konto usunięte

Temat: poludniowa Turcja Syria Jordania

Czesc

szukam 2-3 osoby na 2-3 tygodniowy wypad w/w rejony, zalezy od urlopu jaki uda sie zalatwic chetnym. Wyjazd niskobudzetowy, chce sie zamknac w 2500 pln na glowe za wszystko, termin wyjazdu maj/czerwiec lub wrzesien. Samolot do Stambulu potem autokary na poludnie, spanie w hostelach itp

pozdrawiam
piotrek
Paweł Krzysztof Szmyt

Paweł Krzysztof Szmyt Mgr inż. budownictwa

Temat: poludniowa Turcja Syria Jordania

Fajna forma spędzenia urlopu, pochwalam, ja jednak mam w planie zaliczyć Litwe, Łotwe, Estonie i Finlandie :)
Powodzenia w szukaniu kompanów i organizacji wyprawy!
Ciao

konto usunięte

Temat: poludniowa Turcja Syria Jordania

Fajna forma spędzenia urlopu, pochwalam, ja jednak mam w planie zaliczyć Litwe, Łotwe, Estonie i Finlandie :)
Bylismy tam dokladnie rok temu w dlugi weekend, mialo sie skonczyc na Estoni a wyladowalismy 300 km na polnoc za kolem podbiegunowym :) okazalo sie ze Swiety Mikolaj to totalna komercha :)

konto usunięte

Temat: poludniowa Turcja Syria Jordania

wlasnie wrocilem z Turcji Syrii Jordani Egiptu, jesli ktos planuje wypad w tamte okolice to sluze informacjami

konto usunięte

Temat: poludniowa Turcja Syria Jordania

Jak z przelotem?Skąd gdzie ajk i za ile?

konto usunięte

Temat: poludniowa Turcja Syria Jordania

Bratyslawa-Stambul niecale 500 pln w dwie strony, nie umialem w tym terminie znalezc nic tanszego, linia skyeurope

konto usunięte

Temat: poludniowa Turcja Syria Jordania

Piotr S.:
Bratyslawa-Stambul niecale 500 pln w dwie strony, nie umialem w tym terminie znalezc nic tanszego, linia skyeurope

a ze stambułu jak do Jordani?

konto usunięte

Temat: poludniowa Turcja Syria Jordania

generalnie autobusami, lecz w Syrii i Jordani trafialy sie tez busiki, taxowki, prywatne samochody. Komunikacja autobusowa w Turcji nie ma sobie rownych, nie widzialem nigdzie nowszych i lepiej wyposazonych autobusow niz w Turcji za stosunkowo rozsadne pieniadze.
Autobusy wyjezdzaja wieczorem i rano jest sie na miejscu tak wiec nie traci sie zbyt wiele czasu. Jesli ktos chce dostac sie bezposrednio z Istambulu do Damaszku i Ammanu to sa bezposrednie.
Olga Kolemba

Olga Kolemba Zawodowo bujam w
obłokach.

Temat: poludniowa Turcja Syria Jordania

Wrocilam dzis z Jordanii. Wlasnie wysypalam kupe piachu z plecaka. Bylo pieknie! Polecam.
Paweł B.

Paweł B. czarodziej -
przemysł, usługi

Temat: poludniowa Turcja Syria Jordania

rozumiem, ze z wawki leciales do bratyslawy z bratyslawy do stambulu a ze stambulu busami do syrii?
- -jak wyglada kwestaia noclegow w syrii?
- jak kwestia :) jedzonka?
- i inne ogolne,

gdybys mogl podzielic sie innymi informacjami, bylbym uradowany i podziekowal :)))

konto usunięte

Temat: poludniowa Turcja Syria Jordania

Czesc

Z krk pociagami do bratyslawy, akurat dla mnie tak bylo najtaniej.
Noclegi w Syrii tam gdzie zalecal lonely planet, zawsze cos wolnego bylo, zawsze drozej niz podawal przewodnik ale mial juz ponad 2 lata

Jedzenie to glownie kebaby, falafele, salatki, generalnie bliskowschodni fast food i cocacola jako zabezpieczenie antyzatruciowe :)

inne ogolne to dobry przewodnik to podstawa, troche kasy ale nie za duzo bo sa bankomaty z dobrym przelicznikiem i mozna jechac na bliski wschod ;)
Paweł B.

Paweł B. czarodziej -
przemysł, usługi

Temat: poludniowa Turcja Syria Jordania

jakies wskazowki? :)cos niespodziewanego; rabunki; niebezpieczenstwa?
Co zwiedziles:) Zamki krzyzowcow, Damaszek?

konto usunięte

Temat: poludniowa Turcja Syria Jordania

Wybieram się za miesiąc do Syrii i Jordanii. Który kraj jest bardziej przyjazny? Bo słyszałem że Syria, a w Jordanii ludzie są bardzo niemili, prawda to?

konto usunięte

Temat: poludniowa Turcja Syria Jordania

Paweł Bolanowski:
jakies wskazowki? :)cos niespodziewanego; rabunki; niebezpieczenstwa?
Co zwiedziles:) Zamki krzyzowcow, Damaszek?
Potwierdzam opinie wiekszosci ze na bliskim wschodzi ejest bardzo bezpiecznie, bezpieczniej niz w PL, ludzie sa bardzo pomocni, do naganiaczy przyzwyczaisz sie po dwoch dniach

Mialem taka trase: Turcja ->Aleppo, Latakkia, Homs, Damaszek->Jordania w drodze powrotnej posiedzialem 2 dni w Aleppo, jesli nie bedziesz w Jordani w Jerash to powienienes pojechac zobaczyc Palmyre/Palmire. To taka wersje minimalna na Syrie, widzialem posty gdzie ktos spedzil 2 tygodnie w samej Syrii i dokladnie opisywal gdzie byl.

Co do pytania Tomka:
wh mnie oba kraje i ludzie tam mieszkajacy byli tak samo przyjaznie nastawieni, w Jordani jest mniej naganiaczy, jest troche czysciej, co ciekawe ceny pomimo ze Jordania bogatsza to ceny tam nie byly wyzsze niz w Syrii.

konto usunięte

Temat: poludniowa Turcja Syria Jordania

Tomasz Kubień:
Wybieram się za miesiąc do Syrii i Jordanii. Który kraj jest bardziej przyjazny? Bo słyszałem że Syria, a w Jordanii ludzie są bardzo niemili, prawda to?

odbyłam taka podróż na początku tego roku. Obydwa kraje są bardzo bezpieczne, ludzie niezwykle życzliwi (szczególnie w małych miasteczkach Syrii). Bardzo często, gdy w poszukiwaniu drogi rozkładaliśmy mapę, pojawiał się ktoś i proponował pomoc, a gdy wskazywaliśmy czego szukamy, zaprowadzał nas sam na miejsce. Najczęściej nawet nie mówili po angielsku, a maszerowali z nami przez pół miasta w poszukiwaniu czegoś-tam, na końcu jeszcze zapraszali na kolację! W Syrii bardzo łatwo podróżuje się stopem, w Jordanii trochę gorzej, bo zwykle zatrzymują się kierowcy, którzy po prostu chcą zarobić. Zdarzało się, że mieszkańcy proponowali nam nocleg u siebie w domu, co traktowali jak zaszczyt dla siebie i swojej rodziny. Warto nauczyć się kilka słówek po arabsku, albo mieć przyjaciela Palestyńczyka, wówczas trafiasz do ich serc:))
Paweł B.

Paweł B. czarodziej -
przemysł, usługi

Temat: poludniowa Turcja Syria Jordania

jade na przelomie wrzesnia i pazdziernika do Turcji i Syrii --> bedzie sie dzialo :D
Ewa A.

Ewa A. art director, V&P

Temat: poludniowa Turcja Syria Jordania

W Turcji nie bylam ale w Syrii, Libanie i Jordani tak.
We wszystkich tych krajach spotkalam sie z zyczliwoscia i przyjaznym nastawieniem wiec nie wiem skad o tych rabunkach :)
troche o Syrii. Koniecznie Palmyra, zamek Krak de Chevaliers, Damaszek i miejscowosci zwiazane z pierwszymi chrzescijanami na tym terenie Malula z klasztorem sw. Tekli.(50 kkm od Damaszku. )
Niesamowita ciemna Bosra. Naprawde warto.
Sam Damaszek naprawde fascynujacy. Ja na dodatek bylam tam w okresie ramadanu. Ciekawe doswiadczenie.
I probuj niesamowitego jedzenia na ulicy. Tam gdzie palaszuja cos miejscowi napewno swietnie smakuje.Polecam
Powodzenia
Paweł B.

Paweł B. czarodziej -
przemysł, usługi

Temat: poludniowa Turcja Syria Jordania

dzieki Ewa za dobre slowo i wskazowki:)
Anna Krasucka

Anna Krasucka PIĘĆ SMAKÓW Akademia
Odżywiania dla
Zdrowia i tłumacz
prz...

Temat: poludniowa Turcja Syria Jordania

bylam w marcu w syrii i jordanii i bylo po prostu cudnie :)

Ewa, pozdrawiam serdecznie i dziekuje Ci za wszystkie info i słowa, ktore dodaly mi otuchy, gdy okazalo sie, ze jade sama :)

Potwierdzam, ze oba kraje sa bezpieczne a ludzie b uczynni, nie bylo ani jednej chwili, abym sie zle czula - zawsze sluzyli pomoca i zapraszali do siebie, bezinteresownie.
Jesli chodzi o historie, to syria byla ciekawsza (Damaszek, Palmyra, Bosra), jesli o nature - Jordania wygrala - choc nie da sie tego porownac. Ale pustynia i Petra to wspaniale miejsca, choc i turystyczne - no, na pustyni da sie troche od tego uciec - a cisza i spokoj tam panujacy o swicie jest po prostu niezapomniany. Ach, chetnie bym tam wrocila choc na chwile.
i tez mialam ogromne szczescie poznac rodzine palestynczykow, ktorzy mnie do siebie zaprosili, gdzie mialam okazje poznac prawdziwe zycie od kuchni :) - pyszne jedzonko!!

Paweł, rozkoszuj sie tamtejszymi klimatami pod kazdym wzgledem, tego Ci zycze!

Następna dyskusja:

Syria, Jordania i Liban - t...




Wyślij zaproszenie do