Tomasz Ł.

Tomasz Ł. Plant Manager,
TitanX Engine
Cooling

Temat: Ranking jednostek certyfikujących

.Ten post został edytowany przez Autora dnia 01.09.13 o godzinie 10:23
Tomasz Sierszchuła

Tomasz Sierszchuła interim
manager...pomagam
innym rozwinąć
skrzydła...

Temat: Ranking jednostek certyfikujących

lepiej nie pisac o tych co biegną w ogonie!
jesli chodzi o njalepsze to obstawiam DNV!!! auditują ludzi - ich podejście i sposób myślenia a nie tylko papiery, papiery i papiery!
Nie lubię "papierowych" systemów dlatego uważam to za wielką zaletę:)
Tomasz Ł.

Tomasz Ł. Plant Manager,
TitanX Engine
Cooling

Temat: Ranking jednostek certyfikujących

.Ten post został edytowany przez Autora dnia 01.09.13 o godzinie 10:23
Joanna W.

Joanna W. Specjalista ds
Rozwiązań
Systemowych

Temat: Ranking jednostek certyfikujących

A może jeszcze bardziej szczegółowo? W jednostkach pracują baaaardzo różni ludzie.Czasem lepiej znać nazwiska.

Póki co moi faworyci: DNV (tak!) BSI, Germanischer Lloyd,TUV NORD, ale tak jak mówię ważne są konkretne osoby.

Zdecydowanie odradzam KEMA, PCBC, ZETOM,PRS i inne skostniałe twory :)))

konto usunięte

Temat: Ranking jednostek certyfikujących

O rany - rozwiń PCBC. Bo ja już chciałem kupić szkolenia. CO jest nie tak?
Joanna W.

Joanna W. Specjalista ds
Rozwiązań
Systemowych

Temat: Ranking jednostek certyfikujących

Wszystko zależy jakie ma się podejście do systemu. Dla wielu z PCBC system ma być taki, zeby auditor z zewnętrznej jednostki go jak najszybciej ogarnął po wejściu do firmy.np.:Wg nich Księga jakości ma być pisana zachowując numerację normy bo się gubią.

Często szkodzą, ponieważ zachęcają do przedokumentowanych i uciążliwych systemów. Teoretycznie twierdzą że nie potrzebne są "zbędne dokumenty" a w praktyce nie wiedzą z czego odchudzić dokumentację, bo wszystko się przyda. Nic nie szkodzi, że system staje się nie wygodny dla pracowników.

To mili ludzie często z olbrzymim starzem ale ze staroświeckim podejściem.

Na dokumentację zrobioną w programie jeden z nich zareagował:"taka nowoczesna". Jaka nowoczesna?! Bo bez terminologii kopiowanej przed procedurami a wyjaśnionej tylko w księdze jakości,mapa procesów na wyjściu potem schodząc w głąb procesów, procedury w postaci diagramów, opisy szczątkowo.

Nie lubię też dywagacji na temat słówek i pierduł typu czy stosować audit czy audyt albo czy Umowa jest zapisem czy dokumentem itd.Ale są tacy, którzy tego oczekują.

Nie wiem na jakie szkolenie idziesz i kto je będzie prowadził. Niech się wypowie ktoś jeszce, może patrząc od innej strony albo bardziej niż ja doświadczony. Poza tym warto pochodzić po różnych szkoleniach, żeby umieć je ocenić!
Tomasz Sierszchuła

Tomasz Sierszchuła interim
manager...pomagam
innym rozwinąć
skrzydła...

Temat: Ranking jednostek certyfikujących

mam podobne doświadczenia i opinię o PCBC co Ty Joanno - ale nie chciałem pisac o tych najgorszych. Tak jak wspomniałaś mamy w u nas dwa typy jednostek: skostniałe - papiery, papiery itp. - nie nadaje się to zupełnie! a propo słyszałem kiedyś historię tłumaczącą ich pęd za papierami: na początku działalności ich konsultanci brali od ilości procedur - mieliśmy wtedy doczynienia z cudowqnym rozmnożeniem i także dziś mozna spotkac przerośnięte systemy przeszkadzające firmie - to wszystko traci sens. z drugiej strony mamy te jednostki które trzeźwo potrafią ocenic sytuację!
Przy okazji smiech mnie napawa gdy Pan ze skostniałej jednostki certyfikującej ocenia system zarządzania środowiskowego i chce więcej paprierów albo nie podoba mu sie elektroniczny system - a gdzie oszczędność papieru??? :)
i jeszcze jedno: oglądałem także zagraniczne systemy - bardzo elastyczne, nie przeładowane - jak się chce to można, tylko czasem ludzie chcą się "wykazać" - u nas dalej pokutuje przekonanie że dobry auditor to groźny auditor prawie jak skarbówka:)
pozdrawiam!
Katarzyna Anuszewska

Katarzyna Anuszewska Zarządzanie
środowiskiem i BHP,
Edelmann Poland

Temat: Ranking jednostek certyfikujących

Nie wiem co macie przeciwko KEMIE,
Ma nowoczesne podejście, nie wymaga samych papierów, Ksiegę jakości zaleca opisywać zgodnie z nastepującymi po sobie procesami.
Ja jestem zadowolona z wieloletniej współpracy.
Audit nie jest kontrolą tylko okazją do doskonalenia, a jeszcze bardziej szkoleniem.

Chociaż jak wspominaliście wszystko zależy od auditorów.
Ale tego zawsze można zmienić. My tak zrobiliśmy. I wszystko OK.

Co do PCBC i ZETOMu to się zgadzam.
Konsultanci próbowali zacząć od pisania procedury pisania procedur.
Szybko współpraca się skończyła.

Nie bójcie się jednostek certyfikujących.
To przecież też jest biznes i Klient ma być zadowolony.Katarzyna Anuszewska edytował(a) ten post dnia 12.10.07 o godzinie 23:52
Artur Świątczak

Artur Świątczak Kierownik ds.
Kluczowych Klientów,
Bureau Veritas

Temat: Ranking jednostek certyfikujących

Witam serdecznie,
w dyskusji nie padła nazwa BUREAU VERITAS (dawniej BVQI).
Chętnie się dowiem czy pracuję w "skostniałym tworze", czy w trochę nowocześniejszym?

konto usunięte

Temat: Ranking jednostek certyfikujących

Joanna W.:
A może jeszcze bardziej szczegółowo? W jednostkach pracują baaaardzo różni ludzie.Czasem lepiej znać nazwiska.

Póki co moi faworyci: DNV (tak!) BSI, Germanischer Lloyd,TUV NORD, ale tak jak mówię ważne są konkretne osoby.

Zdecydowanie odradzam KEMA, PCBC, ZETOM,PRS i inne skostniałe twory :)))
akurat ja jest odmiennego zdania, ale wszystko zależy jednak od ludzi a nie od firmy. Miałem do czynienia ze wszystkimi oprócz DNV.
Pamiętajcie, wszystko zależy od kasy, auditorzy jak was już namówili wszystko zrobia, aby "przy was" pozostać. Jesli komus to nie odpowiada to zmienia firmę lub auditora, a jesli odpowiada to nie krytykuje.Tadeusz M. edytował(a) ten post dnia 14.10.07 o godzinie 21:12
Adam G.

Adam G. ENFJ - lubię
truskawki

Temat: Ranking jednostek certyfikujących


Zdecydowanie odradzam KEMA, PCBC, ZETOM,PRS i inne skostniałe twory :)))


Potwierdzam opinię co do PCBC

konto usunięte

Temat: Ranking jednostek certyfikujących

Tuv Nord - lepiej działa po połączeniu z RWTUV. Najtańsza opcja to chyba ISOQAR. Tam niepłacisz za "markę"

W Wlk. Brytanii jednostek certyfikujących jest chyba ze 100 gdzie poława niema akredytacji... Mimo to Anglicy niemają problemów z utrzymaniem jakości. Ich jednostki są łagodniejsze i bardziej skoncentrowane na współpracy i doradztwie.

konto usunięte

Temat: Ranking jednostek certyfikujących

[author]Artur
Michał Zapart

Michał Zapart Główny specjalista
ds. baz danych GIS

Temat: Ranking jednostek certyfikujących

Zastanawiam się (pytanie do Joanny) czemu odradzasz PRS widziałem ich w akcji i są dobrzy a nawet bardzo dobrzy wiec proszę o więcej informacji. Pozdrawiam
Przemysław L.

Przemysław L. Menadżer ochrony
zdrowia

Temat: Ranking jednostek certyfikujących

Witam:)
ja korzystam z usług Dekry. Polecam! Oczywiście patrzyli na papiery, ale "z głową". Cena za certyfikację i audity nadzoru jest stosunkowo atrakcyjna...
Piotr Wagner

Piotr Wagner właściciel, INCERT

Temat: Ranking jednostek certyfikujących

Witam wszystkich
przyglądam się od jakiegoś czasu tej dyskusji i z racji swojego doświadczenia (i obecnej pracy) nie chciałbym się wypowiadać co do jakości usług oferowanych przez poszczególne jednostki bez jednoznacznych kryteriów. Poza tym nie chciałbym być posądzonym o brak obiektywizmu...
Osobiście uważam że stworzenie rankingu jednostek certyfikujących jest bardzo ciekawym pomysłem - na pewno może pomóc wielu nowym klientom w wyborze. Proponuję jednak aby zastanowić się nad kryteriami oceny jednostek - wtedy ma to jakiś sens. W obecnej formie trudno dojść do jakiegoś wniosku - każdy ma swoje wymagania, jedni lubią papiery, inni podejście praktyczne itp. - i to widać w Waszych wypowiedziach. Bez urazy - ale uważam że trudno jest stawiać na równi niektóre jednostki, o których piszecie. A obecnie to jest tak że każdy poleca te jednostki z którymi współpracuje... (czytaj gdzie się certyfikował).
Oczywiście zgadzam się z niektórymi wypowiedziami - najważniejsi są ludzie którzy reprezentują firmę, a ostatnio jest bardzo duży ruch jeżeli chodzi o zmiany personalne w tej branży. I ktoś kto dzisiaj jest auditorem światowej uznawanej jednostki, jutro reprezentuje inną firmę, a nie zgodzę się że zmieni swoje podejście tylko dlatego że zmienił "barwy".
Z chęcią podzielę się swoimi doświadczeniami w tej branży - jeżeli macie jakieś uwagi lub pytania to zapraszam do dyskusji.
Artur Wawrzynowski

Artur Wawrzynowski Audytor, Trener,
Konsultant, Doradca
biznesowy

Temat: Ranking jednostek certyfikujących

Czołem
jestem audytorem DNV i według mnie jest sporo niezłych (czytaj: nastawionych na praktykę i rzetelnie sprawdzających) jednostek certyfikacyjnych a i w tych słabszych są świetni audytorzy, ale rzecz chyba w tym, żeby audyt był podobnie dobry bez względu na to, czy jednostka przysle audytora A czy audytora B. Zatem skalibrowanie zespołu audytowego, stabilność i brak wpadek (czyli niezadowolonych klientów) powinny chyba stanowić o ocenie jednostki certyfikacyjnej.

konto usunięte

Temat: Ranking jednostek certyfikujących

Przemysław L.:
Witam:)
ja korzystam z usług Dekry. Polecam! Oczywiście patrzyli na papiery, ale "z głową". Cena za certyfikację i audity nadzoru jest stosunkowo atrakcyjna...

Oj, jeżeli chcesz dostać certyfikat, mimo ze na niego nie zasługujesz, to faktycznie - zgłoś się do Dekry ;)
Przemysław L.

Przemysław L. Menadżer ochrony
zdrowia

Temat: Ranking jednostek certyfikujących

Anna L.:

Oj, jeżeli chcesz dostać certyfikat, mimo ze na niego nie zasługujesz, to faktycznie - zgłoś się do Dekry ;)

Oj, nie zgadzam się z tym. Ja mam w firmie ISO 9001 i HACCP, podczas certyfikacji dość szczegółowo sprawdzali wszystkie dokumenty, choć z ludzką twarzą...

konto usunięte

Temat: Ranking jednostek certyfikujących

A tak z ciekawości, ktoś oceni niemiecką DAS ?



Wyślij zaproszenie do