Patrycja K.

Patrycja K. Analityk
Biznesowo-Systemowy

Temat: na dobry początek

Jako że sama właśnie rozpoczełam naukę ciekawego języka jakim jest hindi, tak sobie pomyslalam, ze wato byłoby wydreptać miejsce, gdzie można byłoby się wymienić poglądami, doswaidczeniami związanymi z nauką...

ja miałam spory problem, zeby znaleźć odpowiedni kurs języka dla siebie... mam nadzieję ze to forum innym pomoże w znalezieniu stosownych informacji:-)
Łukasz Kondraciuk

Łukasz Kondraciuk Program Officer

Temat: na dobry początek

Jestem po konsultacjach z kilkoma osobami- tłumaczkami hindi (nasza firma ostatnio na potęgę tłumaczy napisy do filmów Bollywoodzkich;)). Wszystkie zgodnie twierdzą, że najlepsza do samodzielnej nauki jest seria TEACH YOURSELF. Odradzały serię JEZYK HINDI D.Stasiuk, jako zupełnie nieprzystosowaną do pracy bez lektora.
Patrycja K.

Patrycja K. Analityk
Biznesowo-Systemowy

Temat: na dobry początek

u mnie staneło na korepetcjach i skrypcie do nauki hindi UW:-) fajnie są tam wytłumaczone zasady pisowni:-) swego czasu podobno ambasada też kursy organizowała...

tak po cichutku liczę, że hindi będzie kiedyś tak popularny jak chiński jest teraz:-)
Łukasz Kondraciuk

Łukasz Kondraciuk Program Officer

Temat: na dobry początek

Tobie to dobrze, najbliższy nauczyciel Hindi mieszka pewnie jakies 160 km ode mnie...

Hindi na pewno nie będzie tak popularny jak chiński. Popularność chińskiego nakręca biznes i możliwości zarobku na jego znajomości, a przeciez lingua franca hinduskiego biznesu jest angielski i raczej ta sytuacja się w najbliższej przyszłości nie zmieni- Hindusom się to zupełnie nie opłaca- znajomość angielskiego to jeden z ich głównych zasobów (call centers chociażby...), ale pomarzyć zawsze można...

namaskar;)
Patrycja K.

Patrycja K. Analityk
Biznesowo-Systemowy

Temat: na dobry początek

ja korepetytorkę znalazłam przez Uniwersytet Warszawski... pogadam z nią jesli chcesz - może zna kogoś z Twoich okolic:-)

ale język póki co bardzo mi się podoba:-)
Łukasz Kondraciuk

Łukasz Kondraciuk Program Officer

Temat: na dobry początek

Dzięki za pomoc- możesz jej zapytać, ale chyba znam już odpowiedź:)
Katarzyna  Horwat-Paszkowsk a

Katarzyna
Horwat-Paszkowsk
a
projektowanie
graficzne

Temat: na dobry początek

Hej :) Czy ktos z was uczy sie z ksiazki Teach Yourself? Bo ja wlasnie z niej sie ucze, i chcialabym z kims pogadac - mam pare rzeczy w trzecim rozdziale ktore nie do konca rozumiem...
Czy myslicie ze jest sens sie uczyc ichniejszych cyferek? Z tego co widzialam tam w gazetach to i tak uzywaja zwyklych, arabskich.
Patrycja K.

Patrycja K. Analityk
Biznesowo-Systemowy

Temat: na dobry początek

ja się uczę z podręcznika Danuty Stasik (mam nadzieję ze nie przekęciłam:-)) dodatkowo jest taki kurs internetowy: http://taj.chass.ncsu.edu/ - tu są fajnie tłumaczone różne zasady, no i jest też sporo do pooglądania i posłuchania

co do cyferek - to tak samo teopretycznie można by się było hindi nie uczyć - przecież angelski jest tam jak dobrze pamietam też jezykiem urzędowym, więc po co hindi:-)

przy okazji - macie jakiś dobry słownik do polecenia???
Łukasz Kondraciuk

Łukasz Kondraciuk Program Officer

Temat: na dobry początek

Kasia Horwat:
Hej :) Czy ktos z was uczy sie z ksiazki Teach Yourself? Bo ja wlasnie z niej sie ucze, i chcialabym z kims pogadac - mam pare rzeczy w trzecim rozdziale ktore nie do konca rozumiem...
Czy myslicie ze jest sens sie uczyc ichniejszych cyferek? Z tego co widzialam tam w gazetach to i tak uzywaja zwyklych, arabskich.


Ja się uczę z tej serii- konkretnie z beginner's hindi. Ja się nauczyłem cyferek- jak lecimy po całości to nie omijamy nic;)
Łukasz Kondraciuk

Łukasz Kondraciuk Program Officer

Temat: na dobry początek

Patrycja Kuciapska:
ja się uczę z podręcznika Danuty Stasik


powodzenia:) hardkorowa książka do nauki indywidualnej- naprawdę polecam Teach Yourself.
Patrycja K.

Patrycja K. Analityk
Biznesowo-Systemowy

Temat: na dobry początek

nie uczę się sama... lubię książki napisane konkretnie... do wymowy dobrze mi służy stronka do której link podałam...

a swoją droga mam namiary na dziewczynę kóra sprowadza tanio słowniki hindi - angielski:-)

Temat: na dobry początek

ta stronka do nauki jest super!
Patrycja K.

Patrycja K. Analityk
Biznesowo-Systemowy

Temat: na dobry początek

Od dawna tu cisza taka była... a mi tak przyszło do głowy - jak wam nauka idzie?? :-)

konto usunięte

Temat: na dobry początek

Witam :)
Hindi ucze sie od 2 lat, chociaż z kimś hindijęzycznym pewnie musiałabym się na migi dogaywać ;)
Mariusz Woźniak

Mariusz Woźniak Dziennikarz online
;-)

Temat: na dobry początek

Witam :)

Od kilku dni złapałem bakcyla bollywood i języka hindi. Na razie chce się trochę dowiedzieć o Indiach i mam też nadzieję na początek nauki tegoż języka :) Ciekaw jestem bardzo jak mi to wyjdzie :)

Wiem, już dzięki Wam z czego korzystać - TEACH YOURSELF :)

konto usunięte

Temat: na dobry początek

Z nieba mi spadła ta grupa :-)
Nie wiem jak to się stało, ale wzięło mnie na całego :-) Zaczynam dopiero wspólną wędrówkę z hindi i bolly i od razu życie jest piękniejsze (choć do tej pory było bardzo piękne) :-)

Miło, że umieściliście tu swoje uwagi na temat książek do nauki hindi - jutro planowałam kupić tę, którą tak odradzacie :-p Teraz już wiem, że lepiej zacząć od Teach Yourself :-)

Pozdrawiam serdecznie !

konto usunięte

Temat: na dobry początek

PS
Mam kurs hindi na płycie do słuchania (10 lekcji po angielsku) - jeśli ktoś będzie zainteresowany, to z wielką chęcią się podzielę :-)

konto usunięte

Temat: na dobry początek

Elżbieta C.:
PS
Mam kurs hindi na płycie do słuchania (10 lekcji po angielsku) - jeśli ktoś będzie zainteresowany, to z wielką chęcią się podzielę :-)
da się zgrac w mp3 i na jakis serwer wrzucić :)?

konto usunięte

Temat: na dobry początek

Oczywiście :-) Mam nadzieję, że zadziała - nigdy wcześniej z tego nie korzystałam, ale podobno dobre :-) Jakby nie zadziałało, to postaram się przesłać inaczej :-)
Pozdrawiam i życzę miłej nauki!!!
Chanthy

Link do pliku do wklejenia na stronie WWW:
<a href="http://s008.wyslijto.pl/index.php?file_id=12104192186648158366">Kurs HINDI po angielsku.rar</a>

Link do pliku do wklejenia na forum:
Kurs HINDI po angielsku.rar

konto usunięte

Temat: na dobry początek

Działa! Dziękuję :)

Następna dyskusja:

Dzień dobry!




Wyślij zaproszenie do