Jakub Słowiak

Jakub Słowiak Kierownik produkcji,
Fideltronik

Temat: Moduł.... na innej stronie

Cześć,

Ostatnia pomoc była w 100% trafiona więc mam nadzieję że teraz tez mi pomożecie. Zainstalowałem moduł "mod_kw_visitors_statistics ". No i pięknie działa, ale czy "moduły" zawsze muszą być na pierwszej stronie? Czy/Jak można zrobić aby ten moduł był gdzieś głębiej?

Pozdr,
kuba.
Tomasz N.

Tomasz N. Specjalista IT

Temat: Moduł.... na innej stronie

Jakubie, oczywiście, że masz możliwość ustawienia modułu, aby wyświetlał się na wybranej stronie.

Zerknij tutaj:
http://www.pomoc.joomla.pl/content/view/151/26/
(akapit: "Przypisanie do stron/pozycji menu")
Co prawda podręcznik odnosi się do J.1.0.x ale w J.1.5.x jest podobnie :)
Mariusz Maszner

Mariusz Maszner Internet od
podszewki

Temat: Moduł.... na innej stronie

Tomasz Nastulak:
Jakubie, oczywiście, że masz możliwość ustawienia modułu, aby wyświetlał się na wybranej stronie.

Zerknij tutaj:
http://www.pomoc.joomla.pl/content/view/151/26/
(akapit: "Przypisanie do stron/pozycji menu")
Co prawda podręcznik odnosi się do J.1.0.x ale w J.1.5.x jest podobnie :)

No nie wszystko tam jest np "Nieprzypisane [Unasigned]: znaczenie tej opcji jest niejasne, moduł nieprzypisany do żadnej ze stron-pozycji menu może być wyświetlany np. w artykułach"

Niestety nie ma o tym w książkach na forach itp.
Ja się poddałem nie mogę nic przypisać globlanie tylko do artykułów. Oczywiście można ręcznie do artykułów wpinać za pomocą modułu inne elementy, strony, linki itp, ale nie da się tego zrobić globalnie, a może ktoś coś wie?

konto usunięte

Temat: Moduł.... na innej stronie

Mariusz Maszner:
Tomasz Nastulak:
Jakubie, oczywiście, że masz możliwość ustawienia modułu, aby wyświetlał się na wybranej stronie.

Zerknij tutaj:
http://www.pomoc.joomla.pl/content/view/151/26/
(akapit: "Przypisanie do stron/pozycji menu")
Co prawda podręcznik odnosi się do J.1.0.x ale w J.1.5.x jest podobnie :)

No nie wszystko tam jest np "Nieprzypisane [Unasigned]: znaczenie tej opcji jest niejasne, moduł nieprzypisany do żadnej ze stron-pozycji menu może być wyświetlany np. w artykułach"

Niestety nie ma o tym w książkach na forach itp.
Ja się poddałem nie mogę nic przypisać globlanie tylko do artykułów. Oczywiście można ręcznie do artykułów wpinać za pomocą modułu inne elementy, strony, linki itp, ale nie da się tego zrobić globalnie, a może ktoś coś wie?

nie wiem czy zadziała w wersji 1.0 dla wersji 1.5.x na pewno,
dodaj sobie taki fragment

php if (JRequest::getVar('view') == 'article' ) { Pozycja Twojego modułu }

tylko dodaj znaczniki php, niestety gl nie pozwala mi ich wkleić

zobacz też na http://docs.joomla.org/Category:Tips_and_tricks
bardzo pomocneCezary H. edytował(a) ten post dnia 11.03.09 o godzinie 12:03
Tomasz N.

Tomasz N. Specjalista IT

Temat: Moduł.... na innej stronie

Mariusz Maszner:

Ja się poddałem nie mogę nic przypisać globlanie tylko do artykułów. Oczywiście można ręcznie do artykułów wpinać za pomocą modułu inne elementy, strony, linki itp, ale nie da się tego zrobić globalnie, a może ktoś coś wie?

Mariuszu, nie poddawaj się :))
Ależ możesz przypisać moduł do artykułów, że tak powiem "globalnie", pod warunkiem, że masz porządek z artykułami - w sensie przypisane do jakiejś kategorii i sekcji.
W tym celu robisz proste 3 kroki:
1. W projektancie menu tworzysz nowe menu, którego pozycjami będą sekcje z artykułami (np. jeśli masz 3 sekcje z artykułami, to każda z nich będzie odrębną pozycją w tym menu)
2. W modułach pojawi Ci się nowy modułu - to nowo utworzone menu - nie publikuj go.
3. Moduł, który chcesz wyświetlać przypisujesz do pozycji nowego menu i cieszysz się wyświetlaniem go przy wszystkich artykułach :)

Sposób Cezarego też jest dobry, jeśli lubisz grzebać w kodzie, ale równie dobrze można to szybko zrobić w PA.
Rafał D.

Rafał D. freelancer

Temat: Moduł.... na innej stronie

Pomocna może okazać się jeszcze ta dyskusja:

http://www.goldenline.pl/forum/joomla/679862/s/1#13334462Rafał D. edytował(a) ten post dnia 13.03.09 o godzinie 19:41
Tomasz N.

Tomasz N. Specjalista IT

Temat: Moduł.... na innej stronie

Faktycznie:) To też może się komuś przydać.

I tak jak Marcin zauważył:
"Bingo, tylko, jak masz 1000 artykułów i ciągle pojawiją się nowe, to nie masz ochoty za każdym razem dodwać każdego do ukrytego menu."

Dlatego pisałem o przypisywaniu artykułów do sekcji. Artykułów może być tysiące, jednak jeśli mamy porządek i te wszystkie artykuły poukładane w sekcji (albo kilku sekcjach), to tylko przypiszemy sekcję do tego "ukrytego" menu.

Rozwiązań jest jak widać wiele:)
Maciej Kaleta

Maciej Kaleta Student, Akademia
Górniczo-Hutnicza
im. Stanisława
Staszi...

Temat: Moduł.... na innej stronie

Tomasz N.:

W tym celu robisz proste 3 kroki:
1. W projektancie menu tworzysz nowe menu, którego pozycjami będą sekcje z artykułami (np. jeśli masz 3 sekcje z artykułami, to każda z nich będzie odrębną pozycją w tym menu)
2. W modułach pojawi Ci się nowy modułu - to nowo utworzone menu - nie publikuj go.
3. Moduł, który chcesz wyświetlać przypisujesz do pozycji nowego menu i cieszysz się wyświetlaniem go przy wszystkich artykułach :)


Niestety stwierdzić muszę, iż u mnie ten myk nie działa ;(

Temat: Moduł.... na innej stronie

można także ze strony nonumber.nl zassać sobie Advanced Module Manager i takie problemy znikają ;)

Następna dyskusja:

VirtueMart - "Dodaj do kosz...




Wyślij zaproszenie do