Jerzy Dobrucki

Jerzy Dobrucki Grafik, opiekun
systemów
graficznych, Oficyna
Wydawnicza ...

Temat: Wielostronicowy PDF w pliku INDD

Dzień dobry,
Na jednej ze stron w publikacji książkowej wrzuciłem niechcący do ramki ilustracyjnej wielosronicowy plik PDF. Pierwsza strona tego PDFa to zdjęcie, które przypadkowo właśnie chciałem zamieścić na tej stonie indizajnowej. Tak to zostało na jakiś czas. Potem w ogóle pozbyłem się tej foty i całej rozkładówki nie zauważając że w palecie linków zostało coś odnoszące się do tego nieszczęsnego PDFa ale bez wyszczególnienia strony. Za nazwą linka był dwukropek i dwójka (:2) no i brak informacji o stronie. Gdy tydzień później RIP się zaczął wywalać na tym pliku (skręconym produkcyjnym) doszedłem, że wadzi ten "niby PDF", którego już dawno nie było (ani w stronach, ani w masterze, ani poza artboardem). Nie mogąc pozbyć się czegoś czego nie było - zrobiłem relink do jakiegoś byle jakiego tifa (który nie wiadomo gdzie się wrzucił ale był TIFFem!! a nie enigmatycznym, wielostronicowym PDFem.) RIP, po sręceniu, łyknął. Ale ja tego w tym dokumencie nie chcę!!!. Nie chcę też kopiować całej zawartości stron do dziewiczego dokumentu. Dodam, że po wskazaniu opcji Edit tego "ghost-linka" w palecie - on się, skubany, edytuje. Jest up to date .

Co robić? Jak żyć, droga redakcjo?
Stanisław K.

Stanisław K. jack of all trades

Temat: Wielostronicowy PDF w pliku INDD

I nicholery nie idzie go usunac z palety linkow?
A jak klikniesz na wyszukiwanie w dokumencie, to gdzie Cie odsyla?
Marek Szymański

Marek Szymański grafikam i detepczę

Temat: Wielostronicowy PDF w pliku INDD

a Id widząc toto w palecie linków potrafi pójść do niego na stronie, choćby do samej pustej ramki??
Jerzy Dobrucki

Jerzy Dobrucki Grafik, opiekun
systemów
graficznych, Oficyna
Wydawnicza ...

Temat: Wielostronicowy PDF w pliku INDD

Stanisław Kowalski:
I nicholery nie idzie go usunac z palety linkow?
A jak klikniesz na wyszukiwanie w dokumencie, to gdzie Cie odsyla?

Nigdzie - stoi!!
Jerzy Dobrucki

Jerzy Dobrucki Grafik, opiekun
systemów
graficznych, Oficyna
Wydawnicza ...

Temat: Wielostronicowy PDF w pliku INDD

Marek Szymański:
a Id widząc toto w palecie linków potrafi pójść do niego na stronie, choćby do samej pustej ramki??

Nie potrafi. Ale znalazlem jakąś starszą wersję pliku (z czasu kiedy ta rozkładówka tam jeszcze była) i tam w palecie linków mam 2 pozycje: "Link_xxx.pdf" na stronie 10 i ten sam "Link_xxx.pdf:2" na stronie żadnej. Oba dają się edytować i są oczywiście tym samym PDFem

Temat: Wielostronicowy PDF w pliku INDD

Kiedyś czytałem, że na różne tego typu bolączki pomaga zapisanie do formatu INX i ponowne jego odczytanie. A już na pewno możesz to wtedy wywalić ręcznie edytując plik INX - to jakaś forma XMLa.
Jerzy Dobrucki

Jerzy Dobrucki Grafik, opiekun
systemów
graficznych, Oficyna
Wydawnicza ...

Temat: Wielostronicowy PDF w pliku INDD

Oj - to KOSMOS!!! A w dodatku zrobiłem następujące eksperymenty: Wywaliłem wszystkie ramki (wszystkie!!!) z dokumentu patrząc co znika z palety - Znikło wszystko oprócz "ghost-linka". Wywaliłem S T R O N Y wszystkie, op[rócz pierwszej. To samo!!! Wywaliłem mastery liczne - takoż!!! Ha!
Marek Szymański

Marek Szymański grafikam i detepczę

Temat: Wielostronicowy PDF w pliku INDD

INX faktycznie może być rozwiązaniem. Nie jako forma XML + ręczne usuwanie, ale raczej jako plik służący do przenoszenia projektów pomiędzy wersjami Id. INX usuwa sporo śmiecia przy zapisie, więc warto spróbować.
Jerzy Dobrucki

Jerzy Dobrucki Grafik, opiekun
systemów
graficznych, Oficyna
Wydawnicza ...

Temat: Wielostronicowy PDF w pliku INDD

Ooooo, Skarbnicy Mądrości. Dzięki - Znikł zawszaniec!!!! Serdecznie dziękuję. I polecam się.

Temat: Wielostronicowy PDF w pliku INDD

Się również polecamy :)
Marek Szymański

Marek Szymański grafikam i detepczę

Temat: Wielostronicowy PDF w pliku INDD

no to się cieszymy, że plik udało się uleczyć :)

Następna dyskusja:

Optymalizacja pliku przy ek...




Wyślij zaproszenie do