konto usunięte

Temat: rower dla dziewczyny

co do dylematów noski-spd ja go nie mam. jeździłem i w jednych i w drugich i komfort wypinania w nagłych sytuacjach awaryjnych (i nie tylko) jest nieporównywalny. wyjąć dość ściśle zapiętego buta w noskach (DO TYŁU) jest bardzo ciężko, natomiast kiedy jest zapięty słabo, to i jego przydatność, zwłaszcza w terenie jest już dyskusyjna.
nie chcę wzniecać kolejnej dyskusji akademickiej, ale niech o wyższości spd świadczy chociażby ich popularność.
a buty wcale nie muszą kosztować 350, podstawowe modele w okolicy 200zł na początek są w pełni wystarczające - np.:
http://rowerowysklep.pl/buty-pedaly-buty-c-158_30.html

imo warto się zastanowić tym bardziej, że czy w spd, czy w noskach, to i tak dobrze jest mieć buty z twardą, dość sztywną podeszwą, która zapewnia dużo lepszy transfer energii.

ja kupiłem pół roku temu najtańsze pedały shimano, bo znowu zacząłem jeździć dłuższe trasy i jestem zadowolony. opinie w necie też widziałem zdecydowanie pozytywne :)paweł D. edytował(a) ten post dnia 30.03.10 o godzinie 18:58

konto usunięte

Temat: rower dla dziewczyny

paweł D.:
arkadiusz rojek:

kolesi którzy krytykują dany produkt zawsze znajdziesz, więc wyszukiwanie poszczególnych wypowiedzi jest o kant tyłka.

w sumie fakt. ralphy sa swietne na suchym, rony sa dobrena mokrym, a swietnych uniwersalnych opon jakos nie potrafie sobie przypomniec :). tak, jezdze w tej chwili na samach 2.1 na drucie, sa ciezkie jak cholera, fatalne w blocie i piachu, ale na warszawskie "tereny" sa niezle. :). niech ci bedzie, przyznam racje, a ja jak zwykle marudze ;).

konto usunięte

Temat: rower dla dziewczyny

arkadiusz rojek:
paweł D.:
arkadiusz rojek:

kolesi którzy krytykują dany produkt zawsze znajdziesz, więc wyszukiwanie poszczególnych wypowiedzi jest o kant tyłka.

w sumie fakt. ralphy sa swietne na suchym, rony sa dobrena mokrym, a swietnych uniwersalnych opon jakos nie potrafie sobie przypomniec :). tak, jezdze w tej chwili na samach 2.1 na drucie, sa ciezkie jak cholera, fatalne w blocie i piachu, ale na warszawskie "tereny" sa niezle. :). niech ci bedzie, przyznam racje, a ja jak zwykle marudze ;).

Arku, sprawdziłem kwestię wagi tych smartów i o ile 2,1 jeszcze "spoko", to 2,25 się rzeczywiście nie kwalifikuje do współzawodnictwa sportowego, nawet w wydaniu amatorskim ;(

ale co do wzoru bieżnika, nadal się upieram, że jest nieźle :)
a opon idealnych nie ma po prostu...

konto usunięte

Temat: rower dla dziewczyny

paweł D.:

ale co do wzoru bieżnika, nadal się upieram, że jest nieźle :)
a opon idealnych nie ma po prostu...

z ostatnim sie zgadzam w 100%. natomiast z ocena bieznika? zbyt uniwersalny moim zdaniem i tyle.

swoja droga, dlaczego pirelli nie robi gum do rowerow? nie mialbym zadnych watpliwosci co do ukochanej marki ;)

konto usunięte

Temat: rower dla dziewczyny

widze, ze mozna sie z Wami rowniez ubrac:) co do butow to bardzo cenna uwaga o sztywnej podeszfie. zastanawialam sie co z moimi jest nie tak, teraz juz wiem! SPD zbyt ryzykowne rozwiazanie jak dla mnie.

konto usunięte

Temat: rower dla dziewczyny

Ewa S.:
widze, ze mozna sie z Wami rowniez ubrac:) co do butow to bardzo cenna uwaga o sztywnej podeszfie. zastanawialam sie co z moimi jest nie tak, teraz juz wiem! SPD zbyt ryzykowne rozwiazanie jak dla mnie.

nauka jazdy w SPD jest w gruncie rzeczy prostsza niz myslisz. kwestia przelamania oporu... i wydania kupy kasy na cos co nei wiadomo czy sie sprawdzi...

konto usunięte

Temat: rower dla dziewczyny

tia prosta;) nasluchalam sie troche o wywrotkach...

konto usunięte

Temat: rower dla dziewczyny

Ewa S.:
tia prosta;) nasluchalam sie troche o wywrotkach...

pitu pitu ;). ja jakos nie potrafie jezdzic bez trzymania nogi, podobno noski sa mniej bezpieczne od spdow, a przez 11 lat glebe parkingowa zaliczylem jedna, a w zeszlym roku orly wywinalem dwa.

zyje, nie polamalem sie i w tej chwili juz nie boje sie upadac ;P

Temat: rower dla dziewczyny

noski mniej bezpieczne? a jakim cudem?
Z autopsji wiem że przy wywrotce się z nich po prostu wyskakuje. Chyba że ktoś zaciska nie wiem jak mocno.

konto usunięte

Temat: rower dla dziewczyny

Michał Furmaniak:
noski mniej bezpieczne? a jakim cudem?
Z autopsji wiem że przy wywrotce się z nich po prostu wyskakuje. Chyba że ktoś zaciska nie wiem jak mocno.

niech będzie, że zaciskałem za mocno. w każdym razie przerabiałem obie opcje i dla mnie o niebo naturalniejszy jest odruch nogi w bok (zatrzaski) niż do tyłu (noski), zwłaszcza w nagłych sytuacjach i bez względu na to, w jakiej fazie ruchu masz nogę. proponuję spróbować ;)

konto usunięte

Temat: rower dla dziewczyny

Michał Furmaniak:
noski mniej bezpieczne? a jakim cudem?
Z autopsji wiem że przy wywrotce się z nich po prostu wyskakuje. Chyba że ktoś zaciska nie wiem jak mocno.

takie plotki rozsiewaja fanatycy spdow, za namowa marketingowcow producentow butow i pedalow ;). ale tak na serio, po zalozeniu spdow, stracilem umiejetnosc jazdy na duzym blacie.

i nie wiem czy to spdy czy zima na spinningu, ktory podobno znacznie podnosi kadencje ;)

konto usunięte

Temat: rower dla dziewczyny

ja tam się nie upieram, że espedy są zawsze i wszędzie lepsze, ale chodzi o całościowy bilans zysków i strat używania każdego systemu, jakości jazdy, komfortu i bezpieczeństwa.
btw. każdy ma swoje potrzeby, określony styl jazdy itd i nie ma opcji idealnej dla wszystkich, tym bardziej, że dochodzi czynnik ekonomiczny.

konto usunięte

Temat: rower dla dziewczyny

pitu pitu ;). ja jakos nie potrafie jezdzic bez trzymania nogi, podobno noski sa mniej bezpieczne od spdow, a przez 11 lat glebe parkingowa zaliczylem jedna, a w zeszlym roku orly wywinalem dwa.

zyje, nie polamalem sie i w tej chwili juz nie boje sie upadac ;P

kolezanka jezdzi i po zaliczeniu kilkunastu upadkow sobie chwali, moze i ja kiedys dojrzeje;) a teraz korzystajac z Good Friday wyskocze na rower:)
God bless the queen!

konto usunięte

Temat: rower dla dziewczyny

Ewa S.:

kolezanka jezdzi i po zaliczeniu kilkunastu upadkow sobie chwali, moze i ja kiedys dojrzeje;) a teraz korzystajac z Good Friday wyskocze na rower:)
God bless the queen!

no to pozostaje zyczyc milego ublocenia. ;)
Jakub C.

Jakub C. One man army!

Temat: rower dla dziewczyny

Ewa S.:
tia prosta;) nasluchalam sie troche o wywrotkach...
Etam... jeżdżę już 3 tyg. w spd'ach i kilka razy już było ciepło, ale za każdym razem udało się wypiąć... było to trochę nerwowe, ale na czas. Jak się skręci sprężyny na minimum to bez problemu noga się sama wypina przy próbie zdjęcia jej z pedału. Tzn. przy naturalnej próbie podparcia awaryjnego. Czyli ciągniesz nogę na bok i do dołu(załóżmy że robisz to tak jak zwykle - zapomniałaś o spd). W tym momencie przód stopy jest przytrzymywany przez blok i noga się wykręca i następuje wypięcie. Przynajmniej u mnie to zawsze w ten sposób działało...
SPD polecam nawet do amatorskiej jazdy. Ja jeżdżę 90% po mieście i łatwiej jest wskoczyć na krawężnik nawet mając dość ciężki trekking pod sobą. Jak robi się mokro i błotniście noga nie spadnie. No i spd niejako prowokuje do szybszej jazdy. (Mój rekord - 30min. ze Stegien(Portofino) do parku Moczydło(a konkretnie pod figurę Chrystusa) w godzinach szczytu :-).) No i podjazdy jakoś łatwiej się połyka :-)
arkadiusz rojek:
i nie wiem czy to spdy czy zima na spinningu, ktory podobno znacznie podnosi kadencje ;)
Ja też nie wiem czy to SPD czy licznik co mi wyświetla kadencję albo spadek formy po zimie(spd i licznik sobie dopiero na wiosnę założyłem :-))... zauważyłem ostanio, żę o ile zwykle jeździłem na największym blacie i 8 biegu tak teraz jeżdżę na 7. No i ciągle nie mogę wytrzymać dłużej jak kilka minut pedałując po równym na 9 biegu :-(((Jakub Chojnacki edytował(a) ten post dnia 03.04.10 o godzinie 23:39

konto usunięte

Temat: rower dla dziewczyny

Jakub Chojnacki:
Etam... jeżdżę już 3 tyg. w spd'ach i kilka razy już było ciepło, ale za każdym razem udało się wypiąć...
gratuluje:) ale napisales udalo sie wiec moze sie i nie udac. zdecydowana wiekszosc jednak zalicza sporo wywrotek zanim wycwiczy odruch wypinania?
SPD polecam nawet do amatorskiej jazdy.
widze sporo amatorow w lesie kabackim i raczej nie w SPD. no coz, pierwsze kroki kiedys kazdy stawial i sie udalo ale bylo blizej ziemi;) poczekam z tym udogodnieniem ale dzieki za porade:)

Temat: rower dla dziewczyny

założyłem :-))... zauważyłem ostanio, żę o ile zwykle jeździłem na największym blacie i 8 biegu tak teraz jeżdżę na 7. No i ciągle nie mogę wytrzymać dłużej jak kilka minut pedałując po równym na 9 biegu :-(((Jakub Chojnacki edytował(a) ten post dnia 03.04.10 o godzinie 23:39

to proponuję wejść na wagę i sprawdzić, czy nie jeździsz z "zimowym obciążeniem" :0)
zawsze jeszcze możesz zgonić na wietrzną pogodę ;0)

konto usunięte

Temat: rower dla dziewczyny

i oto kolejny model do rozbiorki;) kolezanka mysli o ponizszym rowerze. deklarowane przeznaczenie to jazda po miescie ale niewykluczone rowniez ogolnie przejezdne traski w lesie. co myslicie?

http://www.kross.pl/rower/68-Nuovo.html

konto usunięte

Temat: rower dla dziewczyny

do lasu gdzie może być jakiś piasek to ja tego nie widzę, bo to ma chyba tylko 3 biegi i miejskie opony. do grzecznej jazdy po mieście jedynie.

konto usunięte

Temat: rower dla dziewczyny

Ewa S.:
i oto kolejny model do rozbiorki;) kolezanka mysli o ponizszym rowerze. deklarowane przeznaczenie to jazda po miescie ale niewykluczone rowniez ogolnie przejezdne traski w lesie. co myslicie?

http://www.kross.pl/rower/68-Nuovo.html

tylko miasto. w lesie co najwyzej mocno ubite dukty w tempie spaceru... jesli kolezanka chce na nim jezdzic do pracy codziennie, to sprawdzi sie swietnie. do rekreacji (jakkolwiek szerokopojetej) ni cholery.

Następna dyskusja:

jaki rower dla siedmiolatka?




Wyślij zaproszenie do