konto usunięte

Temat: skomplikwane wzory matematyczne

Witam,

Mam pytanie jak sobie radzicie z InDesign i wzorami matematycznymi? Jest jakaś może wtyczka, która sobie radzi ze wzorami matematycznymi?

Jeśli nie InDesign to jaki program do składu poradzi sobie ze wzorami mat-chem-fiz, wiszącymi spójnikami i innymi elementami w jednym?
Leszek Leńczuk

Leszek Leńczuk właściciel,
Borgis-dtp
(www.borgis-dtp.pl)

Temat: skomplikwane wzory matematyczne

Anna P.:
Witam,

Mam pytanie jak sobie radzicie z InDesign i wzorami matematycznymi? Jest jakaś może wtyczka, która sobie radzi ze wzorami matematycznymi?

W InDesign tylko naokoło. Wzory formatujesz w Wordzie albo Openoffice/Neooffice, zapisujesz w do pdf, otwierasz w illustratorze, krzywisz i linkujesz w InDesignie.

Jeśli nie InDesign to jaki program do składu poradzi sobie ze wzorami mat-chem-fiz, wiszącymi spójnikami i innymi elementami w jednym?

Jedynym programem, który radzi sobie z bardzo skoplikowanymi wzorami jest TEX (darmowy nawiasem mówiąc), ale o już zupenie inna bajka. Bliżej mu do programowania, niż składu do jakiego jesteśmy przyzwyczajeni. Inna sprawa, że narzędzia tam wbudowane potrafią o wiele lepiej "prowadzić tekst", niż jakikolwiek inny program dostępny w tej chwili na rynku.

Pozdrawiam

Leszek Leńczuk

konto usunięte

Temat: skomplikwane wzory matematyczne

Przyjrzę się TEX dokładniej, bo to chyba to, o co mi chodziło. Dziękuję!
Konstanty Matuszak

Konstanty Matuszak Inżynier Projektant
Elektronika i
pokrewne

Temat: skomplikwane wzory matematyczne

Albo LaTeX. Wygodniej się pisze, dużo makr. Pytanie co się woli. Poległem na tym po 2 dniach zabawy. Ale motywacje miałem słabszą. :) powodzenia.

konto usunięte

Temat: skomplikwane wzory matematyczne

Kostek, dzięki! Szczególnie za to "powodzenia" po poprzednich zdaniach ;-)

konto usunięte

Temat: skomplikwane wzory matematyczne

A tak a propos jeszcze dowiedziałam się, że jest takie cudeńko: http://www.mackichan.com/ Scientific Word zachwalane przez jednego z naukowców matematycznych, z którym mam do czynienia. Jest podobno prostsze od LaTex (chociaż jest z nim powiązane) i sam koryguje wyniki matematyczne np w symulacjach. Chyba warto się temu przyjrzeć :-)Anna P. edytował(a) ten post dnia 11.12.08 o godzinie 16:05

Temat: skomplikwane wzory matematyczne

Witam wszystkich.
Jest świetny program integrujący TeX z Indykiem.
Robi w zasaezie wszystko bez opuszczania dokumentu Indd.
Generuje wzory, modyfikuje je, powiela wraz ze zmianą nazwy, auktualnia pojedynczo i grupowo, nadaje rozne wielkosci i style, pięknie pozycjonuje w wierszu tekstu orz dopasowuje odleglosci miedzywierszowe.
Dla mnie bajka, nic lepszego nie widzialem.

Pozdrawiam
Kisior
Andrzej Skibicki

Andrzej Skibicki Właściciel, APLA

Temat: skomplikwane wzory matematyczne

Byłoby miło gdybyś podał jak się ten cudowny program nazywa.
Wojtek Toruński

Wojtek Toruński Dtp, grafika...

Temat: skomplikwane wzory matematyczne

Ja używam z powodzeniem programu MathType. Generuje się najróżniejsze wzory bardzo łatwo, program pozwala na kolorowanie wzoru lub jego części. Koloty - z palety RGB lub CMYK.
Nauka, jak obchodzić się z programem zajęła mi 2 dni, Program pozwala mieć jako "skróty" najczęściej używane wyrażenia. Pozwala na zapisanie własnych preferencji co do generowanych wzorów, wzory są generowane jako grafiki (m.in. .eps) - są one edytowalne jeśli zajdzie potrzeba zmiany czegokolwiek.

Temat: skomplikwane wzory matematyczne

Dzień dobry,
niestety, ostatnio zdarzyło mi się, że dość skomplikowany wzór wpisany w MathType i włożony do indyka, rozkraczył się w wygenerowanym PDF-ie. Czy ktoś wie, dlaczego tak się dzieje? PDF powinien być 1:1 z tym, co mam w inDesignie.
Z góry dzięki za pomoc.
Pozdrawiam,
Emilia

Następna dyskusja:

Wzory matematyczne




Wyślij zaproszenie do