Mateusz Z.

Mateusz Z. Profitroom - Simply
More Bookings

Temat: Na co i na kogo uważać !

Wraz ze zwiększającą sie liczbą turystów w Naszych Hotelach rośnie też liczba nieuczciwych klientów i pośredników. Aby zabezpieczyć Nasze wspólne interesy proszę o informacje o firmach i osobach na które warto mieć szczególna uwagę.
Mateusz Z.

Mateusz Z. Profitroom - Simply
More Bookings

Temat: Na co i na kogo uważać !

Z pewnoscia do takich należała firma DITO - pośrednik- pewnie dobrze znany hotelarzom - który niestety zostawiła po sobie sporo niepopłaconych zobowiazań.
Mateusz Z.

Mateusz Z. Profitroom - Simply
More Bookings

Temat: Na co i na kogo uważać !

No i cała masa prób wyłudzeń z kart kredytowych w stylu "jesteśmy grupą biznesmenów z Nigerii, którzy chcz przyjechac do Waszego hotelu....", lub "... pracownicy Banku w naszym okręgu strajkują, prosimy o obciążenie rezerwacji.... i przesłanie Money Transfer", etc.

Niestety wyglada na to że CC providerzy mimo zgłoszeń tego typu fraudów nic z tym nie robią i jest ich coraz wiecej.
Ania Gasińska

Ania Gasińska Osti-hotele
Senacki****/Kossak**
**

Temat: Na co i na kogo uważać !

No Dito, masz rację w pełni się z tym zgadzam, troszkę się im u nas nazbierało, ale była też seria maili z Anglii od "prawników" którzy podawali numery kart kredytowych oczywiście nie swoich prosili o obciążenie z góry a potem nagle cos im wypadało i prosili o zwrot pieniązków już na swoje konto
Hubert Keller

Hubert Keller MICE & Tourism
Manager,

Temat: Na co i na kogo uważać !

Ach..te DITO,widze że działali w całej polsce.

konto usunięte

Temat: Na co i na kogo uważać !

To ja może nie o firmie a o osobie. Pan Ireneusz K. Zatrudnia się w hotelach na stanowisku dyrektora, zbiera kwity, wyszukuje haki na hotel bądź właścicieli, xeruje listy płac jak i inne dokumenty, ewidencjonuje wszelkie "inne" wypłaty i "nadużycia", po czym znika pozostawiając obszerny liścik w formie szantażu żądając zapłaty za m.in jazdy prywatnym samochodem, niby-nadgodziny, odszkodowanie itd. Posiadając "kwity" straszy wszelkimi organami od prokuratury, poprzez zus do PIP.
Takie działania to jego sposób na życie, z tego co mi wiadomo założył przez ostatnie 2 lata 5 spraw w sądzie (do tylu dużych hoteli dotarliśmy, niektórzy nie chcą na ten temat rozmawiać).
Radziłbym sprawdzać referencje, ponieważ okazuje się po porozumeniu z innymi że pracując jeszcze w danym hotelu wystawiał je sobie sam - dostęp do pieczątek miał, podpisy podrabiał.
Nazwiska i innych danych nie podaję ze względów oczywistych, jakby co to pw.

Ewa T.

Ewa T. Hotelarz

Temat: Na co i na kogo uważać !

Jeszcze przychodzą takie rezerwacje z Belgii i Indii. Oczywiście prpcedura taka sama jak opisuje Anna.

Ja radzę uważać na gości z Izraela podających się za organizatorów turstyki czy pośredników biur. Robią wiele zamętu i antyreklamę.

konto usunięte

Temat: Na co i na kogo uważać !

tak:) najbardziej jednak lubie te, zaczynajace sie od tresci : Hey Antony!
jest tez jedna linia lotnicza z ktora czesto bywaja problem z niezaplaconymi fakturkami :/
Martyna S.

Martyna S. Business Development
Director, Poland &
Czech Republic at...

Temat: Na co i na kogo uważać !

Hehehe Tomasz nawet w biurze WAWCY rzuca się w oczy jej nazwa :D

poza tym przez DITO nawet ja miałam sporo nieprzyjemności aczkolwiek nie miałam z nimi nic wspólnego.

Kolejna firma, która robi kwas na rynku hotelarskim to stare i dobrze znane XXXX
no, ale to inna sprawa...


Martyna Starak edytował(a) ten post dnia 26.01.07 o godzinie 09:07

konto usunięte

Temat: Na co i na kogo uważać !

a dzien dobry! tak,tak, u nas placa tylko z gory :)
Martyna S.

Martyna S. Business Development
Director, Poland &
Czech Republic at...

Temat: Na co i na kogo uważać !

to też wiem :)
Agnieszka Nadstawna

Agnieszka Nadstawna Trener &
Arteterapeuta &
Coach. Event
Planner.

Temat: Na co i na kogo uważać !

Dito to nazwa od imion szefów. Jeden z nich tuz przed założeniem DITO był moim pracownikiem. Wyleciał z wielkim hukiem za niekompetencje i zachowanie. I powstało DITO zaraz po tym... (mocno powiązane z PTQV). Aż wstyd mowić. Znam całą historię i ludzi. Przestrzegam wszystkich, nie tylko hotelarzy!

Do kolekcji dodaję biuro Janter ze Wspolnej (tzn jest to ostatni znany mi adres). Głównie korzystaja ze skromniejszych hoteli i ośrodkow wypoczynkowych, nie wiem czy nadal, ale robią też masowe kolonie dla dzieci.
Z daleka!!
Martyna S.

Martyna S. Business Development
Director, Poland &
Czech Republic at...

Temat: Na co i na kogo uważać !

"mocno powiązane z PTQV"? DITO?




Martyna Starak edytował(a) ten post dnia 31.01.07 o godzinie 13:50
Ania Gasińska

Ania Gasińska Osti-hotele
Senacki****/Kossak**
**

Temat: Na co i na kogo uważać !

Dito to chyba raczej nie ma noic wspólnego z ptqv , które jest naprawde solidną firmą, wpsółpracuje z nimi już od lat i nigdy nie było z nimi problemów.
A co do biur to niemieckie East Line, oj ciężko od nch wyciągnąc jakieś pieniądze, przysyłają potwierdzenia ale nie są one potwierdzeniami przelewów tylko złożenia dyspozycji
Martyna S.

Martyna S. Business Development
Director, Poland &
Czech Republic at...

Temat: Na co i na kogo uważać !

no to powiem od siebie.
DITO mialo być poważną konkurencją dla PTQV, ale stety niestety wypadli z obiegu. Cale szczęście, że nie narobili większego zamętu i większych dlugów niż mieli.
Powiązanie DITO z PTQV to tylko i wylącznie powiązanie "jedną branżą"
a propos powiązań, to mogę powiedzieć, że z PTQV są powiązane te firmy, które są ich afiliantami oraz kontrahentami czy klientami
Tak np. bylo z NETMEDIA S.A.
w tym momencie jesteśmy cakowicie odrębni i niczym nie związani z PTQV
no chyba, że sympatią do Pana D.
:)

that's all


Martyna Starak edytował(a) ten post dnia 27.01.07 o godzinie 13:03
Agnieszka Nadstawna

Agnieszka Nadstawna Trener &
Arteterapeuta &
Coach. Event
Planner.

Temat: Na co i na kogo uważać !

Dziewczyny - moze juz teraz nie sa powiązani, ale byli, zapewniam Was :-)
To nieźle pokręcona sprawa...
Do PTQV nic nie mam zaznaczam.
Ania Gasińska

Ania Gasińska Osti-hotele
Senacki****/Kossak**
**

Temat: Na co i na kogo uważać !

Może jesteś jaoś głebiej wtajemniczona ale ja słyszałam i wiem dokąłdnie to samo co Martyna, że Ptqv współpracuje z wieloma firmami ale an pewno nic nie słyszłąm żeby byli powiązani z Dito, a tak sowją drogą to ciekawe czy uda się komuś coś od nich uzyskać??
Agnieszka Nadstawna

Agnieszka Nadstawna Trener &
Arteterapeuta &
Coach. Event
Planner.

Temat: Na co i na kogo uważać !

Ale numery...
Wiedziala co DITO i kto w DITO wyprawial pewne rzeczy, jak dzialali itd, ale że teraz takie popisy... no, no...
Matko jak sie cieszę, ze znalazlam tę grupę :-))
Mam satysfakcję, że poznalam sie na I. kilka lat temu...
(I. = współwłaściciel DITO)

Fajnie by było jakby sie tu pojawili - juz zacieram ręce.
Ania Gasińska

Ania Gasińska Osti-hotele
Senacki****/Kossak**
**

Temat: Na co i na kogo uważać !

No może się pojawią , fajnie by było to fakt :)
Martyna S.

Martyna S. Business Development
Director, Poland &
Czech Republic at...

Temat: Na co i na kogo uważać !

pojawią się pod pseudonimami artystycznymi
będę grupą ITO i tamto :P


Aga powiązani może i byli... pracownikami :P


btw ale my jetseśmy klawe dziołchy :P
kiedy idziemy na pinacoladę?


Martyna Starak edytował(a) ten post dnia 27.01.07 o godzinie 21:04



Wyślij zaproszenie do