrk sie smieje. Jaś uciekł z cyrku.
Po powrocie do domu Jaś powiedział wszystko tacie. Ojciec powiedział mu żeby poszedł jutro jeszcze raz do cyrku i siadł w pierwszym rzędzie.
- Tym razem jednak pójdzie z tobą WUJEK STASZEK MISTRZ CIĘTEJ RIPOSTY - mówi tata Jasi. Jaś się zgodził.
Następnego dnia sytuacja sie powtarza. KLOWN SZYDERCA pyta Jasia:
- Czy ty jestes głowa krowy?
Na co odpowiada mu WUJEK STASZEK MISTRZ CIĘTEJ RIPOSTY:

- S....!!!Pawel Z. edytował(a) ten post dnia 29.01.09 o godzinie 12:09
Anna B.

Anna B. grafika / fotografia
/ ...

Temat: Zaproszenie na Obiady Czwartkowe

Pawel Z.:
Jasiu poszedł do cyrku. W pewnej chwili na arenę wychodzi KLOWN SZYDERCA. Patrzy po widowni i pyta, które dziecko chce się zabawić. Żadne nie chce. KLOWN SZYDERCA podchodzi więc do... Jasia i pyta:
- Czy ty jestes głowa krowy?
- Nie- odpowiada Jaś
- To ty może jestes tułów krowy?
- Nie- mówi Jaś
Na to KLOWN SZYDERCA:
- To ty jestes DUPA WOŁOWA - hahahahahnhihi. Cały cyrk sie smieje. Jaś uciekł z cyrku.
Po powrocie do domu Jaś powiedział wszystko tacie. Ojciec powiedział mu żeby poszedł jutro jeszcze raz do cyrku i siadł w pierwszym rzędzie.
- Tym razem jednak pójdzie z tobą WUJEK STASZEK MISTRZ CIĘTEJ RIPOSTY - mówi tata Jasi. Jaś się zgodził.
Następnego dnia sytuacja sie powtarza. KLOWN SZYDERCA pyta Jasia:
- Czy ty jestes głowa krowy?
Na co odpowiada mu WUJEK STASZEK MISTRZ CIĘTEJ RIPOSTY:

- S....!!!Pawel Z. edytował(a) ten post dnia 29.01.09 o godzinie 12:09


celna riposta

konto usunięte

Temat: Zaproszenie na Obiady Czwartkowe

Temat ciekawy i rozwojowy, dlatego przyklejam go na stałe.

konto usunięte

Temat: Zaproszenie na Obiady Czwartkowe

to ja proszę o usuniecie żartu skoro ma być rozwojowy a to s... to nie zbyt jest takie ;-)

konto usunięte

Temat: Zaproszenie na Obiady Czwartkowe

Pawel Z.:
to ja proszę o usuniecie żartu skoro ma być rozwojowy a to s... to nie zbyt jest takie ;-)

ee tam :) Rozwojowy nie znaczy bez poczucia humoru :) Przerywniki mile widziane !!

konto usunięte

Temat: Zaproszenie na Obiady Czwartkowe

No , no ale sie głośno zrobiło o "obiadach czwartkowych" .
Radio Fama trąbi od kilku dni .
Wreszcie coś się dzieje , aż miło.
Może jak uda mi się ze chrzcin uciec to wpadnę do was.
Arkadiusz Jerzy Stawicki

Arkadiusz Jerzy Stawicki RCASS-Świętokrzyskie
Regionalne Centrum
Analiz i Studiów ...

Temat: Zaproszenie na Obiady Czwartkowe

Zapraszam serdecznie. Nie ukrywam, ze z nadzieja na "pępkowe" ;)

Pzdr
A

konto usunięte

Temat: Zaproszenie na Obiady Czwartkowe

Krzysztof Kania:
Arkadiusz Jerzy Stawicki:
Nie bedziemy rzucac.

A już myślałem że będzie fajnie :-)
Poglady mozna wyrazac w inny sposob.

Wiesz, staram się dobrać poziom argumentów do poziomu rozmówcy tak by zostać zrozumianym. Ale OK, zawsze mogę jeszcze położyć się na podłodze.

Krzysztof

Taaa...

.. skad ta wrecz alergiczna reakcja?

Ja sie bardzo ciesze, ze bedzie okazja spotkac i posluchac na zywo pana Gosiewskiego.
Krzysztof Kania

Krzysztof Kania Inżynier systemowy
Cisco (CCNA R&S,
Voice, Security)

Temat: Zaproszenie na Obiady Czwartkowe

Mirosław Surga:
Taaa...

.. skad ta wrecz alergiczna reakcja?

A wiesz że cieszę się że wreszcie ktoś zadał to pytanie :-)

Stąd że wszystko ma swoje granice. Rozumiem że można mieć różne zdanie, że można prezentować różny światopogląd, wyznawać inną religię czy mieć inną orientację seksualna. To ta różnorodność, którą bardzo cenię i szanuję, czyni nas ciekawymi jako ludzie, inaczej bylibyśmy jak zapałki w paczce. Na jedno kopyto. Ale nie rozumiem i nie akceptuję, gdy człowiek gotów jest wyrzec się i wyprzeć wszystkiego i całkowicie podporządkować się innej jednostce i jej ideom dla stanowiska czy pieniędzy. Nie dziwi mnie ostra reakcja wszystkich środowisk politycznych na wypowiedź Palikota o politycznej prostytucji. Po prostu prawda zabolała ponieważ taka właśnie intelektualna czy ideowa prostytucja jest powszechna w środowiskach politycznych. A kara za niepodporządkowanie się jest często wysoka, szczególnie właśnie w partii posła Gosiewskiego gdzie za minimalne nawet odstępstwo od jedynej słusznej linii głoszonej przez Kaczyńskiego ludzi się wyrzuca i niszczy jak śmieci. Bo co innego kłamać nieświadomie, ale gdy fachowiec łamie zasady i kłamie dla chorej idei - dla mnie prostytucja to i tak delikatne słowo.
Ja sie bardzo ciesze, ze bedzie okazja spotkac i posluchac na zywo pana Gosiewskiego.

Tylko że to nie będzie okazja spotkać i posłuchać pana Gosiewskiego. To będzie okazja spotkać i posłuchać jednostkę całkowicie podporządkowaną liderowi partii. Wzorowy wprost model obywatela państwa totalitarnego, który nie ma własnych zasad, celów i idei, a dla pozycji w partii gotów kłamać, zmyślać, przekręcać fakty, konfabulować i tak dalej. Okazja spotkać i posłuchać człowieka który dla stanowiska (i pieniędzy lub na odwrót) zaprzedał swoje człowieczeństwo.

Krzysztof

konto usunięte

Temat: Zaproszenie na Obiady Czwartkowe

Krzysztof Kania:
Mirosław Surga:
Taaa...

.. skad ta wrecz alergiczna reakcja?

A wiesz że cieszę się że wreszcie ktoś zadał to pytanie :-)

Stąd że wszystko ma swoje granice. Rozumiem że można mieć różne zdanie, że można prezentować różny światopogląd, wyznawać inną religię czy mieć inną orientację seksualna. To ta różnorodność, którą bardzo cenię i szanuję, czyni nas ciekawymi jako ludzie, inaczej bylibyśmy jak zapałki w paczce. Na jedno kopyto. Ale nie rozumiem i nie akceptuję, gdy człowiek gotów jest wyrzec się i wyprzeć wszystkiego i całkowicie podporządkować się innej jednostce i jej ideom dla stanowiska czy pieniędzy. Nie dziwi mnie ostra reakcja wszystkich środowisk politycznych na wypowiedź Palikota o politycznej prostytucji. Po prostu prawda zabolała ponieważ taka właśnie intelektualna czy ideowa prostytucja jest powszechna w środowiskach politycznych. A kara za niepodporządkowanie się jest często wysoka, szczególnie właśnie w partii posła Gosiewskiego gdzie za minimalne nawet odstępstwo od jedynej słusznej linii głoszonej przez Kaczyńskiego ludzi się wyrzuca i niszczy jak śmieci. Bo co innego kłamać nieświadomie, ale gdy fachowiec łamie zasady i kłamie dla chorej idei - dla mnie prostytucja to i tak delikatne słowo.
Ja sie bardzo ciesze, ze bedzie okazja spotkac i posluchac na zywo pana Gosiewskiego.

Tylko że to nie będzie okazja spotkać i posłuchać pana Gosiewskiego. To będzie okazja spotkać i posłuchać jednostkę całkowicie podporządkowaną liderowi partii. Wzorowy wprost model obywatela państwa totalitarnego, który nie ma własnych zasad, celów i idei, a dla pozycji w partii gotów kłamać, zmyślać, przekręcać fakty, konfabulować i tak dalej. Okazja spotkać i posłuchać człowieka który dla stanowiska (i pieniędzy lub na odwrót) zaprzedał swoje człowieczeństwo.

Krzysztof


Widze, ze Pan doskonale jest zorientowany! ;-) Moze jakies konkrety, bo takie nieprecyzyjne zarzuty to sa malo wiarygodne ;)
Krzysztof Kania

Krzysztof Kania Inżynier systemowy
Cisco (CCNA R&S,
Voice, Security)

Temat: Zaproszenie na Obiady Czwartkowe

Mirosław Surga:
Widze, ze Pan doskonale jest zorientowany! ;-) Moze jakies konkrety, bo takie nieprecyzyjne zarzuty to sa malo wiarygodne ;)

Naprawdę trzeba pisać takie "oczywiste oczywistości"??? Dobrze, to może o czymś mniej oczywistym o czym jest mało szumu. Otóż ostatnio, w cieniu szumu medialnego poświęconego kryzysowi gazowemu i kryzysowi finansowemu, media bardzo niewiele miejsca poświęciły tematyce cen energii elektrycznych. Poniekąd można media zrozumieć bo problem bezpośrednio dotyka wyłącznie podmioty gospodarcze. To oczywiście krótkowzroczne spojrzenie bo wzrost cen energii elektrycznej dla przedsiębiorstw oznacza wzrost cen produktów i usług a zatem odczują go wszyscy konsumenci. Wzrost ten wynika z dwóch czynników i powoli dochodzimy do sedna sprawy. Pierwszy czynnik, nieunikniony, to uwolnienie cen energii elektrycznej dla podmiotów gospodarczych spod kontroli URE. To trzeba było zrobić, a z czasem również rynek energii dla konsumentów indywidualnych przestanie korzystać z ochrony URE czyli taryf zatwierdzanych urzędowo na rzecz wolnego handlu energią elektryczną. Drugi aspekt to konkurencja na rynku wytwórców (a może raczej wydobywców) surowców energetycznych), producentów energii i firm przesyłających oraz sprzedających energię. nawet dziecko zapewne zdaje sobie sprawe że konkurencja w tych trzech segmentach będzie prowadziła do zmniejszania cen na każdym etapie i w efekcie dostarczania tańszej energii. Tymczasem co nam zafundował PiS? Otóż PiS za swoich rządów doprowadził do konsolidacji tego rynku. Szkodnictwo? Oczywiste. I powoli dochodzimy co ma do tego polityczna prostytucja posła Gosiewskiego i jego kolegów. Otóz zdaniem pana Gosiewskiego i jego kolegów owa konsolidacja to .......... wielki sukces ekipy PiS'owskiej.

Jeśli chcesz więcej to poczytaj jak PiS zniszczyło nadzór bankowy w kraju. To tez temat który jest mało medialny i ciężko się sprzedaje, do tego wymaga trochę wiedzy ekonomicznej, ale doprawdy warto. A potem zobacz co o tym mówi PiS.

Krzysztof

P.S. Poniżej kilka cytatów dla zrozumienia problematyki.

Konsolidacja pionowa była jednym z elementów realizacji rządowego Programu dla elektroenergetyki przyjętego przez Radę Ministrów 28 marca 2006 r.(...) Zdaniem przedstawicieli ówczesnego rządu konsolidacja nie doprowadziła ani do ograniczenia warunków konkurencji na rynku, ani do wzrostu cen energii elektrycznej.

Niestety, statystyki są nieubłagane. Koszty wytworzenia 1 MWh wzrosły, nie powiększyły się również nowe moce wytwórcze, a cena energii elektrycznej dla odbiorców przemysłowych wzrosła o ponad 30 proc. Wymienione cztery grupy energetyczne utworzyły strukturę oligopolistyczną, co daje się we znaki zwłaszcza odbiorcom przemysłowym.

Przemysłowi odbiorcy energii elektrycznej coraz boleśniej odczuwają skutki konsolidacji pionowej przedsiębiorstw z sektora energetycznego w postaci znacznego zachwiania warunków konkurencji na rynku energii w Polsce.

Następna dyskusja:

XXIV Spotkanie-Kieleckie Ob...




Wyślij zaproszenie do