Michał Polkowski

Michał Polkowski Creative Manager

Temat: 700 rodzajów wizytówek z jednego pliku excel

Witam,
mam problem :) Dla jednego z klientów mamy przygotować 700 różnych rodzajów wizytówek, tzn. beda się zmieniać na nich prawie wszystkie dane (imię i nazwisko, tel kontaktowy itd.). Plikiem żródłowym będzie plik excel, czyli posortowane dane (kolumny - imię i nazwisko, tel. itd).

Czy istnieje możliwość zautomatyzowania tego zadania (czy samym indesignem, czy jakims pluginem) tak, aby ID po zaimportowaniu sam nadal style oraz wrzucil dane w przeznaczone na nie miejsca?

Z góry dziękuję za odpowiedzi.
Rafał Sylwester Świątek

Rafał Sylwester Świątek Pomożecie? Pomożemy!

Temat: 700 rodzajów wizytówek z jednego pliku excel

Michał Polkowski:
Czy istnieje możliwość zautomatyzowania tego zadania (czy samym indesignem, czy jakims pluginem) tak, aby ID po zaimportowaniu sam nadal style oraz wrzucil dane w przeznaczone na nie miejsca?
Co najmniej dwóch ludzi może ci pomóc, ich www:
http://adobescripts.pl | http://jursz.com

pozdrowienia
R.S.

Temat: 700 rodzajów wizytówek z jednego pliku excel

Oczywiście, źe jest taka możliwość.
1. Plik excela zapisz jako plik .CSV
2. W indi Window/Automation/Data merge - wskazujesz plik scv
Tworzysz layout w indi jednej wizytowki i w poszczególne miejsca wskazujesz, którymi polami (nazwy kolumn) ma być wypełnione z pliku excela.
W pliku excela wszystkie kolumny muszą być nazwane.
Powstaje plik 700 stron za jednym kliknięciem.
Możesz sobie również zrobić makietę, czyli kilka wizytówek na określonym rozmiarze strony.
Michał Polkowski

Michał Polkowski Creative Manager

Temat: 700 rodzajów wizytówek z jednego pliku excel

Tomasz Borek:
Oczywiście, źe jest taka możliwość.
1. Plik excela zapisz jako plik .CSV
2. W indi Window/Automation/Data merge - wskazujesz plik scv
Tworzysz layout w indi jednej wizytowki i w poszczególne miejsca wskazujesz, którymi polami (nazwy kolumn) ma być wypełnione z pliku excela.
W pliku excela wszystkie kolumny muszą być nazwane.
Powstaje plik 700 stron za jednym kliknięciem.
Możesz sobie również zrobić makietę, czyli kilka wizytówek na określonym rozmiarze strony.

Dzieki wielkie :) Co prawda osoba przygotowujaca pliki wsadowe ma teraz mnostwo roboty z formatowaniem tego na oddzielne kolumny, ale ja moge to zrobic z automatu.
Uklony za podzielenie sie wiedza :) Jestem winien flaszke :)

Temat: 700 rodzajów wizytówek z jednego pliku excel

Cieszę się, że mogłem pomóc.
Pozdrawiam.

Następna dyskusja:

zapis pliku w nizszej wersj...




Wyślij zaproszenie do