Paweł Z.

Paweł Z. E-Commerce Director

Temat: Weekendowe WypRawy

Witajcie,

W tym roku po raz pierwszy wiele podróżowałem, weekendowo, czyli np. weekend + piątek, czasem czwartek jeszcze.

Nie przeszkadzają takie wyjazdy w pracy, a są niezwykle przyjemne, choć trochę jak maraton.

Moja idea to: zobaczyć, poczuć i przeżyć jak najwięcej za niewielkie pieniądze. Poruszam się pociągiem, autobusem lub szukam tanich biletów lotniczych.

Co sądzicie o takich wyjazdach? Może sami jesteście chętni? Dla mnie przeżyciem jest także weekend w Sudetach, pooddychać świeżym powietrzem, niekoniecznie wyprawa na drugi koniec Europy.

Z ciekawostek, w tym roku udało mi się odwiedzić weekendowo Czarnobyl. Wrażenia niesamowite.

Pozdrowienia
Paweł

konto usunięte

Temat: Weekendowe WypRawy

Witaj Pawle,

Bardzo ciekawie brzmi twoja propozycja wyjazdów weekendowych.
Chętnie dołaczę ;-)

Od jakiegoś czasu myslę o wyjeździe do Safarii we wschodnich Czechach. Podobno ma być bardzo ciekawe.
Poniżej podaję adres strony internetowej, jest również wersja w języku polskim ;-)

http://www.zoodk.cz/home.php

Czy taki wyjazd by Cię ewentualnie interesował?

Pozdrawiam

Ania

konto usunięte

Temat: Weekendowe WypRawy

Paweł Z.:
Witajcie,

W tym roku po raz pierwszy wiele podróżowałem, weekendowo, czyli np. weekend + piątek, czasem czwartek jeszcze.

Nie przeszkadzają takie wyjazdy w pracy, a są niezwykle przyjemne, choć trochę jak maraton.

Moja idea to: zobaczyć, poczuć i przeżyć jak najwięcej za niewielkie pieniądze. Poruszam się pociągiem, autobusem lub szukam tanich biletów lotniczych.

Cześć :)

Od jakiegoś czasu planuję właśnie taki sposób wypoczynku i podróżowania, jeszcze nie miałem takiego krótkiego wypadu, ale mam zaplanowane miejsca. Jakoś nie mogłem zabrać się za znalezienie odpowiednich środków lokomocji, celuję zdecydowanie w samoloty, ze względu na oszczędność czasu, także z tego powodu, iż interesują mnie regiony zagraniczne.

Czy masz jakieś doświadczenia z liniami lotniczymi na krótkich dystansach? Któreś polecasz? A właśnie, bo tego nie wiem, na ile wcześniej trzeba robić rezerwację? Potrzebuję znaleźć linie lotnicze, w których rezerwacjęda się zrobić np. 2 dni przed planowaną podróżą, bez zbędnych kosztów.

Nie jestem fanem turystyki namiotowej, zdecydowanie wolę hotele, polecasz jakieś sieci w Europie? Z krain nie europejskich to znam Ramadę, hotele w przystępnej cenie, z w miarę porządnym standardem. Czy ktoś mógłby polecić jakiś inny sposób noclegów?

Czy lepiej samemu organizować sobei wszystko, czy wykorzystać do tego celu jakieś biuro turystyczne?

Jakby ktoś miał garść rad z tej tematyki, to będę wdzięczny :)

Pozdrowienia!
Paweł Z.

Paweł Z. E-Commerce Director

Temat: Weekendowe WypRawy

Witajcie,

Trochę mi się odpowiedź opóźniła. Byłem na wakacjach we wrześniu w Grecji i dopiero teraz się pozbierałem :)

Ania,
jeżeli chodzi o Safar w Czechach - byłem. Czy ciekawe? Średnio, mi jakoś nie przypadło do gustu, może dlatego że mało dzikich zwierząt widziałem. Byłem jednak dobre 5 lat temu, teraz może coś się zmieniło?

Zdecydowanie w Czechach polecam skale miasto Adsprach - dla mnie rewelacja przygoda!

Marcin,
Tanich biletów na 2 dni przed odlotem nie znajdziesz. Mówiąc o tanich mam takie na myśli po Europie poniżej 400 zł 2way. Najlepiej kupować około 1 miesiąc i wcześniej.

Jeżeli chodzi o spanie, to korzystam z hosteli. Dość tanio, poznajesz ludzi podróżników i masz więcej funduszy na zabawę i zwiedzanie. Hosteli szukaj w Internecie, np. http://hostelworld.com
Jeżeli chodzi o to czy samemu czy z biurem, to dla mnie SAMEMU, ale to zależy jakim człowiekiem jesteś. Ja uwielbiam przygodę, załatwianie, latanie, nerwy - Ty nie musisz, i wtedy oferta biura dla Ciebie jest idealna.

P.S. Mam do sprzedania 3 bilety relacji WAWA- PARYŻ 1-4 listopada, cena 200 zł. Bilety są 3 w dwie strony. Niestey muszę zostać w kraju :(

konto usunięte

Temat: Weekendowe WypRawy

hej!

Kiedy mieszkalam w Dublinie, podrozowalam od czasu do czasu weekendowo. Szukalismy tanich biletow lotniczych i 'wyskakiwalismy' na weekend. W ten sposob zawitalam m.in. do Pizy, Szkocji czy Brukseli.
Uwazam, ze takie krotkie wyjazdy sa super. Nie traci sie zwykle urlopu (ewentualnie 1, 2 dni), a mozna naprawde odetchnac od codziennosci i samo oczekiwanie na wyjazd jest przyjemne. ;)

konto usunięte

Temat: Weekendowe WypRawy

Grecja w wydaniu wekendowym...........to byloby interesujace? Byl ktos?
Inez K.

Inez K. Highly motivated and
result-driven
developer with
outstan...

Temat: Weekendowe WypRawy

Może ktoś miałby ochotę wybrac się do Barcelony?

konto usunięte

Temat: Weekendowe WypRawy

Robert L.:
Grecja w wydaniu wekendowym...........to byloby interesujace? Byl ktos?

Ja byłem na weekendzik w Atenach i bliskich okolicach (wioska olimpijaske etc) . Na luzaka można zobaczyć wszystko co ważne i obskoczyć jeszcze jakąś dobrą imprezę (naprawdę dobre kluby).

Polecam hostel zeus : (http://www.hostelworld.com/hosteldetails.php/HostelZeu...
W samym centrum aten, a jak się dobrze na balkonie wychylisz to masz widoczek na akropol ;)) Dojaz z lotniska bardzo dobry.

konto usunięte

Temat: Weekendowe WypRawy

witam
jetem jak najbardziej za zawsz ę możemy wybrać się samochodem jesli ktos ma jakies ciekawe propozycjie to dajcie znać
Anna Chodzińska

Anna Chodzińska DOS / lektorka
języka angielskiego,
Szkoła Językowa

Temat: Weekendowe WypRawy

ja sie chetnie dolącze do takiego weekendowego spontanu :) Wiedeń, Budapeszt?? Właściwie to każdy kierunek, byle wyrwać sie z tej szarej monotoniiiii...

konto usunięte

Temat: Weekendowe WypRawy

witam

ja zawsze i wszędzie tym bardziej ,ż właśćiwie mam samochód bez limitu ale nie całkiem ok z moim angielskim

Temat: Weekendowe WypRawy

Wyjazdy weekendowe to jest to!
w ten sposób poznałam już Pragę i Budapeszt - planuje jeszcze Wiedeń + Bratysława (bo to przecież ok. 50 km).
Przyjmuję, iż dwa, pełne dni z dobrym książkowym przewodnikiem i mapa w ręku - to zupełnie wystarczy, by poznać miasto. Do tego trzeba pytać, pytać i pytać... co warto zobaczyć , gdzie zjeść, etc.

pozdr,
jo.
Anna Chodzińska

Anna Chodzińska DOS / lektorka
języka angielskiego,
Szkoła Językowa

Temat: Weekendowe WypRawy

Paweł K.:
witam

ja zawsze i wszędzie tym bardziej ,ż właśćiwie mam samochód bez limitu ale nie całkiem ok z moim angielskim


co za zbieg okoliczności - samochodu nie posiadam, ale mój angielski jest całkiem ok... ;))

konto usunięte

Temat: Weekendowe WypRawy

Anna Chodzińska:
ja sie chetnie dolącze do takiego weekendowego spontanu :) Wiedeń, Budapeszt?? Właściwie to każdy kierunek, byle wyrwać sie z tej szarej monotoniiiii...
Wieden i Budapeszt to wspaniale miasta...... Chetnie zobaczylbym Ateny i Madryt

konto usunięte

Temat: Weekendowe WypRawy

Marcin Łapa:
Robert L.:
Grecja w wydaniu wekendowym...........to byloby interesujace? Byl ktos?

Ja byłem na weekendzik w Atenach i bliskich okolicach (wioska olimpijaske etc) . Na luzaka można zobaczyć wszystko co ważne i obskoczyć jeszcze jakąś dobrą imprezę (naprawdę dobre kluby).

Polecam hostel zeus : (http://www.hostelworld.com/hosteldetails.php/HostelZeu...
W samym centrum aten, a jak się dobrze na balkonie wychylisz to masz widoczek na akropol ;)) Dojaz z lotniska bardzo dobry.
Jak to zorganizowales? zazwyczaj korzystam z biur, nie mam odwagi tak samemu, spontanicznie.

konto usunięte

Temat: Weekendowe WypRawy

Przy obecnych cenach biletów lotniczych można za "grosze" zwiedzić Europę. A jak dodać do tego jeszcze gościnę u ludzi z Hospitality Club, Couchsurfing to w ogóle wychodzi tanio. Przez ostatnie lata udało mi się odwiedzić Sztokholm, Oslo, Paryż, Barcelonę, Lizbonę, Wiedeń, Budapeszt, Rzym, Mediolan... Taki wypad weekendowy dodaje poweru i jest niesamowitą przygodą!

konto usunięte

Temat: Weekendowe WypRawy

Zgadzam się z Tomkiem :) Gorąco polecam "latające weekendy". Dziś wróciłam z takiej właśnie wyprawy weekendowej z Mediolanu (właściwie to Mediolan + 3cie co do wielkości jezioro alpejskie Como). Wyleciałam w piątek ok 6 rano, czyli pełne 3 dni & 3 noce :). W sierpniu udało mi się w ten sposób zwiedzić Belgię (trochę dłuższy weekend- 5 dni, więc poza Bruskelą była też Antwerpia, Gandawa i Brugia). Kolejne plany to Budapeszt, Amsterdam :)

Pozdr,
Aneta

konto usunięte

Temat: Weekendowe WypRawy

Jak to zorganizowales? zazwyczaj korzystam z biur, nie mam odwagi tak samemu, spontanicznie.

Wlasnie spontanicznie jest najfajniej. Weekendowe wyjazdy zawsze organizowalam ze znajomymi, bez pomocy biur podrozy. W internecie sa wlasciwie wszystkie potrzebne informacje, aby zaplanowac taki wyjazd. Zaczynalam zawsze od wyszukiwania najtanszych biletow lotniczych ;-)) a pozniej reszta typu hotel / hostel, dojazd z lotniska, co zwiedzac....
Monika S.

Monika S. Marketing

Temat: Weekendowe WypRawy

Paweł K.:
witam

ja zawsze i wszędzie tym bardziej ,ż właśćiwie mam samochód bez limitu ale nie całkiem ok z moim angielskim


ja tez zawsze i wszędzie, z tym że nie lubię prowadzić, za to angielski bez problemu.

Temat: Weekendowe WypRawy

witam,
takie spontaniczne weekendowe wyjazdy to jest poprostu to co kocham.
Jednak nie nazwałbym takiego wyjazdu "wypoczynkiem weekendowym" - w moim przypadku to właśnie po takim weekendzie potrzebuję wypocząć. Dla lubiących przygodę i intensywne wrażenia polecam kierunek - wschód.



Wyślij zaproszenie do