Marek Kubiś

Marek Kubiś programista c#

Temat: Elektroniczne Państwo Policyjne

W rocznicę 11 września Jakub Chabik zastanawia się czy jest nam bezpieczniej. A mnie naszła refleksja, że IT ma już rzeczywistą moc sprawczą aby wpływać na ustrój państwa. Ba, IT może przyczynić się do powstania nowego porządku międzynarodowego i nie wiem czy już się bać, czy za chwilę? ;-( Najlepsze praktyki w czymkolwiek nam pomogą? ;-(
Łukasz Krzysztof P.

Łukasz Krzysztof P. Aude aliquid
dignum...

Temat: Elektroniczne Państwo Policyjne

Pozwolę sobie zatem wstawić link do pewnego materiału...

Jeden z najlepszych filmów dokumentalnych amerykańskiego
dziennikarza, Alexa Jonesa.

Poznaj pewne fakty o wydarzeniach towarzyszących Narodowemu Konwentowi Republikanów w 2004, zawaleniu się budynku WTC 7,praktykach elit rządzących, organizacji państwa elektronicznego i policyjnego oraz wiele, wiele więcej...

Czy boisz się wszechobecnej kontroli?

http://video.google.com/videoplay?docid=63862922184978...

Film nieco kontrowersyjny, ale daje trochę do myślenia...
Grzegorz Krzemiński

Grzegorz Krzemiński 600+ projektów w
bezpieczeństwie |
Trener | RODO | HSSE
|...

Temat: Elektroniczne Państwo Policyjne

Problem leży w skuteczności. Zgadzam się z poglądem, że wiele z tych działań to pompowanie kasy do tych, co dostarczają w tym przypadku technologię informatyczną.

NSA z systemem Echelon nie zapobiegły zamachom. Pytanie czemu?

Problem jest w tym, ze nie do końca rozumiemy jeszcze to, co się dzieje. Nie do końca rozumiemy, do czego służą, lub służyć mogą systemy informacyjne.

Jako że tu sami informatycy, zadam pytanie - ile z funkcji różnych aplikacji wykorzysta przeciętny, lub nawet mniej przeciętny użytkownik w czasie, gdy wejdzie już nowa wersja? 10 %? 20%?

Systemy bezpieczeństwa są podobnie konstruowane. I niestety, okazuje się, że zanim te istniejące zostaną wykorzystane w 10-20% sa już nowe. Lepsze, skuteczniejsze. Tylko czy aby na pewno?

Nawet jeśli ktoś chciałby je wykorzystywać w pełni - nie do końca zdąży, bo będzie trzeba wdrażać nowe - lepsze.

A to tylko pobieranie danych. A gdzie interpretacja, analizy, przekształcanie na informację?

I drugie zagrożenie - wykorzystanie do innych celów. Ludki w bezpiece - zgadza się, często uważają się za nieomylnych, budują własną kulturę, zamknięty krąg. I to tworzy moim zdaniem zagrożenie, ze bardzo prosto ich wykorzystać. Megalomania podsycana to najlepszy parasol.

Co za problem potem ustawić słowa kluczowe na wyraz, czy wyrażenie, które definiuje jednoznacznie na podstawie spotów nasz nowy produkt? I puścić w system nasłuchu?

Kapitalny system badania skuteczności reklamy i promocji produktu.

Nie rozumiemy bezpieczeństwa. Nie wiemy po co jest.

Każdy system informatyczny, czy jakiś inny w momencie jak jego składową są ludzie bez przekonań, nie rozumiejący tak naprawdę po co są i co robią - niestety nie będzie skuteczny.

Tylko co to znaczy skuteczny?

konto usunięte

Temat: Elektroniczne Państwo Policyjne

Grzegorz Krzemiński:
Problem leży w skuteczności. Zgadzam się z poglądem, że wiele z tych działań to pompowanie kasy do tych, co dostarczają w tym przypadku technologię informatyczną.

"vital" faktem jest to, że się kręci... i nakręca... globalnie zintegrowany "rynek"...

NSA z systemem Echelon nie zapobiegły zamachom. Pytanie czemu?

...świadomie przeprowadzane długoooletnie testy... strategic planning?
...cel uświęca środki?

Problem jest w tym, ze nie do końca rozumiemy jeszcze to, co się dzieje. Nie do końca rozumiemy, do czego służą, lub służyć mogą systemy informacyjne.
(...)

...R&D...
Nawet jeśli ktoś chciałby je wykorzystywać w pełni - nie do końca zdąży, bo będzie trzeba wdrażać nowe - lepsze.

A to tylko pobieranie danych. A gdzie interpretacja, analizy, przekształcanie na informację?

Istnieje, ale nie dla tzw. "end-users"... gdyż:

(...)zagrożenie - wykorzystanie do innych celów. Ludki w bezpiece - zgadza się, często uważają się za nieomylnych, budują własną kulturę, zamknięty krąg. I to tworzy moim zdaniem zagrożenie, ze bardzo prosto ich wykorzystać. (...)

Geeks... nie jedno mają znaczenie i "zastosowanie" ;)

Co za problem potem ustawić słowa kluczowe na wyraz, czy wyrażenie, które definiuje jednoznacznie na podstawie spotów nasz nowy produkt? I puścić w system nasłuchu?

Kapitalny system badania skuteczności reklamy i promocji produktu.
...raz jeszcze... R&D... a może "zaprogramowana" ściema? gdyż nadal:
Nie rozumiemy bezpieczeństwa. Nie wiemy po co jest.

Każdy system informatyczny, czy jakiś inny w momencie jak jego składową są ludzie bez przekonań, nie rozumiejący tak naprawdę po co są i co robią - niestety nie będzie skuteczny.

Tylko co to znaczy skuteczny?

...chyba znaczy, że proces jest pomimo wszystko non-stop kontynuowany/wdrażany... gdyż pojęcie skuteczności opiera się o "pewność" potencjału/zastosowania "inteligencji" aplikacji/systemu ciągle-powstającego... a to jeszcze trooooochę potrwa... i to wypadałoby "po pierwsze" zrozumieć...

ot, tylko taka refleksja ;)Aleksandra Kalinowska edytował(a) ten post dnia 04.01.10 o godzinie 03:25
Marek Kubiś

Marek Kubiś programista c#

Temat: Elektroniczne Państwo Policyjne

Aleksandra Kalinowska:
Grzegorz Krzemiński:
Tylko co to znaczy skuteczny?
...chyba znaczy, że proces jest pomimo wszystko non-stop kontynuowany/wdrażany... gdyż pojęcie skuteczności opiera się o "pewność" potencjału/zastosowania "inteligencji" aplikacji/systemu ciągle-powstającego... a to jeszcze trooooochę potrwa... i to wypadałoby "po pierwsze" zrozumieć...
A moje skojarzenia w temacie wątku dotyczą nowego projektu Internetowego promowanego przez Pana Piotra Tymochowicza. Dyskusja choćby tu. ;-(
ot, tylko taka refleksja ;)
Ot, tylko taka refleksja ;-(((

konto usunięte

Temat: Elektroniczne Państwo Policyjne

Marek Kubiś:
Aleksandra Kalinowska:
Grzegorz Krzemiński:
Tylko co to znaczy skuteczny?
...chyba znaczy, że proces jest pomimo wszystko non-stop kontynuowany/wdrażany... gdyż pojęcie skuteczności opiera się o "pewność" potencjału/zastosowania "inteligencji" aplikacji/systemu ciągle-powstającego... a to jeszcze trooooochę potrwa... i to wypadałoby "po pierwsze" zrozumieć...
A moje skojarzenia w temacie wątku dotyczą nowego projektu Internetowego promowanego przez Pana Piotra Tymochowicza. Dyskusja choćby tu. ;-(
ot, tylko taka refleksja ;)
Ot, tylko taka refleksja ;-(((
Przykro mi, nie mam dostępu do info dot. "wywodu" p. Tymochowicza ;/
Nawet nie żałuję... gdyż pojęcie Elekronicznego Państwa Policyjnego wedlug opinii p. Tymochowicza jako zestawienie w tym przypadku nic nie wniesie jeśli chodzi o moje zainteresowanie dot. absorbującego tematu nad wyraz na czasie...
Marek Kubiś

Marek Kubiś programista c#

Temat: Elektroniczne Państwo Policyjne

Aleksandra Kalinowska:
Przykro mi, nie mam dostępu do info dot. "wywodu" p. Tymochowicza ;/
No to tutaj masz "oryginał", stronę www i uzupełnienie. ;-(
Nawet nie żałuję... gdyż pojęcie Elekronicznego Państwa Policyjnego wedlug opinii p. Tymochowicza jako zestawienie w tym przypadku nic nie wniesie jeśli chodzi o moje zainteresowanie dot. absorbującego tematu nad wyraz na czasie...
To skojarzenie to moja refleksja, bo "oryginał" o czymś innym prawi. ;-(
Marek Kubiś

Marek Kubiś programista c#

Temat: Elektroniczne Państwo Policyjne

No i będzie można zweryfikować co jest prawdą, a co nie jest: http://solarisgate.pl :-)



Wyślij zaproszenie do