Michał Stopka

Michał Stopka Inwestor
Profesjonalny:
michalstopka.pl

Temat: Książki o ANALIZIE FUNDAMETNALNEJ

UWAGA: Proszę umieszczać TYLKO informacje związane z tematem wątku.
Michał Stopka

Michał Stopka Inwestor
Profesjonalny:
michalstopka.pl

Temat: Książki o ANALIZIE FUNDAMETNALNEJ

"Analiza fundamentalna" John. C. Ritchie. Czytałem ją i muszę powiedzieć, że... mam mieszane uczucia. Owszem była dla mnie ciekawa, dowiedziałem się dzięki niej trochę użytecznych rzeczy, ale dla mnie to jest dobra książka dla osób, które już trochę w tym siedzą, bo autor podaje, jak to się mówi "perełki". Ciekawa książka, ale dla mnie trochę za mało "użyteczna". Podaje zbyt dużo ogólników. Owszem warto ją przeczytać, ale jako uzupełnienie innych książek.

Szczególnie podobał mi się opis wyceny jakiejś firmy produkującej ciągniki. Oczywiście chodziło tylko o przykład, wycena była z 1980r. Autor rozwodzi się jak to autorzy budowali model i jakie założenia przyjęli, po czym na końcu rozdziału pisze, że i tak się totalnie pomylili zarówno co do wyceny akcji jak i prognozy zysków, które miały wzrosnąc a tak naprawdę spadły:-)

Pozdrawiam Michał Stopka
Damian Atroszczak

Damian Atroszczak Członek Zarządu,
Dyrektor Finansowy
Granit-Color Sp. z
o.o.

Temat: Książki o ANALIZIE FUNDAMETNALNEJ

Warto na pewno przeczytać "Wycena i zarządzanie wartością firmy" pod red. Andrzeja Szblewskiego (Wykłada Value Based Management) Rafala Tuzimka (poltext 2006).

Książka o zarządzaniu wartością firmy, inwestorowi pokazuje punkt widzenia zarządu troszczącego się o długoterminowy wzrost cen akcji spółki. Praca bardzo cenna i bardzo polecam. Szczególnie dlatego, że szeroko opisuje aspekt wzrostu wartości przedsiębiorstwa (oprócz modeli wyceny, także znaczenie CRM, BSC, HC, kapitał intelektualny, MBO,...) Dużo jest też o PE i VC. W książce jest sporo case studies. Jest napisana językiem lekkim i przyjemnym. Poza tym jest obowiązkowa na egzaminie na maklera w KNF :)
Michał Stopka

Michał Stopka Inwestor
Profesjonalny:
michalstopka.pl

Temat: Książki o ANALIZIE FUNDAMETNALNEJ

Damian A.:
Warto na pewno przeczytać "Wycena i zarządzanie wartością firmy" pod red. Andrzeja Szblewskiego (Wykłada Value Based Management) Rafala Tuzimka (poltext 2006).

Zgadzam się w 100 %. Bardzo fajna książka, która w przystępny sposób przekazuje bardzo szeroką wiedzę o inwestowaniu. (od DCF przez np. wycenę marki). Co bardzo ważne niedawno wydana, więc jest jak najbardziej aktualnaMichał Stopka edytował(a) ten post dnia 14.06.07 o godzinie 21:28



Wyślij zaproszenie do